Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   186 / 580
(#) JohnyBravo válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Kicseréltem az összes triakot. TR4 helyére BC517 ment Kissi javaslatára.
Kicseréltem a relét is.
Most relé lábakon 3,4 V van. Nem húz be. Előtte lévő diódát is cseréltem. Már a hajamat tépném ha lenne .
(#) frank tibor válasza JohnyBravo hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
A BC517 darlington és NPN-es, a BC556 pedig PNP! Tápoldalon nem is tud bekapcsolni az BC517.
(#) JohnyBravo válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Értem én Csak az a gond, hogy az eredeti alkatrészen C556 B szerepelt. Ezt beazonosítani nem tudom, mert nem találok ilyet sehol. Kissi közreműködésével lett betippelve a BC517 feltételezve, hogy az eredeti cucc 2SC556 (és ezt most is csak megköszönni tudom). Szerinted a BC556 jó lenne?
(#) Haszuboy válasza buszos1 hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
kuka. cseréld ki.
(#) JohnyBravo válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Kicseréltem. Valami más gáz van itt. Lassan feladom. Most már minden alkatrész OK. Mégsem jó. A fűtést szabályzó relé tranzisztora a kijelzőről jövő szalagkábelról kapná a vezérlést. De nem kapja. Újra megmértem az NTC-t. Most majdnem rövidzárat mutatott, 4 ohm körül volt az értéke.
(#) frank tibor válasza JohnyBravo hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Igen a BC556 jó. Szerintem a kivett is jó de kicserélheted. Visszaolvasva az NTC hibakóddal ált le a mosógép. Az NTC nek tudomásom szerint 12kohm-nak kellene lennie ennél a készüléknél. Köss 12kohm-os ellenállást az NTC helyére próbából.
(#) JohnyBravo válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Kicseréltem BC556-ra, az NTC-t lehúztam és a csatlakozóba beletettem egy 14Kohm os ellenállást (most reggel ilyen volt) Ugyanúgy nem indítja el a fűtést. Azon is gondolkoztam, hogy mikor kellene elindítania a fűtést, de gondolom ha 90fokos programra állítom, akkor a vízfeltöltés után már biztos menne a fűtés.
Szóval továbbra sem kap vezérlést a TR4, így a relé sem húz be.
(#) boszuh hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Jó reggelt a szakértőknek!
Segítsetek légyszi, hogy az aeg 62610-es mosógépen, hogy kell bekötni a fűtőszálat, és a motort, mert van 6 szabad kábelem, de csak öt helyem! Amikor bekötöttük, akkor pukk, bizti le, és azóta E40-es hibakódot ír ki, és nem indul el. Az ajtó be van csukva!
Köszi!
(#) golem hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy fagorf 1fet 116 mosógép a programot ha felveszek vele akkor addig azon a programon marad míg el nem tekerem. A program kapcsolónál kb 3mp ig halom a kattogó hangot utána beáll
a kiválasztott programra de onnan nem megy semerre Mindent meg csinál centriz beengedi a vizet viszont fűteni nem fűt
a fűtőszál mellet van egy fehér doboz annak nem mérek értéket.
(#) Haszuboy válasza JohnyBravo hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogy vízfeltöltés után azonnal fűteni kezd. Lehet, hogy el kell telnie x percnek a programból, és csak utána kezd fűteni.
(#) lukovicsek válasza JohnyBravo hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Üdv.

Nagyon ritkán kapcsolják a fütést a gépek vizfeltöltés után egyből, egy pár percnek el kel telnie van hogy 8-10 perc is géptől függően, Mikor irja ki a hibakódot? hány perc mulva?

Üdv. Laci!
(#) Haszuboy hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok. Most vettem észre, hogy gyönyörűségem (indesit WT102) nem melegíti a vizet. Eddig nem tűnt fel, mivel általában 40°-on mosok, úgy, hogy öntök bele melegvizet. De a múltkor 90°-on mostam, és feltűnt, hogy nem meleg a mosógép oldala. Szóval, nyilvánvalóan ez is panelhiba, mert most néztem, hogy a fűtőszál nem kap feszültséget (elindítottam egy 90°-os programot, és rákötöttem egy villanykörét a fűtőszálra). Szóval amit nem értek, hogy ki tudja mióta rossz, viszont a programok eddig is rendben lementek, tehát a kérdésem: hogy mehet tovább a program úgy, hogy hideg a víz? Nem az lenne a logikus, hogy elkezdi melegíteni a vizet, és akkor megy tovább a program, ha elérte a kívánt hőfokot? További érdekesség még, hogy 2 vékony vezeték megy be a fűtőszál mellett, gondolom hőérzékelő, rámértem, és szakadás. Gondolom NTC van benne, és gondolom nem normális, hogy nincs ellenállása? Lehet, hogy nem is fűtőszál vezérlés a hiba, hanem NTC?
(#) golem hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Meg kerestem a gép service manuálját abba le van írva hogy hány ohm nak kel leni a fűtő szálnak meg az NTC nek mind a kettő jónak bizonyult még se működik.
(#) Haszuboy válasza golem hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Lehet ugyanaz a baja, mint az enyémnek? Hány ohmnak kell lenni az NTC-nek?
(#) golem válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
12 kohm 20 fokon
(#) Haszuboy válasza golem hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
hát ez szakadás. Most rákötöttem egy 12kohm-os ellenállást, de semmi változás :/
(#) golem válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
de ez változik szerintem mert ahogy melegszik úgy csökken szerintem a panelrol le huztad? úgy mérted
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) JohnyBravo válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Rákötöttem egy 14 K ellenállást és végignyomattam egy programot. Nem melegített és a végén kiírta az NTC hibát. Már csak egy alkatrész maradt amit nem cseréltem ki, az VIPer 20A IC. Lehet, hogy mégis az okozza a problémát?
(#) Haszuboy válasza golem hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Lehúztam persze.
(#) golem válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
neked a program kapcsoló ketyeg?
(#) Haszuboy válasza golem hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
nem ketyeg, mert ebben valami más féle van. Csak akkor megy odébb, ha végzett az adott programrésszel. Tehát ha pl végez a mosással, akkor átmegy öblítésre.
(#) golem válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
milyen fajta mosógéped van?
(#) Haszuboy válasza golem hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Indesit WT102, fentebb írtam. A fűtőszál jó, direktbe rákötve a feszültséget, melegít.
(#) golem válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szerintem az NTC a szárazon fűtéstől védené meg a fűtőszálat van egy hő kapcsoló ott a környéken valahol ami vezérli a fűtőszálat
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) Haszuboy válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Fejlemény, NTC mégsem rossz, szépen csökken az ellenállása, ahogy melegedik a víz. Akkor csak panelhiba lesz. Megint.
(#) golem válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Nézd meg hova megy a fűtőszál vezetéke.
(#) Haszuboy válasza golem hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
A fűtőszálat kapcsoló relé jó. Csak nem kap feszültséget a relé behúzótekercse :/
(#) botesz válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Van egy egyszerű megoldás az NTC ellenőrzésére én úgy csinálom hogy rákötöm a multira és egy ki gyertyával melegítem.Melegítésre csökken az ellenállásra ami azt mutatja hogy jó.Ha teljes szakadás van akkor szerintem az NTC csere.
(#) tevesbeci hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Indesit Iwdc 6105 mosógép olyan hibát produkál hogy a szivattyú csak pár másodpercig müködik.
Pl centrifuga programban is inditáskor 3 másodpercet megy a szivattyú,motor elindul centizik is de
a végén hibát jelez,az összes felső led villog.
Valakinek valami ötlet?
Köszi előre is.
(#) JohnyBravo válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Hű milyen deja vu-m van . Érdeklődve figyelem a fejleményeket.
Következő: »»   186 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem