Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   151 / 211
(#) Hp41C válasza Laslie hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia!
Menj el egyszer a Lomex -be, meg fogsz lepődni a készleten és az árakon. Csak a Metroval kell a Lehel térig menni... 5 -is nyitva vannak... Ott van IRF7314. Jobb helyettesítőt nem tudok.
(#) Laslie válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Szia!
Megfogadom a tanácsod, és megoldom valahogy hogy eljussak oda. Köszönöm.
Üdv
Laslie
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 15, 2012 / 1
 
Most töröltem sikeresen egy 18F26K80 -at a 18F87K90 törlésére megírt két script -tel HVP és LVP módon. Ez megteremti a 18F66K22, 18F66K90, 18F87K22, 18F87K90 PICKit2 -vel való kezelési lehetőségét.
Programoztatok már 24FxxKA sorozatba való kontrollert PICKit2 -vel?
(#) Hp41C hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha valakinek elveszett a bandgap, osccal vagy a kalibrációs érték:
Állítsa le a PICKit2 programot.
A Pickit2.ini állományba írja be:
  1. TMEN: Y

Indítsa el a programot.
Ezek a fontos paraméterek a Test memory ablak segítségével visszaállíthatók, ha a kontrollerben (az eszközleírásában) megvalósított. A tesztmemória írása a kontroller összes memóriájának törlését is tartalmazza. A fontos adatokat a művelet előtt mentsük ki.
Egy fontos megjegyzés: Az első programozás, törlés előtt olvassuk ki és jegyezzük fel az értékeket.
(#) Gyimate hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Sziasztok
Körülbelül egy éve vettem egy Pickit2 klónt az egyik aukciós oldalon, egészen tegnap estig tökéletesen működött az összes funkciója de tegnap este egy frekvenciamérőt készítettem amikor elkezdte velem azt játszani, hogy az eszközt felismeri, de ha programozni akarom, akkor azt a hibaüzenetet kapom, hogy ismeretlen eszköz. Elvégeztem egy hibakeresést, ahol azt sikerült kiderítenem, hogy a VDD, VPP, PGC feszültségek rendben vannak, de a PGD-n csak 2,8 V-ot mértem, ellenben szkóppal leellenőriztem és a 30KHz-es jel megvan, nekem úgy tűnik, mintha átváltana alacsony feszültségű programozásra.Az interneten megtaláltam a kapcsolási rajzát, ez egy Sure Electronics PICkit2 clone. Szerintem a TVS2 jelzésű alkatrésszel lesz a probléma, csakhogy nem találtam róla semmilyen információt. Szeretném a segítségeteket kérni a javításban.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Hp41C válasza Gyimate hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Egy túlfeszültségvédő. Milyen kód van ráírva?
(#) Gyimate válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
"WR1" és alatta kicsivel "17", azért gyanakszom rá, mert a kapcsolási rajz szerint Q5-öt kivéve nincs semmi más a pgd és a föld között és én mégis 260 Ohmot mérek, a Q5 jelű tranzisztort meg már leellenőriztem.
(#) _vl_ válasza Gyimate hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Idézet:
„Szerintem a TVS2 jelzésű alkatrésszel lesz a probléma, csakhogy nem találtam róla semmilyen információt.”

Az egy Transient Voltage Suppressor, meg lennék lepve, ha azzal lenne baj, kivéve, ha látványosan felnyílt a közepe. Ha viszont tényleg azzal van a baj, akkor csak le kell forrasztani, és az áramkörnek máris kéne működnie.
(#) Gyimate válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Akkor meg kell, hogy lepjelek, leforrasztottam és láss csodát megvan a kívánt jelszint. Nagyon szépen köszönöm a segítséget, már csak annyi kérdésem van, hogy ha majd felmegyek Pestre akkor milyen típust vegyek a hibás helyére, rendelni sajnos nem tudok földrajzi okok miatt, de a közeljövőben úgy is mennem kell hivatalozni...
Még egyszer köszönöm
(#) _vl_ válasza Gyimate hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Igen, nem lehetetlen, hogy így haljon meg, de azt most akkor vésd az eszedbe, hogy az egy védelmi alkatrész (volt), ami a sztatikus elektromosság oltárán feláldozta magát az áramköröd védelme érdekében. Szóval óvatosabban kéne a kis kezeddel megérinteni ezeket az alkatrészeket, vezetékeket, mert ott most éppen volt védelem, de máshol nem szokott lenni, és ha sikerül egy nem védett alkatrészen kisülni, akkor annak általában alkatrészhalál a vége.
Fizikailag milyen tokozásban van a TVS? Esetleg egy rendes fényképet tudsz csinálni róla?
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) Gyimate válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Hidd el, hogy tudom miről van szó és hogy vigyázni kell, 10 év alatt ez az első ilyen eset, hogy statikus kisülés által hal meg a kezem között egy alkatrész. SOT143-as tokozásnak nézem, de azért teszek fel egy képet róla.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012

Pickit.jpg
    
(#) _vl_ válasza Gyimate hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Először meglepődtem, mivel a jelzett TVS2 az ICSP csatlakozót védi, tehát mellette kell lennie... de már látom, hogy van még egy az áramkörben, és azt fotóztad le

Ránézésre szerintem is SOT143-nak látszik, bár ebből a szögből nem egyértelmű a kiszélesített 1-es láb. Viszont szerintem ilyen tokozással semmilyen magyar boltban nem fogsz raktáron találni TVS-t (de ne legyen igazam).
(#) Thomy válasza Gyimate hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Szia!

Ez egy USB túlfeszvédő dióda (D+, D-, VBUS). PRTR5V0U2X
Üdv,Thomy
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2012
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Sziasztok!
A PICKit3 honlap aljáról letölthető ScriptingToot a PICKit3 -ból egy PICKit2 -vel kompatibilis (ezközleírás és egyes funkciók) eszközt csinál firmware cserével. A csomagban a Pk2DeviceFile.dat 1.61.14 verziója található. Az előzőleg feltöltött módosítások tehát a PICKit3 ScriptTool -lal kezelhető kontrollerek körét is bővíti.
A ScriptingTool firmware -je eltér a normál firmware -től, vele az MpLab alól nem lehet kezelni a PICKit3 -at. (Egy firmware letöltés / áttérés )
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Szia!

Látom, bővíted a PicKit2-vel programozható PIC-ek körét, szép munka! A kérdésem az lenne, hogy PIC32-vel van-e valami fejlemény? (a Bővebben: Link-hez képest) Szerinted van rá esély, hogy mondjuk a 100-as szériát lehessen vele programozni?
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Szia!
Már csak tesztelni kellene...
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Na ez jó hír, kíváncsian várom a fejleményeket.
(#) watt válasza efiscp hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Szerintem Hp41C arra gondolt, hogy neked kéne tesztelni...
(#) efiscp válasza watt hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Hát gondolatolvasásból sosem voltam jó. Egyébként megoldható, bár akkor be kell vásárolnom, mert nincs otthon készleten ilyesmi. Csak akkor mondjátok meg, hogy pontosan milyen típust, és hogyan teszteljek.
(#) watt válasza efiscp hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Nem igazán értem, mert nekem úgy tűnt azért kérdezel egy bizonyos típusra, mert az van neked és szeretnéd égetni.
Természetesen azt nem várhatja senki, és nem is várja, hogy e miatt külön vásárolj!
(#) efiscp válasza watt hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Igazából tanulási célból gondoltam a 100-as vagy 200-as szériát, azokból van dip változat, és lehet vele kísérletezni breadboard-on. Most egy TQFP 440f256h van rajta egy saját dip-esítő nyákon, de a nyák kicsit korrodált, csak idő kérdése, hogy mikor megy tönkre.
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Szia!

Egy rossz hír: Nem megy a pic32MX1xxx, és PIC32MX2xxx programozása. Downloading programming executive failed. Sajnos a PICKit2 V2.61 -be bele van fordítva a 01.09 verziójú PE a 32MX320 stb típushoz. Ehhez a családhoz más kell.

Egy jó hír: Sikeresen azonosítottam, kiolvastam, programoztam, töröltem 24F16KL402 -t PICKit2 -vel.
(#) raptamas hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne 1 gond amit napok ota nem tudok megoldani. Megcsinaltam a Szilvasy fele pickit2-ot, de nem akar menni. Ez alatt azt ertem, hogy amikor a szamitogepre csatlakoztatom nem szol a hang, a gep nem ismeri fel, de a zold mukodesi led az vilagit. Segitsegeteket kernem. Koszi elore is
(#) kaqkk válasza raptamas hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
A pk2 égetőszoftvert feltelepítetted a gépre ?
(#) Hp41C válasza raptamas hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
A benne levő 18F2550 -et felprogramoztad?
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Hát kár, hogy nem megy. Mindenesetre kösz, hogy ránéztél.
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Szia!
Kár Nem csak ránéztem, hanem vettem is egy 32MX210F016 -ot. Sok dip tokos 24F viszont lehet, hogy megy...
(#) raptamas hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Igen felprogramoztattam a 18F2550-at.
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=aqQGAjn0Ms
Ez a beultetes szerint csinaltam meg. Szerintetek jo ez?
(#) Unfi hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok.
Szeretném közzétenni az általam épített Pickit2-t. Nem tudom mi értelme a lebutított klonokat építeni, csak kínlódás a beüzemelése (ahogy olvasom az oldalon ). Semmi extra nincs benne, de mégis teljes értékű. Az alkatrészek beszerezhetők, vagy helyettesíthetők.
Semmi beállítást nem igényel, csak a kalibrációt kell elvégezni, és kész. Több példány működik már hibátlanul.
Üdv: Zoli
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia!

Szép terv és kivitel. Milyen típust tettél T11, T12 és D1, D2 helyére? Ki tudja adni a 2.50V -ot terhelésre is?
Következő: »»   151 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem