Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógépmotor bekötése
 
Témaindító: Dióda, idő: Szept 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 22
(#) gyzlg hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a képeken látható Siemens mosógép motor bekötéséhez. Esetleg még abban is, hogy hogyan lehetne szabályozni a fordulatát valami egyszerű módon.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv Zoli
(#) zolika60 válasza gyzlg hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Ez egy kétfordulatú motor. Centrifuga, mosás. A fordulatszám szabályozásra nincs ötletem, de kétféle fordulatod már van. A bekötése tán megegyezik a Hajdúéval. Bővebben: Link Itt találtam az oldalon.
(#) gyzlg válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia Zolika60!

Az én motoromnak csak 5 csatlakozója van.
Valamelyik láb közös?

Üdv Zoli
(#) zolika60 válasza gyzlg hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Bocsánat ezt nem vettem észre. Az adatlapján egyértelműen a két fordulat van 14 µF-os kondival. Akkor ez a bekötés sajnos nem segít. Talán valaki tudja a tiédet is.
(#) szepi003 válasza (») Júl 28, 2012 /
 
Szia.Igen valószínű hogy beégett az érintkező a PR kapcsolóba .üdv szepi003
(#) szepi003 válasza (») Júl 29, 2012 /
 
Szia. Először is tudni kellene a gép pontos típusát,hogy milyen PR kapcsoló van benne.üdv szepi003
(#) luciferkóó válasza Dióda hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Dióda!

Ezt a típusú motort felejtsd el köszörűnek!!!!
15-20000-ret forognak! A kő kerületi sebessége max 80 m/sec!!! Az felett robban! Ha nem akarsz az arcodba 20 deka 500 km/órás kavicsot, inkább szerezz be egy 2900 ford ,4-500W, aszinkron motort.
Ja és szemüveg!!!!
üdv luciferkóó
(#) zolika60 válasza luciferkóó hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
2007 óta csak kiderült már.
(#) zolika60 válasza (») Júl 30, 2012 /
 
Dióda kolléga elég aktív és szerintem sok mindent megtanult azóta.
(#) gaga1 hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Elin mosógépmotor mosófordulat bekötését,megtudná valaki mutatni?

43601001.JPG
    
(#) erbe válasza gaga1 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ez egy kefés soros motor, aminek a fordulatszám vezérlését processzorral vezérelt triac végzi. Ha egy komolyabb, 1,5-2 kW-os triacos szabályzót elékötsz, azzal tetszőleges fordulatot be tudsz állítani. Hogy melyik 2 kivezetés a kefe és melyik 2 az állórész, azt meg már ki lehet mérni.
(#) fuzijanos45 hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy mosógépmotorom amit nemtudok bekötni.
IB-MEI-S.A a motor neve, spanyol.
Ezek vannak a motoron:
W=600
A=2,5
n=2800
VL=450

Előre is várom a válaszokat!
Köszönöm!
(#) invertor63 hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
elin, siemens, spanyol, olasz stb...
motorbekötés+forgásirány, lassú-gyors
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2012
(#) efcsabi hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Sziasztok! Egy mosógép motort szeretnék másra is hasznosítani pl. köszörű. Valaki tudna segíteni a bekötésében? Indesit WIL 85 mosógépben volt és nem is volt régi (4 éves) de a program lapja tönkre ment és nem érte meg kicserélni. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) efcsabi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a leírást és a tanácsot! Köszörűvel nem is bajlódok, a kapagépet nemigazán tudnám mire használni de viszont egy kompresszor jó ötlet. Valakinek még egyéb felhasználási ötlete volna?
(#) szasa5 hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Tudna valaki segíteni?, Wirpool mosogép csapágya meg szórult kicseréltem az óta nem megy semmi rajta? Megse nyikkan?Nem ereszti a vizet nem is bug!
(#) VIM válasza szasa5 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szia! Imádom az efféle kérdéseket, tele van rejtélyekkel. Mert, ugye ilyen mosógép az van többféle is. A motor is, vagy kommutátoros, vagy rövidre zárt forgórészű. Miket bontottál meg a motor kiépítéséhez, csak a motor csatlakozóját? A motor ki és beszerelése nem vonja maga után az üzemléptelenséget, még ha nem csatlakoztatod a csatlakozóit, akkor sem. Nincs véletlenül kialakítva külön automata a kapcsolótáblán, ami le lett kapcsolva? Vagy leoldott?.
(#) efcsabi válasza szasa5 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Melyik csapágyat cserélted? Dob vagy motor?
(#) i_Feri hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Lenne egy egyszerű kérdésem.
Kaptam egy VOX55/4 220/110 mosógépmotort tök ingyen.
Próbaképpen rádugtam a hálózatra. Persze nem indult el, csak az indítórelé kapcsolt ki-be örűlt sebességgel, meg szikrázott.
Van tanácsotok mi lehet a baj, és érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele, vagy ez már a vég. (tavaly még indult állítólag).

Köszi előre is!
(#) Wuti91 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném abban hogyan kell bekötni a képen látható mosógép motort úgy, hogy lassú legyen a fordulatszáma (most úgy van bekötve, hogy gyors a fordulatszáma), mert úgy tudom ez olyan motor amin lehet állítani a fordulatszámot. Előre is köszönöm!
(#) Wuti91 válasza Wuti91 hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Már megoldottam!!!
(#) villanyipi válasza zombee hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Üdv
Nekem is volna egy hasonló motorom ugyanezen kivezetések feliratok, viszont a kanyar az hogy nekem relé volt rajta de azon minden kábel egy színnel futott most akkor ezt hogy kéne visszakötni, esetleg próbáljam kondisra?Apám akar köszörűt készíteni és már fáj a fülem annyira rágja
Köszi előre is a segítő szavakat
ipi
(#) villanyipi válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Üdv!
Közben találtam egy külsőre egyező motort, azon volt kapcsolási rajz mindkét forgásirányban bekötöttem az egyikben de hiába, mert ahányszor elindul mindig az ellentétes irányba teszi, tehát egyszer jobbra egyszer balra.
A képen látni nagyjából mindent, amit tudni kellhet , X-U a betáp U-Y2 a kondi 3-4 µF-al is csinálja ezt a 16 µF-al meg szintén de ezzel már langyosodik is!!
Kérlek segítsetek mi lehet a gondja, mert sürgősen kellene a váz már készen van csak a motor hiányzik, de nem jó ha önkéntesen egyszer erre másszor arra forog!
Köszönöm előre is és örök hála a segítségért!
Jah és bocsánat a nagy képméretért ha kisebbre állítom a gépem már nem igazán jó a makrók minősége
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2013

P1100756.JPG
    
(#) bottila hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy régi mosógépmotor bekötéséhez szeretnék tanácsot kérni.
Az adatlapja a siemens feliratot leszámítva alig olvasható, de mintha lenne rajta egy 50/250W és egy 16µF felirat. Szétszereltem és kefés motornak tűnik, de tudom, hogy ezekből mindenféle furfangos kombinált megoldás is létezik. Az állórészből négy vezeték jön ki a burkolaton kívülre és kettő a kommutátorra. Ez utóbbiak egy- egy külsőhöz 2-3 ohm ellenállást mutatnak, de talán nem rövidzárat, egymáshoz pedig szakadást. Az egyikük minden egyéb helyre szakadást mutat, míg a másik a maradék két kijövő vezetékhez külön- külön kb 40 ohmot. Hogyan kell (lehet) bekötni ezt a motort és nagyságrendileg milyen fordulatszámokat kaphatok?
(#) granpa válasza bottila hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Ha mutatsz képet, valaki tán felismeri, és tud segíteni.
(#) bottila hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Itt van néhány és megmértem az ellenállásokat is pontosabban. A kicsikre 3,2 ohmot, a nagyobbakra pedig 46,7 -et mutat a multiméter.
(#) bancsi15 hozzászólása Ápr 14, 2013 2 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy Whirlpool AWG 372-ből származó mosógép motorom és szeretném működésre bírni. Eléggé elmosódott a címkéje, de ha jól láttam ez van a motoron: M2-16-150/1G/41
5 pólusú csatlakozó van rakta. felül kettő (a bal szélső hiányzik) és alul három.
Köszönöm a segítséget!
(#) zolika60 válasza bancsi15 hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Talán ez jó lesz. Hacsak nem szénkefés, mert akkor más a helyzet.
(#) bancsi15 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Köszönöm, kipróbálom majd. Remélem jó lesz.
(#) bancsi15 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Üdv.!

Köszönöm a segítséget! Jó lett a bekötés, már működik is rendesen!
Következő: »»   5 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem