Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   742 / 1267
(#) kocici17 válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nos... Átnéztem a rajzát, első benyomásra ez nem az a készülék, amit amatőröknek adnak javításra.

Ennek az az oka, hogy a képgeometriának a beállítását, NEM lehet távirányítani, oda szakember kel, mert látni kell, hogy mit és mennyit állít.
Az az ic /mcz3001/-nek ha elindul a táp normálisan akkor semmi köze, ahhoz, hogy zöld, meg nem zöld. Ez az ic a tápegységgel foglalkozik, és ha ujjat tettél bele akkor és normálisan viselkedik a készülék, akkor az a "zöld" kép valószínűleg beállítási kérdés. Természetesen abban az esetben ha más fokozat nem hibás. Feltételezve, hogy amire cserélted a bennelévőt az jó.

Természetesen mindennek ellentmond, az, hogy minden 20-30. dik bekapcsolásra viszont elindúl és akkor jól megy.

Nos ez nem az mcz3001 hibája, mert ha az rossz akkor sehova se megy. Viszont a körülötte lévő sok "passzív" alkatrészek "hibája" "megnyúlása" okozhat bizonytalan indítást.

Ezt méricskélni kell. Tehát szerintem jó az ic. Evvel szemben szinte biztos, hogy nem 1-2 zeener dióda szakadt. Ez még itt a műhelybe nekem se 1-2 perces méricskélést jelentene, ha én javítanám, és hogy ezen kívűl mi van még elállítva azt nem tudhatom, csak ha mérem.

Hát távirati stílusba kb ennyit. Ez nem ússza meg a szerelőt, ez a meglátásom.
(#) kocici17 válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Hidd el, hogy még úgysem könnyű letávirányítani, hogy nem kell írnom, hanem skype, vagy bármilyen más fónikus öszeköttetés van köztünk.


Tudom nem a legszebb vélemény de erre merek felelősséget válalni.
Egyébként visszamenőlegesen visszaolvastam figyelmesen a történetet.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) fakezű válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Köszönöm a válaszod, értem amit írsz.
Sajnos csak egy amatőr vagyok. De elég sokat olvastam magyar, angol, német fórumokat az alaphibáról, mielőtt nekiláttam kicserélni az IC-t.
A TV-nek semmilyen hibája nem volt, jók voltak a színek, jó volt a geometria, stb. Az volt az alap probléma, hogy egyre nehezebben lehetett bekapcsolni. Viszont ha sikerült bekapcsolni, akkor utána már hibátlanul működött. Erre a hibajelenségre (hogy beindul, csak nehezen) írták az összes fórumon az MCZ3001 cseréjét a 8V hiánya miatt.
Kicseréltem hát az IC-t. Az utána történteket már olvastad.

Csak azt nem értem még mindig, hogy hogyan lehetséges az, ha visszateszem a régi IC-t (amivel csak sokadszori próbálkozásra lehet bekapcsolni), akkor azzal van normális színű és geometriájú kép, meg hang. Ha meg az új IC-k közül bármelyiket teszem be, akkor elsőre bekapcsol a TV ugyan, de tiszta zöld a kép, rossz a geometria, és nincs hang.

Ja, és arra is gondoltam, hogy esetleg az újonnan betett MCZ3001 esetleg hibás, ezért egy másik szintén újjal is kipróbáltam, de azzal is teljesen ugyanolyan volt az eredmény.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) kocici17 válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Na jó akkor fussunk neki ha gondolod.Ez az elmondásod szerint, így ahogy itt leírtad minden jel szerint táp probléma.Maradjunk abba, hogy holnapra összeszedem a gondolataimat, és leírom ide ömlesztve a folyamatot, ahogy, és amilyen sorrendben én csinálnám. Aztán ha elolvastad akkor kibeszélhetjük a kérdést, és a gondolatmenetet.Csak annyit kérek, hogy mikor elkezdjük akkor abba a sorrendbe haladjunk, ahogy írom, mert nekem innen nehezebb követni. Remélem eredményesek tudunk lenni.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) elektroncso válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Sajnos mindenhol az a frány a 3 voltot mérem.
(#) kocici17 válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Ha csináljuk akkor reggel 10 körül fogom tudni, hogy hogy lesz időm, és azt leírom itt neked, meg a folyamatot is. Aztán menet közben be-be nézek, mert dolgom is lesz, de délután 5-től már ráérek. Úgyhogy holnap estére összehozzuk.
(#) mindegy válasza teknoska hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Tipus nélkül nemsokat lehet segíteni,
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) Bonanza02 válasza isti95 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Tipikus videojel "elakadás" hiba. A régi VT és Orion családban a TDA 3560 ha meghalt, akkor volt csak fekete kép (esetleg ferde csíkokkal). A TDA 4556 -ra tippeltem én 1984white -nál, de ezek szerint csak forrasztási hiba volt körülötte. Megúszta a cserét. Egyébként van komplett panelem is a 2 ic-vel valahol, ha az kellett volna neki.
(#) kocici17 hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Szia sirály12 jó reggelt neked, látom te se tudsz aludni.
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
FAKEZŰNEK!!!!
Na megszületett az eleje.
Na akkor essünk neki.
Abból indulok ki, hogy minden az eredeti,/a régi mcz3001 van benne/mert ezzel elindult, és hibátlanul ment, igaz csak minden 20-30. indításra.Ezen kívül a jelenlegi állapot ha igaz, hogy bedugod, csinál valamit, /mindegy mit/ és utána készenlétbe marad.VIGYÁZZ a primer oldalon fogunk dolgozni, és amíg azt nem írom, hogy dughatod a konektorba
addig felejtsd el az áramot!!!!
Ha ez igy igaz akkor a következő a helyzet: 1,)hagyd békén az mcz-t mert nem az a hibás.2,)húzd ki a konektorból, és az AZRY601 relét nézd át vagy cseréld ki.lehet az érintkezője beégett, koszos, bizonytalan.3,)ellenőrizd a készüléken lévő gombokat, hogy nincsenek-e beragadva.4,)ellenőrizd a távirányítóban az elemet, és a gombjait/tisztítsd meg a nyomólapot, és a fóliát/.5,) ha van a távirányítónak visszajelzése, ellenőrizd, hogy
mindegyik gomb kiváltja-e a működését. Ha ezek megvannak akkor mérni fogunk, kihúzott készüléknél: 1,)forraszd le és mérd meg /ha multimétered van akkor dióda állásban/a következő alkatrészeket egyenként, D649(6,8v-os zeener);D620(5.1v-os zeener);D631(7,5v-os zeener);D640(7,5v-os zeener);D633(3,6v-os zeener);D610(Ha igaz akkor 15v-os zeener);D621(5,6v-os zeener). Amelyik halott az csere. Ha nincs közte halott akkor pár sorral lejebb írni fogom, hogy mi legyen. 2,) gondolkodás nélkül cserélni az alábbi kondikat:C628(4,7uf50v);C624(470uf16v);C642(100uf25v);C641(470uf16v);C632(10uf50v).Ha ezek megvannak akkor bedughatod a konektorba, és lássuk mit csinál. leszek itt figyelőn, bár sok dolgom van, ha beírtad az eredményt, akkor arra gyorsan fogok reagálni, és folytatjuk. Szeretném délutánra letudni. Jó munkát.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) kocici17 válasza fakezű hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Olvasd el amit itt lejeb írtam.
(#) tallerkrisztian hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok! Mit jelent, ha egy TV-re azt mondják, hogy nem ívelt a képcsöve?
(#) kadarist válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Azt jelenti, hogy a képernyő felülete teljesen sík, nem domború.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) mesti87 hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Üdv mindenki . Iszonyú nagy az én problémám, adott 1 TV aminek a típusa : LG RE-29FB50RQ .Amely a következőt produkálja nincs hang, úgy történt hogy tegnap reggel megnéztem a híradót majd kikapcs és irány a házkörüli meló. Majd délután a fiammal megakartunk nézni egy műsort a Discaovery-n, TV bekapcs s lás csodát a TV gyönyörűen üzemel viszont megnémult és semeik bemenetröl nem ad hangot csak egy nagyon gyenge alap zajt . Hátlap le bele kúk iszonyu sok por benne az alkatrészek is alig voltak láthatóak nemgond alapos orszivozás s lön világosság lehetett látni az alkatrészeket , viszont semi nyoma nincs szemmel látható hibának. Kérdésem az lenne merre induljak el benne? Mit és hol keresek? Egy rajz is jó lenne mer a GOOGLE nem talál semmit Kidobni kár lenne mer gyönyörű a képe na meg nem is futya másikra. Szerelőt meg csak végső esetben tudok magamnak megengedni. Nagyon húzós volt az elmúlt 2 hónap,és még a következő 2 is az lesz.
Segítségetek előre is köszönőm.
(#) Bonanza02 válasza mesti87 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
És nem csak le van némítva a távszabályzóval? Nincs beragadva az a gomb? Ha a távszabályzót átviszed másik helyiségbe, és a tévé elején adsz rá hangot, akkor sincs hang?
(#) mesti87 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Nem.Nincs már probáltam nekem is ez volt az első próbám de semmi.
(#) mesti87 válasza mesti87 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Találtam benne 1 elen állatot ami a multim szerint nem szakat de minden jelőlés leéget rolla jo lenne 1 rajz hogy ki keressem az értékét a csetéhez . az elen állás pozicio száma R629 edig enyitt találtam még méregetek tovább hátha sikerül valamit találni.
(#) isti95 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
És ezt az ic-t meik panelon keressem pontosan? A txt modul alattin?
(#) kocici17 válasza mesti87 hozzászólására (») Jan 15, 2013 / 1
 
MC-022a a sassé?
(#) mesti87 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Igen elnézést hirtelen nem értetelek
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) mesti87 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Igen az
(#) 1984white válasza isti95 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
szia!

Nekem a bedugható panelon van ez az ic. Ha kezedbe fogod a panelt, akkor a bal oldalon van. Nézd meg feltétlen nincs e kontakt hiba!

Ja az én tv Videoton TS3354 es - nem osd-s.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) fakezű válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Köszönöm hogy ilyen módon próbálsz segíteni, rendes vagy.
De sajnos ez így nem fog menni, mert én reggeltől estig dolgozom, így napközben nem tudok a tévével foglalkozni. Ezért is kértem "csak" ötleteket (mint kadaristé volt), amiket ki tudok esetleg próbálni, ahogyan az időm engedi.
(#) kocici17 válasza fakezű hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Szerintem úgy jársz jobban, ha végigírom, /még 1 rész van/, és mikor időd van akkor sorba veszed. Biztos az egyiknél meglesz. A lényeg hogy kövesd a gondolatot. Ötletszerűen olyan mint az oroszroulette, vagy-vagy, úgy nem lehet tv-t javítani. Döntsd el, mert akkor holnap felteszem a maradékot, vagy nem gondolkodom rajta.Gondolom eléggé egyértelműen írtam, illetve követhetően?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) mesti87 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Ha meg van neked a doksi el küldenéd nekem, esetleg tudnál segiteni a ajavitásban?
(#) fakezű válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Ha van rá időd és kedved, akkor elfogadom a második részt is.
De nem lehetne tovább abban gondolkodni, hogy mégis az IC környékén van valami hiba? Én még mindig arra hajlok, hogy esetleg én csinálhattam valami zárlatot, és ezért van gond a képpel. Mert ha a tápnak, relének, stb. lenne baja, akkor el sem indulna a tv, nem?
Az MCZ 8-as lábának milyen szerepe van? Láttam, hogy egy 0,1µF-os kondin keresztül megy a T603 17-es lábára.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) kadarist válasza mesti87 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Szia!
A rajzát innen letöltheted: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) HurKaa hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Orion T 2115 MTX tv-m. Amikor bekapcsolom se kép se hang. A led villog és a sorkimenő trafó kattogó hangot ad ki mp-ként. Mi lehet a gondja?
Illetve van egy Videoton C21S11-AM Plat tv-m, aminek a táp trafója ciripel. A tv be sem kapcsol. A trafó utáni diódán rövidzárat mértem. Kivettem a diódát, rámértem semmi baja. Kivettem a trafót a diódát visszatettem és nem volt rövidzár a panelen. Akkor rövidzáras a trafó igaz?

A választ előre is köszönöm!

HurKaa
(#) Lali23 hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok hoztak nekem egy ITT Ideal color 3538h tipusu tv-t. Az a baj, hogy egy pár évvel ezelőt már akarta javitani egy szerelő és kivett egy tranzisztort és nem tudom hogy milyen megy bele. Szerintem a magas részről hiányzik. Ha valaki tudja, hogy milyen való oda, vagy van kapcsolási rajza segitsen.
(#) Lali23 hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok hoztak nekem egy ITT Ideal color 3538h tipusu tv-t. Az a baj, hogy egy pár évvel ezelőt már akarta javitani egy szerelő és kivett egy tranzisztort és nem tudom hogy milyen megy bele. Szerintem a magas részről hiányzik. Ha valaki tudja, hogy milyen való oda, vagy van kapcsolási rajza segitsen.
Következő: »»   742 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem