Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 49LF004B Írás
 
Témaindító: isti03, idő: Dec 29, 2012
Lapozás: OK   1 / 1
(#) isti03 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok. Programot és kapcsolást keresek 49LF004B alkatrész írásához.
Ez egy IBM alaplap bios chip. Sajnos bios frissítés közben megált és azóta nem indul az alaplap.
Korábban írtam már eepromot ponyprogal sikeressen. A bios amit be kéne írni az megvan .bin fájlban. Minden segítség jól jönne ebben a témában. Köszönöm.
(#) Syn7h37ic válasza isti03 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Csakhogy ez nem egyszerű eeprom. Ez egy Firmware Flash chip.
IBM szerviz, vagy új alaplap. Otthon nem fogod megcsinálni, hacsak nincs komplett kiforrasztó állomásod.
Kivéve, ha foglalatos kivitel. De ekkor is kellene egy működő bios chip.
Anno így javítottam bios-t, bebootoltam egy jó bios chippel, a chip kivesz, működő gépből, belerak a rossz, és újraír. Floppy és DOS kell, vagy ha támogatott windows alól, akkor a dolog egy fokkal könnyebb.
Willem Pro égetővel lehet ezeket írni külön.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) isti03 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia. Igen úgy is meg lehet csinálni ahogy azt leírtad. De meg lehet írni a chipet. Ebay-on lehet is vásárolni égetőt kb 8000ft + a szálítás. Sokan ezt mondják hogy az alaplap kuka ilyenkor pedig ez nem így van. Budapesten is meg tudják csinálni 3 500ft-ért. De én nem szeretnék költeni inkáb megépíteném az írót ha lenne egy rajz. Amúgy meg másik alaplap nem megy bele a gépházba az IBM már csak ilyen. Másik alaplaphoz egy másik gépház és procihütő is kellene.
(#) Syn7h37ic válasza isti03 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Itt a programozó teljes doksija
Esetleg megpróbálkozhatsz a pickit2 -vel, az tényleg univerzális holmi. Van is itt topikja az építéséről.
(#) isti03 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Köszi át fogom nézni most B.U.É.K.!!
(#) korponaiz válasza isti03 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Ha csak ezt az egy IC-t akarod progizni, inkább keres rá embert, olcsóbb és egyszerűbb. A múltkor beszéltem eggyel 2000Ft+postaköltség.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem