Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   739 / 1269
(#) elektroncso válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Na, erre nem gondoltam.Mindjárt felmegyek aztán megnézem.Remélem tényleg ez a baj szeretném megcsinálni.
(#) elektroncso válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
100 forint, jó is lenne. Szlovákiában lakok és a legközelebbi elektrós üzlet 30 km-re van tőlem.Amúgy abból gondolom, hogy rossz a sortrafó,hogy röktön a lábán mértem és ott volt 3 volt.Ez pedig váltóáram.Bár a terhelés rajta volt szóval majd megnézem.
(#) kocici17 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Ok. Első lépésben az összes forrasztást nézd át, és a sorkimenő környékét, az eltérítő csatlakozó környékét nyugodtan forraszd át. Reggel figyelgetek majd.
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Sorfrekvenciás váltófeszültséget nem tudsz rendesen megmérni multiméterrel, úgyhogy nem meglepő ez a 3V-os mért érték.
(#) elektroncso válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Van ott egy a trafó után egy 7812 stabilizátor az után is 3 voltot mérek (egyenáramot) sajnos.A kondikat ma-holnap mérem át, előbb fejeztem be a szivárgásmérős kondenzátorvizsgálómat.Amúgy mivel tudnám megmérni akkor biztosan a feszt?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) gyimes válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szia!
Legjobban zöldes, enyhébben szürkésnél, de mindíg látom. És nem fűgg a bemelegedéstől.
Azonnal ott van. Kb. egy éve jelentkezett, és lassan növekszik, úgy veszem észre.
A válaszodat előre is köszönöm!
István
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Azt írtad, ha jól értelmeztem, hogy a sortrafó lábán mérted azt 3 voltot. De ha a stabkockán, akkor mindjárt más a helyzet.
(#) elektroncso válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Mind a kettőn annyit mértem.Nyugi nem akarlak megkeverni.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) elektroncso válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Az alaplapon az összes forrasztást átnéztem és újraforrasztottam.
(#) BarnaPili válasza gyimes hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Ez egy LCD,igaz?
(#) mhatalyak hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Pioneer PDP5030HD típusú plazma TV-m, amellyel az a gond, hogy fokozatosan halványodik a kép(egy bizonyos szinten megáll) de nem zavaróan nagy az eltérés, ha gondol egyet, akkor pedig megint erős a fénye. Ütögetésre/rezgésre nem reagál, szóval nem hiszem, hogy kontakt hiba lenne. Esetleg valami kondi kiszáradhatott benne, vagy csak poroljam ki?

Előre is köszönöm a válaszokat!
mhatalyak
(#) Bonanza02 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Figyu! Meg van futva a tápfeszed. Addig ne kapcsold be így, amíg nem ellenőrzöd le a primer oldalt. A TDA 4605 lehet, hogy nem kap vissza szabályzó feszt. A szabályzó körben van egy 100 µF kondi, azt mindenképpen cseréld ki újra (ha ez már megvolt, akkor a beforrasztását ellenőrizd le), ezenkívül ott a 2 db 1 µF-os kondit is illik akkor kicserélni 105 fokos kondikra. Talán az az 1N4148 is megér egy cserét. Nekem már volt olyan, hogy visszáramos volt, és hülyeséget csinált.
(#) gyimes válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Igen, SAMSUNG LE32S8 LCD. 2 éves. Más baja még nem volt. Elég sokat van használatban.
Szia.
(#) kowi hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok! Került hozzám egy LG TV. Leejtették és eltört a panel pont a nagyfesz trafónál. Ha megkaparom a fóliát a nyomtatott áramkörön meg lehetne csinálni csak annyi lenne a kérdésem hogy csinált-e már valaki ilyet és biztonságos marad-e a készülék.(teljesen körbetört a trafó körül)
(#) kocici17 válasza kowi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ha jól csinálod és figyelsz a távolságokra, akkor igen.
Én forcsúcstól-forcsúcsig szoktam kiegészíteni, és ha nem muszáj nem sodrott dróttal.
(#) kowi válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Én is hasonlóra gondoltam MBCU vezetékkel átdrótozni gyengeáramú panelt már javítottam de itt nem egy két volt szaladgál azért kérdeztem meg esetleg javítás után még lefújom lakkal. Köszönöm válaszod.
(#) Gyula-bá hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
A Tv típusa DAEWOO mod: K21C6NT , a tünetek sorkimenő problémára (a kép függőlegesen "összenyomott és csíkos) utalnak. Sehol sem találom a kapcsolási rajzot, esetleg szerviz könyvet ha valaki tud kérem segítsen.
(#) Bonanza02 válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szerintem a 7812-esed zárlatos.
(#) zolika60 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Valószínűleg a magas feszültség lesz a hiba. 100µF-ot kicseréltem, a helyzet nem változott. 1µF nem volt itthon. A diódát jónak mérem. De a trimmerrel (R654) minimumra vettem a feszültséget. Így a 8,5V helyett most 9V a16,6V helyett pedig 18V van. A masina beindul, de pár másodperc után a fényerő annyira felmegy, hogy fehér lesz visszafutás csíkokkal. Holnap beszerzek kondikat és meglátom attól helyre jön-e.
(#) mindenes válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia! Nekem ez segített egy Loewe tv javításában nem rég. Ajánlott átnézni. legelső találat Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) isti95 hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Helló mindenki, hozzámkerült egy telefunken Tv (tipust majd megnézem), na egyenlőre annyit csináltam, hogy bedugtam, stand-by led világít, bekapcsolom, akkor villanik eggyet a kép, aztán utána villog a piros led, belenéztem, a tápon, ahova a 220 érkezik, van egy kis trafó, meg mellete két 0,1 uf os kondi, a szekunder oldali szét van durranva, szerintetek okozhatta ez a hibát, vagy valami komolyabb is lesz?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) elektroncso válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Kösz majd megnézem.
(#) 1984white válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!

Nos tüzetesebben átnéztem, és csak a tranzisztor hűtőbordáinál vált el a forrasztás, máshol rendben van. Át is forrasztottam a biztonság kedvéért az eltérítések + sorkimenő környékét.

Amit észrevettem átnézés közben. A kapcsolási rajzon és a tv-be 2 alkatrész különbözik nem is kicsit!! 6. oldalt cl58 és rl56 alkatrészek rajz szerint 10n és 22 ohm. Ebben a tv-ben viszont 4,7n és 47ohm van itt 5x megnéztem!!!

Szerinted ezt cseréljem rajz szerintire??(lehet valaki már piszkálta előttem ezt a tv-t)

A 2,2uf kondi értéke 1,9 mikró műszerem szerint. Ezt kell cserélni?

Köszi!
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Megnéztem.Szerintem nem az.Leforrasztottam a rámenő huzalt és maradt a 3 volt.
(#) gyimes válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!
Minden csatornán megvan, a képen megkerestem a legfeltünőbbet.
Zöldes vagy szürkésnél látszik legjobban, de mindíg ott van.
Tudsz valami megoldást?
Üdv.

DSC09826.JPG
    
(#) BBOutlaw hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Üdv!
Van egy Thomson TV, aminek a tünetei a következőek:
Gondol egyet működés közben megszűnik a kép, hang marad...
Ki-be kapcsolgatással néha visszajön, mikor nem, olyan hangot ad ki, hogy próbálja "betölteni az elektronágyút", de nem sikerül neki.
Ilyenkor ha huzamosabb ideig nem javul a dolog, leszedve a burkolatot a sorkimenő trafóval "játszadozva" odatartani csavarhúzót és finoman állítani a screen-en pl, akkor bekapcsolásnál jó eséllyel visszajön a kép...
Mi lehet a gond?
Előre is köszönet!
(#) Bonanza02 válasza mindenes hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Hát sok konkrétumot nem ír le a hibák okairól. Egyezzünk meg abban, hogy azokat az 1 µF-os kondikat kellene legelőször cserélni. Az, hogy a fényerő felmegy teljesen annak lehet, hogy más oka lesz. (pl. a s. áram korlátozó tranzisztor zárlata, vagy más) G2-őt le kellene venni egyenlőre teljesen (hogy sötétebb legyen a kép), nehogy a képcső oda legyen végleg.
(#) Mátó Mihály válasza BBOutlaw hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia. Szerintem a képcsőfütés áramköre szakad meg,nézd meg a képcsőpanelon a foglalat ragasztását,a panelon van egy folytó(tekercs) is ha jól emlékszem,annak a forrasztását is nézd meg,a fütésfeszkót a nagyfesztrafotól kapja,ott is ellenőrizd a forrasztásokat.A hajszál repedések nagyitóval jobban látszanak. A G2 megszakadása is okozhatja ezt a hibát,akár a potméter is meghibásodhat a trafóba. Ha képcsöfütőszála nem világit (izzik) mikor nincs kép csak hang akkor nem a G2 a hibás.Jó szorakozást!
(#) Bonanza02 válasza BBOutlaw hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szerintem meg egyből azzal kezd, hogy forraszd át a sorkimenő lábait. Utána nézd meg, hogy amikor nincs fénye a tévének, akkor fűt-e a képcső (kicsi az esély, hogy a képcső foglalat kontakt hibás, de lehet). Ha ezek mind megvoltak és a hiba még fennáll, akkor a screen potit kikapcsolt tévénél kicsit gyorsabban tekerd mindkét állásba oda-vissza 20-szor. Persze jegyezd meg hogy kb. hol állt a G2 (screen poti).
Beállítás: AV-re kapcsolsz. Feltekered annyira a screen-t hogy világosabb legyen a kép, és megjelenjenek a fehér csíkok. Majd szépen lassan tekered vissza a screen-t addig, amíg a fehér csíkok el nem tűnnek. Ekkor feketének kell lennie a képnek, nem szürkének.
(#) tallerkrisztian hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok! Korrekt választ kérnék lenne egy Philips TV ami bekapcsolás után néhány perc múlva kikapcsol mennyire lehet köze a képcsőhöz?

Gyors és korrekt választ kérnék.
Következő: »»   739 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem