Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » S-video VGA átalakító
 
Témaindító: dirtymaster, idő: Dec 20, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) dirtymaster hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Hogyan lehet VGA S-Video átalakítót csinálni, vagy esetleg lehet-e olcsón kapni, mert szilveszterkor karaoke-t kell csinálni, a laptopon csak VGA videókimenet van, a tvn amire rá kell kötni meg azt hiszem csak S-Video. (de elképzelhető, hogy scart is van, még nem tudnák megmondani az illetékesek pontosan, de az S-Video eddig a biztos)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: DirtyMaster
(#) Zozi85 válasza dirtymaster hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Helló!

Érdekesség képpen az eggyik első találat a google szerint:
Bővebben: Link
ha erre gondoltál...
(#) bando válasza dirtymaster hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szia,
tudok SVGA--SCART(RGB v.A-V) rajzot küldeni, elég egyszerű, sőt egyszerű csatlakozó kábelt is ismerek.
Csak át kell állítani mindenképp a felbontást és a frekit a monitor driveren, amint írta valaki
(#) damkodav hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
A kábeles megoldás a legjobb.
VGA ból tudsz komponenst csinálni ami van a scartban és ez lezs a legolcsóbb is.
(#) mhatalyak hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Sziasztok, nekemis kellene egy átalakító, de nekem S-VIDEO ból kellene simáran, nem jut eszembe a neve, sima RCA kábel, sárga színű szokott lenni. Köszönöm előlre is a segítséget!
(#) mhatalyak válasza mhatalyak hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
(#) Inhouse válasza mhatalyak hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
S-video->kompozit, nem sok minden kell hozzá, egy darab kondenzátor...
Szerintem jobban jársz, ha megveszed azt ami gyárilag ilyen, nem éri meg külön megvenni a kábelt a dugókat, meg a kondival vacakolni...
Ja, jut eszembe az S-video a laptopokon lagalább 2 féle...az egyikben kevesebb érintkező van, a másikban több minden mehet, de a kettő nem kompatibilis, a sok érintkezőset nem tudod beledugni az egyszerűbbe...
Íme a komoly kapcsolás 1
Íme a komoly kapcsolás 2

A VGA->TV-s kérdéshez meg annyit, hogy nem hiszem, hogy menni fog házilag... Kérdezd meg a TV-s embert, hogy nem tud-e egy LCD TV-t szerezni a bulira, azokon általában van VGA bemenet...
Vagy lehet kapni VGA->analóg videó, vagy USB-s TV out cuccokat, bár nem olcsó.

Üdv
Inhouse
(#) damkodav hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Én már készíterrem vga kábelből rgb -t és működött a komonens bemenetre kötve.
És a tévéken szokott lenni
(#) Ricsi89 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Én nem szoktam kondival vacakolni. Simán összekötöm és tökéletesen megy.
(#) idlob válasza damkodav hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Idézet:
„vga kábelből rgb -t és működött a komonens bemenetre kötve”

Csak a tisztánlátás érdekében: SD TV-n nemigen szokott komponens bemenet lenni, RGB viszont igen. Tehát te az rgb-t kötötted rgb-re. Ill. azthiszem, hogy RGB-t az RGB-re mert nincsenek normálva, de ez már részletkérés.
(#) Inhouse válasza damkodav hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Nem kompozitra gondoltál? Ritka a komponens bemenet...

Üdv
Inhouse
(#) mhatalyak válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, működik. Egyébként 7 érintkezős a dugója, elég "ratyi" a kép kompozit kimenettel, úgyhogy megpróbálom majd scart al, hátha jobb!
(#) Inhouse válasza mhatalyak hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Én is kettőt vettem, mire jó lett. Az elsőnek elég vékony volt a kábele, és csíkos képe volt. A másik kicsit normálisabb kinézetű 3m-es tökéletes. Legutóbb mkv-ban néztük a csillag születik-et és az tűnt fel, hogy olyan volt, mintha a TV adást néznénk közvetlenül.
Driverrel is lehet gond, próbálj másikat is. Vannak a drivernek beállításai a TVouthoz, de ha az alapbeállításokkal nem jó, már nem sok mindent lehet javítani rajta...
Ja, az olcsó kábel olyat is csinált, hogy clone módban egész jó volt a képe, viszont ha csak a TV-out ment a monitor nem, akkor gáz volt...

Üdv
Inhouse
(#) bubuc17 hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
helló
Tud valaki segíteni a vga --> s-videó összekötésében?
mind 2 dugóm van, csak az összekötést nem tudom. :no:
googléban sem találtam,csak kész kábelt.
s-videót ha jól néztem 1color, 1intenzit kell.
vga-n meg nincs külön ilyen.
(#) deadlyroberta válasza bubuc17 hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ez nekem is jól jönne.
(#) Oraculum hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Szerintetek ez mennyire működik? http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitogep_laptop_tablet_kellek/kabel_csatlakozo_adapter/adapter/vga_s_video_rca_adapter_atalakito_konverter_1491258626.html Mert egy próbát megér de ha nem muszáj inkább nem veszem meg...
(#) abcdabcd válasza bubuc17 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Keressetekrá VGA- scart vagy rgb átalakítóra itt a fórumon, ott kb ki vannak tárgyalva a lehetséges áramkörök és a dolog korlátai, de nagyjából annyi, mint amit itt ennek a támának az elején is olvastam, bár az össze hozzászólást nem olvastam most itt végig, de amit én tudok a témában:

-Olyan VGA kimenet kell, ami átállítható 50 (esetleg 60Hz) képfrissítési frekvenciára (utóbbi NTSC-vel működik csak), szóval az 50 lenne az optimális, ezt a legtöbb driver nem támogatja, viszont van olyan program, ami elvileg sok kártyára rá tudja "erőltetni" ezt a beállítást, illetve a megfelelő felbontást is...

-Ha megvan a megfelelő felbontás/képfrissítés, akkor a témában létező áramkörökkel, ezek többnyire elég egyszerű darabok megoldható a dolog... esetleg egy-egy speciálisabb ic kell bele, de van olyan is amiból az is kihagyható, de az ic-k is elvileg relatíve könnyedén szerelhető kis lábszámú darabok...

-Vagy harmadik megoldásként pl árverős oldalakon lehet kapni ilyesmit készen, egyik ismerősöm vett olyat, állítólag nem az igazi az se, én annak a képét nem láttam így nem tudok konkrétumot mondani... de az árverős oldalakon is több eladótól (talán a legtöbb helyről) kapható típus az, csak a bolti ára, ahogy hallottam az árverős oldalak akár 6eFt-jától lényegesen drágább, a konkrét árat nem tudom, de nem nehéz megtalálni ha valaki megnézi az olyan oldalakon...
(#) abcdabcd válasza Oraculum hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Állítólag ez csak bizonyos kártyákkal működik, amik kiadják az analóg svideo vagy rgb jelet a vga csatlakozó bizonyos lábain, de neked is azt javaslom, mint amit az előző hozzászólásomban írtam, hogy az ott említett témákban megtaláljátok (emlékeim szerint nem is túl sok oldalban kifejtve), a különböző létező megoldások "elemzéseit"
(#) ikszman hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Sziasztok, üdv mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni a következő problémára:

Adott egy AGP-s ATI 9200SE 128Mb-os videó kártya ami VGA, RCA és S-Video kimenetekkel rendelkezik.
Ehhez szeretnék én két monitort csatlakoztatni. Természetesen egyik a szabvány VGA csatlakozó. Másik választásom az S-video-ra esett volna átalakítással.
Sajnos eme óriási világhálón nem leltem olyan megoldást ami az S-video jelet alakítaná át VGA jellé.
Házilag szeretném megoldani mivel kész bokszra nincs pénzem.
Várom a válaszokat.Tisztelettel. Károly.
(#) Syn7h37ic válasza ikszman hozzászólására (») Jan 6, 2013 / 1
 
Mondj le róla. majdnem annyiba kerül az építése, mint egy gyári.
gyári konverter
Ha mindenképp építeni akarsz, akkor a TDA8391 chipre épülő , vagy az MB3516A chipre épülő kapcsolásokra keress.
(#) Syn7h37ic válasza ikszman hozzászólására (») Jan 6, 2013 / 1
 
Az AL242 és AL250 chip kombó is alkalmazható
al250 pdf
al242 pdf
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) Saggitarius válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 6, 2013 / 1
 
Szerintem pedig egy masik AGP-s kartya se kerulne annyiba, mint egy konverter. Nalunk mar nagyon olcsok az ilyenek, mert szinte senki nem hasznalja mar kb15-20 Euro egy ugyanilyen ATi, csak epp dual kimenetes, azaz van rajta DVI es VGA is http://www.adverts.ie/graphics-cards/sapphire-ati-radeon-9600xt-128...079144
Az asking price ne tevesszen meg senkit, az csak iranyar, ettol meg nyugodtan hozza lehet jutni 8-10 Euroert (tapasztalat )
(#) Syn7h37ic válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Igaz. Ez eszembe sem jutott...
(#) _vl_ válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 7, 2013 / 1
 
Itt hirdetnek egy 9200-asat, DVI+VGA-val: Bővebben: Link
(#) ikszman válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok.
Köszönöm a gyors és egyértelmű választ. Megvallom reméltem egy olcsóbb megoldást. De ha nincs hát nincs. Érdemesebb lesz lecserélni a videó kártyát egy DVI csatolósra. Egyébként is emlékeim szerint van a lomosban valahol egy DVI-VGA átalakítóm. Még egyszer köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. További sok sikert. Üdv.
(#) djuice hozzászólása Nov 24, 2021 /
 
Sziasztok!
Az eMagnál meg a kábelvilág oldalán is találtam ilyen konverter kütyüket, de mindegyiknél csak 1 irányban írják a kommunikációt (VGA > svideo).

Nekem egy ismerősöm keresne olyan megoldást, amivel kompozit kimenetről egy vga monitorba tudna képet átvinni.
Tudom, voltak/vannak drágább tv/monitor kombók, amin esetleg eleve lehet komp. bemenet, de mióta a hdmi elterjedt, hát elégge leáldozóban a régebbi analóg jeleknek. Ill. pl. komponens bemenetűek inkább az ilyen moncsik is. Szóval egy konverter kellene...
Köszi!
(#) Travolta válasza djuice hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Szia!
Pont ilyet hirdetek.
(#) djuice válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Szia!
Erről itt olvastam és hát vannak gondok vele ahogy írják. Bővebben: Link
A fő problémó mégis az, hogy ha nem jó az ismerősnek, egy boltnál még visszaküldheti újként, de mint használtan vett cucc...?
Továbbá csak 640x480-as felbontást küld kifele az ismerős berendezése, ez meg bemenetként nagyobbat vár ahogy írták.
(Lehet könnyebb lesz kompozitos tv/monitort vadászni mégis.)
(#) Udvari Zsombor válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Nekem is van ilyenem. Bekapcsoláskor alapértelmezetten 1024×768 felbontást küld ki, de az egyik gombbal lehet lassn váltogatni a felbontásokat. Sajnos nem jegyzi meg a felbontást, minden bekapcsolás után újra kell állítani. Az egyik gombbal lehet bemenetet váltani, sőt, a VGA bemenetre kötött jelre "picture-in-picture" módban rá tudja keverni a video bemenetet. Tápellátásához egy 5V USB dugasztáp is bőven elégséges.
(#) Udvari Zsombor válasza djuice hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Nem, minden bekapcsolást követően 1024×768 felbontással indul egy ilyen konverter. A legkisebb felbontás 800×600 amit tud.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem