Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1317 / 2489
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia! Nagyon szép, igényes munka. Nem is kell a visszacsatolástól megijedni
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia.
Köszi, bár L-idomos kivitelezést pedig nagyon ritkán csinálok
Egy barátom erősítőjébe készül, - "restaurálás gyanánt" átépítve a gyárit..
A meghajtásában lesz egy átfogó nvcs , -és ,hogy őszinte legyek nagyon jó hangú.
A kapcsolás előnye lesz még továbbá, -hogy több fajta cső is belepróbálható lesz majd, így könnyeben kiszűrhető lesz, hogy melyik is passzol majd leginkább a rendszerébe.
(#) Koncsar válasza emersys hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nagyon szép. Gratula. Zsugorcső van a végtranyókon?
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) emersys válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia
Igen.
(#) kadarist válasza emersys hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Azok a helitrimmerek nagyon a helyükön vannak!
(#) anonym1s válasza promise hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az ic harmas es hatos laban is tobb mint 30 volt van es emelkedik ha ott tartom a mero muszert. Akkor ugy nez ki az ic doglott meg? Nem tudom megeri e venni bele ic-t mert eleg draga.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
István annak mennyi a jelentősége, hogy amit Emersys épített fokozatban a végtranyó adatlapján 30MHz van, az MJL21193-4 -n 4MHz. Ez minőségben észrevehető?
(#) Koncsar válasza emersys hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia Emersys! Véleményedre is kiváncsi vagyok, segítesz választ adni a kérdésemre? Köszönöm előre is. Istvánnak szegeztem elöszőr kérdésem, de kiváncsi vagyok a Véleményedre.
Üdv.
(#) metabo123 válasza NaXuS hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia!

A TDA lábait szándékosan húztad szét? (Mert így nem fog szépen ülni benne az IC).
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia! Ahogy mérem, az adatlap e, e1, e2 méretei stimmelnek. Hol látsz eltérést?
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
IGAZ! Bocsánat, figyelmetlen voltam. (A 7294-hez néztem)
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szóra sem érdemes. Az elismerést érdemel, hogy ezt is felvetted az ellenőrzési szempontok közé.
(#) blasz hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Szia Reloop, át rajzoltam az ST 60v változatát nem nagyon csak a meghajtókat.Megnéznéd?Csak MJE340-350 van.Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia! A bázis és az emitter felcserélése rendben. Az koránt sem megnyugtató, hogy a végtranzisztorok bázisáramát 500mA-es MJE340/350 szolgáltatja. Próbának elmegy, de lebeszélnélek a hosszú távú alkalmazásáról.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Értem akkor ha lesz berakom az MJE10532-33,de most maródik a panel próbának jó lesz akkor.
A másik panelon is 340-350 meghajtók vannak,akkor oda se jó,amivel kínlódtam eddig.De megjavult
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia! Csak egy technikai jellegű megjegyzés: az alkatrészlábak "rápöttyözésével" itt-ott veszélyesen közel kerültek a fólia csíkok (pl: jobb felső sarokban MJE350). Nem lesz itt bibi a maratás vagy forrasztás után (mikor vajon hol lehet a hiba)?
üdv: metabo123
(Bocs blasznak szántam)
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) blasz válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Mivel gondolom nekem szól,maratás előtt ahol közel van a két forrszem, tapétavágóval megvágom a tintát,és utána maratom
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
A végtranzisztorok előtti pozícióban elég komoly áramterhelés keletkezhet, mert a csúcsáramnál azok bétája már kezd lekonyulni. A terheléskor bekövetkező melegedés tovább ront a helyzeten. Az MJE15030 és párja hasznos beruházás.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Értem,most elmarad a próba építés,ez a sósav-hidrogén peroxid nekem nem jött be.Igaz Mechanikai Laborosak a nyákjaim és vastag a réz rajta nagyon.Vennem kell vaskloridot
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Talán nem is kéne változtatni a terven, azt a két tranyót bedrótoznám, lévén szó ideiglenesről.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Igen épp kerestem a kloridot de akkor megvan.Lefotózom a nyákot mi lett belőle.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) emersys válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia
Idézet:
„István annak mennyi a jelentősége, hogy amit Emersys épített fokozatban a végtranyó adatlapján 30MHz van, az MJL21193-4 -n 4MHz. Ez minőségben észrevehető?”


Eredetileg a nagyobbik verziós hibridben mjl3281/1302A típust alkalmaztam, -ez a kisebbik tokú újabb verziós "hangja" még kérdéses számomra is.
A 3-as emitterkövetőben MJL elődjét sikerült nagyon jól behangolnom a darlington hajtáshoz.

A 30Mhz / 4Mhz gyorsasági arány azt is vonja maga után, hogy az adott típust a másikhoz képest más Chip készlettel szerelték. Vagyis nem csak a Frekvencia más ilyenkor.
Biztosan más jellegű hangja lesz.
Az egymásra nyitás sebességbeli különbsége végett is (két típus közt) más jellegű sávszélesség korlátozás szükséges.
(#) Koncsar válasza emersys hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia! Köszönöm válaszod. További szép napot Neked.
Üdv.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Sziasztok,létezik hogy az IC-ket is válogatni kell?Ezt csináltam meg, és a csak úgy volt hajlandó zajok nélkül menni, hogy cserélgettem őket.Most TL072 van benne.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia! Jó kérdés? Bármi lehet. Hogy áll sz St?
Üdv.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Pihen,nem lett jó a nyák,alább van kép
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Szia! Miért hagyod a parlagon a fél IC-ket. Ehhez a kapcsoláshoz csak egy dual műveleti erősítőre van szükség. A szabadon hagyott erősítő felek annyi környezeti zajt szednek össze, hogy nem is csoda ha áthallatszanak.
Szerk.: ilyet használok sztereó hídhoz.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Akkor ilyen lesz a következő köszi.Esetleg Layoutban megkaphatnám?
Ha esetleg a bemenetet az üres ic részen rövidre zárom az segitene?
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Az 5, 6 lábaknak adj testet, máris csendben lesz. A lay-t vagy száz másikkal együtt letöröltem véletlenül, de mindjárt készítek Neked egyet. Milyen potit kérsz rá?
Következő: »»   1317 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem