Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   150 / 211
(#) kaqkk válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Nézd meg a cikket : a nevét pontosan leírtad ,csak a keresőbe kell bemásolnod .
(#) Hp41C válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Szia!
Mivel kapcsoláson nem végeztem semilyen módosítást (még az EEPromokat sem hagytam el), ami változtatás történt, az is a gyártó ajánlása szerint készült (USB táp és föld közé 2k7, PGD és PGC vonalak 4k7 ellenállással a földre húzve, a Vpp pumpa tranzisztorának bázis ellenállása 1k), így ez nem számít önálló tervnek és a fennálló jogszabályok szenit az eredeti gyártó (tervező, forgalmazó) engedélye nélkül nem tehetem közzé nyilvános fórumon.

Szíves elnézésedet kérem.

A MicroChip honlapjáról a PICkit2 User’s Guide DS1553) letölthető. Ebben benne van a keresett rajz. Csak egy kattintás...
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2012
(#) Animus1724 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Köszönöm a kimerítő választ! Hogy neked micsoda türelmed van!


Akkor most nekifogok rajzolni, mert a rajz az kell!
(#) Hp41C válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Szia!
Szerintem nyomtasd ki a két oldalat a leírásból és vezesd át rá a változtatásokat. Csak egy jumpert (EEProm A2), egy -két ellenállást kell rárajzolni és itt-ott át kell írni a típusszámokat.
(#) Hp41C hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Használta valaki a PICKit2 saját programozó programját PIC32MX kontrollerrel?
Használta valaki a PICKit2 -hoz való parancssoros alkalmazást, a PK2CMD V1.21 -et PIC32MX kontrollerrel?

Most nézegetem a család leírását. A DeviceId ezeken a típusokon 28 bites, a családnál beállított maszk (Pk2DeviceFile_1.62.14) 0x000FF000. Az azonosítás során csak 8 bit marad meg. Ez eleve kizárja a 32MX320F0642H (0x00906053) és a 32MX120F032B (0x004A06053) megkülönböztetését. A parancssoros program forrását nézve még egy kelemetlen dolog jön elő, a DeviceId összeállításához csak két byte-ot használ fel, azaz az alsó 16 bitet nézi. Itt már csak 16 típus lehetőség maradt. Egy másik észrevétel. A RevisionId a legfelső byte felső 4 bitjén van. A programok a 32MX család esetén a felső két byte -ból képzett értéket 4 bittel léptetik jobbra. Ekkor még csak a 11..8 bitekre kerül. Szép nagy számok lesznek...

Mit okoz, ha a család maszkját átállítom 0x0FFFFFFF -re? Az MPLab 8.xx alól nem lehet se programozni se nyomkövetni a 32MX családot, az MPLabX nem támogatja a PICKit2 -t. A családhoz tartozó kontrollerek azonosítóját át kell írnom...
(#) Animus1724 válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Megvagyok a rajzolással, a legnagyobb változás az önálló táplálás lett, ledet kap a cél Vpp stb., gyakorlatilag semmi komoly.
Viszont egy kicsit másképp gondolom az alkatrész helyettesítést, amit jó lenne ha átnéznétek!
Nagyon jó lenne ha átnéznétek az alkatrész tokozásokat, és a lábkiosztásokat a félvezetőknél, ezért mellékelem a nyákrajzot is. Huzalozás még sehol.

Eagle -ben rajzolok.
(#) _vl_ válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Ez így igazán nem frankó, mivel az 1024 pixelnél szélesebb képeket a rendszer lekicsinyíti. Ha esetleg szétszabdalnád több képre vízszintesen...
(#) Animus1724 válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Igen én is észrevettem csak közben a kéményseprő megvágott 2500 Ft -al.

De talán ha zip...

És ha már zip legyen jó kövér, akkor talán látszik is valami!
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) Hp41C válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Szia!
Észrevételek:
- Külső táp: Ne tedd a kapcsolásba. Az USB táp elég a kontrollerek programozásásra, az ICSP programozás (néhány kivételtől eltekintve) mehet a berendezés saját tápjával. Ez a megoldás tovább csökkentené a Vdd_TGT jelen kivehető feszültséget, így már 2 * (0.2 - 0.3)V -tal lenne kevesebb, mint az USB táp. Ez más egy 16F628 -nak kevés a teljes törléshez. Ezenkívül a PICKit2 kontrollere a tápfeszültséget használja referenciának, a Vdd és Vpp feszültségek értéke nem lesz jó, ami az érzékenyebb kontrollereket tönkre is teheti. IC2 és környékétés a D9, D10, D11 diódákat is hagyd el.
- L1, R40, J5: Az R40 legyen a +V_TGT és a Q4 kollektora között, az L1 és a J5 sorba kötve legyen az R40 -nel párhuzamosan.
- IRFD9024 nehezen beszerezhető.
- DS4 ne az R23 és R25 közé kapcsolódjon, hanem a Q7 kollektorára.
- U5-A helyére N-MOS-FET kell. BS170 vagy IRF7319 N fele, stb.
- R41 a IC1A kimenete és a +5V közé kell, nem Q1 gate és a föld közé.
(#) Animus1724 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 

Kösz a segítséget, rengeteget segítettél!

Külső táp szinte elkerülhetetlen, különösen annak fényében amit leírtál. Három számítógépen kell használnom a kütyüt, köztük egy eee pcn, na ennek az usb táplálása egy külön történet … Valójában az usb táp diódája fog kimaradni, nem kerül beültetésre. D9, D10 -hez hasonló tápdiódákat rendszeresen használok, régebben 1n4148 –assal. Beraktam a 7805 ref ágába egy diódát és egy ellenállást, ezekkel majd belövöm a tápfeszt, régen a propic2-ben is így csináltuk. Mindenképp precízebb és stabilabb lesz, mint az usb. Ha ezt a problémát nem sikerül megoldani az komoly gond!
R40 most is soros, más mint a tiéd, de talán így is jó.
9024 –már a rendelésben van, nem is drága.
Ds4 el****tam, javítottam. Kösz!
R41 mint fent. Nagyon kösz!
U5-tel rendesen sebességbe raktál! Újratöltöttem a manuált – más gyártótól – végigrágtam az egészet megint, ráadásul benne van a rendelésben is. Szóval az ott egy N fet, szerintem bizony N. Gondoltam valamiféle dil08 –as segédpanelra, mint a te paneleden. Ez az eagle -ben egy dil tokozású IRF7317 lehetne, ennek pedig automatikusan –P a jele (ilyet persze soha nem gyártottak). Most a valódi SO8 –as tokkar szerepel.


Van annak valami konkrét oka, hogy a pumpa áramkör nem 5V-ról megy? Van amikor a programozó fesz. kisebb mint 5 volt? Eddig csak 5 voltos piceket használtam.
(#) _vl_ válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Idézet:
„9024 –már a rendelésben van, nem is drága.”

Ja, csak vagy 3x annyiba kerül, mint egy IRLML6402, ami az eredeti kapcsolásban van...

Idézet:
„Van amikor a programozó fesz. kisebb mint 5 volt?”

Az újabb 18F-ek jelentős részének a megengedett legnagyobb feszültsége 3.6V...
(#) Animus1724 válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
6402 19,70 Ft 10db -ot rendeltem, 9024 126Ft 2db -ot rendeltem. Igazad van közel 10x annyi!

Idézet:
„Az újabb 18F-ek jelentős részének a megengedett legnagyobb feszültsége 3.6V...”

Gondoltam, hogy azért ilyen kacifántos a vpp előállítása
(#) Hp41C válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Szia!
- Még egyszer mondom, hagyd le teljesen a táp részt.
-- Ha kell, a programozást a target rendszer tápjáról is el lehet végezni. Ha annyi árammal sem jön ki 5V az USB csatlakozóból egy gépen, amit maga a PICKit2 kér, az már régen rossz. Egy soros diódának való hely maradhat, mert laptopokon inkább az 5.00V -nál magasabb USB táp szokott gond lenni.
-- A PICKit2 programja nincs felkészítve a saját táplálásra, az USB tápfeszültség detektálására, amint tápot kap valahonnan, aktiválja a USB illesztőjét. Az aktív illesztő megtáplálja az USB adatvezetékeket. Ilyen állapotban nem szabad a host -hoz kapcsolni.

- R40: Nem kellene, ha minden tökéletesre sikerülne a megépítés során. Amennyiben valahol a pumpa környékén hiba van az áramkörben és a Q4 hosszabb időre bekapcsolva maradna, rögtön tönkre is menne (még inkább, ha ezen a helyen MOS-FET lenne - vö: Szilva féle klónhoz fűzött megjegyzéseimmel), ugyanis a kollektor körében csak az L1 induktivitás van, ami egyenáramúlag csaknem rövidzár. J5 -tel az induktivitást kellene leválasztani a mérések idejére.

Amennyiben a programozáshoz elég a target pic Vdd feszültsége, a pumpát nem kapcsolja be a program, hanem az L1 -ek keresztül kapcsolja a Vpp kimenetre.

- Q5A: Egy BS170 csak netto 35 Ft, és tökéletes a feladatra. Az IRF7317 (P+N) 320 Ft, az IRF7314 (2 * P) csak 110 Ft. IRLML6402 nagyon kevés helyen lehet kapni (FDH netto 117 Ft). Arról nem is beszélve, hogy az eredetiben FDC6420C van ezen a helyen, netto 241 Ft -ért (FDH). Az IRF7314 egy tokkal megvalósítaná a Q1 -et és Q5-B -t...
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Idézet:
„Az újabb 18F-ek jelentős részének a megengedett legnagyobb feszültsége 3.6V...”


Ezeknél a 18F -eknél a Vpp max. feszültsége mégis 9V, tehát használja a pumpád. Inkább a PIC24 ill. PIC33 a jó példa...
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) Animus1724 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Akkor ugrott a táp, pedig az egy gond.

Viszont, hogy a félvezetőkben már csak az áruk a probléma annak örülök!

- Mintha ezt már írtam volna! El tud veszni egy hsz.? Esetleg így kell duplázni?
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Nincs neked már egy PK2-őd? Tervezel még egyet?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Szia!
Tudod egy igazi fejlesztéshez minimum négy kell: Egy a nyomkövetéshez, egy uart -nak egy logikai analizátornak és egy a kézi jelállításhoz...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Úgy látom, nincs nagy érdeklődés, pedig már több mint 150 -nel gyarapítottam a PICKit2 -vel programozható kontrollerek számát...
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Igen, felmerül a kérdés, hogy szükségesek-e egyáltalán az új PIC-ek és mondjuk a PK3, legalább is egy amatörnek. Én még mindig a régi típusokat használom, gond nélkül és nem csábultam még el az újak felé, így tényleg nincs érdeklődés a többi PIC után. Iszonyatos mennyiségből lehet válogatni azok közül is, amit a PK2 alapból támogat. Árban sincs jelentős eltérés az újak felé. Egy 18Fx550 -> USB, egy 18Fx7J60 -> LAN, vagy egy 18F8720 minden másra, ha sok láb kell, kicsinek meg ott a 16F690, vagy 16F628A, mi kell még ennél több?
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Néhány típus azért jól jönne:
- Advanced midrange (16k program memória, műveleti erősítő - 16F17xx, USB - 16F145x),
- CAN illesztő.

(#) Johnny0004 válasza watt hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Üdv! Pont ezt akartam írni, ahogy itt figyelem az építőket még a 3,3 voltos PIC-eket sem használják, bőven elég az átlag felhasználóknak az 5 voltos PIC-ek sokasága. (Csak le ne szidjon Hp41C )
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) watt válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Ebben részben egyetértek, de ha megnézed mennyi alkatrész kell, hogy teljes értékű legyen, akkor botorság lenne azt kispórolni.
(#) Johnny0004 válasza watt hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Egyetértek.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Sziasztok!
A Pk2DeviceFileEditor egy kellemetlen tulajdonsággal rendelkezik: Amennyiben egy script -et duplikálunk, az eredeti és a másolat is módosul a további változtatásokkal. A duplikálás után az állományt ki kell menteni, újra be kell olvasni és ellenőrizni kell mindkét scriptet. Ekkor már függetlenül lehet módosítani.
Sajnos a hiba miatt néhány scriptet akaratlanul módosítottam az előző változatban. Aki letöltötte, legyen szíves erre cserélje ki.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) Laslie hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Hp41C!
Meg szándékozom építeni a furat szerelt PicKit2 klónt. Kérdésem, hogy az U5-nél IRF7314-t mivel lehet helyettesíteni? Mert a közelemben lévő boltban nem kapok ilyet. Egy db-ért meg nem éri meg webről rendelni.
Üdv
Laslie
(#) _vl_ válasza Laslie hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Menj be abba a boltba, és kérjél egy listát arról, hogy milyen P MOSFET-eket tudnak adni vagy rendelésre hozni. Aztán gyere vissza a listával, és megmondjuk.
(#) Laslie válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Rendben.
(#) Hp41C válasza Laslie hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia!

A leglényegesebb az alacsony Ugs küszöbfeszültség, az IRF7314 esetében 0.7V. FDC6420C van az eredetiben. A panelre dip8 foglalatot ültettem be (ld. fénykép), így a panel kipróbálható IRFD9024 -geyel is, de alacsony feszültséget (2.5V .. 3V) nem tud kiadni, 5V -os kontrollert programoztam vele. Az IRFD9024 -at a dip8 tok közepére kell betenni, jobbra és balra egy láb kimarad. Rendelj több darabot belőle, összerakva más projectek anyagával, amikor megjön cseréld ki rá az IRFD9024 -et.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) Animus1724 válasza Laslie hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Hali!

Bár nem engem kérdeztél azért hagy mondjak egy -két szót:

Érdemes ellátogatni a
Közös beszerzés, alacsonyabb ár
forumra is.

Nos én is most szántam rá magam az építésre, bár egynémely ötletem nem aratott osztatlan sikert.

Szóval én elsőre az U5 -ös helyére a IRF7317PBF -öt választottam jelenleg mégis hajlok az eredeti FDC6420C felé. Döntsd el neked melyik a szimpatikusabb. Ha Magyarországon laksz kb. 200 Ft + posta magasságában megkaphatod egyiket is másikat is. Persze ha a nagy pusztában laksz még a posta is elmaradhat. Meg ha gondolod a többi alkatrészt is küldöm...

(#) Laslie válasza Animus1724 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a kedvességedet, de azért nem annyira rossz a helyzet.
Nem akarok senkit sem becsapni, az adatlapomon is látható a lakhelyem.
Budapesten lakom, így elvileg rengeteg lehetőségem lenne, mivel itt sok bolt van. De a munkámból, pontosabban a munkaidőmből adódóan - egyet kivéve - egyikhez sem tudok eljutni nyitvatartási időben. Az egyedüli boltot (ez a kontha) is csak azért érem el, mert hosszabb nyitvatartással rendelkezik. Viszont nálunk nem lehet kapni ezt az IRF7314-et.
Szóval ezért kérdeztem, hogy mivel lehet helyettesíteni ezt az alkatrészt.
Üdv
Laslie
Következő: »»   150 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem