Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   126 / 3940
(#) Norberto válasza Hroot hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Kapcsrajzzal nem fog sikerülni, vezeték kell a gyakorlati összekapcsolásához!
(#) Peti_85 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 

Hát igen... én ezt hagytam ki!
(#) zsoltee0001 válasza Hroot hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
hi
én nem áldoznék fel (nemtommilyen) célokra egy jó kis szimmetrikus tranyót, dehát tetdudod
(#) Peti_85 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Idézet:
„szimmetrikus tranyót”

Trafót! :yes:
(#) idavid hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
megerősítést és segítséget kérnék a követekzőkben:

1. hálózatban a fekete/barna a fázis, kék a nulla és sárgazöld a védőföld.

2. ha én egy ilyen 3 eres kábel végére egy dugót szerelek, akkor a klipszre megy a védőföld, a másik kettő bekötése pedig mindegy, mert váltóáramról van szó...meg úgy egyáltalán, váltóáramnál mindeg,y hogy hova kötöm a fázist meg hova a nullát, csak arra kell figyelni, hogy a védőföldet és a nullát ne cseréljem fel.

3. ennél a csatlakozónál mit jelentenek a betűk: L, E, N ? hogy kell egy ilyet bekötni? nem találtam sehol neten leírást...
(#) Hroot válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
1 100W os végfokot akarokk vele hajtani aminek 50 volt kell és ez pont annyi újat meg nincs pénzem venni
(#) DANYIKA hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
Nem tudtok a hűtésben segíteni? Villany motort szeretnék hűteni vele.
(#) titi válasza djpista hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Hali!
Ezt a kérdést feltehetted volna itt.
Fejek tiszták? jól van beállítva?
Nézd meg az s103 jelű kapcsolót, nem kontakthibás-e?
A törlőfejre menő vezeték nem szakadt?
(#) titi válasza idavid hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Hali!
1.igen 2.igen 3.L=fázis N=nulla E=védőföld
(#) idavid válasza titi hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
köszönöm.
(#) Stadi válasza zeusz7 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Én így oldanám meg (csatolva).

A reléket tranyósan kell illeszteni, és el kell látni a szokásos védődiódákkal. Az egysarkú kétáramkörös relé (Rel2) természetesen helyettesíthető egy sima egyáramkörössel, mivel nem kell mindkét tápfeszt megszakítani.

relays.gif
    
(#) zsoltee0001 válasza Peti_85 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
köszönöm.....erre gondoltam
(#) zsoltee0001 válasza Hroot hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
hi
egy erősítőnek szimmetrikus tápra van szüksége, vagy úgy érted, hogy van 2 trafód amit ha szimplává alakítassz akor egyenként 50 voltot ad le? tehát 2X 50 V? az nem sok egy kicsit egy 100W-os erősítőnek?
üdv
(#) M63-002 hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
Mennyire csináltam hülyeséget azzal, hogy a Skip által szerzett cikkben leírtak alapján a kivezéreltségjelzőbe a 2 db 10µF-os kondi helyett 2 db 47µF-osat építettem be? Működik ez így is, vagy halásszam ki a kondikat, és rakjam be a kapcsirajz szerinti kondikat?
Válaszotokat előre is köszi!
M63
(#) nandras válasza M63-002 hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
a bemeneti 10 mikrós megnövelése az átviteli frekit módosítja (nagyobb értéknél több mély megy át), a másik esetleg lomhábbá teszi a működést.
tönkre nem megy semmi, nyugodtan lehet az általad betett értékekkel is használni - ha túl lomhának találod a kijelző működését, akkor a második kondit cseréld ki.
(#) M63-002 válasza nandras hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Köszönöm. Majd még meglátom milyen lesz!
(#) nandras válasza M63-002 hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
(#) fret89 hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Sziasztok,
Panelben a konnektorok mögött gyárilag van egy a konnektorok beszereléséhez szükséges átmérőjű luk(tehát így össze van kötve a két szoba). Szabad olyat csinálni, hogy az aljzatok alatt bevíve, ugyan ezeken a lyukakon átvinni a hálókábelt? Tehát ugyan ott ahol a fal két oldalán két konnektor van és azoknak a műanyag részeit alul annyira bereszelni, hogy bemenjen alá kábel és aztán a lyukban alul át. (remélem érthető )
(#) Frankye válasza fret89 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Nem túl szerencsés megoldás...
Egyrészt felvehet a nagyfesz. hálózatról zajokat, másrészt érintésvédelmi szempontból is - finoman fogalmazva - megkérdőjelezhető.
Habár mind a nagyfesz. hálózat, mind a hálókábel - elvben - védett az ilyen feszültség-átütések ellen, azért az alvó oroszlán bajszát nem illik húzgálni, mert ha felébred, igencsak morcos lesz, és joggal...
(#) Rapidus hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Egy 7 szegmens kijelző áramkorlátozását ellenállásokkal szokták megoldani, minden szegmenshez 1db-ot raknak. Nem lehetne ezt úgy megoldani, hogy a közös anódhoz, vagy katódhoz tennénk 1db. nagyobb terhelhetőségű ellenállást, péládul 7x1K/0.25W helyett a közös anódra 1db. 1k 2W-ot?
(#) Norberto válasza Rapidus hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Mivel az ellenállások elég nehezen szoktak meghibásodni (elégni, zárlatosodni), így szerintem kivitelezhető!
(#) Stadi válasza Norberto hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
No igen, de ha a különböző időpillanatokban különböző számú LED világít, azokhoz más és más értékű közös ellenállás kellene az azonos fényerő eléréséhez. Merthogy a LED-ek párhuzamosan vannak kapcsolva, az ellenállás meg velük sorosan.

Ha mindig ugyanannyi szegmens égne egyszerre, akkor nem lenne gond.

Rosszul gondolom?
(#) denes44 hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Csináltam egy motorhoz egy forgásirány-váltó kapcsolót. Ehhez szeretnék két LED-et, ami visszajelzi hogy épp merre forog a motor. A rajzon látható megoldással próbálkoztam, úgy tudom a LEDek kibírnak ilyen kis feszt visszafele is. Viszont nem világít egyformán a két led. Miközben ezt leírtam eszembe is jutott hogy valószínűleg azért, mert a másik esetben a motor után van a led.
De ezért elküldöm, hátha van valaki másnak jobb megoldása

motor_led.jpg
    
(#) nandras válasza Stadi hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
jól gondolod
közös ellenállással a fényerő igencsak változó lenne, annak függvényében, hogy éppen hány szegmens világít. (ohm törvénye!)
szóval, célszerű a külön- külön ellenállás...
(#) fret89 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Köszi a választ! Igazából nekem is ez volt a sejtésem, de azért gondoltam rákérdezek, hátha azt mondjátok, hogy csináljam mégis nyugodtan
(#) KeserűCukor válasza KeserűCukor hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Hali!
erre a kérdésemre még nem kaptam választ :S
Lécci segítsetek!
Köszi
(#) idavid válasza KeserűCukor hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
szia,
az, hogy nem kaptál választ, egészen pontosan azt jelenti, hogy senki nem találkozott ilyen masinával, se ilyen masina kapcsolási/építési rajzaival, ergo senki nem tud neked segíteni...vagy aki igen, az meg még nem nézte meg ezt a topikot/fórumot.

vagy vársz még türelmesen, hátha válaszol valaki, vagy nekiállsz neten/könyvtárban keresgetni...
(#) Norberto válasza Stadi hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Hopp, erre nem is gondoltam

Kösz a kijavítást!
(#) idavid hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
egy digit. multiméteren mire jó tulajdonképpen a hFE állás? mert van ilyen tranyófoglalat, abba ha belehelyezek egy tranyót (persze helyesen, figyelve a B C E re), akkor kijelez egy számot...minek az értéke az, ami a kijelzőn látható ilyenkor? béta érték vagy mi?

a diódamérő állásban mit jelez ki?
(#) nandras válasza idavid hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
jól gondolod - a bétát jelzi.
minél nagyobb a kijelzett érték, annál nagyobb a tranyó bétája, de mindez csak viszonylag kisteljesítményű tranyókra igaz (ad viszonylag pontos értéket), mert a nagyteljesítményűeknek elég nagy áramra van szükségük, és azt az átlagos multiméterek nem tudják biztosítani!
a dióda mérésnél a dióda nyitó, ill. záróellenállását méred.
Következő: »»   126 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem