Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wifi logger
Lapozás: OK   4 / 4
(#) eyess válasza szita1 hozzászólására (») Nov 12, 2012 / 1
 
Értem ennek a kontrollernek 2,4 v tól 5,5 v ig mehet táp fesz rá.Ugy hogy az 5 voltosat tedd bele.
Arra az ic re gondolod ami képet feltettél , hogy el szált rajta a feszültség stabilizátor.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) szita1 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Az Sonix tipus, megpróbálom de sajna nem smd hanem 3x akkora
(#) eyess válasza szita1 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Ne ültesd be , hanem csak vezetékekkel csatlakoztasd , és ha működik veszel bele smd változatot .
(#) szita1 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
ajjaj, melegszik az elem lehet nem jól csináltam valamit? lehet fordítva tettem bele? pedig az smd is így volt .
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) eyess válasza szita1 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Ha szemből nézed bal lába a bemenet , középső a test , jobb lába a kimenet.Ha a kontroller is melegszik , akkor lehet az is meghalt , de egyenlőre hátha nem.
(#) szita1 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Érdekes szemből nézve bal láb 12volt minusz középső 12v plusz jobb oldali kimenet. Szted jó ez így ? 1,1 voltot mértem amikor rajta volt az elem. majd melegedett .
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) eyess válasza szita1 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Ha az elem 12 vol os , akkor bal láb +12 volt az jó középső test , és jobb lába + 5 volt nak kellene lennie , ha az 5 volt stabilizátort tetted bele .
(#) szita1 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
bal láb -12V középső +12v most. akkor fordítanom kéne valahogy?
(#) eyess válasza szita1 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Na most lehet valamit nem értek .Megnéztem a képet megint amit feltettél , de a panelon a gyári feliratozás + jelet mutat.De ott az elem - csatlakozója van .Mert ha most azt veszem alapul , hogy az elem érintkezője a - lett a + helyre forrasztva , akkor az nem jó.De a 7805 , vagy 7808 sem lesz jó , mert , akkor 7905, vagy 7908 kell , tehát a negatív féle stabilizátor.
Ez most megkavart engem is az elem csatlakozója már úgy lett oda forrasztva ?Mert akkor az nem jó , de így ez esetben 7905 kell , vagy 7908 bele.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) szita1 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Nem az a + oldala az elemnek, bal oldali a képen, a minuszos jobban kiáll és rugós. akkor a 7905 fog kelleni nekem, az a középső láb.
(#) eyess válasza szita1 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Akkor , így igen a 79 es sorozatból kellesz .De ha van otthon zener diódád 5,1 vol os mondjuk , és egy előtéttel kipróbálhatod ezzel is ezt éred el , csak a stab kocka többet bír.
Az elem hány voltos? 12 ?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) szita1 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Köszi, sztem semmi ilyenem nincs itthon majd veszek 79es sorszámút, bár lehet már annyi neki
(#) eyess válasza szita1 hozzászólására (») Nov 12, 2012 / 1
 
Á nem hiszem inkább az elemet terhelte mint sem hogy a kontroller menjen tönkre.
Ha mégis meggondolod , vagy nem kapsz esetleg smd 79 est , akkor zéner diódára egy lehetséges megoldást teszek fel neked .

1.PNG
    
(#) szita1 válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
És akkor nem kell a fesz.stab? lehet kiforrasztom valahonnan
(#) eyess válasza szita1 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Igen így nem kell, azért kérdeztem , ha lenne ilyen zénered , akkor ez is megteszi a dolgát
(#) szita1 hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Ha tápról szeretném üzemeltetni akkor mit rakjak elé? miért ment tönkre 2 db is? valami ellenállást esetleg? vagy diódát?
(#) kadarist válasza szita1 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Szia!
Ha a kívánt értékű és polaritású tápfeszültséggel szolgálod ki az áramkörödet, akkor nem lehet gond vele.
(#) szita1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
12V egyenáram, de valamkiért mégis szétment lehet egy dióda 12V megoldás lehet??
(#) kadarist válasza szita1 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Nem, egy dióda nem megoldás. Keresd meg, hogy miért durrant ki a cucc.
(#) szita1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
És azt hogyan? lehet rossz polarítás miatt szállt el a fesz.stab. azt hogy még mi szállt el, majd kiderül ha kicserélem. A dióda megóvná a rossz polarítás bekötéstől, lehet az én hibám is, nem gondoltam volna hogy ennyire érzékeny, de melegedett alapból a fesz.stab.
(#) kadarist válasza szita1 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Ha tudod, hogy mi a jó polaritás, akkor jöhet a dióda, de addig nincs értelme.
(#) szita1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Tudom, csak olyan gagyi a táp csatlakozója hogy 2 tüske áll ki belőle és fordítva is össze lehet dugni
(#) szita1 hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Betettem a 7905-öt ugyanaz, 1V ra le esik az elem feszje és melegedni kezd, levettem az outputot és ugyanaz
(#) Josi777 hozzászólása Máj 18, 2022 / 2
 
Nem szerettem volna új topikot nyitni, ezért írok ide, hogy ha kérdés vagy észrevétel merül fel a ESP32 Logger cikkel kapcsolatban, akkor itt tudnék rá válaszolni.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem