Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   15 / 85
(#) clipart válasza hbal hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Oké.
Az összes partíció élesítése és kikapcsolása egyszerre, hogyan lehetséges??
(#) Syn7h37ic válasza clipart hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ha engedélyezed a zóna duplázást, akkor nem is fogja látni a modulról. Ugyanis onnantól 17. zónaként lesz jelen a modulon, mivel duplázott zónánál a központ mindenképp lefoglalja az első 16 zónát a panelon.
(#) firewolf hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Üdv! Most én szeretnék kérdezni. SP5500-ról szeretnék gsm átjelzővel PGM segítségével táphibát, illetve táphiba-visszaállás átjelezni. A pgm fülön beállítottam, az eseményt (új hiba...) és a deaktiválási esményt is. Kábelezés tekintetében hogyan kell megoldani a dolgot? A pgm-et hova kell kötni?
(#) Syn7h37ic válasza firewolf hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
A PGM kimenetet a GSM bemenetére közvetlenül, amennyiben a GSM is a riasztóról kap feszültséget. Ha önálló tápról üzemel a GSM, akkor jobb, ha egy relével adsz kontaktust.
Néhány GSM tud generálni SMS kódokat közvetlenül a Contact ID kódokból, ekkor nem PGM kimenetet használunk, hanem bekötjük a ring-tip pontokra a a modult, és beállítjuk a kommunikátort hívásra. Pl. a Tell Mini tud ilyent, a GSM onnan tudja, hogy sms-t kell küldenie, hogy a telefonszám 123456789.
(#) firewolf hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Jól van, működik Jól csináltam mindent, csak türelmetlen voltam. A kommunikátornál beállított táphiba-jelentés késleltetés a pgm-re is vonatkozik.
(#) Gabi0219 hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Megkért egy méhész ismerősöm, hogy találjak ki valami védelmet a kaptárjaira.
kb 100 darab kaptár
Az a gond vele hogy szokta költöztetni...
Először gondoltam olyanra, hogy infrasorompóval védem felnyitás és elmozdítás esetén jelezne 3 db-ra gondoltam két oldalt meg a teteje felett. De erről letettem mert szerintem hozna téves riasztást ha egy pár száz méh repkedne előtte

A második gondolatom az hogy vagy nyitásérzékelővel vagy mikrokapcsolóval védeném a nyitást és ezt valami stekkeres dologgal oldanám meg, úgy hogy amikor kiköltözteti akkor csak a kábeleket dugja be a csatlakozóba. Ezzel meg lehetne oldani azt is ha lopni akarják, mert max kiszakítják belőle és arra jelezne a kommunikátor neki. Ezt a megoldást EMF csatlakozóval gondoltam amit láttam belőle max 8 tűs kivitelben van. Valahogy úgy szeretném hogy ő egyedül is össze tudja rakni.

Ha valakinek van valami jó ötlete szivesen fogadom

Köszönöm
(#) guppipetike válasza Gabi0219 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Szia
Pont ezen agyalok én is,nekem is vannak méheim és egy egyszerü dolgot agyaltam ki.
Csak egy akkumlátor kell,autóriasztó amiben van gsm és a kaptárakat sorba kötni ha elvágják a vezetéket akkor hívja a telefont.Lehet hogy ez nagyon amatőr,de persze megfelelően bekötve biztosan jol működne.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) Syn7h37ic válasza Gabi0219 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Van az Optexnek kétirányú kültéri mozgásérzékelője. Ezt raknám a kaptárak középpontjára, így két irányban függönyszerűen védve van. Egy kaptár belsejébe raknék egy kis központot, egy GSM kommunikátorral. Egy jó nagy akku, és egy kisebb napelem kell még, és teljesen önellátó a rendszer. Vagy két nagy akku, amit rendszeresen cserélni kell.
(#) Feri válasza Gabi0219 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Van olyan rendszer amit kerítésvédelemnek neveznek.
Nem olcsó, de hatékonyan működik.
Többen is forgalmaznak ilyen rendszereket.
Csak egy példa.
Bővebben: Link
(#) hbal válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy elég nagy értéket képviselnek a méhek, illetve a méhészkedéshez szükséges eszközök, de lassan oda lyukadunk ki, hogy érdemesebb lesz ellopni a védelmi rendszert, mint a mézgyűjtő kis....

Én látványos eszközöket semmiképpen sem javaslok. Drága védelmi rendszert olyankor célszerű telepíteni, amikor egy esetleges riasztás esetén valaki ésszerű időn belül a helyszínre tud érni. (annak nincs értelme, hogy vigyék a kaptárakat riasztóstól)

Apropó, ha van látványos védelmi rendszer, akkor ott valószínűleg GSM átjelző is van, na itt jönnek képbe a cigisdoboz méretű GSM blokkolók...
(#) SLC válasza Gabi0219 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Rádiós elmozdulás érzékelő
(#) Syn7h37ic válasza hbal hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Látványos védelem...
Nem értelek.
A mozgásérzékelő nem feltűnő. Nincs sziréna, csak gsm átjelzés. A napelem csak egy opció, két akku, amit rendszeresen cserélnek, az szintén láthatatlanan. Főleg, ha a kültéri infra rádiós. Még a rejtett központot sem tudod, hogy melyik kaptárban van a sok közül. Mobil, könnyen áttelepíthető, nem igényel különösebb szaktudást az áttelepítés. És egyáltalán nem drága. Csak a lopásból származó okozott, és járulékos kár a drága, ha nincs védelem. Főleg, ha már 100 db kaptármennyiségről beszélünk.
De nekem mindegy, mindenki maga dönti el, hogy mit vállal. Az biztos, hogy ha már riasztó, akkor az riasztó legyen, és nem valami félmegoldás. A GSM blokkoló használata nem életszerű egy kaptártolvajnál.
(#) hbal válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Látványos védelem alatt értem pl.:
-infrasorompó-pár a kaptárak körül/fölött
-kültéri mozgásérzékelők
-stb.

Minden, amiből látható, hogy a kaptárak és a méhek nincsenek "egyedül".
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) Syn7h37ic válasza hbal hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
És az miért baj? Az is elrettentő erővel bír. Már ha egyáltalán tudja a tolvaj, mit is nézzen. Ugyanis a tolvajok jó részének nincs is igazán fogalma hogy mit is lát.
(#) SLC válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Jó nagy kameraházat feltenni üresen vagy 5-6db-t fekete üveggel, meg egy régi TV antennát hozzá mintha rádiós videó távf lenne
(#) HA5AWS hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Tud-e valaki segíteni egy C&K kódzár programozásában. Megvan minden kód de szeretném átprogramozni. Nagyon régen használtam és a programozói leírást nem találom.
Köszönöm a segítséget.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Köszönöm, megoldva.
(#) rogers hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Helló.

Szeretném megkérdezni , hogy sp5500-ra raktam egy PGm4-es relés bővitőt.

Mit kell beállitsak Az SP5500-án hogy tudjam használni meg honnantól kezeli az Sp5500 a pgm-et?

2 van benne alapból. Most akkor 3-tól vagy 6-tól indul?


Köszönöm előre is.
(#) rogers válasza rogers hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Nos arra rájöttem már hogy felismerte, csak honnan kezdi számolni pgm bővitőt?
(#) levaitamas válasza rogers hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Hello!
Szerintem háromtól, mivel kettő alaplapi PGM-je van.
(#) szucs1974 hozzászólása Márc 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy problémám, már olvastam is róla csak nem tudom hogy itt vagy máshol, és az istennek sem találom
Paradox SP-7000 központ,minden jól működik, csak amikor riasztás van, akkor az eseménynaplóban teljesen más idő szerepel mint ami a rendszeridő. Ez mitől lehet?
Köszönöm!
(#) SLC válasza szucs1974 hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Mikori szerzet?
Lehet, hogy egy frissítés segítene neki!
(#) szucs1974 válasza SLC hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Most lett véve, de 2.4-es szoftver van rajta.
Firmware csere?
(#) thecyrus válasza clipart hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Szia! Az EVO192 esetében nem kell rá jumper! Csak SP-MG Sorozatúakhoz.
Az is baj ha nem a megfelelő bővítőt vetted meg! Ami sp mg esetén SP ZX8 azaz EVO központnál csak ZX8 tehát amo ez evo bővítője az nem jó sp mg központhoz és ugyan ez fordítva is igaz. Nem küldhetek ide linket mi a különbség mert reklám lenne.
(#) Syn7h37ic válasza szucs1974 hozzászólására (») Márc 6, 2013 / 1
 
Fogadjunk, riasztóboltos....
A 2.4 verzió 2007-es, csomó dolog nem kiforrott még. Első szériás modell.
Firmware csere azonnal. A 4.76 firmware is már 2011-es.
Ilyen régi firmware-t már csak két lépésben tudsz frissíteni. Ha jól rémlik, először egy régebbire kell frissíteni, 3.xx-re, vagy 4.0x-re. Ezután mehetnek az újabbak.
Nekem is muszáj volt egy ilyen megoldás, hogy támogassa a TM50 kezelőt.
(#) szucs1974 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
A beszerzési forrást eltaláltad...
3.XX firmware letölthető még valahonnan?
(#) Syn7h37ic válasza szucs1974 hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Az összes firmware megtalálható a paradox.com oldalon. Ha nem tudod leszedni, írj ide, és feldobom a fórumra, este.
(#) Syn7h37ic válasza szucs1974 hozzászólására (») Márc 6, 2013 / 1
 
Itt vannak a firmware fájlok:

sp7000.zip
    
(#) szucs1974 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, megpróbálom megcsinálni ha lesz időm,a fejleményekről írok
(#) szucs1974 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
A SP7000_V4_14_032.puf sikerült felrakni, de a következő, ami dual végű arra már hibát ír ki.
"Selected file does not match current product"
Ez már annyira régi panel, hogy nem jó hozzá?
Következő: »»   15 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem