Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromágneses levitáció készítése
Lapozás: OK   2 / 4
(#) erbe válasza Collector hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Nemcsak erre lesz szükség. A tekercs(ek) geometriáját is úgy kell megtervezni, hogy ne kerülje meg a kívánt távolság elérése előtt az erőtér, semmi ne térítse el az elvárt útvonalról. A Helmholtz tekercseken is látszik, már ahhoz a ~25 cm-es sugárhoz is legalább mázsás drótköteg tartozik.
[quote]a távolság négyzetével arányosan nagyobb áramra lesz szükség"
[quote] Valami még nem az igazi.
(#) Collector válasza erbe hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Az jutott eszembe most, hogy lehetne alulról, 1 tekerccsel is csinálni, a felső mágnes ugye minden esetben viszont megpróbál elfordulni, és nekicsapódni az alatta lévő elektromágnesnek, ekkor viszont polaritást kellene cserélni. Ha ezt valahogy stabilan, és gyorsan meg lehet oldani, végeredményben egy lebegő egyenáramú motor lenne a végeredmény.
Esetleg alsó és felső tekercs kombinációval lehetne még játszadozni, az alsó szerepe annyi lenne, hogy nagyon lecsökkentse a lebegő tárgy súlyát (de nem annyira, hogy átforduljon).
(#) antielektron válasza erbe hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
és szerinted mennyi az a távolság amit el lehet érni házilagos, vagy egy egyszerűbb műhelyben történő "barkácsolással " ?
(#) antielektron válasza Collector hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Igen , olyan valamit szeretnék mint amit a linkben lehet látni, de egy kicsit nehezebb tárgyakkal.
Van esetleg valaki, aki a gyakorlati kivitelezésbe is szívesen belefogna ?
(#) erbe válasza antielektron hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Nem tudom, még soha nem próbáltam.
Kivéve, mikor közeledő mágnesek lerúgták egymást.
Nézd meg Collector által hozott linkeket és keresd meg az alkotókat!
(#) Collector válasza antielektron hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Igazából nagyobb tekercs + nagyobb áram kombó kell, izmosabb FET-ekkel. De most ilyen kilowattokat nem érdemes szerintem ebbe belefektetni, csakhogy egy kalapács lebegjen, akkor már inkább szupravezető+mágnes, na az elbír 100 kilót is.
(#) erbe válasza Collector hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Idézet:
„akkor már inkább szupravezető+mágnes, na az elbír 100 kilót is.”

Idézet:
„házilagos, vagy egy egyszerűbb műhelyben történő "barkácsolással " ?”
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
...erről a lebegtetésről a légcsapájgyas motorok, fények jutottak az eszembe...
Házi körülmények közt szerintem érdekes lessz ezeket megismételni, vagy megépíteni. Ha mégis sikerül valakinek az szóljon!
(#) Collector válasza erbe hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Idézet:
„Idézet:
„házilagos, vagy egy egyszerűbb műhelyben történő "barkácsolással " ?””

Kinek mi az egyszerű. Egyszerű házi barkácsolással pedig nem lehet olyan levitront készíteni, amivel nagy súlyokat fél méteres távolságban lehet lebegtetni.
(#) antielektron válasza Collector hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
kezdetnek persze beérném 5-6 cm -rel is......
(#) Vajas Gergő hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Sziasztok
Ez a szenzor jó lenne a Skori féle kapcsolásba?
http://www.hestore.hu/prod_10028053.html
(#) Vajas Gergő hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Megcsináltam a paneltervét és közben még egy kérdés merült fel bennem, mégpedig az hogy ezt a hall érzékelőt mindegy hogy kötjük be?Nincs ennek valami lábkiosztása?Felteszem a tervet hátha kell még valakinek.Légyszi írja meg valaki hogy jó e amit linkeltem az előbb mert akkor megrendelném.

levitron.lay
    
(#) vilmosd válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Idézet:
„hall érzékelőt mindegy hogy kötjük be?Nincs ennek valami lábkiosztása?”
Biztos van neki. Esetleg az adatlappal kellene konzultalni. A LAY file formatumot csak egyes kivaltsagos emberek tudjak meglesni. Az atlag csak a JPG, PDF, esetleg DOC kozonseges formatumokat tud megnezni.
(#) Vajas Gergő hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Ne haragudj, fel teszem jpg be is csak így benne van a háttér is mert nem tudom hogy kell kivenni.Az adatlapot néztem de nem ír semmit a kiosztásról. Ez az érzékelő szerinted jó az ss495b helyett? http://www.hestore.hu/prod_10028053.html

levitron.JPG
    
(#) mex válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Jan 27, 2011 / 2
 
A bekötése a pdf 3. lapján található. + - O, tehát a pozitív betáp, a test, és a harmadik a kimenet. Bár a kimeneti feszültsége szűkebb határok közt mozog mint az eredetileg ajánlott, de be lehet állítani a lebegést ezzel a típussal is.
Régebben én is megépítettem
(#) Vajas Gergő válasza mex hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Köszi szépen, akkor megrendelem
(#) mex válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Jan 27, 2011 / 1
 
Mivel az eredeti hall komplementer kimenetű, ez pedig emitterkövető, ezért ha nem megfelelően működne, köss egy 2.2-4.7k ellenállást az SS49 kimenete és a test közé. Így a műveleti erősítő neminvertáló bemenete is határozott, kis impedanciájú szinten lesz.
(#) Vajas Gergő válasza mex hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Oké, ha megjön ki is próbálom köszi mégegyszer a segítséget
(#) nagy hoho válasza antielektron hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Attól tartok befogod érni a felével is. Én megépítettem a Skori kapcsolását, jól működik. Azonban 3 cm-nél nagyobb távolságot nem tudtam elérni.
(#) Vajas Gergő hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Megcsináltam a kapcsolást azzal az érzékelővel amit linkeltem (ss49) de olyan mint ha nem érzékelne semmit.Nem lehet beállítani hogy lebegjen, vagy odavonza teljesen az érzékelőhöz vagy leesik a mágnes.Valakinek valami ötlete?
(#) antielektron válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
mit lehet tenni , minden kezdet nehéz........
(#) mex válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Nem tudom milyen mágnest használsz, de próbáld ki az ellenkező pólusával lebegtetni.
(#) mex válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Idézet:
„vagy odavonza teljesen az érzékelőhöz”

Remélem a tekercs nem vasmagos?
Előkapartam az enyémet a fiók mélyéről...
Ezen látszik, hogy a tekercs nem vas, hanem légmagos, és jópár menetből áll. A hall lábai egy kis gumikorongon keresztül van dugva, ez rögzíti.
(#) Vajas Gergő válasza mex hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Az én tekercsem is hasonló és nekem is a közepén van az érzékelő de nem igazán jó. Felkapja a mágnest és beremeg a levegőbe vagy odaszívja vagy simán elhajítja.Szerintem ezzel az érzékelővel van a baj ss495b vel biztosan menne. A mágnesem egyébként egy vinyóból bontott mágnes amit félbetörtem
(#) world-s hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok.
Lenne nekem is egy kérdésem.
Szintén lebegtetés, csak nem felűtől, hanem állúról kellene elérnem a hatást.
Valami olyasmit mint hajdanán "szdavid" belinkelt.
Bővebben: Link

A cél szintén lemodellezni az Avatar filmből az "unobtanium"-ot tartó kis tányért:
KÉP

Tudom szerezzek egy ideális szupravezetőt és meg van oldva minden problémám...

Most próbaként rendeltem két ilyet:12x12mm-es pirolitikus grafit

Nem tudom ezzel el lehet -e érni, hogy ha a kavics valami könnyű anyagból készülne, akkor megfelelő magasságban meg tudná -e tartani azt.
Nem tudom állandó mágnessel (pl. HDD kiszedett fejvezérlésénél használt erős mágnes), vagy elektromágnessel lehet nagyobb hatást elérni?

Erről (vagy hasonló) anyagról van valakinek tapasztalata? Milyen magasságba lehet vele lebegtetni? Mennyi súlyt bír el? Lehet -e valamivel fokozni a magasságot? Tetszőleges irányba tud forgatni, vagy ki lehet billenteni az egyensúlyból? Több grafit kioltja ?e a hatást, vagy éppen erősíti azt?
Vagy ha van bármilyen jó ötletetek,
Köszönöm a segítséget.
(#) world-s válasza world-s hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Közben még nézelődtm:
Ezek jónak tűnnének nagyon (kellő magasság), de ezek mitől működnek?
Igaz méretre így nagy, de biztos lehetne zsugorítani a méreteken...
Bővebben: Link
(#) lacika1 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
helo szeretnék egy lebegö város maketet épiteni és ugy gondoltam ugy csinálom meg hogy a foldre egy lapra 14*19 cm es lapra teszek mágneseket + a városom aljára is teszek mágneseket és mint tugyuk a mágnes 2 azonos polusa taszitja egymást így lebegne a maket vagy roszul gondolom? + holehet ne veni 2 polusu mágnest ami tartosan meg tartja a mágnesezetségét vagy hogy lehet valamit be mág nesezni
(#) vicsys válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Katasztrófa a helyesírásod. :bummafejbe:
(#) zolika60 válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Például:Bővebben: Link
Bár ebben elég kevés elektronika van.
(#) efraim válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 23, 2011 / 1
 
Nem tudom, hogy mekkora az a város, de gondolom, hogy legjobban szupravezető mágnessel lehetne megoldani, amelyet folyékony nitrogénben hűtesz le
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem