Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   610 / 969
(#) zolika60 válasza apac hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A videó igen fájdalmas. Még a Nap Föld távolságról még értekezhettek volna akkor lenne igazán tudományos.
(#) Addye hozzászólása Máj 24, 2013 / 1
 
A gépek háborúja elkezdődött, csatlakozz
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2013
(#) zolika60 válasza Addye hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Oké. de már volt. Például itt, meg itt, meg itt is. Tovább nem kerestem, lehet fent van még néhányszor.
(#) vicsys válasza Addye hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Pedig már régóta tudjuk, hogy:
Minden ellenállás hasztalan! (Bővebben: Link)
(#) Prome hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Szóval a cin lehet negatív kelvin hőmérsékletű amennyiben sikerül negatív energiát közölni vele, vagy legalábbis negatív vákuumos védőgázban forrasztunk.
Negatív vákuum úgy állítható elő ha megfelelő erősségű vagy mennyiségű vákuumszivattyúval ahogy a neve is adja magát, magát a vákuumot is kiszívjuk a vákuumkamarából. Ez pedig úgy lehetséges hogy mikor a normál légköri nyomást kiszívjuk belőle nem állunk meg a szívással nulla Pascálnál hanem ekkor tovább szívunk.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) vicsys válasza Prome hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„mikor a normál légköri nyomást kiszívjuk belőle nem állunk meg a szívással nulla Pascálnál hanem ekkor tovább szívunk.”
Ebben az esetben, nőni fog a vákuum.
Idézet:
„negatív energiát közölni vele”
- aza elvonni, tőle.
Idézet:
„negatív vákuumos védőgázban”
Remélem hamarosan kapható lesz a HEStore-ban is...
(#) Prome válasza vicsys hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„Idézet:
[quote]„mikor a normál légköri nyomást kiszívjuk belőle nem állunk meg a szívással nulla Pascálnál hanem ekkor tovább szívunk. ””

Ebben az esetben, nőni fog a vákuum. [/quote]

Nem nem ez tévedés. Negatív vákuum lesz. Vagyis csökken.


Idézet:
„Idézet:
„negatív energiát közölni vele”
- aza elvonni, tőle.”


Ha negatív energiát elvonunk tőle akkor nőni fog az energiája a cinnek s az még tovább keményedik nem pedig olvad. Ez pedig mind forrasztásnál mind hegesztésnél előnytelen.
Ez a technológia amit írsz a forrasztás ellentéténél, a hibernálásnál alkalmazandó.

Ez olyan mint a negatív pálinkafőzés amikor fagypont alá hűtjük a cefrét majd kiemeljük belőle a jeget s így növeljük az alkohol fokát.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) vicsys válasza Prome hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„Negatív vákuum lesz”
Jájjj. A vákuum valaminek a hiánya. Jelen esetben a légnyomás. Ez egy negatív érték lesz, ha nyomásmérővel méred. Ha tovább növeled, csak konvergálni fog a mínusz végtelen felé. Tehát: a vákuum mért értéke nőni fog.

Hogyan kell negatív energiát közölni (antianyag nélkül)?
(#) fordkapcs válasza vicsys hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„Hogyan kell negatív energiát közölni”

Jó hangosan és határozottan közlöd vele... aztán vagy elhiszi, vagy nem
(#) efraim válasza Prome hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Szóval Prome patetntjét nagy hirtelenjében kipróbáltam és építettem egy hűtőszekrényt.
Tapasztalataim:
Váltóáramról működtetve működik. Beletettem egy üveg CocaColát, amikor kivettem akkor vagy hideg volt, vagy nem.
Beleépítettem egy diódát, amivel fázisegyengetést hajtottam végre. Eredetileg fázisegyengető kalapáccsal akartam, de az nem volt kéznél, ezért egy jó kövér diódát tettem be. Már az első próbálkozás sikerrel járt, tapintométerrel mérve a kisérleti kólásüvegben a buborékok -296 fokra hűltek le. Azonnal kitöltöttem a jelentkezési ívet a fizikai Nobel dijra, mert sikerült megdöntenem az abszolut 0 fok rekordját. Az áramerősséget nem tudom pontosan megadni, mert csak szikroszkópom van idehaza.
(#) vicsys válasza efraim hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Pedig egyszerű a megoldás! Utána néztem a negatív energiának és kiderült, hogy a fekete lyukban van. Most megyek és lemászok a kútba, hátha találok benne. Ha nem, megyek a síneken, amíg el nem érem a legközelebbi alagutat.
Kísérleteztem a negatív vákuummal is. Egy dilatációs visszahajló térgörbítővel, létrehoztam azt a kvantum állapotot, ahol a macskám még él, de már halott állapotban van, miközben nyávog. Mondtam is neki: Ejj, Schrödinger! Már megint mit csináltál...! Nos a macskabajusz segítségével egy lézernyalábot hajlítottam és bevezettem a negatív vákuumkamrámba. Ott a kilépő fény megállt egy pillanatra, mintha azt kérdezné: Hol a francba vagyok? Aztán tovább ment. A kísérletet sikeresnek ítéltem a fenti igazolás alapján.
De, hol a macskám...?? És nem látta valaki a kaméleonom? Az is eltűnt...
(#) pjg hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
(#) gkari válasza vicsys hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Oh a régi szép idők, amikor Erwin Schődinger arcképét nagyon sokan szerettük, gyűjtögettük(merthogy az volt az osztrák 1000schillingesen).
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) mps válasza vicsys hozzászólására (») Máj 26, 2013 / 1
 
A macsekod Narimnál lehet, szerintem tárcsázd a Tollanát.
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Nekem a barátom mondta, hogy siet haza, mert otthon várja a felesége, és egy nagy fekete lyuk....
(#) efraim válasza vicsys hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Macskaügyben segíthetek, mert több mint 2300 macskám várakozik türelmesen, a pillanatnyi kisérletre kiszemelt cirmos vakarózik, amíg eldöntöm, hogy részecskéje-e a kisérletnek, vagy ő lesz a következő hullám.
Viszont segíthetnél fázisegyengető kalapács ügyben, mert csak balkezes van idehaza én pedig jobb kezes vagyok, vagy kétbalkezes.
A fekete lyukat semmiképpen se a kútban keresd, én naponta többször járok ott és kellemesnek találom, nedves mint a kút, de nem kell hozzá létra.
(#) pjg válasza mps hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
A Tollanát kiírtották. Kár a macsekért. t
(#) mps válasza pjg hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Valóban. De ha jól emlékszem mintha előtte vissza küldték volna, viszont akkor a Cheyenne hegy környékén kószálhat. Persze idő közben az is előfordulhat, hogy tovább küldték, de akár egy fekete lyuk mellett, vagy napkitörésen áthaladó féregjárat miatt teljesen máshol is lehet Esetleg egyik helyen él, másikon hal, a harmadikon pedig bőszen nyávog.
(#) Prome válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Idézet:
„Idézet:
„Negatív vákuum lesz”
Jájjj. A vákuum valaminek a hiánya. Jelen esetben a légnyomás. Ez egy negatív érték lesz, ha nyomásmérővel méred. Ha tovább növeled, csak konvergálni fog a mínusz végtelen felé. Tehát: a vákuum mért értéke nőni fog.”


Nem.
Ha a vákuumot kiszívjuk a vákuumkamrából akkor ott nem lesz többé vákuum se. Viszont ekkor vákuumkamra se lesz mert az a kamra amiben nincs vákuum, az nem vákuumkamra.
(#) vicsys válasza Prome hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Világos, mint a vakablak! Tehát ha a vákuumkamrában nincs vákuum, akkor az nem vákuumkamra. De hol a macska??
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Elnyelte a vákuum, ami nincs, ezért nem találod sem a vákuumot, se a macst.
(#) pjg hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Ez már vicc.

Kérdező:
"Egy ilyen napelemnek körülbelül mennyi az élettartalma? Egyáltalán megtérül valaha is az ára?"
Okoska:
"Ki kell számolgatni. Elvileg nincs ami elromoljon benne (főleg ezeknél). Ami inkább szétmehet az az inverter, illetve akkus rendszernél az akkuk.
Amúgy ez leginkább befektetésként üzemel mint megtérülésként. Jelenlegi energiaáraknál nem biztos hogy megtérül, de nem lehet tudni a jövőt. Tulajdonképpen felfogható hogy kifizeted előre a villanyszámlát, de nem a Démásznak (vagy kinek) hanem magadnak fizeted ki.
Ami pl "gyorsan" megtérül az a napkollektor, bár most tényleg sokat estek a napelemek árai."
(#) peti333 válasza pjg hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Egy idő után csökken a hatásfoka a napelemeknek. A mostani technológiára 10 évet jósolnak, utána már annyira leromlik a hatásfoka, hogy érdemes lecserélni. A napkollektor pedig annyival rosszabb, hogy a meleg vízből nem lesz áram, az áramból pedig lesz meleg víz. Továbbá a napelem folyamatosan termel amikor van egy kis napsütés, a napkollektor pedig egy darabig melegít, utána meg estefelé már nem működik, rengeteg helyet foglal a tartály és télen kevés (vagyis mindenképpen csak rásegítésnek jó) nyáron meg takargatni kell, hogy ne robbanjon.
(#) zolika60 válasza peti333 hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Ettől amit írt az igaz, de nem ebbe a topicba tartozik.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) dbase hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Az órák nagymesterének küldöm ezt a képet! Vicsys
(#) vicsys válasza dbase hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Az a másodperc, nem semmi! Amúgy elég jó ötlet...
(#) kissi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Bármit jelenthet ( még a számrendszer sincs megadva ! ) !
Az egyszámjegyű inflációnál sem jelezték a számrendszert a politikusok !
(#) Prome válasza szamóca hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Ez nem nevetség.
Ha elnyelni a macskát a vákuum majd kiszívjuk a vákuumot akkor balhé van.
(#) vicsys válasza Prome hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
A kamrából eltűnt 2Kg vaj. A gyanú a macskára terelődik. Háziasszony fogja a macsekot és feldobja a mérlegre. Pont két kilót mutat a mérleg. Aszt mondja az öregasszony: Megvan a vaj, de hol a macska??
(#) efraim válasza vicsys hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Teljesen nyilvánvaló, hogy itt az anyagmegmaradás törvényének bizonyításával találkozunk. Az anyag nem vész el, csak átalakul.
Következő: »»   610 / 969
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem