Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MSP430 mikrovezérlők
 
Témaindító: gomzito, idő: Ápr 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   68 / 139
(#) Grebi válasza Gezaba hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Amikor megrendeled az adott terméket, fizetésnél van egy összegző kivonat, és ott kiírja hogy 4,99$ a cucc meg 0$ a posta.
(#) Gezaba válasza Grebi hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Már lehet kapni? Nem csak szeptembertől?
(#) Gezaba hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Megtaláltam a sorsolásos oldalt. Meg hogy előrendeléssel 5$. De hol rendeled meg?
(#) icserny válasza Gezaba hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Azt írják, hogy regisztráld magad, s majd értesítenek, hogy mikor vesznek fel előrendelést. Nyilván azt is megírják (adnak egy linket) hogy hol (valószínűleg az https://estore.ti.com/Stellaris-LaunchPad.aspx címen).

Lásd itt!
(#) akos306 hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Üdv mindenkinek !

Szeretnék megvalósítani valamit msp430 kontrollerrel,de sajnos nem értek hozzá eléggé (szóval nagyon nem )
Keresnék valakit aki vágja a programozást. Természetesen nem ingyen,kifizetem a programírás költségét.
ha valaki tud segíteni,kérem jelezze.Köszönöm.

Egyik hozzászóláshoz reagálnék annyit hogy a múlt héten rendeltem egy launchpadot,és 4 nap alatt megérkezett,szóval abszolút gyors volt a szállítás.
(#) DecebaL hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Ezt megépítette valaki?
Hardveres SPI-n 32 bites adatot fogadott már valaki 2553 -al? Nekem 16 bitnél többet nem sikerült fogadni egyszerre.
(#) balux33 válasza DecebaL hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Szia!
Mivel próbálsz kommunikálni?
Én most sd kártyával foglalkozok és ott simán tudok fogadni még nagyobb adatot is.

Egyébként a Petit FAT FS hez írtam egy hardveres spi részt, mert a korábban belinkelt török forrásban lévő bitbang spi elég lassú volt.
Tökéletesen működik amúgy éppen egy Wav rögzítőn/ lejátszón dolgozok.

Ha érdekel valakit a forrás akkor közzéteszem szívesen.
(#) szitko válasza DecebaL hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Én még csak gondolkodom azon, hogy megépítsem.
Nem csak 16 bitet tud fogadni? Az SPI-vel nem vagyok tisztában, csak kérdezem.

Más. A JD-T1800-as kijelzőt próbáltad már? A RESET lábat simán VDD-re kössem, vagy egy ellenállással húzzam fel? Egyenlőre, hogy kipróbáljam, felhúztam 47k-val, de az innen letöltött teszt progival, minden szín sötét. Lehet, hogy a háttérvilágítás miatt? Azt 330 ohm -al húztam fel.

Ja! Amit csináltam nyákot hozzá, nézd meg, hogy a 10-11-es láb (VCC) össze van e kötve. Én egész délelött azzal szívtam, mert elfelejtettem összekötni, illetve amikor a nyákot csináltam lemaradt az összekötés.
(#) DecebaL válasza balux33 hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
MAX31885-el ügyködök, szoftveresen tudom fogadni a 32 bitet és működik is rendesen minden. De hardversen sehogyan sem sikerül 16 bitnél többet fogadnom. Mivel a 2553-ban van hardveres SPI gondoltam inkább azzal oldanám meg. Ha van valami trükköd a 32 bites hardveres SPI -adatfogadásról és megosztod akkor az szuper.

szitko: Igazad van átnéztem az adatlapot és tényleg csak 16 bit-et tud, lehet hogy valami trükkel tudja a 32 bitest. Még sajnos nem volt annyi időm, hogy a kijelzőt boncolgassam. Egy nagy projecten dolgozunk már régóta és most már lassan kezdem látni az alagút végét. Mivel most gyorsan kell egy logikai analizátor ezt fogom próbapanel...még ma van hozzá 18F2620 -om itthon. Remélem a CP2102 modullal jól fog működni mert már nincs itthon gépem amin van soros port, de nem soká kiderül. Jobban örültem volna, ha találtam volna olyan analizátort a neten ami olyan PIC -re épül amiben van USB. A 2553-as analizátort megépítem véglegesre amint veszek valahonnan 23k256 Ram-ot lehet akkor már a Pic-est is véglegesen összerakom ha beválik, lesz 2 fajtám.
(#) szitko válasza DecebaL hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Az az analizátor jól működik, igaz én a 16f-es változatot építettem meg, és egy gyári (PL2303) USB-Serial-al használom.
23k256 van a chipcad-nal 270/db-ért.
(#) balux33 válasza DecebaL hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Hát lehet én vagyok béna, de erről az ic-ről nem találtam semmit
Igazából a g2553-ban már USCSI A/B van, spi szempontból ezek ugyan azt tudják és csak 8 bites shift regisztereik vannak, a kisebb uc ben van usi ami egyszerűbb felépítésű és az tudja a 16 bitet.

De ettől még tudsz olvasni 32bit-et ha a CS vonalat alacsonyan tartod és minden olvasás után kiolvasod az Rx regisztert , a hátránya annyi, hogy így 4db 8 bites adatod lesz, de ezt össze is fűzheted egy nagyobb változóvá ha szükséges.

Ha gondolod holnap tudok adni példaprogramot is.
(#) DecebaL válasza szitko hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
A chipcad-nél drága a szállítási díj.
A MAX31885 -el a tűzhely sütőjét újítom fel elromlott és az asszony unszolására úgy döntöttem, hogy nem a régi vezérléssel vesződöm, hanem csinálok egy teljesen újat. Lesz benne kijelző időzítő .....

A működő softveres SPI ha valakit érdekelne

  1. void olvas_32bit_SPI()
  2. {
  3.  
  4. hoelem = 0;
  5.  
  6. P1OUT &= ~CS; // Olvasás kezdés
  7.  
  8.    for(i=0; i<32; i++) // SPI Komm. MAX31855
  9.    {
  10.      
  11.    _delay_cycles(1000);
  12.    
  13.    P1OUT |= SCLK; // Órajel magas
  14.    
  15.    _delay_cycles(10);
  16.    
  17.       if(((SDATA & P1IN)) == SDATA)
  18.          {
  19.          hoelem = hoelem | (0x01<<(31 - i));
  20.          }  
  21.    _delay_cycles(1000);  
  22.    
  23.    P1OUT &= ~SCLK; // Órajel alacsony
  24.    
  25.    }
  26.    
  27. P1OUT |= CS;  
  28.    
  29. }


balux33: ha felteszed átnézem, és amint lesz időm kipróbálom de időhiány miatt egyenlőre marad a szoftos változat.
(#) balux33 válasza DecebaL hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Akkor csatolok egy példát, hogy én hogyan csináltam.

  1. /**
  2.  * SPI Clock at P1.4
  3.  */
  4. #define SCLK    BIT4
  5.  
  6. /**
  7.  * SPI SOMI (Slave Out, Master In) at P1.1
  8.  */
  9. #define SOMI    BIT1
  10.  
  11. /**
  12.  * SPI SIMO (Slave In, Master Out) at P1.2
  13.  */
  14. #define SIMO    BIT2
  15.  
  16. /**
  17.  * CS (Chip Select) at P2.7
  18.  */
  19. #define CS      BIT7
  20.  
  21.  
  22. void spi_csh(void)
  23. {
  24.     P2OUT |= CS;
  25. }
  26.  
  27. void spi_csl(void)
  28. {
  29.     P2OUT &= ~CS;
  30. }
  31.  
  32. void spi_init(void)
  33. {
  34.  
  35. UCA0CTL1 = UCSWRST;
  36.  
  37.  
  38.     P2DIR  |= CS; // kimenet
  39.     P2OUT  |= CS; // CS magas
  40.   P1SEL  |= SOMI + SIMO + SCLK;  // spi funkció beáll
  41.   P1SEL2 |=  SOMI +SIMO + SCLK;
  42.  
  43.     //  3-pin, 8-bit SPI master
  44.     UCA0CTL0 |= UCCKPH + UCMSB + UCMST + UCSYNC; //
  45. UCA0CTL1 |= UCSSEL_2;   // SMCLK
  46.         //UCA0BR0=0x02; // ha kell smclk/2
  47.  
  48.  
  49. UCA0CTL1 &= ~UCSWRST;
  50.  
  51. spi_csh(); CS magas
  52. }
  53.  
  54. unsigned char spi_tx_8bit(unsigned char data)
  55. {
  56.   spi_csl();
  57.   UCA0TXBUF = data;
  58. // wait for TX
  59. while (!(IFG2 & UCA0TXIFG));
  60.  
  61.         spi_csh();
  62. return UCA0RXBUF;  // olvasott érték ha szükséges
  63. }
  64.  
  65.  
  66. BYTE spi_rx_8bit (void)
  67. {
  68. spi_csl();
  69.     while ((IFG2 & UCB0TXIFG) == 0);    // wait while not ready / for RX
  70.     UCB0TXBUF = 0xFF;        // write a dummy byte
  71.     while ((IFG2 & UCB0RXIFG) == 0);    // wait for RX buffer (full)
  72. spi_csh();
  73.     return (UCB0RXBUF);
  74. }


A 32bit olvasásához majd még utánanézek, hogy hogyan is kell 32bites változót deklarálni. (Még sosem volt rá szükségem)
(#) moderboy válasza balux33 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
32 bitet szerintem long vagy double tipussal tudsz csinálni
(#) szitko hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Egy kérdés.
G2553-nál a hardveres SPI-t és I2C-t tudom egyszerre használni?
Az adatvonal sajnos egy lábon van (P1.7) és nekem mind a kettő kéne (SPI, I2C). Úgy értem, hogy pl. beállítom az SPI-s eszközt plusz elvégzem vele amit kell, letiltom az SPI-t, és engedélyezem az I2C-t. Természetesen egyszerre a kettő nem menne, vagy ez, vagy az. Lehet ilyet csinálni?
(#) balux33 válasza szitko hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Azt nem tudom lehet e mind a két eszköz egyszerre egy buszon.
De a G2553-ban két USCI van amiből a USCI_B0-at használhatod I2C-hez az USCI_A0 at pedig spi-hez.
Az USCI_A0 kivezetései a p1.1 p1.2 p1.4 re vannak kivezetve!
(#) balux33 válasza moderboy hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Arra rájöttem már én is, hogy a long 32bit-es, de valamiért ha 16 nál többet shiftelek balra akkor valami hülyeséget kapok csak. Így nem tudtam összeilleszteni 32 bitessé csak 2db 16 bitessé.
De igazából amennyit shiftelni kell így is már szerintem mindegy ha marad a szoftveres spi.

Más:
Van itt valaki aki Debreceni és akar majd rendelni Stellaris Launchpad-et? Én is szeretnék majd, de bajban vagyok a Ti-nél való fizetéssel, a Farnellnél meg kitudja mikor lesz meg mennyiért. Ha valaki tudna majd segíteni természetesen fizetnék mindent,még többet is akár.
(#) DecebaL válasza szitko hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Én már próbáltam, hogy az egyikre tettem mindkettőt (I2C és SPI) és az olvasás vagy írás előtt beállítottam, hogy SPI vagy I2C de sajnos nem ment. Lehet az I2C felhúzó ellenállásai zavartak be. Sokáig nem kínlódtam vele mert nem volt türelmem végül úgy tudtam megoldani, ahogy balux33 is írta az egyik UCA_ a másik meg UCB_
(#) DecebaL válasza balux33 hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Én akarok rendelni, ha gondolod akkor neked is rendelek.
(#) balux33 válasza DecebaL hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Az szuper lenne
Mikortól is lehet előrendelni? Majd még addig egyeztetünk!
(#) Atielektro válasza balux33 hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Hello!

Használj Unionokat! Itt egy példa. A programban egy 32 bites adatot olvastam be bájtonként SPI-on.

  1. union long_type
  2. {
  3. long lAdat;
  4. struct
  5. {
  6. unsigned char lBajt0;//A memoriaban egymas utan helyezi el a bajtokat a fordito
  7. unsigned char lBajt1;
  8. unsigned char lBajt2;
  9. unsigned char lBajt3;
  10. };
  11. };


Ezzel definiáltad a típust. A programodban létrehozol egy "long_type" típusú változót. Ekkor az adatszeleteit bájtonként (strúktúrához hasonlóan) el tudod érni. Mondjuk, ha 16 bites SPI-át használsz, akkor át kell írni a char-os részt két int-re.

Bocs, a kódot nem sikerült formáznom
(#) szitko válasza DecebaL hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Köszi a válaszokat.

balux33: Azt tudom, hogy kettő USCI van, de kell az UART is, ezért kérdeztem.

Akkor marad a kísérlet, vagy keresek egy másik MSP-t. (pl. f2274, csak azt meg sajnálom elhasználni)

Én is rendelek, de sajna hozzám messze van Debrecen.
(#) balux33 válasza Atielektro hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Na ma is tanultam valami újat
Ez tényleg sokkal jobb így!
(#) mechanika hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Sziasztok!

2452 reset lábára elég lehet egy10K-s ellenállás?
(#) DecebaL válasza mechanika hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Elég, ha nem akarsz rákötni gombot és az áramkörön se akarod programozni akkor rákötheted ellenállás nélkül is a VCC-re.
(#) mechanika válasza DecebaL hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Köszi!
(#) moderboy válasza balux33 hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Kérdés, hogy mennyit lehet majd elsőre egy embernek rendelni.... LP-nél azt hiszem maximum 3 darabot lehetett egyszerre venni amikor megjelent. A Stellaris elvileg teljesen megjelenés elöttinek számító előrendelése is gondolom limitálva lesz.

De attól, hogy debreceni vagy még megoldható, hogy elküldöd valakinek a pénzt, ő pedig megrendeli a saját nevén a te címedre.
(#) putr4 válasza moderboy hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Igen max 3 amit egyszerre lehet rendelni, de másnap vagy következő héten feladok még egy rendelést és ugyanott vagyok.
(#) Grebi válasza Gezaba hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Csak azt írtam hogy hogyan fogja majd a TI kiszámlázni neked a tételt. Nem mondtam hogy már kapható
(#) Mybuster hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Üdv.
Van ez a cikk Bővebben: Link amiben egy MSP430 hőmérő van 7seg. kijelzőkkel hajtva. Nagynehezen találtam egyet.És az a gondom hogy a code szerintem nem hibás csak én 2553-ast használok és a "#include LiquidCrystal.h" hibát ír ki nem nagyon találtam meg a hiba forrását.Tudnátok nekem segíteni hogy működjön.És esetleg hogy tudnám átírni a F celsius fokba?Gondolom az ADC.értékek átírásval..
Következő: »»   68 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem