Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1316 / 2493
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Na nálam ez másként lesz.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Már mi lesz másként?
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az elsőre indulás,nagyon jó lett a végem,két hibás kondi...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Majd írd fel légyszives, hogy az R3 a kimeneti egyenfeszért felel, én oda két tüskét beforrasztottam, hogy lehesen az ellenállást rajta cserélni.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
A két hibás kondi a henger alakú fólia volt?
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az igen
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Folyamatosan tanulunk. Örülök, hogy működik. Szuper. Fél óra múlva leszek.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Akkor már lehet meg sem akarod építeni az ST-t.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Megcsinálom majd dehogynem.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
A tranzisztoros annyival jobb, hogy fittyet hány a tápfeszültség ingadozására, míg az ellenállás ami a dióda elől áramot söntöl ki a magasabb tápnál magasabb nyugalmi áramot eredményez. Ez a négy alkatrész megérdemel egy kis panelt, vagy próbanyákot. Két szál vezetékkel bekötheted a BD-k bázisai közé. A diódák ez esetben eltávolítandók. Ha megnézed a 25W-os Texas kapcsolását, akkor láthatod ennek a gyakorlati megvalósítását.
Ínyencek az előbb említett két pontot 100nF-47µF kondenzátorral is össze szokták kötni. Ha úgy biztosabb, szívesen készítek róla egy teljes rajzot.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Én szivesen venném a rajzodat.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Várom a rajzot.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Én azért meg köszönöm az eddigi és a jövőbeli segítségedet.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nagyon szívesen segítek. Nemsokára jelentkezem a rajzzal, addig linkelem a kapcsolás egészségesebb változatát, igaz ebben N-es a diff. erősítő. Bővebben: Link A SIM 1, 2 jelenleg érdektelen, de a BR egyenesen blasz kolléga kedvéért van kivezetve
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
jó lesz bc182?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
A BC182 tökéletes.

Amp_3.GIF
    
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Üdv!Kicsit beszállok én is. Mert én nagyon régen elkészítettem ezt a kapcsolási rajzot, még a panel most is megvan. Csak így utána járnék hogy anno mit hibázhattam. A hibajelenség az volt, hogy a pozitív tápban lévő 220 ohmos ellenállás mindig forrósodott, de úgy hogy füstölt is, de az erősítő meg szólt nagyábol. Meg az 560 ohmos ellenállás is megvan feketedve most néztem a panelre. A led szerepe micsoda? Ezzel az erősítő panellel fosztottam ki az összes bd készletem, megevett jó párat.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Tökéletes lett,nagyon köszönöm a sok segítséget.Kb fél gőzzel hajtom,és szinte semmi melegedés sincsen.Még egyszer köszönöm.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia! Szerintem ebben a témában nem OFF a kérdésed. A 220 ohm melegedése azért következett be, mert nem volt ott mellette ténylegesen a végtranzisztor bázis-emitter átmenete. NYÁK-hiba, bekötési hiba okozhatta.
A LED nyitóirányú feszültsége a referencia a Q3 áramgenerátor számára. Az 560 ohm-on 2-3mA a tervezett áramfolyás, Nálad valami nagyon el lett kötve.
Ha áramkorlátozón keresztül (nincs nap, hogy le ne kelljen írnom) élesztettél volna, egy tranzisztor sem ment volna tönkre.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nagyon szívesen!
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Értem, még kézzel rajzolt panel, nem mondom tényleg lehet benne hiba. A differenciál erősítőben lévő tranzisztorok szépen egymásnak voltak fordítva hőegyensúly miatt. Akkor csalódtam benne. Az akkori végtranzisztor pár pedig bd317-bd318. Köszönöm a magyarázatot.
(#) anonym1s válasza promise hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Oke, kossz!
En talaltam egy szervizkonyvet hozza, de sajna nekem nemsokat mond. Az ic melyik laban kell merni az egyenfeszultseget?
(#) promise válasza anonym1s hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az IC 3-as és hatos lába a kimenet.Itt kellene egyenfeszültséget mérned.Ha tudsz mérni,van rá esély,hogy a végfok IC elhalálozott.
(#) blasz hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Üdv kérdezni szeretném,ha teli GND-vel csinálom pl.egy végfok paneljét van e káros hatása, gerjedés STB.Köszi
(#) niof hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy egyszerű erősítőt garázsba, a kinézett IC hozzá a TDA7377 lett. Egyetlen gondom van az egésszel, hogy nem tudom kibogarászni, hogy a stand-by funkciót hogy a fenébe kell kivitelezni. Annyi kiderült számomra, hogy a 7-es lábra kell az RC tag, de hogy annak a végét hová kell kötni egy (gondolom) kapcsolóval, hogy a stand-by megvalósuljon, azt nem tudom. Légyszi segítsetek!

Köszi
(#) kadarist válasza niof hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia!
Akkor szól az erősítő, ha a pozitív tápfeszültségre kötöd az ellenállást. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) niof válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Köszi! Szóval az a lényeg, ha ide egy kapcsolót iktatok, akkor ha az megszakítja az áramkört, életbe lép a némítás funkció? És a PDF-ben még meg van adva, hogy a kondi méretével variálva kell kikísérletezni a huppanásmentes be, illetve kikapcsolást is, ha jól értelmezem, de minimum 100nF-t javasolnak. Jól sejtem?
(#) (Felhasználó 46585) válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nincs, sőt nagyon is üdvös! Ugyanis akkor kapod a legalacsonyabb GND impedanciát, vagyis azok az elemek, amik a GND-re van kötve, a lgkisebb impedancián csatlakoznak egymáshoz. Analóg áramköröknél annyira nem lényeges ( egy-két dolgot kivéve ) de kapcsolóüzemet nagyon nehéz nélküle jóra megcsinálni. Tulajdonképpen, mindent telifölddel kellene csinálni... Ha kevés a két réteg, akkor azt is lehet csinálni, hogy megtervezed a nyákot két rétegűre, a teliföld pedig egy második panel lesz, ami csak erre való. Kicsit körülményes megcsinálni, de nem lehetetlen.
(#) blasz válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Köszönöm,és nem utolsó sorban kevesebbet kell maratni
(#) emersys hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Készülőben van nálam is egy kisebb kivitelezésű kimeneti fokozat.
Az elődjéhez megegyezően ez is tripla darlington elgondolás, -mostanra njw3281/1302g típusú végtranzisztorokkal.
Meghajtása egy átfogó visszacsatolást tartalmazó 1 csöves elgondolás lesz.

IMGP3786.JPG
    
Következő: »»   1316 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem