Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Olajhűtéses számítógép
Lapozás: OK   1 / 2
(#) whisky hozzászólása Márc 9, 2006 /
 
Sziasztok!

Találtam egy érdekes OLDALT, aminek a lényege, hogy olyan számítógép-hűtési rendszerrel próbálhoznak a vállalkozó szelleműek, amely teljesen halk PC-hez vezet. Az egész alaplapot (még a tápot is!), és a nem mechanikus alkatrészeket étkezési olajban tartva hűtik a számítógépet.
Tudom, hogy nem vezeti az áramot, de pl a kontaktoknak nem árt? (Ha mondjuk új kártyával akarok bővíteni egy már olajos slot-ot)

A másik, hogy pl ha én úgy döntök, hogy el akarom adni azt a gépet, hogyan takarítsam le róla az olajat, mert hár nem jön le egykönnyen róla, az biztos!
(#) whisky válasza whisky hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Nah persze... most vettem észre, hogy a téma címét kapásból rosszul írtam le...

OLAJHŰTÉSES SZÁMÍTÓGÉP
(#) Báddzsó válasza whisky hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
mosogatószer...
(#) mspike válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Gondolom én ez nem sütő olaj Hanem trafó olaj... igazából elég egy barbár megoldás ez... én olyat láttam, ahol vízhűtéses elemek voltak, csak műszerolajjal ment, vagy hogy is híjják eztet... szóval általam trafóolajnak csúfolt valamivel. Valamivel drágább megoldás de mégse olajozod telibe a PCd...
(#) _JANI_ válasza whisky hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Azért kíváncsilennékrá, hogy ezt a gépet meddig lehet tuningolni.:wow1:
(#) Báddzsó válasza whisky hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
egyébként, tudomásom szerint a desztvíz sem vezeti az áramot, ugye ez így van?
(#) Slope válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
A tiszta H2O valóban nem vezet. Egyébként ennek az olajba merítésnek pont az a lényege, hogy fém kontaktus nélkül hűt. Így egy vízhűtést olajjal tölteni nincs értelme... vannak az olajnál jobb hővezető folyadékok is. Aminek sokkal kissebb a viszkozitása. Persze ezek töbsége meg némi fajlagos ellenállásal bír, így ott meg a merítés nem kifizetődő
Az olajba merítéses módszernél is érdemes mozgatni a folyadékot (nagyobb telj. esetén már kevés a spontán hőmozgás)
(#) whisky válasza Slope hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Azt írták egy kapcsolódó fórumban, hogy forgatják a ventiket, de ugye a sűrű közeg miatt minimális a fordulatatszám gondolom, meg valószínűleg nem bírják sokáig a ventik, és alaposan megnő az áramfelvételük is...
van aki nem is használ semmilyen "közegmozgató" eszközt, bár sztem is jobb lenne.
Szerintetek, ha irányítva lenne az olaj mozgása, pl egy csővel a kritikusan melegedő alkatrészeknél azzak meg lehetne oldani a tunungot (kép az elképzelésről)?
Valami infó arról, hogy trafóolajat hogyé vesztegetik?

áramlás.JPG
    
(#) Rendszer válasza whisky hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Jó megoldásnak tűnik...
Az a lényeg, hogy minnél nagyobb legyen a spontán hőmozgás (a szakszót nem tom). Vagyis, ha a melegedő alkatrészek fölé csöveket helyezel, a cső belsejében melegebb az olaj, mint mellette, így az áramlás is nagyobb (kialakul egy cirkuláció a csőben), ezáltal javul a hőelvonás.
Így nem kell venti.
Viszont, venti helyett meg jobb egy kisméretű átemelő szivattyú.
(#) whisky válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
A desztvíz sem buta ötlet, de ha nem fedem le jól, hosszabb idő (valahol 1 és 2000 év között ) a beloldódó természeres ionok (kosz és lecsapódó pára stb...) miatt kicsit elkezd vezetni, és ha jól gondolom a számítógép nagyon érzékeny ilyenre.
Az olaj azért jobb, mert abba csak a por tud belemenni, az meg nem okoz különösebb problémát...
Még egyvalami: nem szivesen nyulnék bele az olajba, ha pl szétszedés, javítás, kábelok kihúzása miatt muszáj lenne.
Mosószerrel sem lehet kitakarítani a legérzékenyebb helyeket, bár az egyik topicban a mosogatógépet javasolják a magas hőfokú mosás miatt, mégsem tartom jó 5letnek...
(#) Slope válasza (») Márc 10, 2006 /
 
Na az előbbi is én voltam... csak megint kivágott. A kuki érvényességi idejét nem lehetne megemelni? Rém bosszantó...
(#) Slope válasza whisky hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Tisztításra vannak ipari, nem vezető spray-k. Már használtam ilyet, ha érdekel majd utána nézek.
A desztvizet meg ilyenre én sem ajánlom... főként azért mert az egyenáramnak vízbontó hatása van.
Nem is beszélve arról, hogy a boltban kapható desztvizek sem teljesen tiszták.
(#) Frankye válasza Slope hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Slope! A felhasználónév, meg a jelszó alatt van egy "Automatikus bejelentkezés" jelölő 4zet, ha bekapcsolod, akkor nem dob ki...

Azért ez az étolajos hűtés kicsit durva...
(#) isamisa válasza Frankye hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Sziasztok.
Azért azt lehet nem irták de én merem állítani, hogy igy a gépük olyan 1 hét-ig müködött.
Utánameg megsüthetik maguknak. Az ötlet nem uj. De nehogy kipróbáljátok a gépeteken...
Inkább csináljatok vízhütést
(#) Thom válasza isamisa hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Valakinek agymenése volt, jó hogy nem vödörbe rakja a gépét. Arra azért kíváncsi lennék hogy használja?
(#) whisky válasza isamisa hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Idézet:
„Azért azt lehet nem irták de én merem állítani, hogy igy a gépük olyan 1 hét-ig müködött.”
- Többen azt irták hogy a gépük már töb mint 1 éve áll a fürdőben...
1 dologra felhívták a figyelmet: a HDD-t nem szabad az olajba pakolni (természetesen a cdromot, és a floppy-t meg nincs értelme), mert mindegyiken van egy pici rés egy szűrővel a melegedés okzta belső túlnyomás kiegyenlítésére => ha lehül akkor enyhe vákuum keletkezik, és ezért magába szívja az olajat.
(#) Tomee válasza whisky hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Olaj hütésről már én is halottam, de nem túl jókat.
Mi van akkor ha az elko lábainál lévő gumi tömítés megszivja magát olajjal?
Biztos, hogy a trtafó olaj nem eszi meg a müanyag illetve gumi féle anyagokat?
Hogy viselkedik az olaj sok-sok MHz és GHz-s tartományokban?
Egyébként ha full passziv gépet akar valaki csinálni akkor szerintem jobban jár ha vesz egy 1GHz-s gépet és abba meg vesz egy jó nagy heat-pipe-os proci hütőt. Pápot meg szétszedi és melegedő alkatrészeket meg kivezeti egy baromi nagy bordára.
Persze ezek után is kell egy hütő venti a táp környékére ami a házon belül mozgatja a levegőt, de az mehet egész lassan is.
Sok altarnativa van passzív hütésre de szinte mindegyik drága meg zaj úgy is lessz...
(#) szabbez válasza Tomee hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Szerintem az olaj, főleg a trafó, megeszi a műanyag alkatrészeket, nem véletlen hogy a tömítés egy olajos trafón nem gumi és műanyag hanem valami parafa szerű anyag.
(#) pedrock válasza szabbez hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Ez tényleg egy érdekes megoldás, csak értelme nincs. Kell hozzá egy pár liter olaj, meg akvárium, ami nem két forint. Ennyi pénzből már nagy teljesítményű gépekhez is megoldható a jó minőségű halk hűtés. Valamint sose értettem, h miért akar valaki magának teljesen passzív hűtést, ha a gépe mellett szól a TV, megy a zene, játszik, kattog a billentyű, ugat a kutya meg még sorolhatnám. Persze kisérletezni és újítani mindig jó dolog, hátha egyszer valaki miliomossá lesz ebből
(#) patexati válasza pedrock hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Szerintem ez hülyeség az egész az olaj megtámadja a műanyagokat a préselt többrétegű alaplap közé is beszivároghat és belülről rágja szét az egész gépet!Főleg a trafóolaj mivel elég sok műanyagot,gyantát,ragasztót felold és a gép tervezésekor nem hiszem,hogy ezt is számításba vennék.:yes:
(#) nyulbul válasza pedrock hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Az a helyzet hogy nem mindenkinek van külön PC-s szobája,és éjfélkor mikor nyomatod 1000-rel az internetet,és csönd van,mindenki alszik csak a géped zúg ojankor amikor az óra ketyegése is hangos . HÁT?.?.?.?.
(#) patexati válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
A legjobb olcsó megoldás túlméretezett táp illetve pc-hűtőborda és a ventillátorok sebességét lecsökkenteni alacsonyabb fordulatra "éjjszakai üzem"én így használom és nem igen hallom csak a vinyót mikor kerreg
(#) source2 válasza patexati hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
hi

Én eccer régen (kb 2 éve) láttam a fókuszba egy riportot egy magyar csávóval, aki nem tudom milyen vízbe rakta a gépét, de a halak ott uszkáltak az alapnál és ez komoly!!!

ui. természetesen működött a gép !!!
(#) (Felhasználó 924) válasza whisky hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Szerintem ha már vki annyira csöndes gépet akar, hogy ne búgjanak a ventilei, akkor elég nagyobb hűtőbordát használnia. Szerintem ez jóval egyszerűbb megoldás mint az olajos. Amúgy nemrég olvastam hogy a nagyonúj gépek már nem tartalmaznak ventilátorokat, és ott is nagy méretű hűttőbordákkal volt megoldva. Igaz több hely, de akinek csendes gép kell...
(#) pedrock válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Ebben teljesen igazad van De éjfélkor már aludni kell Az éjszakai halk netezés problémáját meg lehet oldani egy olcsó laptoppal is, ami kb fele annyiba kerül, mint egy vízhűtés, vagy olajos hűtés! Radásul így van egy laptopod is
(#) patexati válasza pedrock hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Nem mondanám,hogy a laptop csendes én most vettem egy HP laptopot és eléggé sűrün bekapcsol a venti és elég hangos a magas fordulata miatt.
(#) pedrock válasza patexati hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Akkor már csak egy megoldást tudok mondani: FÜLDUGÓÓÓÓ
(#) nyulbul válasza patexati hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Pont ezt akartam mondani.Amúgy laptop-ból nincs hiány.Az én HP-m is hangos,a GERICOM meg álandóan pörög.
(#) (Felhasználó 924) válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Mincsoda problémák. Valaki 10 évig gyűjt egy laptopra, mikor meg megveszi kiég benne a proci (megtörtént, persze ez nem azt jelenti hogy minden esetben igy van), itt meg azzal a problémával küzdötök, hogy hogyan elhallgattatni azt az egy vagy több kis ventilt
(#) dbase válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Szerintem értelmetlen szarolni folyadékokkal.Kíváncsi lennék a bedobott linken lévő gép mely 500mhz-s így mivel tud többet.Mivel nekem is van egy 600mhz-s gépem is 5V ról mén egy ici pici venti és meg sem melegszik.A többi cuc meg alapba nem melegszik,a házban.A tápot átalakítottam paszívra (fenn van a képe a z elkészült cucokknál vagy hol),és így nagyon csendes.
Az uj gépemben van egy videokártya gyárilag passzív,pár perc után meg sem lehet fogni a hütést.
bla bla link egy kis képre
A barmokban még azt bírom h a panel alá teszik a procit,és a hütést nem ám fölé hogy könyebben szellőzzön, és ne a kártyát melegítse.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem