Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop akkumulátor
 
Témaindító: Valteri, idő: Jún 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 26
(#) zolika60 válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Több kisebb cella van benne. De nem biztos, hogy a cserét lekezeli az elektronika.
(#) sanykaraj válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Tehát ha ki is cserélem lehel hogy nem lesz jó hiába jó ? Akkor először a régieknek adok egy kis naftát és ha rossz akkor azt az kicserélem és vissza ,ha elfogadja és nem az igazi akkor kicserélem az egészet ha meg nem akkor ugyan ott vagyok mint ahol eddig.
(#) nedudgi válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Próbáld egy feszültségre hozni a rossz és az új cellát egy ellenálláson keresztül. Utána kösd párhuzamosan a kettőt, majd vágd ki a régit.
(#) Joob314 hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Sziasztok van nekem is 1 siemens laptopom és a hiba az az hogy aksi nélkül tök jól elmegy.
de aksival melegszik a gép nagyon és időnként kikapcsol.mi lehet vajon a baja?
(#) Plero hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Hello Mindenkinek.

Szabad-e venni 2-3 évet állt akkukat? Sose voltak notebook-ban. Gyári eredeti akkupakkok.
Van valami baj velük? Mi mehetett tönkre benne?

(#) negeru hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Üdvözlök mindenki.

Olvasgattam ezt a fórumot de választ nem találtam arra ami egem érdekel.
Nah most. Vettem egy használt Toshiba Satellite A200 laptopot eleve holt aksival. Mivel alapból narkós vagyok ami a holt elektronikát illeti így nem birtam ki azt, hogy ne szedjem szét az aksit.

Amikor szédszedtem ott volt az elektronika és az mellet a 6 darab Li-ion aksi. Nah most amikor lemértem az aksi kapacitását meglepő módón kaptam 12,29 volto. Nah mivel az ( elektronikát szeretem de nem vagyok profi ) akukhoz nem értek de szerintem a töltés feszültsége az aksinak jó ( mivel az adatai alapján 10,8V-os ). Ezek után rajtahagyva a Voltmétert az aksin rákötöttem egy 12V motort ami 3A húz müködés közben. Amikor a motor elindult a feszültség leesett 11V-ra de utánna visszaált 12 fölé ( mivel ez a motor egy házikészítésü furógép ) igy ki is használtam és kifurtam a NYÁK lapomat. Fél óra munka után az elemek feszültsége leesett 11,5 voltra ami szerintem megfelelő ahhozképest hogy 3A terheltem.

Ezzek az infók alapján amiket leirtam, tudtok e választ adni arra hogy az aksik jók vagy rosszak?

Igen. Amit elfelejtettem odairni az a töltés. Amikor Felraktam tölteni az akut a Laptop Diódája villog hogy üres, 12 órányi töltés után is azt a jelzést kapom a laptoptól hogy az aku üres amit még mellesleg a Windows is megerősit.

Előre is elnézést kérek hogy ekkora románt irtam egy kérdés helyett de mindig is szerettem részletessen leirni a hibát

Előre is köszönöm a válaszotokat.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) zolika60 válasza negeru hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Ha egy kicsit visszaolvasol itt is láthatod, hogy sajnos ebben is a kapitalizmus a bűnös. Egy egy idő után az elektronika akkor is akku hibát jelez, ha az akku jó, csak hogy vegyél másikat. Ha a benne lévő számláló valamilyen módon nullázható megjavul.
(#) negeru hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Ami azt illeti a tegnapi posztom után még eljátszogattam az akuval. Nem hagyott nyugdni. Amit elértem az az, hogy amikor összeraktam és visszaraktam a noteszgépbe elkezdte rendessen tölteni. Nah most. A windows azt mutatta hogy az aku 20% van és hihetetlen 3 perc alatt feltöltötte 100% -ra. Amikor kihuztam a hálózati dugaszt a Notesz birta kb 1.5 percig hisz minden egyes másodpercben esett 1% még le nem merült. Ezek után visszaraktam a töltőt megint feltöltötte 100% -ra 2 perc alatt és megint kihuztam és megint 1.5 percig birta. Ez eredmény hisz eddig még ezt sem csinálta.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2012
(#) bbazs hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Sikerült már valakinek resetelni akku elektronikát?
(#) feco45 válasza bbazs hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Engem is érdekel a téma, találtam programokat de sajna demo.
Állítólag Smart Battery Workshop programmal lehet, nekem nem látja az aksit.

http://search.4shared.com/postDownload/QU10zJ3Y/Notebook_battery.html

Üdv: Feco

Névtelen.jpg
    
(#) F-Yoci válasza feco45 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Üdv! Igen, azzal lehetne, ha nem demo, megépítetted hozzá az SM-BUS interface-t?
(#) feco45 válasza F-Yoci hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
MAX3232 próbálkoztam de, nem megy vele.
Igaz, hogy eredetileg autó komputerhez készítettem.
Egy rajz jól jönne.
(#) F-Yoci válasza feco45 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Elvileg RS232 illesztő nem feltétlenül szükséges hozzá, legalábbis mit én láttam párhuzamos porthoz volt, és azzal olvasott adatokat mindent, csak resetelni nem tudta az eepromot.
(#) Thowra hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Tudja esetleg valaki a thinkpad R60e laptop akkujának lábkiosztását?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) bbazs válasza F-Yoci hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Megépítetted, vagy csak láttad valahol az LPT-os programozót?
(#) Thowra válasza Thowra hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
megoldódott
(#) Thowra hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Visszább olvastam, hogy kellene kapcsolási rajz akku illesztéshez, csatolok egyet amit használok accplus progival. A resethet úgy tudom az eepromra kell rácsatlakozni és azt kiolvasni, megtettem de nem azt adta amit vártam, csatolok képet és a kiolvasott fájlt is.
(#) bbazs válasza Thowra hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia,
Ki is forrasztottad az eepromot, és nem sikerült átírnod?
(#) Thowra válasza bbazs hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Nem forrasztottam ki csak a tesztpontokra forrasztottam vezetékeket.
Írni és olvasni is tudtam de nem tudom mit kellene átírni.
Az eepromot egy sima i2c eeprom íróval lehetett kezelni 12c02 volt a panelen.
(#) stoky válasza Thowra hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
A progi amivel kiolvasod demo verzió? Full-t nem találtam.
Van olyan is amiben benne van a resetelési lehetőség?
(#) gerenk hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Sziasztok !
Szétbontott laptop akkupakkot 4 cellás, szeretnék más célra újra hasznosítani, a cellák még
jók az elektronika viszont rossz vagy letilt töltést kisütést nem engedélyez.
Szeretnék egy protector panelt készíteni vagy készen venni csak nem tudom hol lehet
kapni.
Valami hasonlóra gondolok, a képen 6 cellás áramkör van, nekem 4 cellás kellene.
Ebben nincs eeprom nem kommunikál semmivel, csak teszi a dolgát, ügyel a cellánkénti töltési és kisütési végfeszültségekre
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Thowra válasza stoky hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Próbáltam demo és full verziókkal is de csak azt tudják amit mutattam a képeken.
A resetelés a smart battery workshop progiba benne van de demo verzióval nem megy.
(#) Thowra válasza gerenk hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Üdv!
Modellboltokban lehet kapni védő/töltő elektronikákat.
A cellákat érdemes bemérni mert lehet, hogy mérsz rajta feszt de nem terhelhető, esetleg a kapacitása pl 2000mAh helyett csak 100.
(#) gerenk válasza Thowra hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia !
Köszönöm az információt, már megnéztem a cellákat, 1 A árammal feltöltöttem a pakkot
egy labortápról 4,2 V X 4 feszültségre nem melegedett egyik cella sem, majd kisütöttem
szintén 1 A árammal 2,5 V X 4 feszültségig. Körülbelül 60 %-os állapotúak még érdemes
más célra használni. Laptopba is jó lenne de sajnos a topicot olvasva nem megoldott
a vezérlő elektronika memóriájának törlése és új adatokkal való feltöltése.
(#) kérdező hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy laptop, Li-ion akkumulátorral. Nem régi a gép, kifogástalan az akkumulátora.
Minél tovább meg szeretném őrizni az akkut. Hogyan érdemes tárolni, ha mostanában csak hálózatról üzemel a gép? Mennyire merítsem le, milyen időközönként töltsem fel, hogy hosszú élete legyen.
Olyat is hallottam, hogy érdemes levinni az akkut a pincébe (15-20 C fok), és ott tartogatni.
Mi a hosszú élet titka?
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Félig töltött állapotban tedd a hűtőbe, amíg nincs rá szükséged.
(#) gerenk válasza kérdező hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
A laptopok többsége rendelkezik akku menedzsment programmal. Ez állandó hálózatra
csatlakozás esetére javasolja az akkupakk élettartamának meghosszabbítására a
80 %-os töltöttségen tartást ami 4x2cellás pakk esetén 12 V feszültségen tartást jelent.
Nincs más dolgod mint készíteni egy stabil tápot erre a feszültségre, és a veszteségek pótlására 20-30 mA csepptöltő áramot beállítani. Ezen felül az akkut még hűtőbe is teheted
4-5 C hőmérsékletre.
(#) kérdező válasza gerenk hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Köszi a választ! Akkor megy a hűtőbe. Töltőt nem csinálok neki, nehogy véletlenül tönkrevágjam. Inkább havonta előszedem, beteszem a laptopba, és feltöltöm. A feltöltés után ne merítsem le 40%-ra?
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Két dolog. Hidegen ne tedd a laptopba. Tehát hagyd felmelegedni aztán tedd csak be. A másik nem kell havonta elég félévente is.
(#) gerenk válasza kérdező hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Nagyon komoly elektronika van minden akkupakkban, egy mini "számitógép".
Figyeli az alsó minimális feszültséget ami még nem káros az akkura, ha elérte a kisütés ezt az értéket a tápellátást FET-en keresztül megszakítja, ugyanezt teszi a teljes töltöttség elérésekor is. Kiegyenlíti a pakkon belül az egyes cellapárok töltése kisütése során az eltérő kapacitásbeli különbségeket. És sajnos végez még egy nemszeretem dolgot is, kommunikál
a PC-vel figyeli a töltés és kisütési ciklusokat ez alapján számolja szerinte a cellák elhasználódási mértékét és egy beprogramozott ciklusszám elérése után a pakkot letiltja.
A cella csere sem megoldás a javításra ha a memóriatörlést nem tudod megoldani.
Ezek után nincs más dolgod mint vigyázni rá mint a "hímes tojásra" Ez időszerű
mivel közeleg a húsvét.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2013
Következő: »»   14 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem