Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM 96.4MHz-re vevő
 
Témaindító: (Felhasználó 4577), idő: Nov 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Heló!
Az FM sávra 96.4Mhz-re szereték építeni egy vevőt, csak ezen a frekvencián működjön, a pesti Roxy rádiót szeretném fogni, tulajdonképp egy tunert szeretnék, de csak ezen a frekvencián működjön. Várok kész kapcsolásokat.
(#) Medve válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Hello, Hatvan magasságából fognád? Akor oda kell némi érzékenység is. Ha ragaszkodsz az építéshez, akkor keress rá a TDA7000-res IC-re. Ennél egyszerűbb nemigen van. Nagy hátránya, hogy nem sztereó
Bővebben: Link
(#) Dzsoni hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
egy párszáz ft-os piaci kisrádió miért nem felel meg?
csak kérdezem, mert nem tudom mik az elvárások
(#) DRoland hozzászólása Nov 11, 2007 / 4
 
Hatvan belvárosában a kocsiban tisztán jött. Gondolom Boldogon is OK a vétel, Igaz?

Dehogy értelme is legyen a hozzászólásomnak Bővebben: Link

Két IC-vel stereo vevő (6-os oldal).
(#) (Felhasználó 4577) válasza DRoland hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
köszönöm a segítséget, amúgy itt is jól jön autóból, nekem konkrét kész kapcsolás kellene, sztereo, és a kimeneten a szabvány 775mV mennyen ki
(#) DRoland válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Hát az adatlapban kész a kapcsolás! Nem hiszem, hogy van olyan kapcsolás, ami csak erre a frekire van hangolva. Maximum annyit tehetsz, hogy nem lesz változtatható a frekije ==> fix kapacitású kondi és fix induktivitású tekercs lesz benne.
(#) Medve válasza DRoland hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Ehh Állítani mindenképp kell, csak nem vezetjük ki a tengelyt a dobozból, előbb-utóbb ugyis elhangolódik, ha nem PLL...Jó kapcsolás amúgy, (Elég konkrét )de én a mai világban műsorvevőt nem építenék, amikor a szemételep is tele van vele (bocs). Egy ócska autórádió ha nem ingyért, akkor 2000Ft és pár óra alatt megvan! Az eddig megismert kívánalmakat kielégíti...
(#) DRoland válasza Medve hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Ja van benne igazság amugy az a baj, hogy sok az adó egymás mellett, kíváncsi lennék milyen ennek a közel szelektivitása, pl nálunk van két adó egymás mellett 0,2 Mhz-re is
(#) Medve válasza DRoland hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Jófajta KF nélkül nincs sok esély a közelszelektivitásra.
(#) frrrrr válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Szerintem te a TDA7021T pdf-jét keresed(guglival).
(#) DRoland válasza frrrrr hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
A linkemben az is benne van csak kombinálva a 7040-el
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Nov 14, 2007 1 /
 
nekem konkrét kapcsolás kéne, ami csak ezen a frekin megy, erre van hangolva, és nem pdf-ek hanem képfájl
(#) Medve válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Szerintem olyan kapcsolást nem találsz.
(#) Moderátor hozzászólása (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Nov 14, 2007
 
Tisztelt variszabi!

Egy kicsi olvasnivaló!

IV §. A fórumon nem követelőzünk. A fórum léte, fenntartása és a lehetőség, hogy írjunk bele mondjuk úgy hogy egy "szívesség", amit egyrészt a fórum gazdája tesz azzal hogy üzemelteti, másrészt a fórum közössége tesz azzal, hogy ír bele. Neked, választ. Ezek nem alanyi jogon járnak.
Ezért ha kérsz vagy kérdezel vmit, légy udvarias és ha kaptál valamit, köszönd meg. Például a választ a kérdésedre.
(#) frrrrr válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Tisztelt variszabi!

Kíváncsi lennék, belenéztél-e a pdf-be. Abban minden benne van:
Az IC tulajdonságai, konkrét kapcsolási rajz a sztereó dekóder ICvel együtt. Ha építeni akarnék, ez alapján tenném. Már csak NYÁKot kell tervezni hozzá.

Utóirat:
Egy éve rendszeresen "olvasom" a HEt. Mély tiszteletem a HE "topijainak" azért, hogy jó érzékkel felügyelik a fórumokat.
(#) Medve válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Már tudom, hogy mi kellene neked, egy PLL hangolású rádió, amely PLL-t egy PIC hangolná a bekapcsoláskor a kívánt frekire. Ezt a (#141421) sz.hsz. szerint egy autórádióból ki lehet alakítani. Ha már mindenképp bonyolítani akarod!
(#) menyus válasza Medve hozzászólására (») Feb 3, 2008 / 1
 
Ne bonyizzuk túl....A kívánt freki 96,4 Mhz. + a KF 10,7 Mhz, tehát a helyi oszcillátor 107,1 Mhz en jár a 96,4 Mhz vételekor. Ezt a frekit elő lehet állítani rém egyszerűen úgy, hogy egy 10,7 mhz es rezonátort (kerámia kf szűrő pl) be kell rezgetni pl egy inverterrel és a 10. felharmonikusa a 107 mhz. Egy soros L taggal szerintem az alapfreki elhúzható annyira hogy kijöjjön a 107,1 Mhz. Én legalábbis megpróbálnám, kérdés mit szól a keverő a többi számunkra nem kellő "szeméthez". Ha nagyon gáz akkor szűrőzni kell a 107 Mhz et, ez esetben viszont (szerintem) már nem éri meg..... Ha ez működik akkor kidobni belőle a hangolható helyi oszcillátort és bekötni a heylére a 107,1 Mhz es stabil oszcit. Voiláá... kész is a "csak roxy rádió" Másik 5letem a 107 mhz es kvarc, nekem pl van ilyenem. (természetesen felhang tipusú)

Másik sokkal egyszerűbb 5let:

Veszel egy digit rádiót amiben eltárolhatók az adók. Beállítod a roxyt az egyik memóriahelyre.... :yes:
(#) AndrewK válasza menyus hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Az utolsó mondat odavág! egy kvarcot sztem nem lehet 100kHz-el elhangolni. ha mégis, nagyon nem lesz stabil a rezgése
(#) pucuka válasza AndrewK hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Csak 10 kHz -el kell(ene) elhangolni (tizedik harmonikus), de az sem fog menni. 1 kHz nél jobban tisztességes kristály külső elemekkel elhangolni nem lehet (érdemes)
De gondolom az eltelt 7 év alatt megoldódott a probléma. Roxi rádió sincs már.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2015
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem