Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stúdióvaku probléma
Lapozás: OK   1 / 2
(#) gorbelabda hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
A következő stúdióvaku kapcsolást építettem meg, ami működik is, csak a probléma ott kezdődik ha elsütöm a test gombal vagy akármilyen módon a vakut OC3 optotranyó meghal! Próbáltam optotriakal is az is ugyanerre a sorsra jutott! Ha valakinek van ötlete mi okzhatja vagy hogy tudnám ki küszöbölni azt megköszönném!

image565.gif
    
(#) ferci válasza gorbelabda hozzászólására (») Júl 15, 2007 / 4
 
1., mi hal meg? az opto dióda v. a tranyó ( pontosan)...?

2., tippelek a tranyóra, mert ha megnézed , a triac gate direktben kapja meg rajta keresztül a DC tápot - oda kellene egy soros párszáz ohm... indulj vissza pl. 470 ohmtól addig, ameddig be nem gyújt a triac - talán 220 ohm már oké.
(#) gorbelabda hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
A tranyó hal meg, van egy hasonló kapcsolási rajz is ott van még egy 1Kohm ellenállás a BT139 vezérlése és a föld felöli lábán! Ugy is próbáltam de akkor is behalt! A soros ellenállást én is hiányoltam de mivel több helyen is látam így gondoltam jó lesz. Ki fogom próbálni!
(#) ferci válasza gorbelabda hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Esetleg még tehetsz egy diódát paralel a gate-tel ( katód : gate, anód: test, nehogy visszapofázzon .
Ellenállás van rajta, a 10 k....
(#) gorbelabda hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Köszönöm a segítséget! A 220ohm bizonyult a jó megoldásnak! Most már tökéletesen működik! Mégegyszer köszi!
(#) ferci válasza gorbelabda hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
OK... rendben.
(#) mefi01 hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
a hétvégén kimentem a piacra, és rátaláltam 1 lomosnál a képeken szereplő vakut
öszvisz egy 100asba került nekem

azzal a problémával fordulok felétek, hogy nem villan el, de feltölt 136 voltig, ha megnyomom a kisütő gombot akor sem

van rajta 2 érintkező emi a fényképezőbe kell, és ha azt rövidrezárom akkor villania kéne

a teszt gomb és a 2 érintkező ugyanoda vezet
a gomb 1 lyukas fémdarab

a nyák másik oldalán van 1 glimmlámpa, oda 30-40 volt megy, de sose világít, lehet ez a baj?

mert végül enek az égőnek kéne hátulról megvilágítani a teszt gombot
ha rövidrezárom akkor úgy jó lehet?

ha megnyomom az érintkezőt akkor a multiméter szerint lassabban kezd tölteni felfele a kondi, és ad is lefele magából mert szépen megrázott

szerintetek a villanócsővel van a probléma????
mert ha igen akkor megcsinálom sokkolónak az elektronikát

remélem tudtok segíteni

(#) gorbelabda válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Gyanus a dolog, mert elvileg a glimm lámpák olyan 40V körül világítanak, de nem hinném hogyazért nem villan el mert a glimm nem világít. A 136V-ot a csövön mérted? Lehet gond a gyujtótrafóval is, azok szeretnek behalni.
(#) szeni hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Sziasztok

Van egy 100ws-os stúdióvakum melynek bedöglött a villanó cső elötti kis gyujtó trafó. Tudnátok nekem segíteni hol lehet olyat beszerezni, vagy esetleg milyen paraméterekkel rendelkezhet?
Köszi előre is.
(#) gorbelabda válasza szeni hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Elméletileg bármely jól felszerelt elektronikai boltban hozzájutsz. Én is nemrég vettem, csak annyit kérdeztek mekkora teljesítményő csőhöz lesz.
(#) szeni válasza gorbelabda hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
100ws-os vakuhoz kellene, csak nem tudom a trafó paramétereit hogy kellene kérnem.
(#) szeni válasza gorbelabda hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Köszi, akkor majd megpróbálok beszerezni, mondjuk itt Székesfehérváron nem nagy választék van elektrónikai boltból, de remélem lesz nekik.
(#) Sebi válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Azt keresd meg, miért csak 136V-ig töltődik a kondi. Legalább 320...350V-nak kell rajta megjenni.
(#) szeni válasza gorbelabda hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Hát nem sok sikerrel jártam itt fehérváron esetleg tudsz egy címet adni pesten ahol lehet kapni gyujtó trafót? Néha szoktam pesten járni akkor megprobálnám beszerezni. És megközelítőleg milyen árat képvisel?
(#) gorbelabda válasza szeni hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Én a Klinikáknál lévő elektrokontha-nál szoktam vásárolni (www.elektrokontha.hu) itt vettem a gyujtótrafót is, pár száz forint volt! 2féle van nekik, egy 60Ws-hoz, meg egy 250Ws-hoz.
(#) szeni válasza gorbelabda hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Köszi megnézem náluk. Remélem kapok igaz nekem 100ws-oshoz kéne.
(#) gorbelabda válasza szeni hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
A 250ws-hoz való jó lesz!
(#) szeni válasza gorbelabda hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Köszi
(#) szeni hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Sziasztok.

Tudna nekem valaki segíteni? Következő probléma áll fenn a vakunál: Amikor feltöltődik akkor magátol kisüti magát (elvillan) Mi lehet ennek az oka?
(#) hygy hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok.

Én is neki veselkedtem egy stúdió vakunak. A jelenség a következő. Ha a kondi amit rásüt 500µF akkor szépen villan a cső, majd csippan, led világit és nyomhatom újra a teszt gombot.
Ha a kondit megnövelem 2300µF-re, akkor villan, majd égve marad a cső, R2 melegedni kezd mint, és ha nem kapcsolom le időben akkor felrobban.
Amit meg eszleltem, hogy a maximalis 300V-os határ feszültséget be tudom állítani töltésnel, levenni viszont 150V alá nem bírom, de 200V alatt nem is villan el a cső 500µF-el (nagyobbal nem tudom, mert azzal nem tudtam kísérletezni.)
Utoljára most kipróbáltam azt, hogy az R1 és D4 között lévő átkötést megszüntettem, de így is a fent leírt módon működik. (Szerintetek sem kell az az átkötés oda?)

MOC3063 van berakva a töltéshez és a R3, R4-et kicseréltem 360ohm-ra, de ez sem változtatott a működésén. A *_forditott.gif a külső elemek huzalozására jó inkább a másik jobban átlátható talán. Van öttletetek mi lehet a baj?

HyGy
(#) fulmination hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
sziasztok, szeretnék studio vakut épiteni. valakinek van müködö képes rajza es ahoz nyákterv /beültetesi rajz ? sokat segitene vele. elore is köszönöm
(#) digifoto hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Nekem abban lenne segítségre kérésem, hogy egy Canon 380EX vaku kapcsolás kellene.
A készülék bekapcsolásakor elindul az oszcilláció, de azonnal megáll. A ki-be kapcsolgatással a kondenzátor kb.160 voltra töltődik. A teljesítmény tranzisztorok jók, az oszcilláció elindul, de rögtön leáll.
(#) digifoto válasza digifoto hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
A 940831 számú kérdést szeretném kiegészíteni. Kaptam egy javaslatot , sikerült letölteni egy katalógust, mely tartalmazza a vaku szerelési rajzait de sajnos a kapcsolási rajz nem volt meg. ezenkívül leforrasztottam a nagy kapacitású kondenzátort, feltöltöttem egyenirányító, és ellenállás segítségével 250 voltig. A kondenzátor 10 perc múlva is csak 4 voltot csökkent.
Segítség!!! Szervizbe nem tudom vinni mer kisnyugdíjas vagyok!
(#) nedudgi válasza digifoto hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
(#) digifoto válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Sajnos a fent említwtt oldalon csak szerelési vázlat, és alkatrész számok vannak.
Mellékelek két fotót melynek kellene a kapcsolási rajza.
(#) Bakancsok hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudna küldeni nekem valaki egy egyszerű szabályozható studióvaku kapcsolási rajzot?

Előre is köszi!
(#) Bakancsok hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Ezt a kapcsolást csináltam meg, tudna valaki abban segíteni, hogy hogy tudnám gyorsabban feltölteni/feltöltetni a kondit?

001.gif
    
(#) kaqkk válasza Bakancsok hozzászólására (») Márc 17, 2013 / 1
 
Az R3 értéke befolyásolja a feltöltődés idejét , ha csökkented -csökken az idő is .(gondoloma C3 ról van szó)
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) Atom86 hozzászólása Jún 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Van egy rendszer vakum aminek kiszakadt a tápcsatlakozója. egy akkupakkról működik 4 pólusú csatlakozóval. 1-2 között 6.5 v-ot, 4-2 között 7.5 v-ot mértem, mindkettőnél a 2-es anegatív. A 3-as pólusnak látszólag semmi köze semmihez. Az akku elvileg 14.4 voltos. a vakuban ugyanúgy mint a molex csatlakozóknál van egy sárga két fekete és egy piros vezeték. A vaku nyákján a két fekete össze van kötve. Valószínűnek tartom az akkupakk 3 pólusa egy kapcsolókén funkcionál, a problémám viszont az, hogy az akksiban a kétszer 7.2 volt negatívja közös akkor abból hogy lesz 14,4 volt.
Erről lenne szó:
http://www.phottix.com/index.php/en/indra500-ttl-and-accessories/ph...s=cart
Előre is kösz a segítséget.
(#) petrosz hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok! Húsz éve nem használt orosz Fil 102 halózati vakuimat próbáltam ki, az egyik rendesen működik, a másik némi sercegést produkált és mást semmit. Illetve, hogy az R1 ellenállás (10W) erősen melegszik. Lehet, hogy az 1500µF -os kondi ment tönkre? Mert akkor kuka, az egész nem ér annyit, mint egy új kondi. (a másik kondit tudtam ellenőrizni, az jó.)
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem