Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ventilátor távirányító hiba
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gabriel80 hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy lenne kettő távirányítható ventilátor, eddig jól ment minden, de most az egyik távirányító megadta magát, ellem csere volt, semmi, kondi csere volt 100u10v ról 16ra, ez volt,semmi...a másik távirányítóval minden ok.
Meg lett nézve fényképezőn, hogy semmi villogás nincs, szemben a másikkal.
Alkatrészek 100u10V, ZTB 455E, 2db 101, S8050D331, és egy IC ami olvashatatlan, de mikroszkóppal ez vehető ki kb: HS5104 A4CHC.
A homályos képekért elnézést, de ezt tudja a telefon.
Az esetleges megoldásokat, alkatrész csere javaslatokat várom, s előre is Köszönöm:
Gábriel
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) Báddzsó válasza gabriel80 hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Üdv,
Első körben a lényegesebb vezetősávok épségét nézném meg, majd a tranzisztort, ledet. Ehhez kell multiméter, ha nincs neked, akkor igazából azt tudom mondani, hogy vegyél egy infra ledet, meg egy tranzisztort, és rakd be az újakat. Tranyóról itt: Bővebben: Link
Cseréhez forrasztópáka kell... ha nincs neked, akkor azt tudom mondani, hogy add oda valakinek az egészet.
Mozgasd át az alkatrészeket és közben nézd a forrasztásukat, hogy stabilan kötődnek a vezetősávhoz. Az elem érintkezőjét is vizsgáld meg. Ha nem ilyesmi a hiba akkor már csak a rezonátor marad meg a kondik. Az is cserélhető... Ha az IC döglött be akkor kuka, vagy add oda egy olyannak (pl. nekem) aki valamilyen más mikrovezérlővel megoldja, persze, ahhoz kell a jó távirányító is...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem