Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICD2 - Kérdések - válaszok
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 19, 2005
Lapozás: OK   32 / 33
(#) mazso1988 válasza potyo hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Keresgettem az erre vonatkozó dokumentációt de konkrétan erre vonatkozót nem találtam sajnos.
(#) MPi-c válasza mazso1988 hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Pedig ott van a Microchip/MPLAB IDE/Readmes mappában "Device Support.htm" néven.
(#) mazso1988 válasza MPi-c hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Köszönöm
(#) Wudoou hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy van egy gyári ICD2-m, csak sajna van vele valami gubanc. A busy led állandóan ég rajta, amikor bedugom az USB kábelt. Amikor csatlakoztatom, mindig kéri a drivert telepíteni. Viszont mikor felrakom, akkor a driver telepítés sikeres, mert az eszköz használatra kész választ kapom. Gondolom, hogy akkor nincs a driverrel gond.
De amikor csatlakoztatni akarom az ICD2-t az MPlab-bal akkor hibát ír ki. Az ICD0019 meg az ICD0021 hiba. A busy led mindvégig folyamatosan világít. Van valami ötletetek? Tudom, hogy millió egy dolog lehet, de mégis?
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Windows 7 32bit alatt nem akar menni a potyo féle ICD2. Driverre azt írja hogy felrakta jól, de MPLAB-ban már nem tudja megnyitni az USB portot.
(#) Hp41C válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
(#) Thomas10100 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ezeket próbáltam használni, de itt mind a 64bites hibáról van szó szerintem. Nekem 32bit-es a Windows 7. A másik hogy Cypress chipes ICD2-ről beszélnek, az enyémben 40 lábú 2db PIC van.
(#) Bubu54 hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Üdv.

Én megépítettem a potyo féle ICD 2-őt a harmadik változatott és amikor csatlakoztatom az usb-t a gépre akkor az MC34063-as IC elkezd nagyon melegedni. Esetleg valaki tud erre egy megoldást hogy miért lehet ez?

Válaszokat előre is köszönöm..

Üdv. Bubu54.
(#) Mengyán hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Sziasztok! Gyári ICD2-vel kapcsolatban kérdezném, hogy tudtok-e valamit a garanciális viszonyairól. Egyik rokonom szeretne egyet nekem ajándékozni, mert már nem használja. Úgy emlékszik rá, hogy valami van vele, viszont örök gyártói garancia van rá, csak ki kell küldeni az USA-ba. Egyrészt igaz-e ez, tudtok-e ilyenről, másrészt, ha igen, akkor hova kell küldeni?
(#) potyo válasza Mengyán hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Régebben volt ilyen, nem tudom, hogy manapság is létezik-e még. Szerintem legegyszerűbb írni a chipcadnek vagy felhívni őket, hátha tudnak valamit róla, hogy mi van manapság.
(#) Beles hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem egy ICD 2-tőt, és működik is rendesen, kivéve debug üzemmódban. Ha HALT-ot nyomok neki, akkor lefagy. Resetelem, újrakonnektálom, akkor égetéskor mikor Connecting to debug executive lépésnél van, szintén lefagy. Ha megint resetelem és beégetem, akkor működik. Breakpointnál simán megáll, ha Run-ra nyomok, tudom is léptetni utána meg minden. De ha módosítok a programon, és újból beleégetném a progit, akkor megint kezdődik előről az egész.... Ötlet valakinek? Vagy esetleg valaki találkozott már ilyennel?
(#) pipi válasza Beles hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Hali!
Nem lehet hogy a programozó lábakat másra is használod, emiatt megzavarodik?
(#) Beles válasza pipi hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Nem. Config line-ban debug_on parancs is benne van!
(#) ciw válasza Beles hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Én módosítás után ujrafordítom és ujrabeégetem, enélkül nem is megy, mert folyton pofázik, hogy a forrás nem egyezik a beégetett programmal. Lehet véletlenül előjött a hibaüzenet és rányomtál, hogy többé ne mutassa, ami ok, csak az mplab nem fog továbblépni.(az üzenetet nem mutatja, de nem is lép tovább). Régen jártam így, csak eszembe jutott.
(#) ciw válasza Mengyán hozzászólására (») Jan 2, 2013 / 1
 
Kicserélik, a microchiptől kell kérni egy ticketet (érdekes módon a chipcad nem foglalkozik a garanciával, segítenek, de nem intézik el helyetted. Persze ha venni akarsz...)
Szoval microchip honlapon regisztrálod magad kérsz egy ticketet, ahová be kell írni az ICD2 serialnumber-ét és le kell írni, hogy mi a baj vele. Itt kapsz majd egy lépésről-lépésre hibaelhárítási utmutatót (ilyenekkel, hogy be van e dugva, kap e áramot) szoval erre rányomod, hogy nem oldotta meg a problémát és azt hiszem kész. Pár nap mulva kapsz egy email-t (reggel) és délben csenget a postás kezében egy ICD2-val, amit ingyen és bérmentve a kezedbe nyom.
Most jön a fekete leves:
A rossz icd2-t vissza kellene küldeni A dobozban találsz egy matricát amit rá kell nyalni a dobozra, belerakni a rossz ICD-t és visszaküldeni a tnt-vel. Majd közlik, hogy a csomag díja 27000 HUF igen jól látod huszonhétezer. Én itt gondoltam ugy, hogy elmenneka... Ha kell nekik jöjjenek érte. De azóta sem zaklattak. Egyébként a garanciális feltételekben benne van, hogy a garanciális ügyintézés során felmerült postaköltséget az ügyfél állja. Furcsa, hogy én küldtem Brooklyn-ba csomagot és az 4000 forint volt. Szoval nem értem a magas postaköltséget, utánanéztem más, akár sima postának is, az sem olcsóbb sokkal.
(#) ciw válasza Mengyán hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Megnéztem, írországba kell küldeni. Jobban mondva ők onnan küldik és neked oda kellvisszaküldeni.
(#) Beles válasza ciw hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Persze, ezt én is megcsinálom, nem ezzel van a baj. Hanem hogy újrafordítás után pl ez van:

MPLAB ICD 2 ready for next operation
Resetting Target
Connecting to MPLAB ICD 2
ICD0192: Failed to clear COM error. (RetVal = 0xFFFFFFF0, ErrRet = 0x0)
ICD0286: Unable to communicate with ICD
...Failed to reset target

Vagy beégetés után Connecting to debug executive lépésnél kifagy, megint reset.. És utána működik!
(#) ciw válasza Beles hozzászólására (») Jan 2, 2013 / 1
 
Itt valami hw gond lesz.
Az mclr lábon ugye nincs kondi?
A programozó vezeték nem tul hosszú?
Megfelelő file van beégetve a 16F877-be? (A 16F877A más firmwareval működik.)
Hirtelen ennyi nekem jol ment a klón mindíg.
És kerülni kell a kínai usb kábel használatát.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2013
(#) Mengyán válasza ciw hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Köszi szépen az infót! Megmondom őszintén, teljesen el is felejtkeztem róla, de majd rákérdezek, hogy is áll a csere. Ez a 27ezres postaköltség erősen mellbevágó, különösen hogy majd 3db Pickit3-at kapok érte! Van egy TNT-s alvállalkozó ismerősöm (a kocsikat üzemelteti 3 megyében), ő adott egy tippet, hogy Economy Express kell küldeni, az innen a legolcsóbb. És lőn tényleg, 13ezer. Mondom, tudok olcsóbbat, kivitetem Angliába, és majd ott feladják. Aha, 23.000 a legolcsóbb (65.99GBP). Esetleg utánanézetek kint az ismerőssel, hogy a helyi postával feladva mennyibe kerülne. Tudsz esetleg pontos címet adni privátban, hogy hova kell küldeni? A matricán mi van? Mert nem mindegy, hogy "9:00 EXPRESS", ami a legdrágább továbbítási mód, vagy pedig egy azonosító, és ha találok valakit abban a városban, akkor akár a portán is leadhatja ingyen. Sajnos a szomszéd már hazajött Írországból. Ő biztos leadta volna a portán, ha Dublinba kell küldeni. Egyelőre a postai Európa+ tűnik a legolcsóbbnak a 8500Ft-jával.

Jut eszembe, az ICD2 ismeri a 18FxxKyy sorozatú PIC-eket? mert ha nem, akkor stornó az egész, 2 forintot sem ér számomra, muszáj lesz beruházni Pickit3-ra.
(#) Norberto válasza Mengyán hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Igen, az ICD2 ismeri a 18FxxKyy sorozat tagjait.
(#) benjami válasza Mengyán hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Ilyen postaköltségek mellett nem lenne érdemesebb inkább megpróbálni a javítását? Egyszer nekem is megdöglött, de szerencsére csak egy analóg kapcsoló IC-t (DG411), kellett benne cserélni.
(#) ciw válasza Mengyán hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
1st Floor, Block 3.1
Woodford Business Park Nortgen Cross
Santry, Dublin 9
Ireland.

Szerintem nem érdemes költeni rá, mert az mplabx valamilyen mocskos üzleti fogás miatt nem kezeli az ICD2-t.
(#) Hp41C válasza Norberto hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Szia!
A 18FxxK50 kontrollereket nem kezeli... Ráadásul egy ICD3 a ChipCad -nál 44000 Ft + Áfa.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) ciw válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Aztán pár év múlva kitalálnak egy ICD4 et és utána azt kell majd 44.000 ért megvenni.
Szerintem válaszd a pickit3 at sokaknak van az és még az ára is kedvezőbb.
(#) Hp41C válasza ciw hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Idézet:
„Aztán pár év múlva kitalálnak egy ICD4 et és utána azt kell majd 44.000 ért megvenni.”

Arra is nagy az esély, hogy "kitalálnak egy PICkit4 -et .. ". A PICKit3 -ból is érdemes többet venni, ha sűrűn váltogatod a kontroller családot, amire fejlesztesz. Családváltáskor átprogramozza a benne levő PIC24FJ256GB106 -ot, aminek a garantált újraprogramozási száma: ((c) 2009 Microchip Technology Inc. DS39897C-page 319)
Idézet:
„D130 EP Cell Endurance 10000 E/W -40°C to +85°C”

Ha még a PICKit3 Scripting host -ot is szeretnéd használni, akkor az oda és visszaváltási is egy-egy átprogramozás.
De sokkal fenyegetőbb, hogy egyszerűen nem fejlesztik tovább a programját, nem írják meg az új kontroller családok kezelését hozzá - ahogy a PICKit2 járt... Vegyed az újat alapon...
(#) Beles válasza ciw hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
kb 5 éve csináltam, akkor is ugyan így működött, akármilyen USB kábelt dugok rá. Nem gagyi a kábel, nem is hosszú. Beleraktam egy másik pic16f877A-t, amibe a megfelelő hex-et égettem bele, mondom hátha, de ugyan úgy működik. Jah, természetesen nincs semmi az MCLR lábon. Sajna semmi ötletem nincs Ha megunom építek egy pickit2-tőt max

Haltingra ránoymok, ez történik egyébként:

MPLAB ICD 2 ready for next operation
Running Target
Halting Target
Connecting to MPLAB ICD 2
ICD0192: Failed to clear COM error. (RetVal = 0xFFFFFFF0, ErrRet = 0x0)
ICD0082: Failed MPLAB ICD 2 operation
...Halt Failed
MPLAB ICD 2 ready for next operation
ICD0193: Not connected, unable to complete request
ICD0193: Not connected, unable to complete request
MPLAB ICD 2 ready for next operation
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) ciw válasza Beles hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Itt valami az USB kommunikációval van. Jó kondi van az 4550 Vusb lábán? Azért az MCLR legyen felhúzva, de nem az abaj.
(#) Beles válasza ciw hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Igen, jó kondi van rajta elméletileg. Ha van az MCLR-en 10k ellenállás a +5V-ra, akkor is ugyan ezt csinálja. Egyébb ötlet?
(#) ciw válasza Beles hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Feszültségek megvannak 5V 12V ilyesmi? Nincsi valahol zárlat a panelen?
A Target Feszültségek mindegyik jó?
(#) helektro válasza Beles hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Én ajánlom neked a Pickit3-at.
Nekem is volt egy ICD2-m, amit én építettem. Évekig jó volt, aztán egyik pillanatról a másikra tönkrement. Nem igazán találtam meg a hiba okát.
Aztán vettem egy Pickit3-at és nem bántam meg. Igaz én 18F sorozatú kontrollerekkel használom, de az égetés, debuggolás sebessége kb. 5-10x gyorsabb, mint az ICD2 esetében.
Következő: »»   32 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem