Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronyika orosz digitális órák
Lapozás: OK   11 / 26
(#) Mengyán válasza igiul hozzászólására (») Feb 16, 2013 1 /
 
Köszi!

Kicsit más, csak nem akarom külön kérdésként felvetni: mennyire tartjátok szentségtörésnek egy ilyen órába új, modern elektronika építését? Pl PIC, DS1307, megfelelő méretű 7 szegmenses LED kijelző (természetesen zöld). A kezelő szervek, és tulajdonképpen a tudás maradna, csak kicsit modernebb, ma kapható alkatrészekből épülne fel.
(#) kisgeri válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ha menthetetlen az elektronika, akkor szerintem OK. Egyéb esetben szentségtörés.
(#) Mengyán válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Az elektronika jó, de a kijelző nem. És mindegyiknek az a baja. Ráadásul úgy tűnik, az egyik legritkább kijelző van benne (2-06 óra). Egyébként úgy gondoltam, hogy elteszem az elektronikát, és ha mégis sikerül szerezni kijelzőt, akkor mehet vissza.
(#) igiul hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Ha valakit esetleg érdekelne

Link
(#) kondorzs válasza igiul hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Már ráleltem korábban Mindkettőre. Le is boltoltam.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) rockersrac hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Közelmúltban hozzájutottam egy elektronyika 2-06 órához.Történet a következő: egyik ismerősöm kapta Interferitől, de ismerősömnek meg nem kellett, nekem pedig volt egy ugyan ilyen órám, ami nem akart működni normálisan, gondoltam a kettőből csak lesz egy jó. Hozzám került a jelenleg használt óra, beüzemeltem, nem akart úgy működni ahogy kellene, csak villogtak rajta a számok. Félretettem, mert lakás átrendezés volt utána napokban, meg egyebek, gondoltam majd kondit cserélek benne, talán segít. Ma megtörtént a kondi csere, a táp mindkét kondiját cseréltem, de a gyári 50 helyett 100µF lett a másik kondi, és hibátlanul üzemel itt mellettem az óra! Szóval nagyon örülök, és annyit még csináltam, hogy a gombok érintkezőit újraforrasztottam, mert némelyiket már csak a cellux féleség tartotta. (Ja és a gombok körül lévő két műanyag kerettől megszabadultam)
(#) Mengyán válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia! Tudnál fényképet csinálni a "meztelen" gombokról?
(#) rockersrac válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Milyen szempontból érdekelne a dolog? Csak azért, mert most összeraktam, működik, és ahhoz hogy szétszedjem ennyire, ki kellene húznom, szétszedni, lefotózni, újra összerakni, bedugni újra, ismét beállítani az órát. Ehhez most nincs túl sok hangulatom, de ha elmondod milyen szempontból érdekelnének a gombok, akkor lehet el tudom mondani ,,amit kell"!
(#) Mengyán válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Cserélni kellene egy gombot, és amíg ezt a műanyag keretet nem említetted, addig azt hittem, ez valami spec gombok. Sajnos eddig én is csak fényképről láttam, mivel használatban van, és nem nálam. Igaz van egy rossz is, de azért még harc megy. Szóval az érdekelne, hogy hogy néz ki, lehet-e kapni ilyen gombot, vagy át lehet-e rakni pl egy másik percgombját az ébresztő gombnak. Egyszerű levenni és visszatenni ezt a műanyag keretet róla?
(#) kondorzs válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
A weblapomon van több szétszedett kép róla, igaz a műanyag rajta van ,de látva a szivacs alatt több órához hasonló "gomb" lehet (lemezlap), ha megnézed az aljáról a képet akkor látható, hogy sima mikrokapcsoló lábainak is lehet furatot készíteni, de ha úgy is rossz a gomb akkor a cseréhez le kell majd venned a műanyagot.
Nem minden kép saját óráról van, de ezek konkrétan igen, illetve mindegyik óra megvan csak még nem fényképeztem le.
üdv.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) rockersrac hozzászólása Márc 1, 2013 /
 
Sziasztok! Ma reggel olyan jutott eszembe, hogy mi lenne, ha megspórolnánk a 9V-os elemeket ami arra van, hogy ne felejtse el az óra az időt? Konkrétan arra gondoltam, hogy lehetne csinálni egy smd verziós 9V-os fesz stabilizátorral. Szerintetek jó ötlet? Egy biztos: én magamnak biztos meg fogom építeni, és az anódfeszből lesz vissza stabilizálva.
(#) kondorzs válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Szia.

A 9v elem akkor kell ha nincs áram, ha meg nincs, akkor anód fesz. sincs Szóval lehet még az 5tleten agyalni, valami ingyen energiás betáplálás.
üdv.j
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2013
(#) agressiv válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Ha elmegy az áram, akkor dolgozik a 9V elem és, ha az is a hálózatról megy, akkor sajnos hatástalan a találat.
(#) kondorzs válasza agressiv hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Úgy látom túl szakmai voltam ? egy órája
(#) rockersrac válasza agressiv hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Fura. Én ha beleteszem egyszer az elemet, majd kiveszem, kihúzom az órát, akkor még elem nélkül is jó 10-15 percet elmegyeget a számlálás... Lehet nálam van a ,,hiba" de én ebből kiindulva gondoltam ezt...
(#) kondorzs válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Kihúzod és még 15 percig megy az óra, mutatja az időt?

Ez lehetelten...
Esetleg, kiveszed az elemet és kihúzod, nem mutat semmit visszadugod és nem kell beállítani, mert a puffer kondi tárol annyi kapacitást, hogy nem veszti el a beállításokat. (pár percig).
De az órában 27-30 V illetve 15-17 V valamit 3-5V kell típustól függően.
Nem igazán mehet a számlálás, kijelzés stb... a pufferkondi hamar kisül ennyi terhelésnél.
Ha tényleg így van elem nélkül, hálózat nélkül megy 15 percig az csoda
Ezek az órák, hiába van benne a 9v elem és kihúzod már akkor sem megy a kijelzés.
Háttérbe megy ugyan az óramű, de ha kiveszed az elemet nem tudhatod, hogy 1 perc vagy 15 csaknem ha ki nem számolod a kisülési időt.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2013
(#) rockersrac válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Nem mutatja, csak a számláló rész megy. Egyetlen szóval nem utaltam arra, hogy a kijelzés is működik...
(#) kondorzs válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Ok. csak úgy tűnt mintha egy titkos fejlesztés birtokában lennél

Egyszerűen szerencséd van és még nem száradtak ki a kondik ha ilyen sokáig bírják.
Csak itt az lenne a lényeg, hogy elektronikai ellentmondásokat helyretegyünk, de így már szerintem megoldódott a rejtély.
Egy szó mint száz gondolkodni kell még egy kicsit, hogy kevesebb legyen a villanyszámla
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2013
(#) rockersrac válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Újak a kondik, én magam cseréltem ki őket...
(#) kondorzs válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Király akkor jól megbeszéltük
(#) rockersrac hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mikor a fényerő csökkentő gombot lenyomom, akkor milyen módon szabályozza a fényerőt? Mert ezt meg szeretném oldani, hogy nappal világosabb legyen, este meg halványabb, viszont mindezt automatára szeretném megoldani, mivel elég macerás hozzáférni az órához mindig... Mivel ágy mellett(kb1 méterre az ágytól) van, egy szekrény tetején, nem olyan egyszerű hozzáférni, és teljes fényerőn meg zavaró éjszaka a fénye, nappal meg halvány. Közelebb nem tudom hozni a zsinórja miatt... Tudtok ebben nekem segíteni?
(#) kondorzs válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Szia.

Van olyan órám, amibe ellenálláson keresztül a fűtés áramát veszi le, de van olyan is amibe ellenálláson keresztül a rácsokat szabályozza le.
Az ellenállásos megoldás azonos.
De van olyan órám is amibe IC szabályozza. Bővebben: Itt
Ha megírod a típusát, megnézem van-e kapcsolási rajzom hozzá.
Legegyszerűbb megoldás, ha ellenállásos akkor egy LDR.
üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
(#) rockersrac válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Elektronyika 2-06 tipusú órám van, a piros dobozos...
(#) kondorzs válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Akkor pont jó rajzot linkeltem Akkor LDR el nem fog menni, hacsak a rácsot nem hidalod át egy feszültségosztóval vagy LDR-el.
(#) rockersrac válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Telefonról vagyok, most nem tudom megnézni, így kérdezek: az ic mi alapján szabályozza a fényerőt? Mármint hogy a kapcsoló mit hova kapcsol?
(#) kondorzs válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Rajz szerint a K176ИЕ8 IC 14. lábát földre húzza. Mivel erről a típusról nem találtam, adatlapot csak foszlányokat, csak sejtés van a funkciózójára, illetve meg kellene mérni az IC lábait. Gomb nyomásra mennyire veszi vissza. Aztán vagy a gombnyomást helyettesítjük vagy kikerüljük az IC-t és marad az ellenállásos megoldás, megbontva a kijelzőhöz menő, fűtést.
(#) rockersrac válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Én is most rákerestem guglival az ic-re, és egy értelmes oldalt találtam, ahol írnak olyat, hogy CD4017E a helyettesítője elvileg. De majd megnézem az órában hogy gombnyomásra mit csinál az a láb...
(#) kondorzs válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Találtam egy linket itt leírják az elképzelésemet
Bővebben: Link
Ezt találtam még keresővel, de csak a txt-jét.

"K176IE13 ez valószinűleg egy olyan számláló, amelyik 4 digiten (2 az órákat, kettő a perceket) számolja és tárolja, valamint 2 biten megadva, hogy melyik digitre van szükségünk, azt a digitet BCD-ben kirakja a kimenetére

K176IE18 ez is egy speciáis órákhoz való IC. 32 kHz bemenőjelet osztja, fogadja a beállitó gombokat, és vezérli a kijelző digit kiválasztásáttárolja az ébresztési időpontot, és összehasonlitja a pontos idővel, ha kell meghajtja a zümmert.

K176ID3 ez egy BCD 7 szegmenses kijelző dekoder, ez hajtja meg a 7 szegmensét a kijelzőnek. Ez eléggé hasonlit a 4056-ra de nem vagyok biztos benne, hogy pontosan olyan. "
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) zolyma hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy elektronyika 2-06 os órám, most sikerült bele kijelzőt szereznem, beforrasztottam és akkor ért a meglepi.
Hiába akartam állítani nem megy, csak ha 10-et nyomok az óra állítón akkor ugrik 10 órára ha 21 et akkor meg 22órára, a perc is így működik csak ott 10 percenként ugrik 10-es kijelzésre az után meg vissza 0-ra.
Ha hagyom egy percig akkor megy előre egyet majd egy perc elteltével vissza nullára.
Mintha a kijelzőn nem tudná megjeleníteni a 2-3-4... számokat.
Kondik kicserélve!(táp és a kijelző hátulján lévő is)
Mi lehet a baj? IC? Vagy valami kerámia kondi?
Valamikor ki ír 28:88-at is ilyenkor ha benyomom a fényerő csökkentő gombot akkor 22:00-át mutat.
(#) kondorzs válasza zolyma hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Szia.
Szerencsés vagy, hogy tudtál szerezni én már régóta vadászom a kijelzőre.
Szóval nem valószínű, hogy kijelző baja van.
Első körben az IC-k lábainak a forrasztását kellene átnézni, majd -- tettem fel ide a fórumba rajzot, pár hozzászólással ezelőtt vissza is linkeltem. Az alapján meg kellene mérni a feszültségeket, főleg a IC kijelzőhöz menő lábain. Itt léptetési gondok lesznek, nem biztos, hogy IC- hiba elsőként a Kvarc cseréjével nézném meg, nekem volt hasonló gondom és az megoldotta.
Következő: »»   11 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem