Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   149 / 211
(#) vicsys válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Talán ha adnál a PIC-nek tápot... Úgy látom nincs bekötve.
(#) rammeradrian válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Rendben, most el kell mennem itthonról, de este kipróbálom, és volt már programozva a 887, csak nem az én PICKIT-emmel hanem ismerősömével, akkor működött.
(#) rammeradrian válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Semmi változás...
(#) KKobra válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
szia
Látom a képeket és sajnállak. Én is megépítettem ezt a klónt. Hála az égnek elsőre működött leszámítva pár apróságot a beállításoknál. A neten keresgélve akadtam rá erre PicKit2 clone nagyon hasonlít a képen látható panelra (méretileg is ) Megépítettem és tökéletesen működik, az első bekapcsolásnál sem volt semmi hiba. Én nem vesződnék hiba kereséssel. Sok alkatrész megegyezik.
Senki munkáját nem szeretném kisebbíteni a tiédet sem és annak a panelnak a tervezőjét sem.
Mind két klónnal jól lehet programozni ha működik.
(#) watt válasza KKobra hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szerintem nem az égetővel van a baj...
(#) rammeradrian válasza watt hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Hanem? Én már nem tudok mire gondolni... :/
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
A pickit programban égetés után betetted a vdd hez a pipát ? Egyik képen sem világít led a pickiten , tápfesz nélül nem megy a pic .
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) rammeradrian válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Igen,betettem, próbáltam külső tápról is működtetni, de úgy se volt életjel.
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
A kvarc nál a kiskondik rá vannak kötve a gnd re ? Egyébként a kvarcotés akondikat illik a lehető legközelebb tenni a pic lábához
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) rammeradrian válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Igen.
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
A pic lábain mérhető a tápfesz ? Nem lehet hogy "elakad" valahol ?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) rammeradrian válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Megkapja a tápot, igaz most nincs előttem a "rendszer" de amikor legutóbb próbálkoztam vele, akkor megvolt.
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Akkor próbáld meg a haveroddal beégettetni , ha úgy működik akkor a te égetőd rossz ha nem működik ,és ez lesz a valószínűbb akkor programhiba (vagy nem rossz a kvarc)
(#) rammeradrian válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
a program biztos jó, mert egy másik égetővel, igaz hogy egy gyári demo bordon lévő PIC-be égetve működött a program.
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Értem akkor nézd át a panelodat ,tedd közelebb a kavicsot a pichez .
(#) rammeradrian válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Már úgy is próbáltam hogy közvetlenül a pic lába mellé volt kötve, de semmi változás, Holnap összerakom újra az egészet, ma már nincs hozzá energiám.
(#) Johnny0004 válasza KKobra hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Üdv! Ennél a klónnál mindig a kimeneten van a Vdd, csak a jumper kapcsolja, ezért egyszerűbb a működése, viszont programból nem kapcsolható ki a Vdd.
(#) Hp41C válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia!
Inkább az eredeti kapcsolást építsük meg, mérjük be: A Watt féle SMD vagy a furatszerelt klónt. Minden elhagyás csökkenti a lehetőségeket.

- Vdd szabályzás elhagyása: Kecsegtető ötlet, egyszerűbb áramkör, de a legújabb, olcsó kontrollerek nem programozhatók vele (12LF1xxx, 16LF1xxx, 18xxJyy, 18KxxKyy, stb.). Ezenkívül a panelre beforrasztott nem 5V (esetleg a jumperrel kiválasztható klónnál a nem 3.3V) tápfeszültségről működő hagyományos típusok ICSP programozásával is gond lesz. A spórolás 1 db műveleti erősítő, 3 db tranzisztor, 1 dióda és náhány ellenállás és kondenzátor.
- Jumperes Vdd kiválasztás: Szintén nagy a kísértés. A jumper átállításának elmaradása egyes kontrollerek programozáskori tönkremeneteléhez vezethet. A spórolás uganaz, mint előbb.
- Állandóan bekapcsolt Vdd: Itt még egy P-MOSFET is elhagyható. Ha egyszer egy olyan konfigurációt programozunk be, ami belső oszcillátorról jár, a MCLR funkciót letiltja, a PGD és / vagy PGC lábat kimenetnek, T1 oszcillátornak állítja be rögtön a program elején nem fogjuk tudni a programot törölni, átírni. A probléma abból fakad, hogy a Vdd rákapcsolásakor a program azonnal indul, a programozóval való kapcsolat felvételét a kimenetnek beállított láb megakadályozza. Akkor is elő jöhet a hiba, ha a kontroller külső órajelről jár, de az SMD tokozás miatt az áramkörben kell programozni.

Ha a fentiek egyikét valósítjuk meg, előbb - utóbb találkozunk olyan konfigurációval, ami miatt egy újabb verziót kell építeni. Ha az első megépített klón ráadásul SMD kivitelű, az összes (de legalább a legdrágább) alkatrészeket újból meg kell venni.

Hogy melyik megoldás az olcsóbb, kifizetőbb hosszú távon, döntse el ki ki maga, de ne beszéljünk le egy bonyolultabbat választót a megépítéséről.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) Johnny0004 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Üdv!
Valamit félreértettél, egyáltalán nem állt szándékomban senkit rá- illetve lebeszélni semmiről, csupán tényeket közöltem, felhíva a figyelmét, hogy ugyan egyszerűbb a kapcsolás, de az állandó Vdd a hátránya. Ha esetleg félreérthető volt akkor bocs.
(#) obero hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Üdv minddenkinek!

Pickit2 ügyben kérem a segítségeteket, a kezelő programban megnyomtam a " download pickit2 operating system " feliratot, és ahelyett, hogy kiléptem volna rányomtam a a program setupjára. / hogy lehet valaki ilyen hülye?/ Na attól kezdve a szerkezet állandóan piros led villogással válaszol. Ez állítólag azt jelenti, hogy foglalt, és kiírja, hogy " The PICkit 2 has no Operating System. Use rhe Tools menu download an OS. "Mit kell tennem, hogy megint normálisan működjön, ha már a tulajdonosa nem normális?

Ui.
Ez olyan volt tőlem, mint a kezdő amatőr tv javító, akinél a javítás azzal kezdődik, hogy mindent elteker, amit csak lehet.
(#) mate_x válasza obero hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia!

Menj rá megint erre a "download pickit2 operating system"-re. És menj bele a pickit2 telepítési mappájába. Ott lesz egy olyan fájlt, hogy "PK2V023200.HEX". Erre menj rá. Remélhetőleg ettől jó lesz.

Üdv, mate_x
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) obero válasza mate_x hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Te egy ISTEN vagy!
És gyors.
Köszönöm szépen, minden ok, a kezem letöröm, ha még egy ilyen hülyeséget csinálok!
Még egyszer köszönöm!
(#) mate_x válasza obero hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Azért az nem vagyok, de nagyon szívesen. Jó PIC-ezést Csak arról van szó, hogy milyen program kerül a pickit2 vezérlő PIC-jébe( a pickit2-ben is egy PIC van)
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) obero hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Akkor most gyorsan kihasználom a lehetőséget. Memória IC-t szeretnék égetni, de a tartalom bin-ben van megadva, a kütyü meg hex-et kér. Milyen mód van az átírásra?
(#) Thomy válasza obero hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia!

Van egy olyan program, hogy Free Hex Editor Neo.
Abban mintha lenne egy olyan exportálási lehetőség,
hogy bin-ből Intel8-16-32 hex-et csinál.

De nem próbáltam ki, hogy jól csinálja-e.

Üdv,
Thomy
(#) Hp41C hozzászólása Nov 6, 2012 / 5
 
Sziasztok!

Egy újabb családdal gyarapodtak a PICKit2 programjával kezelhető kontrollerek.

Sikeresen programoztam 18F26K80 -at a PICKit2 -val. Sajnos MpLab alól nem megy.

A gyári DeviceFile.2.61.14 -ben ugyan benne van a 18F25K80, de a HVP belépés nincs összhangban a programozási adatlappal. A megoldás egy új család létrehozása, amiben a HVP belépés scriptje belépteti a "MHCP" kódot is.

A család többi tagja is programozható: 18F25K80, 18F26K80, 18F45K80, 18F46K80, 18F65K80, 18F66K80 valamint a 18LFxxK80 párjuk is.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) Johnny0004 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Üdv! Nem is értem ezt miért írtad nekem, mi utalt rá, hogy bármi ilyesmi szándékom lett volna:
"de ne beszéljünk le egy bonyolultabbat választót a megépítéséről".
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
A 18F65K22, 18F67K22, 18F85K22, 18F86K22, 18F65K90, 18F67K90, 18F85K90, 18F86K90 programozása a 18F25K80 módjára mehet, nincs lényeges különbség.
A 18F76K22, 18F87K22, 18F76K90, 18F87K90 programozása is megoldhatónak látszik, bár a MicroChip firmware frissítést említ. A 8 blokk törlése végülis belefért a két PICKit2 scriptbe. Már csak tesztelni kellene...
A 16F1512 és 16F1513 a többi 16F15xx módján programozható.
(#) Animus1724 hozzászólása Nov 8, 2012 /
 
Hali Hp41C!

Nem találok kapcsolási rajzot a "Furatszerelt PICKit2 Klón" -hoz! Az létezik? Látszólag most csak a 51553E.pdf rajzából tudok kiindulni.

Kérlek írd meg a rajz linkjét esetleg töltsd fel a rajzot!

(#) _vl_ válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Szerintem az volt a koncepció, hogy a kapcsolás ugyanaz, csak pár alkatrészt kell egy-az-egyben helyettesíteni, a táblázat szerint. Ill. el lehet hagyni az EEPROM-okat.
Erre minek csinált volna rajzot?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2012
Következő: »»   149 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem