Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerekesszék vezérlése
Lapozás: OK   1 / 3
(#) pilot88 hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Sziasztok
Az lenne a problémám hogy van 1 elektromos tolószékem
és a komputere megadta magát kellene 1 kapcsolás amivel megtudom oldani hogy a 2 24voltos motort tudjam irányítani előre hátra jobbra balra.
Légyszi segítsetek
Előre is köszi Laci
(#) szabi83 válasza pilot88 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Szia!

Mi a típusa? Papírjai nincsenek meg?
Ha rehab gyártmány, akkor orvosi vényre felírható és javítható ingyen.
Milyen vezérlésű, joy ?

Üdv
(#) pilot88 hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Hello nincsenek meg a papírjai se a joya csak kaptam mert szeretek barkácsolni most megvennék ezért szeretném megcsinálni.
(#) pucuka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Üdv!
Nem lesz egyszerű a feladatod, nem véletlenül kerülnek ezek újonnan horibilis pénzekbe.
Mikrovezérlő nélkül nem fog menni.
Már a joystick maga is sokba kerül, 8 irányba kapcsolós, + nyomás, ki be, vészkapcsoló, töltöttségjelző, és mindez vízálló kivitelben. (mert ugye az eső néha esni szokott, és mi van ha a zárlat miatt esetleg kigyullad a mozgássérült alatt, még elmenekülni sem tud)
Ha eladod, vizsgáztatnod is kellene, mert ha baleset van ki a felelős?
Ha megveszed az eredeti alkatrészeket, akkor drágább lesz mint az új.
bocsi Zoli, nem neked kellett volna írni, hanem a témaindítónak
(#) pilot88 hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Bocs hogy nem írtam a típust de nem otthon vagyok csak kedden megyek haza. Nem kell töltés kijelző semmi megtudom oldani hogy ha rákötöm a motort aksira megy előre hátra semmi extra nem kéne csak 1 joyos kapcsolás amivel eltudom érni hogy a vezetékek cserélgetése nélkül tudjon előre hátra menni meg jobbra balra .
(#) pucuka válasza pilot88 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Üdv!
Ha csak magadnak (és csak akkor) készíted egyszerűen fogsz 2-2 db nagyáramú relét, és két egyáramkörös háromállású kapcsolót. (1 - 0 - 1) A két relét egy-egy motoron keresztbe kötöd, az irányváltáshoz, a háromállású kapcsoló két motorra külön - külön, elöre - üres - hátra.

Ha mindkettő előre akkor előre, ha mindkettő hátra akkor hátra, ha az egyik előre a másik üres fordulás, ha egyik előre a másik hátra, intenzív fordulás.
Aztán össze ne törd magsd! Ne hogy én legyek a hibás.
(#) pilot88 hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Szia köszi a választ de még annyit segítenél hogy pontosan mit vegyek és 1 kis ábra is kéne a bekötésről nagyon hálás lennék mert ehez 1 kicsit sötét vagyok elére is kössz
(#) pilot88 hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Légyszives egy kis pontosítást 2db 3 állásu kapcsolót megtudok venni de valaki segítsen hogy pontosan milyan relét vegyek légyszi
(#) pucuka válasza pilot88 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Üdv!
Konkrét típust én sem tudok mondani, pláne nem úgy hogy nem tudom, (nem írtad) hány voltos a motor, és hány wattos,
Olyan relét kell venned, ami a motor (akkumlátor) feszültségéről működik, elbírja üzembiztosan a motor áramát, és legalább egy morse (váltó) érintkezője van.
A módszer keresés GOOGLE a barátod. biztos kihoz jó pár üzletet.
(#) webinas válasza pilot88 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia.
Nekem van egy komplett vezérlésem. 2 motoros.
Tegyem fel az apróra?
(#) pilot88 hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
ha jó 24 volthoz és joyos vagy ???
(#) webinas válasza pilot88 hozzászólására (») Jún 20, 2009 / 4
 
Az elektromos kerekesszékek kivétel nélkül mindegyik 24V-os és Joystick-el irányíthatóak. 1-2 kivétel van, ha az illető sérültsége miatt nem tudja kézzel irányitani a kocsit. De azok is 24V-osak.
(#) bazsoo válasza pilot88 hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Hali! Látom már megoldott a téma. De ha kell tudok csinálni pár fotót mert nekem van 1 vezérlő elektronikám. Azthiszem az is joy-os.
(#) shad hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
udvozletem,
nagy gondban vagyok - a motorvezerlo elektronika a kerekeskocsimon leegett. Mivel hozzajutottam egy osregi MEYRA joystick-hoz, erdekel milyen modon lehetne megoldani a H hidat (24V, ketto darab motor), a PWM sebessegvezerlot. Szeretnem kihasznalni a joystickot, de le kellet fekeznem mert nem talalok megoldast amit otthoni kivitelezesben meg lehetne epiteni. Mivel az anyagiakban nem duskalok szeretnem megoldani magam, igaz nem vagyok elektronikus de gondolom hogy meg tudnam epiteni a dolgot.
Amennyiben letezik egy egyszeru megoldas PIC, microcontroller nelkul - nagyon halas lennek. Elore koszonom a segitseget.
(#) Panhard válasza shad hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
ITT körülnéztél már?
(#) shad válasza Panhard hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
bezony... a STORM-hoz Invacare Power Modul-t kellene beszereznem, viszont az ára horribilis...
(#) sanykaraj válasza shad hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Szerintem néz szét a pmv motor szabályzási fórumokban vagy az elektromos kerékpár fórumban
(#) Panhard válasza sanykaraj hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Mi az a pmv?
(#) shad válasza sanykaraj hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
két hónapja keresem a választ, eddig nem volt szerencsém - eddig sikerült megépiteni egy simpli valamit - de nem akar dolgozni. mindjárt utánnanézek a csatlakozasnak és felrakom a linket vagy képet

modositás:
http://www.circuit-projects.com/control/pwm-motor-controller-using-...r.html

ez megvan, de....
(#) strobi válasza Panhard hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
pulse modulation width
(#) Peter65 válasza shad hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Üdvözletem!
Ha csak a linken található panelt építetted meg, az önmagában nem tud működni. Két sorkapocs ponton fogadja a vezérlő pwm jeleket, amelyek külön-külön vezérlik a két félhidat.
Ha építsz hozzá vezérlőt, sajnos ezzel az áramkörrel is úgy járhatsz, mint a kocsidon lévővel, azaz túlterhelés esetén ezt semmi sem fogja megvédeni; vagy a motor, vagy a teljesítmény félvezetők fognak leégni. Eddig még nem láttam olyan kapcsolást, ahol a túláramvédelem korrektül meg lett volna oldva, és bátran ajánlhatnám. Hátha valaki tud majd ilyet, és felteszi.
Könnyebb lenne segíteni, ha megadnád a motorok adatait. A MEYRA joystickról is jó lenne valamilyen info, nekem nem sikerült elsőre szinte semmit sem találni róla, csak annyit szűrtem le, hogy a MEYRA egy kerekesszék gyártó, a joystickjuk valamilyen szabvány szerint működik, ami viszonylag elterjedt.
(#) shad válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
gondoltam hogy valami bibi van a dologban...
nos:
Power Module Invacare, type DX-PMB-AS,

Invacare motorok , mindkettő 11A, 24V, 220W, tipus:GP 8030SB-SRG1

a MEYRA-tól kaptam egy dokumentumot ami a joystick kapcsolasi terve (gondolom), viszont van benne egy rész amit nem értek, ez az EDS kütyü...gondolom ez lehet a vezérlő egység ami nekem hiányzik.
mellékelem a pdf-et

SCHALT.PDF
    
(#) Peter65 válasza shad hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Egy kicsit még tisztázni kellene, hogy mi az a "Power Module Invacare, type DX-PMB-AS". Ez volt az eredeti vezérlőd?
A MEYRA dokumentáció szerintem az egész kocsiról szól, bár németül szinte semmit sem tudok. Az EDS szerintem csak valamilyen szabályzástechnikai funkciókat lát el, a motorok tápegysége, pwm szabályzója az "elektronik" egységben lehet.
Véleményem szerint, ezt házilag után építeni még egy rutinos hajtásosnak sem kis falat, szóval nem hobbi kategória.
A szétégett eredeti panel javítása, az eredeti rendszer helyreállítása nem lenne esélyesebb?
(#) shad válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
távol voltam pár napig - de még mindig hiányzik a megoldás a problémára. Lehetségesnek tartom az eredeti modulok javitását - viszont nem igy gondolkoznak a szakemberek. Mindig van valami bibi amiért nem "lehet" megjavitani - kezdve a prockó bütyköléstöl a "soha nem láttam ilyen dolgot"-ig... kezdek belefáradni....

A Meyra dokumentum valojában a joystickrol szol, de persze hiányzik a vezérlő modul (EDS Einheit). Lekértem azt is, viszont nincs meg nekik a scematic...tanácstalan vagyok. Inkább mentem volna atom fizikusnak mint épitésznek..
(#) Peter65 válasza shad hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Ahhoz hogy tovább léphessünk, jók lennének fényképek.
A régi vezérlődről is feltehetnél néhány képet, hátha valakinek ismerős lesz, és tud a javíthatóságával kapcsolatban valamit mondani.
A joysticról is jó lenne pár kép, különösen a csatlakozási felületről, mert nekem nem áll össze a kép.
(#) shad válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
ime a képek, frissek...

http://img233.imageshack.us/img233/3549/kontroler008.jpg
http://img690.imageshack.us/img690/5443/kontroler002.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/9743/kontroler003.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/2267/kontroler004.jpg
http://img851.imageshack.us/img851/9162/kontroler005.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/3660/kontroler007.jpg
(#) Peter65 válasza shad hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Megpróbáltam beazonosítani a képeket.
kontroller002 A joystick belülről
kontroller003 Ez lehet 2db motornak a szabályzója. ?A régi "leégett"?
kontroller004 Ez is valamilyen teljesítmény elektronikai kártya, de nekem nem világos, hogy a joystick része-e, és a funkciójára sincs elsőre tippem.
kontroller005 Ez a 004-es kártya másik oldala
kontroller007 A joystick kijelző panelja
kontroller008 A joystick külső képe
Kérlek pontosítsd a tippjeimet. A 002-es képen látszik még, egy panel a joystickban, ha lehet azt is mutasd meg.
Ami eddig leszűrődött bennem, az az, hogy a joystickod nem pusztán egy beavatkozó szerv, hanem rendesen meg van tömve elektronikával. A korábban feltett schalt-2.pdf rajzon nem sikerül beazonosítanom a fényképeken látható panelokat.
(#) marty9228 válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia.
Minden stimmel, csak az ismeretlen panel egy kombinált világítás és ülés vezérlés, ha a joystick is tudja.
A kapcsolási rajz Meyra-hoz van, azt írta.
Ez Dynamic DX. A linken ott van minden, jobb oldalon meg lehet nézni egyesével, mi micsoda.
Idézet:
„a joystickod nem pusztán egy beavatkozó szerv, hanem rendesen meg van tömve elektronikával”
,
de az, de az egész rendszer DX buszon kommunikál, ezért van annyi elektronika.Bővebben: Link
(#) Peter65 válasza marty9228 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Egyre inkább úgy látom, hogy nem fogok tudni segíteni abban, hogy a joystickokhoz motor szabályzót építs. A DX buszt nem ismerem, a kommunikációs protokolját sem. Ez a csatlakozó felület szerintem kikényszeríti mikrokontroller használatát, amit eleve el szerettél volna kerülni. A kapott rajz, és a fényképek összepárosítása nekem nem sikerült, és anélkül, hogy megérthetném a rendszer felépítését, nem tudok érdemben hozzászólni.
A régi kártya javításában talán tudok segíteni. Ehhez jó lenne, ha leírnád, hogy mi a hibajelenség, és azok, akik próbálták már eddig javítani mire jutottak.
(#) etm hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Hello! Nem tudom jó helyre teszem-e fel a kérdést,de van egy elektromos rokkantkocsi amit nem birok indulásra bírni.Makacs,és nem enged.Szeretnék építeni hozzá egy fordulatszabályzót,és kiiktatni az elektronikáját. 24 Voltos a motor egyenáramú(2 szál vezeték),és 16 Ampert ír rajta. Kb.400 Watt,ha jól számolom.Elég nagy. Egy 555-össel szeretnék meghajtani egy 30 Amperos Fetet,és ezzel gondoltam üzemeltetni a motort.Nem tudom,hogy egy ilyen Fet elbírja-e aminek az adatlapján 30 ampert ír?Vagy egyáltalán jó-e ez az elgondolás? A gázkart megoldom.Előre is köszönöm a választ
Azt hiszem ez a típus.A vezérlője DYNAMIC DS 100. A vezérlője 7-et pislog mikor elfordítom a kulcsot.Azt olvastam,hogy a gázkar potmétere nem jó pozícióban van.Bármit teszek nem indul.Nem tudnak sehol ilyen potmetert,ezért gondoltam hogy átszerelem egyszerűbbreBővebben: Link
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem