Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   162 / 570
(#) DoDo69 válasza weby81 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Üdv! Lehet csak levan tapadva a dugattyú . Ez egy áramláskapcsoló két vezetékkel . simán rövidre kell zárni, a kapcsoló ugyan így műkszik. Kicsi dugattyú mágnes a tetején .
(#) toro válasza weby81 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Ez egy reed relé.
A mögötte lévő réz testben lévő mágnes a víz átfolyása miatt felfelé elmozdul és az érintkezőit egymáshoz húzza. Ez egy rövidzár lesz. A mágnest kellene megnézned. Lehet, hogy koszos a felülete és nem tud elmozdulni. A relé elvileg nem megy tönkre.
(#) weby81 válasza toro hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Itt vagyok , segítesz ?
(#) toro válasza tarpi hozzászólására (») Márc 8, 2013 / 2
 
1155 Budapest, Rekettye u. 76.
Nyitvatartás:
Tel./Fax:

(1)- 419-24-61 (1)-415-04-69

Hétfõ- Csütörtök:

7:30-16:00
Mobil:

+36-30-977-3651

Péntek:

7:30-15:00
MSN hívás: langorszakuzlet@gmail.com Szombat: 9.00 - 11.00
Skype hívás:

langorszakuzlet
TÉRKÉP ÉS ÚTVONALTERVEZÕ A SZAKÜZLETHEZ
GPS koordináták:
N47.5374666666667°, E19.1147833333333°
(#) toro válasza tarpi hozzászólására (») Márc 8, 2013 / 1
 
Ha tönkre ment annak oka is van!
Koszos a kazánod vagy sokáig levegősen működött.
(#) weby81 válasza toro hozzászólására (») Márc 8, 2013 / 1
 
A két Hollandi között lévő műanyag cső az (áramlásvezérlő) amit kipucoltam; de így sem ment. Hanem azt a relét ami fel van rá csavarozva , amiben a két vezeték van , azt rövidre zártam akkor működött, melegítette a vizet, de nem mertem úgy hagyni, nehogy gondot okozzon.
(#) toro válasza drdr hozzászólására (») Márc 8, 2013 / 1
 
Ellenőrizheted: zárd le a kazán alatti előremenő és visszatérő ágat üzemelés közben. A kazánnak lassan vissza modulálva ki kell kapcsolni.

A F3 egy 6-7 radiátoros rendszerre elég.
(#) toro válasza weby81 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Írd, mi a gond?
(#) weby81 válasza toro hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
A két Hollandi között lévő műanyag cső az (áramlásvezérlő) amit kipucoltam; de így sem ment. Hanem azt a relét ami fel van rá csavarozva , amiben a két vezeték van , azt rövidre zártam akkor működött, melegítette a vizet, de nem mertem úgy hagyni, nehogy gondot okozzon.
(#) toro válasza weby81 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Ok, erre írta, hogy az a reed relé.
Az előtt kell a mágnesnek elmozdulnia.

Ha nincs nyitva a melegvízcsap bizony gondot okoz!
Csak akkor zárd rövidre, ha folyik.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2013
(#) weby81 válasza toro hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Tehát nincs meleg víz , fűtés van. Nem találom a hibát. A relét rövidre zárom akkor működik.
(#) toro válasza weby81 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Idézet:
„Ha nincs nyitva a melegvízcsap bizony gondot okoz!
Csak akkor zárd rövidre, ha folyik.”
(#) weby81 válasza toro hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Köszi, én is így gondoltam , ezért nem mertem úgy hagyni. Szerinted a problémát megoldja a relé cseréje ?
(#) weby81 válasza toro hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
A rövidre zárás azt jelenti, hogy a relé már nem működik, szerinted? Vagy máshol keresem a problémát ?
(#) drdr válasza toro hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
ok. Köszi. Meg fogom próbálni...

A rendszer már ki lett tisztítva, a hőcserélőn kellene még javítani, kicsit surrog még mindig. A kérdésem az, hogy tömény F3 alkalmas a hőcserélő átmosásra is kiszerelve, kényszerítetten vagy vmi mással kellene inkább?
(#) toro válasza drdr hozzászólására (») Márc 9, 2013 / 1
 
Próbáld meg foszforsavval.
A Fernox F3 a rendszer tisztítására lett kitalálva.
(#) toro válasza weby81 hozzászólására (») Márc 9, 2013 / 1
 
A rövidre zárás azt jelenti, hogy mintha működne a reed relé.
(#) drdr válasza toro hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Végülis F3-at nyomtam a hőcserélőnek töményen... Jó másfélórát ment cserélgetve a normál üzemirányt és szembe... Aztán még egy jó 20 percet 10% ecetsavval.

Az eredmény az lett, hogy gyorsan felmelegíti a vizet és valamivel halkabb is lett. 5L Cső-őr-t beleöntöttem még a rendszerbe, most jónak tűnik. Köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2013
(#) toro válasza drdr hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Ok, sok sikert!
(#) BCS1 hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Mivel az NTC csere után is kiállt a kazánom túlmelegedés hibakóddal a szerelőm tanácstalan.
De szerinte még elképzelhető, hogy a szivattyú indító kondenzátor lehet a bűnös.
Tudja esetleg valaki, hogy honnan tudnék szerezni ilyet és egyáltalán mit keressek?
A kazán ARISTON TX 23 MFFI.
Illetve hol van ez a kondi? Állítólag házilag cserélhető lenne..

DSC_0469.jpg
    
(#) JZoli válasza BCS1 hozzászólására (») Márc 12, 2013 / 1
 
Benne van a szivattyú oldalán lévő dobozban, amin a fokozatkapcsoló is van. Ha kiveszed a szivattyú végén lévő légtelenítőcsavart akkor meg tudod nézni, hogy üzem közben forog-e a szivattyú tengelye. Mielőtt a kondit cseréled érdemes megnézni ezt is.
(#) drdr válasza BCS1 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
A képen jobboldalon a szivattyú, az oldalára "felpattintva" egy fekete doboz. Abban van nagy valószínűséggel egy hengeres tárgy vezetékek jönnek ki belőle. Rá van írva hány uF, olyan kell(het) neked. Beviszed egy elektronikai boltba (pl. hqelektronika.hu) vagy ha szerencséd van egy villanyszerelési boltban is kaphatsz ill. rákeresel a neten hol kapható a rajta feltüntetett paraméterekkel kondi. Nem indul a szivattyú? Nem keringteti a vizet? Nekem is megállt a kazán, de nálam a hőcserélő beszükülés okozta ill. a sűrű zaccos víz a rendszerben...Kazánhoz nem értek, a motorokhoz jobban, csak saját tapasztalatot írtam, remélem segít...
(#) BCS1 válasza drdr hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Azt mondja a szerelő, hogy ha a hőcserélőn nem folyna át rendesen a víz, akkor annak hangja is lenne, tehát ezt kizárja..
Érdekes, hogy mikor áll hibakóddal a kazán, akkor forog a szivattyú..
Az elmélete szerint amikor indul a kazán, akkor a szivattyú nem, majd amikor felforr a víz bedobja a hibát, de ezzel egyidejűleg újraindítja a szivattyút..
Ezért látom én azt, hogy megy a szivattyú miközben hibakód is van..
(#) BCS1 hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
A kondi nem 2mF-400V, ami a szivattyú elején van?

DSC_0468.jpg
    
(#) tothz1971 hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok. Nekem egy Ariston kombim van. A fűtés tökéletes, de a hmv ép csak csordogál-(
PLEASE! Köszönöm!
(#) VIM válasza tothz1971 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia! Nem írtad, hogy melyik Ariston a sok közül. Lennie kell egy szűrő egységnek a HMV bemenetnél a hidroblokkon. Ha műanyag házas akkor szuronyzáras a szűrőbetét kicsavarása, ha pedig bronz akkor pedig hatlapfejű csavart kell kitekerni és azon van a szűrő kialakítva ami feltehetően el van rakodva kosszal. Ehhez csak a hálózati vizet kell elzárnod és ezen szakaszát feszteleníteni a tisztításhoz, mivel a feltöltő csap előtt csatlakozik a házba. bronz műanyag
(#) yoces hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Sziasztok! Sanier duval isotwin kazánommal kínlódom 4 hónapja. A tünet hogy a mosógép vízvételezésekor amikor nyit a szelepe csattan egy nagyot a kazán. Állítólag ilyen tünet nem létezik. Ott tartok hogy körbetelefonáltam és még csak ki se jön szerelő az elmondottak alapján. Valaki segíteni?
(#) bbalazs_ válasza yoces hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Milyen csovel csatlakozik? En kiprobalnek egy lagyabb gumicsovet, ami meg birja a halozati nyomast. Igy 'rugalmasabban' no es csokken a nyomas.
(#) DoDo69 válasza yoces hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Belső tárolós ez a készülék? Ha igen akkor van egy visszacsapó szelep benne , esetleg azt hallod, mivel a belső tároló 50liter és hálózati nyomással . A mosógép mikor vizet vesz , lehet a kazán tárolójából visszafele áramlik a víz, és a visszacsapó szelep hangját hallod. Próbáld meg a hideg betáp vizet elzárni a kazán alatt, és a tárolót feszteleníteni , kinyitni a melegvíz csapot . Ha nincs nyomás a tárolóban , nem tud visszafele áramlani a víz. Egy próbát megér.
(#) yoces hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget Elzártam a hideg betápot. Hang megszünt. Szelep csere?
Következő: »»   162 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem