Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   217 / 398
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Rendben. Erre kell nekem vagy 4 nap.. esténként 1 max 2 órát tudok foglalkozni vele.De amint meglesz a dolog,azonnal jelentkezek.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Annyi kérdésem lenne,hogy a belinkelt fényképen lévő BC668 npn tranzisztor,annak nem találtam leírását a katalógusban.. A kérdés: a bc668 tranzisztort tudom helyettesíteni a bc182 -vel? Mivel az is npn,és sokkal könnyebb lenne a beazonosítás,ha tudnám a bc182 helyét,mivel a többi bc212a.. A to3 és a bd212c már megvan.. A többivel szöszölök..
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Az az NPN tranzisztor van az IC-hez legközelebb, a bázisára 3,3k ellenállás kapcsolódik.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Köszönöm. Így már csak 2 nap lesz 4 nap helyett.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Annak az ominózus izzónak mennyire kell izzania? Gondolok arra,hogy az enyém pozitív ágban éppen hogy parázslik,nem vakulok meg,ha belenézek.. a mérések alant.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013

mérés.txt
    
(#) Bencze.k válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Jogos,valóban mehetett volna txt-ben.. Legközelebb így lesz.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Ha rá tetted volna a rajzra még haladnék is. TR3-nál - ha jól mértél - gáz van. Cseréld!
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
A parázsló izzónak már felszökik az ellenállása. Egy nagyobb teljesítményűt tegyél a helyére, ha nem tapasztalsz melegedő alkatrészt a kapcsolásban.
T1 kollektor T3 bázisával közös ponton vannak, a két mérési eredménynek egyezni kéne.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
25 percet ment a panel,és nem melegedett semmi. Még annyi,hogy a 242 alól kivettem az "L" profilt,és csak egy csavar van benne,a zászlónál,hogy a kollektor a panelra legyen kötve.Amennyiben a kollektort kikötöm a sávról,abban az esetben megszűnik a "parázslás" az izzóban..
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
A T7 hűtésére szükség van, mert ha feláll a táp, jelentősen melegedni fog. Nyilván való, hogy T7 kollektorán folyik a számottevő áram, de a pozitív tápági izzó meleg ellenállása miatt nem tud a tápszimmetria kialakulni.
A próba izzók 230V-ra sorosan kötve egyenlő fényerővel világítsanak, akkor lesznek megfelelők előtét ellenállásnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Holnap vegyek 75w izzókat? Vagy 60w is elég? Ezek spot lámpa izzók.. Csak ez volt kéznél.. az energiatakarékosat hiába kötöttem volna sorba.Akkor mi a feladat? Tápot megoldani,az "L" profilt visszarakni.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Egy próba erejéig cseréld fel a két tápágban lévő izzókat.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Rendben.Felcserélem,de csak holnap este tudok mondani eredményt,mivel elpakoltam már,és a kiscsalád is alszik lassan.De felcserélem feltétlen holnap.Megnézem az izzókat,hogy van-e még esetleg ilyen spot izzó.Sikerült valamit értelmezni a méréseimből? Vagy ha szimetrizált a táp,akkor csináljam meg újra?
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
A táp testet a panel melyik pontjára kötötted?
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
A tápot igazítsd a lehetőségekhez képest szimmetrikusra és ismételd meg a mérést. Kérlek tedd fel a rajzra a mért feszültségeket, úgy lehet csak átlátni az eredményt. Most ráirkáltam a saját rajzomra, de ezt Te is el tudnád végezni és többen bekapcsolódhatnának a hibakeresésbe.
(#) Koree hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni ismét az erősítőm tervezésében.Mint fentebb pár hsz-el írtam,hogy egy Yamaha erőlködő kaszni lesz a háza a quad-omnak.A fülhallgató kimenetet is működő képesre szeretném megcsinálni.Az eredeti kapcsolásban nemes egyszerűséggel úgy volt megoldva,hogy áganként a kimenetekre egy 270 Ohm 2W-os ellenállás volt bekötve a csati elé.Így nem kell plusz fülhallgató erősítő és a főhangerő potival lehetett a hangerőt szabályozni.Ez az út járható-e a Quad esetében is? Vagy tegyek be egy füles erősítőt az elő fok után?
(#) djhans válasza Koree hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Természetesen ez a megoldás itt is jó.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
A grundra,GND. Vettem ma izzót,75w 45,7ohm a másik 45,9ohm. Rendben,szerkesztek rajzok,és aztán tolom ide.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Kettő GND is van a panelen, a végtranzisztorok közöttit kell használni. Közben láttam a 10 ohm nálad át van hidalva, így nincs igazán jelentősége.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Kész vagyok. Remélem sikerült prezentálni valami értelmeset.A műszerem nem igazán van a helyzet magaslatán,volt egy két mérés ami kettő különböző eredményt hozott,pl 12,3v és 12,5v aminek volt közös pontja,azt javítottam 12,3 voltra mivel sem ellenállás,sem semmi nem volt a forrponton. Ez az a panel,amit nem helyeztem még élesben táp alá,csak és kizárólag izzón keresztül ment.Nem forrasztottam semmit rajta,csak a műveleti erősítőt cseréltem,kapott egy foglalatot. Ennyi történt.A másik panel romokban van,fele elhavadt.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ez teljesen jó! Adj jelet a bemenetére, és ~100 ohm-mal soros hangszórón hallgasd meg! Az izzók maradjanak még, halkan tud így is szólni.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Megpróbálom,még annyit kérdeznék,hogy ebbe a panelba akkor merjem belerakni az MJ-s végtranyókat?? Elvileg nem lesz baj.Nincs 100ohmos ellenállásom.. De estére kipróbálom mi a helyzet. És írok.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Az ellenállás lehet fele, duplája, állhat több darabból is.
Ilyen előzmények után kezd a meghallgatással! A végtranzisztorok beültetését hagyd későbbre.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
De most nincs az su beforrasztva,így is mennie kell??
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Különben nem javasoltam volna. Csak egészen kis hangerőn hallgasd, mert megsül a 47 ohm ellenállás.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
oké.. akkor potméter meg minden kellene.. Az nem jó,hogy van egy mobilom,és arról küldöm át a jelet direktbe? Természetesen nem hangosan,és éppen.. csak egy tesztre.. Icipici hangerő..
(#) Moszkvai válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Az IC 7-es lábán az a +1V szerintem kevés. Ott +15V-nak kellene lennie. A D1-nél megvolt a +15volt, de az IC-n meg nincs? A kimenetén pedig +15,4 volt ofsett!
(#) HA5AWS válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia!
A számítógépeden van hang kimenet? Ha igen akkor egy jack dugós kábel és egy program megoldja a jel problémát. Elég profi hanggenerátor programok vannak. Ha még ügyesebb vagy és még egy ilyen kábelt összeszedsz akkor még meg is tudod mérni mi jön ki az erősítődből. Persze kellő leosztással és odafigyeléssel.
Üdv: Gábor
(#) Bencze.k válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia! Van kimenet,van jack dugó is.. Csak a pc és az ebédlőasztal között van egy kicsi táv. Az ebédlőasztalon szoktam hekkelni,és nem tudom megvalósítani a próbát,csak nagy pakolászással,és kábelozással.. A notbooknak nem jó az akkuja,és az is baj.A próbákat is a lakás másik pontjáról,20m hosszabbítón végzem.Magyarul,új infó van,akkor kipakolok,lekábelozok,elfoglalom a helyet,mérek agyalok,papírra írom,majd elpakolok,és megpróbálom kimatekozni,hogy mit írtam előtte egy órával a papírra,aztán bepötyögöm ide.Kellene csinálnom egy próbát,de nem nagyon van kedvem kipakolni,mivel a potméterek a szekrény legalján vannak,és min 1 óra míg megkeresem őket... Ezért kérdeztem a telefonos dolgot.
(#) HA5AWS válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia!
Ezen a rajzon letisztázhatnád mit hogy kell értelmezni. A vezeték egyik végén 15,4V-ot mérsz a másik végén +1V-ot. IC tápfesz láb. A negatív oldalon hasonlóan vad értékek. Légyszíves tisztázd le a rajzot, hogy segíteni tudjunk.
Üdv: Gábor
Következő: »»   217 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem