Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   740 / 1268
(#) kocici17 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Kis türelmedet kérném, mert most telepítem a gépem, és még nincs telyesen bekonfigurálva.

A sorvég tranzisztor kollektor körében lévő 1000v-os stiroflex kondit /néhány nano, már cserélheted is, ha igaz akkor pont az a 4.7 nf. tegyél másikat be helyette, de ne 22nf ------4-6,8,ig ..Az a lényege, hogy az a kondi tud ilyet csinálni, ha nagyobbat taszünk bele akkor szélesebb lesz a képméret, ami ugyan nem jó de a zárlatos kondi, vagy szakadt kondi sokkal rosszabb. Egy kis türelmet krek, mert a gépem vacakol, és gatyába kell ráznom.
(#) waldi75 válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szerintem abszolút nincs köze.Milyen a sachi száma? Keress rajzot hozzá.Nézd át a tápegységet és a sorkimenő környékét.
Meg marad-e a készenlét kikapcsoláskor vagy teljesen leáll?
(#) tallerkrisztian válasza waldi75 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Azért kérdem csak mert szinte fillér pénzért tudnám megvenni Bővebben: Linkés csak a képcső kell nekem belőle.
(#) zolika60 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Megmondanád a kérdéses tranzisztor alkatrész számát? kadarist itt betette a rajzát. Sajnos én csak messziről ugatom a témát, de az alkatrészeket ki tudom mérni. Azt sem sikerült a rajzról megállapítanom hol vehetném le a fényerőt. Valamikor a régmúltból amikor szintén TV-vel kínlódtam úgy rémlik, hogy a G2 a nagyfesztekercs mellett volt, de itt nem láttam ilyet.
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
A G2 poti a fókuszpotméterrel egy tokban van a képcsőpanelen.
(#) 1984white válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ok! Köszönöm!

Nos. Sajnos nagy gond lett a tv-vel. Reggel mikor bekapcsoltam már nem voltak csíkok mint tegnap, és a kondi csere után sincs.
Most ott tartok hogy bekapcsol a tv, de nincs semmi kép. Tegnap csíkok (linkeltem) voltak, de 10 másodpercig csak aztán eltűntek örökre a csíkok, most sincs semmi rajta.
Ha a G2 kissé feltekerem, akkor fehér lesz a kép harántcsíkokkal!
A kondikat is átnéztem egész napom rá ment, de semmi eredmény.
Kuka? esetleg? (nagyanyám kinyír ha ki kell dobni )
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) waldi75 válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
A kép alapján most hirtelen nem nagyon ismerős de szerintem nem a képcső miatt áll le a készülék. Persze ez nem jelenti azt hogy a képcső 100% jó.Csak nagy a valószínűsége hogy máshol van a bibi.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Köszönöm. Holnap veszek kondikat és este megint teszek egy kísérletet.
(#) BarnaPili válasza 1984white hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!
A képcső-áramköri lapon mérd át a félvezetőket.Diódák,tranzisztorok...
Nem kell kihajítani,összehozzuk a gépet.Nekem is van egy rakat bontott cuccom hozzá,ha ne adj Isten ,olyan alkatrész kéne hozzá...
István
(#) Lali23 hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok, bocsánat, hogy közbe szólok, de lenne egy kérdésem? Grundig tv-mel az a bajom, hogy a felső és az alsó sarkok mennek kifele a képből. Az RTL ikonból csak az R látszik a közepe jó a sárga körnek is csak a széle látszik. Szerintetek hol keressem a hiba okozóját?
(#) BarnaPili válasza Lali23 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!
Nem kell elnézést kérni... . A sorkimenő trafó környékét nézd át,továbbá konkrétan az EW korrekciós fokozatot keresd meg.Ha írsz egy típusszámot,pontosabb leírást is tudunk adni.
István
(#) BarnaPili válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ezt a 3 voltot szkóppal nézted? A multiméter nem mér ezen a frekin és jelalakon pontosan.
István
(#) Lali23 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia holnap kiszedem a szekrényből és megnézem. Előre is köszönöm!
(#) kocici17 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Na végre a zaj eltünt a kondicserével...sajnos a katódzárlatot nég nem zártuk ki.

Ha jól olvasom, akkor eltüntek a csíkok, és ugyan visszafutás az van de homogén zaj mentes.
Ez azt jelenti, hogy normálisan megy a kép, és a sor, is, nameg a sorkimenő...
Most jön az, hogy végigmegyünk a videó rendszeren.
Most belebujok a rajzba, és kb 1-2 óra múlva írom a teendőketm, meg azt is , hogy hol mit mérjél meg.
Ha nem jól értettem amit írtál jelezd, mert azért közben figyelgetek.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) kocici17 válasza gyimes hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Kértelek,hogy ne ezt a képet add, hanem egy normális , akár monoszkópot. Ebből van ugyan véleményem, de amig nem látok rendes adás képet, és nem a duna tv-nek ezt a képét, addíg nem publikálom. Tudniilik az ikonoknál semmi gond sincs, de a képernyő össze érdekelne értékelhető képpel. Az már egy másik kérdés, hogy mi van a képen, de az többet fog elárúlni.
(#) 1984white válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nos az előző mellékletemben lévő csíkok magától tűntek el, másnap már nem volt rajta.

Lehet forrasztás hiba volt, mert átforrasztottam a panelt a nagyfesztranszformátor mellett és az eltérítéseknél.

Jelenleg feltekertem egy picit a g2 feszültséget, hogy lássam a képet. (melléklet)

A képcső izzik azt megnéztem. Ha méregetem a képcsövet egy ponton van zárlat műszer szerint, gondolom az a fűtés.

Köszönöm a válaszod!

P1050614.JPG
    
(#) kocici17 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Na ez relativan jó.
Azért, mert szép honogén a képernyő, így a sorkimenő, és áramkörei rendben vannak.

Bár még mindíg a kék katód úgytűnik zárlatos.

Kinagyítom a képet, és írom tovább
Egy már biztos, hogy a sorkimenő, és áramkörei rendben vannak.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) 1984white válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Eredetileg nem volt kép, kicsit fejebb tekertem a ug2-t.
Ezt majd vissza fogom álítani a javítás végén.
(#) kocici17 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Addíg hagyd a g2-öt mig nem szólok.

Ha dugsz antennát bele, akkor bármelyik ponton van állomásod??? az az hang rendben ??
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) kocici17 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Mérőműszer, forrasztópáka van??

Mert megnézzük a kék katódot.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) 1984white válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Mindenem van, szkópot kivéve. Utóbbi beszerzés alatt max 1 hónap és lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) Bonanza02 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Ez még lehet normális is (mármint fekete kép), ha a G2 majd be lesz állítva rendesen.
OSD-s a tévéd? Kiírja a képernyőre a menüt? Nem lehet, hogy eleve kék a kép, amikor nem kap jelet, mint a tévék többségénél?
Ha ilyen tévéd volt, akkor (szkóp nélkül) adj neki antenna jelet, vagy AV-n keresztül dvd-ből jelet. Nézzük meg, hogy van-e kép és hang.
Nézzük!
(#) kocici17 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Azonnal kiderűl, ha az osd ir valamit a képernyőre.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) 1984white válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Kaptam egy diagnózist kocici17 fórumtársunktól.

Lehetséges, hogy txt dekóder hiba, de még vizsgáljuk.

A hiba: Se osd se semmi kép nincs, ha a g2 visszteszem gyári értékre akkor kép egyáltalán nincs.

A hang viszont jó. Av-n is és tuneren is.
(#) Bonanza02 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Lehet akár színdekóder hiba is (vagy bármi más)
(#) BarnaPili válasza 1984white hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Ha kihúzod a TXT dekódert akkor megy a gép,csak nem lesz TXT-s.Ezzel ki tudod zárni a TXT hibát.Tök jó lehet,hogy mindenki írja a tippeket,te meg nem tudod kinek is higgy,és mit csinálj.Én azt hiszem,nem írok ehhez a géphez több javaslatot.Átvették a "profik"...
István
(#) teknoska hozzászólása Jan 14, 2013 1 /
 
Sziasztok, kép alapján tudnátok valamit mondani hogy mi okozhatja ezt, és érdemes anyagilag ezt megjavítani?

DSCF1721.JPG
    
(#) 1984white válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Mindenkinek a véleményét meghallgatom és megköszönöm!

Félig már megvan a hiba. Az alaplapon van egy kis áramkör beledugva, azon van a video processzor név szerint a tda4556 és tea4050. Ezt a panelt is kivettem és átforrasztottam.

Összerakás után elindult a tv és ha megmozgattam a kis panelt, akkor először olyan lett mint tegnap (csíkos mellékeltem a képet) utána meg üresség majd megint visszajött a kép. Most bármit csinálok megint nincs kép, de hang van most is.

Szerintem vmi kontakthiba vagy esetleg az eltérítés még mindig nem jó. (eredetileg is itt volt a gond)

Kérdésem, hogy esetleg kondenzátorprobléma is lehet, mert azokat nem cseréltem le.

Értékileg rendben van a legtöbb, de a 2,2uf csatolókondi, csak 1,9uf értékű.

Köszönöm!
(#) 1984white válasza teknoska hozzászólására (») Jan 14, 2013 1 /
 
Szia!

Szerintem nézd meg a nagyfesz tr. körül a potmétereket. Valószínű be kell állítani, vagy ha nem tudod velük állítani a képet, akkor potméter csere szükséges. Általában rá van rajzolva valahova mi mit állít.

A g2 screen illetve a focus potikat ne állítsd el erre figyelj.
Valamint nagyfeszültség van azon környéken, nagyon óvatosan kotorássz ott, akkor is lehet ott feszültség, amikor ki van húzva a tv!!!!

Üdv!
(#) isti95 hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Helló mindenki, hozzámkerült egy telefunken Tv (tipust majd megnézem), na egyenlőre annyit csináltam, hogy bedugtam, stand-by led világít, bekapcsolom, akkor villanik eggyet a kép, aztán utána villog a piros led, belenéztem, a tápon, ahova a 220 érkezik, van egy kis trafó, meg mellete két 0,1 uf os kondi, a szekunder oldali szét van durranva, szerintetek okozhatta ez a hibát, vagy valami komolyabb is lesz?
Következő: »»   740 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem