Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézergravírozás
 
Témaindító: pusy19, idő: Ápr 23, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 10
(#) pusy19 hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Hali mindenkinek!

Sehol nem találtam választ a kérdésemre ezért indult ez a téma.
Szóval először is egy Baasel markírozó lézerről van szó, ami *.H2 és *.PCX fájlokat tud kezelni.
Előbbire konvertáló a világba nincs vagyis nem találtam,utóbbira találtam jó párat csak maga kép szerkesztése és átkonvertálása jelent némi gondot.
Először is a kép csak fekete fehér lehet semmi nemű átmenet nem lehetséges.
Szóval olyan progi kellene ami tud konvertálni PCX-be ugyanakkor jó minőségű fekete fehét képes alkotni fényképekből!
Várom az ötleteket és köszi előre is!
(#) Libus válasza pusy19 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
PhotoShop tudja, de mivel elég régi formátum, ezért valszeg szinte bármelyik képfeldolgozó ismerheti...
Photoshopnál jobb képkonvertálót pedig nem tudok.
(#) Action2K válasza pusy19 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Fhoto Shop, Corel Draw... Google! :google: A legnagyobb problémád a jó minőségű bicolor-ozás lesz.
(#) bgsf válasza pusy19 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
COREL PHOTO-PAINT.
Két kép.....
(#) pusy19 hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Jelenleg a Corel Paint Shop Pro Photo X2 v12 -vel próbálkozom...hát több kevesebb sikerrel még régebben az Advanced Batch Converter és Paint kombinácóval csináltam de nagyon munka volt jó minőséget elérni és így sok kívánni valót hagy maga után

Mutatok pár képet hogy legyen viszonyítási alap.
Na ezektől kellene részletesebb, szebb minőség.
(#) pusy19 hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Hát azért hogy én se kötekedjek....

A PCX fájl készítés csak a kezdet....enélkül nem lesz gravírozás.
Van még bőven kérdésem a témával kapcsolatban de egyenlőre ez a legfontosabb, az meg hogy állítsam be a lézert majd utána jön.Bár ott már szerintem nem lesz ilyen sok segítség
(#) rzsolt válasza pusy19 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Amit te akarsz, ahoz kepfeldolgozasi ismeretek szuksegesek, majd utana a lezergravir beallitasi "szabalyai". Ajanlom elobb kiserletezz fekete/feher clipart kepekkel - amit atalakithatsz pcx kiterjesztesre a irfanview programmal. Ha jol mennek a golgok nekikezdhetsz te is kepeket atalakitani fekete feherre - de biztos nem olyan egyszeruen fog nemmi, mint ahogy elkepzeled.

(#) pusy19 válasza rzsolt hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Már csináltam pár képet a lézerezés is ment,és ma rájöttem hogy lehet megoldani jó minőséget.
A lényege a következő:
-Mivel csak bicolor képet tud kezelni de szebb lenne ha lennének árnyalatok, ezért kigondoltam egy olyat hogy rétegekben készítem el a képet (pl árnyékok+kontúr vonalak+tónus) és egy tükröt 3x lézerezek le,és a rétegek között változtatom a lámpa erősséget
Ezzel elvileg javul a minőség de ugyanakkor sokkal több meló van vele,de jövő héten meglátom mit sikerül csinálni addig is neki ugrok egy ilyen kép készítésnek.
(#) varttina válasza pusy19 hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia! A GIMP nevű programot tudom javasolni, ingyenes, platformfüggetlen, és szerintem tud annyit mint a PhotoShop.
(#) hojozsi hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
Üdv!

Szerintetek hol, és mennyiért lehet kapni 3w-os laser diódát?
(#) pusy19 hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Kicsit hanyagoltam ezt a az oldalt, de most pontot teszek a dolgok végére.
A probléma megszűnt,két okból is..
1, Munkahelyet váltottam
2, A volt cégem porig égett,így masina is.

A Topicot viszont nyitva hagynám mivel, a mostani cégem nem rég kapott egy 3D-s diódás hiper szuper lézer kütyüt...

Csak még be van csomagolva, mivel senki nem tud róla semmit, még be se kapcsolni... ... , de úgyis én fogom elvenni a szüzességét és utána jövök ...
(#) stix hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy olyan lézert, aminek a lehető legkisebb a teljesítménye és képes egy lufit kidurrantani. A fő szempont az, hogy ne kelljen hozzá védőszemüveg. Ha jól tudom 25mW-ig nem szükséges a szemüveg. A fénye pedig minél messzebb van az 520nm annál kevésbé veszélyes a szemre.

A kérdésem összefoglalva:
Lehetséges e egy kis teljesítményű pl: 5mW lézert úgy felerősíteni(koncentrálni) hogy egy lufit kiégessen és közbe a szemnek se ártson(rendeltetés szerű használat közben).
(#) Saggitarius válasza stix hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A felvetesed ellentmond egymasnak: kis teljesitmennyel nem fog mukodni. A zoldre a leginkabb erzekeny a szem! A minel messzebb neked mit jelent? 1015nm-es IR? Elarulom az meg veszelyesebb, mert mar boven a latotartomanyon kivul esik.
Relativ kis teljesitmeny eseten akkor tudnal ESETLEG valamit is elerni, ha 1., van egy jo lezer emittered 2., meregdraga optikai rendszer amivel valoban kis teruletre tudod osszpontositani a lezerdioda energiajat.
(#) stix válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Olyan teljesítményt keresek ami még képes megvalósítani amit szeretnék.Tehát a lehető legkisebb teljesítmény, de képes legyen pl a lufi kiégetésére.
Természetesen látható színben gondolkozom.
Úgy olvastam hogy pl a piros vagy a lila szín kevésbé káros az emberi szemre mivel távolabb állnak a zöld színtől és így kevésbé érzékeny ezekre a tartományokra a szemünk.

Valami megfizethető kompromisszumra gondoltam, a teljesítmény minőség és a biztonság terén.
Egyáltalán milyen teljesítményű lézer kelhet egy ilyen lufi égetős akcióhoz?Mennyire lehet optikával felerősíteni a lézer sugarat?

Néztem youtube videókat, de azok számomra nem voltak kielégítőek, mivel nem tudtam meg belőlük hogy a 25mW lézer miért égeti szét a fekete ragasztószalagot ugyan úgy mint a 100mW, ha pedig lencsét használtak milyen lencse volt az és mennyibe kerül.
(#) Saggitarius válasza stix hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A lathatosag nem fugg ossze a karositassal. Egy UV ugyanugy tudja karositani a szemet akar egy IR, csak epp a szem mas teruletet. UV a szemlencset, IR a retinat.
(#) Saggitarius válasza stix hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Olvasd el figyelmesen, meglathatod egy grafikonon, hogy mennyire fontos az ido/hullamhossz/teljesitmeny faktor. Bővebben: Link
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Sziasztok! Él még ez a fórum? Épített valaki gravírozót? Esetleg másik topic-ban keresgéljek? Üdv: Mike
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) Forchalad hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Sziasztok,

elnézést, hogy egy újabb lézeres témát nyitok, de ez annyira eltérő lesz a többitől, hogy külön kellene megtárgyalni

Szóval a helyzet az, hogy 1-2 hete támadt egy ötletem, ami a következő:

Manapság nagyon nagy divat hogy minden hagyományos eszközt "felokosítanak" legyen az vízforraló vagy kávéfőző... Én arra gondoltam, csinálni kellene egy olyan kenyérpirítót amivel bármilyen mintát rá lehet sütni a toast kenyérre. Tehát okostelefonon keresztül kiválasztod a mintát és az rásüt/ráégeti. Rengeteg gyerek van aki nehezen eszik, nem hiába vannak ezek a dínó formájú csirkefalatok, meg egyebek. Ezzel meg lehetne hozni a kedvüket a reggeli étkezéshez mert tegyük fel éppen a Star Warsért rajong. Anyuka meg rásüti neki Yoda-t -- Remek kis startup lenne

Itt a legfőbb probléma, hogy nem vagyok mérnök és nem tudom hogy az elképzelés ami összeállt a fejemben megoldható-e és ha igen kivitelezhető-e gazdaságosan.

Arra gondoltam hogy a kenyérbe lézerrel gravíroznám bele a mintát. Azonban ez több kérdést is felvet: Milyen lézer kellene, milyen teljesítmény (ami megégeti a kenyeret) és egyáltalán meg lehet-e csinálni ilyen kicsiben?

Nagyon megköszönöm ha kapok egy kis segítséget, vagy esetleg van valami egyéb és jobb ötletetek.
(#) Cavalier hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
500mW már elég, de lassú lesz.
Viszont ha kivágod a mintát fémlemezből, és félúton belesüllyeszted a kenyér meg a fűtőelem közé, akkor kész is amit akarsz.
(#) Forchalad válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Igen, de az finoman szólva sem 21. századi megoldás illetve olyan már a 80-as évek óta van

Lassúság alatt mit értesz? A lézer sebességén pl az javítana ha a kenyér már elő lenne sütve? Mert azt gondolom akkor már szárazabb és valamivel sötétebb a kenyér, szóval a lézernek ideálisabb.

Igazából én csak körvonalakat szeretnék égetni. Kb ilyen szintű ábrákat, vagy még valamivel egyszerűbbeket mint a csatolt kép.

Amúgy más megoldásra is fogékony vagyok
(#) Melphi hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Karistoltam egyet tükörre.

IMG_0486.JPG
    
(#) kaqkk válasza Melphi hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Gratula !Nagyon tetszik
(#) Melphi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Köcike, csak azt sajnálom hogy a fénykép nem adja igazán vissza, nagyon csúnyán nagyít, amúgy nagyon tetszik nekem is, jöhet amit ma gyakoroltunk.
(#) gyulank válasza Forchalad hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Hát de mivel pirítasz egyenletesen piruló kenyeret? Már úgy minta nélkül is?
Az a pirulás azért a fűtőszál hőjétől nem hiszem, hogy úgy pirít, mint egy lézer.
Aztán a pirítós elsősorban étel, és a finomság fontosabb a külsőnél.
És melegen jó. Ha megpirítod, utána gravírozod, kihűl, ha egyik oldalt nem pirítod, akkor meg más lesz az íze.
Meg ki is hűl. Gondolom én.
Inkább forró pontokat kéne a minta szerint vezérelni, valamilyen átfedéssel, hogy a fehér nem fűt annyira, de azért fűt, hogy ne fehér, és fekete legyen, mint a képek.
(#) djbeeboy hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Mivel eléggé ismeretlen még számomra ez a lézerrel történő gravírozgatás és szabdalás, ám azonban egyre jobban foglalkoztat a dolog! Éppen ezért szeretném kikérni a véleményeteket a linkeken szereplő gépezetekről!
- Bővebben: Link
- Bővebben: Link

Amire leginkább alkalmaznám, az hab anyagok, műanyagok vágása, plexi gravírozása, valamint szeretnék üvegre is gravírozni, illetve amennyiben képes rá, akkor egészen vékony, 0,2-es - 0,4-es réz vagy vas lemez vágása!
Ezen területeken alkalmazhatóak a linken szereplő gépezetek?
Esetleg ilyenekkel van-e valakinek saját tapasztalata, továbbá, ha a fentebb említettek közül valamely tevékenységre nem alkalmasak, akkor mi lenne rá a megfelelő megoldás?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) NickE válasza djbeeboy hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Ezekkel a gépekkel rétegelt lemezre (vagy hasonló faanyagra) tudsz gravírozni. Ha vágni akarsz, kell még hozzá kompresszor levegőt fújni.

Fán kívül nem sok egyéb anyagot tudsz megmunkálni. Plexire, üvegre CO2 lézerrel tudsz gravírozni. Fémet YAG lézerrel lehet vágni. CO2 lézerek közt létezik olyan, ami tud fémet is vágni, de nagyon nem hobbi kategória, ugyanis a CO2 lézer hullámhossza nem igazán kedvez a hőt jól vezető anyagok megmunkálásához.
(#) XND hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Sziasztok.
Tudna valaki segíteni,egy kínai lézergravírozó,és hozzá a benbox szoftver.Sajnos nem sikerül a driver telepítése.Köszönöm előre is.
(#) Bufes hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok! Teljesen nulláról szeretném a lézergravírozást megtanulni. Tudtok nekem iskolát, vagy valakít aki segítene ebben? Köszönöm.
(#) Engrave hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Szerintetek ha találok 250 eFt ért 40w lézergravírozó gépet az megbízható lesz?
Milyen üzemeltetési költségei vannak?
Köszönöm!!
(#) Engrave hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Sziasztok!
K40 es lézergravírozóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Fenntartás megbízhatóság, alkatrész árak, stb.
Köszönöm!
Következő: »»   1 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem