Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC mikrovezérlő analóg telefonvonalra - hogyan?
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Lüke Aladár hozzászólása Szept 22, 2012 /
 
Hagyományos (analóg) telefonvonalra szeretnék rákötni egy PIC mikrovezérlőt. A dolga annyi lenne, hogy (adott számról) bejövő hívás esetén 20-30 mp múlva végrehajt egy adott feladatot. Hogy lehetne megvalósítani?
(#) Stefan válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Csengetéskor a vonalon -ha jól tudom- 75V feszültség van. Csak ezt kell figyelni.
De amúgy Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza Stefan hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Ez így kevés ! Egy bizonyos telefonszámról érkező hívást szeretne detektálni ,
erre a dtmf dekóder ic-k alkalmasak azok detektálják a telefonszámot , a piccel meg csak a kiválasztást kell megoldani .
(#) zenetom válasza Stefan hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
De ebből még nem derül ki a hívó fél telefonszáma.
(#) baloghzoli1 válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Szia
Itt van a Microchipnek egy ajánlásaBővebben: Link
(#) Stefan válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Hopp, tényleg félreolvastam valahogy, csak a bejövő hívást sikerült felfogni, akkor tényleg bonyolultabb a dolog...
(#) pucuka válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Nem tudom, hogy ezt mire ajánlod, a linkeden csak annyi van, hogy hogy lehet adatot továbbítani. (mondjuk két pic között, gyakorlatilag egy egyszerű modemről van szó. Egyébként nem tudom mit szólna a szolgáltató, ha a vonalain ilyen jelek futkosnának. Egy kábel érpárjain átküldhető jelekre meglehetősen szigorú előírások vannak, még bérelt vonalon is, az áthallások miatt.
De ennek semmi köze az eredeti kérdéshez.
(#) pucuka válasza Stefan hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Nem jól tudod. A vonalon egy áramgenerátor van, amelynek a forrásfeszültsége 48 V névleges, ami azt jelenti, hogy a teljesen feltöltött akumlátor, ami a forrásfeszültséget adja, kb 60 V. Csengetéskor 100 V/25 Hz van, ami nyilván terhelésfüggő.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2012
(#) pucuka válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
A hívószám küldése hálózati szolgáltatás, nem DTMF kóddal történik, hanem sávonkívüli jelzéssel. A szolgáltatást CLIP, CLIR meg kell rendelni mindkét végberendezésre.
(#) baloghzoli1 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Szia
Idézet:
„Connecting a PICmicro® Microcontroller to a Standard Analog Telephone Line”
Ebben melyik rész vonatkozik két pic-re?
(#) pucuka válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Ha csak egy pic van, akkor az mit is csinál? Kinek küldi az adatot, és kitől kapja? Pláne ha nem szabványos protokoll szerint dolgozik. Vagy ismered a jelzésátvitel protokollját, amit a pic -nek kezelni kell?
Egy érpáron nem lehet impulzusokat átküldeni, ha a többi érpáron analóg forgalom van.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2012
(#) Sebi válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Akkor Neked nem a PIC-et kell a vonalra kötni, hanem egy CLIP dekódert, pl.: MT88E43-at.
Nálunk az első és a második csengetés között érkezik az FSK jel, amit dekódolni kell (persze meg kell rendelni a szolgáltatónál, hogy küldje).
Az adatlap tartalmaz példakapcsolást, abból ki lehet indulni
(#) pucuka válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
A Sebi által javasolt dekóder adatvonalára rákötheted a PIC -edet, ami a kívánt feladatodat elvégzi. De ne felejtsd az adatok szinkronozását is.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem