Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   14 / 85
(#) Syn7h37ic válasza sunyeb hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
No igen... mi is futottunk ilyenbe, ott ráadásul a távfelügyre kellett volna kötni. Mi mondtuk, hogy ez bukott, de kötötte az ebet a karóhoz. Csak miután heteken keresztül zaklatta az ügyelet, hogy nincs se életjel, se egyéb jelzés, amikor meg véletlen létrejött a kapcsolat, akkor aztán a teljes elmaradt kommunikációs mennyiséget betolta, és ezért lett zaklatva, kiköttette. (hála istennek...). És persze a telepítő a hibás, mert az ő hiperűber szélessávú netje telefonnal (persze, hogy kábelnet) az tutira jó, mert 15 perc alatt letölt egy filmet. ÁÁÁÁÁ... Merthogy a riasztó is digitális, ne magyarázzuk meg.
Megmagyaráztuk. Egy jó kövér számlával. Ugyanis nem garanciális hibáról volt szó.

Azt mindenképp tisztázni kell a tulajjal, hogy ez az átvitel egyáltalán nem biztonságos, elég, ha lenyomják betörés előtt a biztit, és bukott is ez a fajta távjelzés. Mostanában felénk ez az egyik jellemző betörési módszer, megfigyelik, hogy mikor mennek el, bizti kinyom, és mennek is be. Ha riasztó van, és senki sem reagál rá 20-30 percig, akkor is bemennek lopni. A kutya sem ér semmit.
(#) firewolf hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Üdv! Egy cégnek milyen engedélyekre stb-re van szüksége ahhoz, hogy hivatalosan telepíthessen riasztót? Kötelező még a kamarai tagság?
(#) MPi-c válasza firewolf hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A 2005. évi CXXXIII. törvény és a 22/2006. (IV. 25.) BM rendelet mindent tartalmaz. Hozzáférhető bárkinek a net.jogtar.hu vagy a magyarorszag.hu oldalakon. (A törvény 2013. január 1-jétől ismét változott...)
(#) sunyeb válasza firewolf hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A kamarai tagság már nem kötelező. Az új igazolványokon már nem is szerepel.
Ami kell: felelősség biztosítás, Rendőrhatóság által kiállított igazolvány (végzettséget igazoló bizonyítvány és törvényi megfelelőség esetén némi pénz ellenében rendőrség kiállítja), Működési engedély a cégnek (illetékes rendőrkapitányság állítja ki), kb. ennyi. Részletek a MPi-c által is említett joganyagban.
(#) Placi84 hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott egy Micron Scorpion Z16040C riasztó LCD-s kezelővel. A kérdésem az lenne, hogy ha a programozói kódot elrontom többször (azt hiszem 6x), és lezár a kezelő, akkor hogyan tovább? Még nem történt meg, de próbálok felkészülni. A programozói kód többszöri hibás megadásával lehet lockolni a kezelőt egyáltalán? Át kellene ütnöm az irodánk kódjait, de a kollega, aki annó telepítette a berendezést, nem biztos a programozói kódban és már párszor megpróbáltam.
Nagyon fontos lenne!

Előre is köszi!

Üdv.: Laci
(#) firewolf hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) clipart hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy valaki esetleg tudja-e, hogy helyettesíthető-e a Paradox usb307 programozókábel valami egyszerűbb és olcsóbb megoldással,pl usb=uart interfész?, esetleg ez jó lehet-e??

http://www.chipcadextra.com/mikroelektronika/kommunikacios-kartyak/...-board

usb_uart2.png
    
(#) firewolf válasza clipart hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Igen helyettesíthető, a kezelőn keresztül ugyanazokat be tudod állítani, mint Winloadban, csak kicsit macerásabb... Az általad linkelt cuccról nem tudok mit mondani. De ha több paradox cuccot telepítesz, akkor megveszed, aztán 3-4 emberre elosztva beleszámolod az árba.
(#) clipart válasza firewolf hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia!
Te setleg jártas vagy az EVO192 programozásában?
Ha igen kérhetnék egy kis segítséget?
Köszi
(#) Syn7h37ic válasza clipart hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Bármivel helyettesíthető, ami TTL szinten dolgozik. A Gyári kábelben egy FT232 dolgozik, de már programoztam úgy is, hogy egy olcsó kínai usb-rs232 kábel, és egy max232 ic illesztett 5V-ra.
(#) clipart válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia!
Tudnál segíteni a programozásban? Kábelem már van
(#) firewolf válasza clipart hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Persze, mi a kérdés?
(#) clipart válasza firewolf hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Elég sok kérdés van sajna,mert először kell EVO192-t programoznom,és nem nagyon látom át a programot,nem igazán tudom értelmezni,valamint az egyéb eszközök programozásához is kellene némi segítség,ha megtennéd. Tudsz estleg adni más elérhetőségedet,mindenképp jobb
lenne ha tudnánk beszélni.
köszönöm
(#) firewolf válasza clipart hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Ha van kábeled hozzá, akkor már sínen vagy. Kb ugyanúgy kell programozni, mint az SP-MG-t. És jobb, ha itt beszéljük meg, akkor a többiek is tanulnak belőle, vagy tudnak segíteni, amit nem tudok... Egy ideig itt leszek, úh írj csak. De ha minden kötél szakad, akkor a profilomban megadott mailcímen elérsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) clipart válasza firewolf hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Nem fog menni,túltúl körülményes igy mindent leírni,de megpróbálom.
A zónatulajdonságokat nem tudom beállítani,hiába rendeltem egy partícióhoz,engedélyeztem a zónaduplázást,mégsem látja a központ a 9-es zónát,csak az egyest. ZX8 zónabővítő modulon a jumperekkel van -e valami tennivaló?
(#) firewolf válasza clipart hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
A jumpereket gyárin szoktuk hagyni, de olvasd el a leírását, hátha mond valami pluszt. A zónákat meg nem tudom miért nem látja. EVO-nál ugye mindegyik zónát be KELL állítani, hogy a központ/vagy a bővítő melyik bemenetére van kötve.
(#) clipart hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
iGEN, BE IS ÁLLÍTOTTAM,ENNEK ELLENÉRE SEM LÁTJA A 9-EST,CSAK AZ 1-EST
(#) clipart hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Bocs capslock
(#) firewolf válasza clipart hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hmm, megfogtál. A zóna definíció és a zóna opciók is jól be vannak állítva? Csak a 9-est nem látja, vagy a 10-11... -et sem?
(#) clipart hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
a program

11.JPG
    
(#) clipart hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
a másik

111.JPG
    
(#) firewolf válasza clipart hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
a 9-es zónánál nem állítottad be a bemenetet... a sorszámnál gördítsd le és állítsd be 9-esnek (az 1. ATZ-s sor)
(#) clipart hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Oké4
Köszi ez megvan.
A zónabővítő modul miért ír 2x 16 zónát,miért nem 17-től írja az első modul, a második pedig 33-tól. miért nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013

011.JPG
    
(#) firewolf válasza clipart hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Passz. Ha zavar, akkor próbáld ki úgy, hogy a zónabővítőkön a jumpereket variálod.
(#) clipart válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Hello!
Ha itt vagy ,kérnék egy kis segítséget.Lehetne?
Köszi
(#) hbal válasza clipart hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Azért, mert EVO esetén tetszőlegesen variálhatod a zónabővítő zónáinak a "zónaszámát".
(vagyis nem kötött, mint az MG/SP esetén)
(#) clipart válasza hbal hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia!
Az IP modult hova kell csatlakoztatni?
Panel E -bus??
(#) hbal válasza clipart hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Igen, oda. Viszont ha a köztpont tápja (AUX) terhelt, akkor célszerű kölön tápot használni hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) clipart válasza hbal hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Nincs terhelve. Ha csatlakoztattam, akkor a Winload-on már tudom programozni?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) hbal válasza clipart hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Lehet, hogy kell egy modul frissítést csinálni, vagy teljes tápelvétel után látja csak.
Következő: »»   14 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem