Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Chip
 
Témaindító: Ardwaark, idő: Ápr 21, 2007
Lapozás: OK   8 / 13
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Dicsák buksi! Mit találtam! Parallax
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Hali!
Nem tudod véletlenül hány voltos jelszintekkel dolgozik?
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
A leírás alapján 5V..
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Köszi!
Nézegettem, más eladónál bővebb tecnikai infókat láttam.
0.8V logic: 5V voltage, to accept the 5.25 V standard CMOS threshold logic low. 2.0 V logic high. The input impedance is approximately 1 MΩ to see more specifications (10 pF)

A szoftvert nem látom hogy cd-n adnák hozzá, azt sem láttam hogy valahonnan letölthető, tudsz róla valamit?
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Pedig be is linkeltem, ugyanis a Parallax oldaláról is letölthető...
Idézet:
„Dicsák buksi! Mit találtam! Parallax”
De Innen is elérheted direktben több platformra is.
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Köszi.
Azt hittem a parallaxos más cucc, elriadtam az árától, nem gondoltam hogy ugyanaz a sw fut rajta
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
A válaszom nemsokára meglesz, ha megérkezik a kínai változat. Ha fut a szoftverrel : örülhetünk, mert 8$ és 149$ között azért van egy kis különbség.. Igaz meg kell csinálni a klipszeket a vezetékekhez.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Én megvárom míg megjön a tiéd mert ez túl szép ahoz hogy igaz legyen.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Legrosszabb esetben a találkozón célbadobóversenyt rendezünk a használhatatlan e-bay-es cuccokból...
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Rendeltem én is, benevezek a célbadobóba, ha üres mua. dobozt kapunk
(#) HERC válasza pipi hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Én szóba elegyedtem az eladóval ,az hittem lehet fizetni paypal..
Nincs tapasztalatom aliexpressen. Rögtön rám is akart dumálni
16 csatornásat 100Mhz-eset és engedett azonnal 20$ a listaárból.
Írtam neki nem kösz elég a 8 ch.
Valami olyasmit magyarázott közben hogy amit látok az régi kép
és nem volt még ideje lecserélni az új képre amit a sealeae odalán is van.
Csak nem értettem hogy most akkor a 16 csatornásról beszél vagy a 8-ról.
(Meg fog őrülni mennyi magyar akar ilyet.)
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szia! Kár, hogy nem beszéltünk, max cseréltünk volna.... Én csak később láttam a 16 csatornásat és jó lett volna...
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Hát valami kommunikációs hiba lehet
Na szerintem ne off-oljuk tovább szegény kis topikunkat.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Én propellerhez rendeltem Amúgy meg rájöttem.... Úgy lenne ésszerű használni propellerhez, hogy csinálok egy preparált dil40-es tokot, amit a normál foglalat és a propeller közé teszek. Így stabil mérőpontjaim lesznek. 8 csatornát tud a kütyü, így maximum egy tüskesor lesz a másik felén, így egy mozdulattal tudok 8 ki/be menetet váltani. Azaz a 40 lábú DIL-ről induló 32IO mind egy-egy 8-as tüskesorban végződik (4x8).
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Én is...
Belenéztem az SDK-ba egész érthetően le van írva könnyű vele saját cél
dolgokat megírni. mit ismerjen fel meg mit ne.
A CAN busz az nem 12v ? vagy ahhoz kell valami illesztés nem?
Mert elviekben tudja azt is.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szerintem a CAN is RS-485 fizikai layer csak más protokoll. Azaz .. nem 5V-os környezet, kell még hozzá pld egy 75176 vagy hasonló illesztőchip.. Nyilván mikrokontroller oldalról ugyanaz persze..
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Én arra gondoltam propi kapna egy valamilyen opto ict egy ellenállás állattal
belőném a szintet a LED-en és annyi akkor tudnék a can buszra dumálni.
(autóban lévő CAN buszra gondoltam)
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Az opto kevés lesz. Nézd meg közelebbről az RS-485-öt és az említett 75176 adatlapját. Ha nem jól csatlakozol rá, felborítod a buszt. Ha mérni akarsz, jobb, ha pontosan a specifikációkat betartva csatlakozol rá, különben hamis információid lesznek. Amúgy propellerre van CAN buszos projekt, tehát driverek is.
(#) GPeti1977 hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
Eddig PIC, AVR mikrokontrollerekkel foglalkoztam, azon gondolkozom hogy megismerném a Propellert is, bár a Spin nyelv elég fura pedig programozok basic-ben pascal-t is tanultam meg a C-t is ismerem de nem szeretem.
Ami tetszik hogy VGA monitorra vagy TV -re könnyen lehet vele feliratozni míg a PIC stb. is lehet de nem könnyű. Valami új esetleg ami még más kontrollerekkel nehezen megoldható?
Kicsit furcsa hogy gyári készülékben még nem találkoztam a Propellerrel, nem tudom mennyire elterjedt ez a chip, meg kik a felhasználói.
(#) kameleon2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Szia! Nos... Nekem 4 óra kellett a spin-hez Egyébként programozhatod Basic-ben, Pascal-ban és C-ben is - de akár flowcharttal is. És igenis könnyű. VGA használatához csak letöltöd a vgatext.spin függvényt, beállítod a színt és a szöveget és már megy is a VGA - szöveges módban. Mindenhez van kész szoftvered, amit csak paraméterezni kell. Soros kapcsolat, VGA, PS2 billentyűzet, egér, USB nyomtató, SPI, i2C, stb, stb.. OBEX a varázsszó. Ha megismered a propellert - rájössz, hogy a PIC - mellékvágány. Célbadobni jó, mert sok és sokféle van belőle. A propeller elindításához nekem az alábbiak kellettek: 1db p8x32D40 1db 24lc256 1db 5MHz-es kvarc. egy reset gomb és egy 4-es tüskesor a prop plughoz, ami egy sima FT232 illesztőchip az usb-hez és egy egytranzisztoros reset egyben. Drágának tartják a propellert - de projekt szinten már nem az. Lehet venni kész usb boardot, vagy demoboardot, amin VGA, PS2 csatlakozók és audio kimenet is van, ha nincs kedved a panellel szöszölni. De van Schmartboard is, ami KIT-ben kapható chippel együtt. Ha projekteket akarsz látni, kezdd a Parallax oldalán a keresést. Találsz ott Midi vezérelt mechanikus harangjátékot is, De DMX karácsonyi világítást is, esetleg LED falhoz építőkockákat, szintetizátort, Házi PC-t, és a világ legolcsóbb szuperszámítógépét...
(#) kameleon2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Revideálom magam.. Van CAN illesztő célchip is.
(#) GPeti1977 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Nemsoká megveszem a csippet, a demó boardot próbanyákon már elkezdtem összerakni.

Most foglalkozok can busszal is de annál inkább maradok a hardveresen támogatott AT90CAN128 kontrollernél.
(#) kameleon2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Sziasztok! Csak megjegyezném... a hardveres dolgoknál jobban bevált a propeller. Ugyanis itt ha van bug - azonnal korrigálhatod magad. Ezt célhardvernél nyilván tesztelik, de a javításra várni.... A flowchart sajnos fizetős: 12 blocks a neve. Más programozói lehetőségekről és erről is nyilván bővebben itt.... de érdemes itt is .. körülnézni. Természetesen ezek az információk tetemes időbe és pénzbe kerültek nekem így a számlámra kérem a támogatást
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Sok program - sajnos - nincs is feltéve, úgy kellett megkeresgélnem például a gears debuggert is - ami mellesleg egész jó és ingyenes.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
A gearst én találtam..
Csak szerintem kár hogy az nem működik normálisan és nem lett továbbfejlesztve..
A flowchart-nek nagyon megörültem aztán lehervadt a mosoly mivel ez robotokon kivűl
másra nem jó. Pedig milyen jó lenne olyan flow amiben külön lehetne COG-okra csinálni
ilyet. Vagy legalábbis én nem látom hol lehet több COGot csinálni belőle.
Az viszont hogy lehet Block-ot csinálni az mindenképpen tetszetős dolog.
Úgy látom trial day van védelemnek berakva..
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2013
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Amúgy.. belegondolva... mivel a spin egyébként is jól támogatja a külső függvényeket, más cég által készített flowchart programhoz tulajdonképpen elég lenne egy kereszt-referenciatáblázat nem? Akkor a flowchart lefordítható és a hardveren tesztelhető.. Vagy rosszul gondolom? PC programokhoz kevéssé értek...
(#) HERC hozzászólása Júl 2, 2013 /
 
A 12Blocks lehet új blockot létrehozni és spin-t kér hozzá.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Akkor nincs miről beszélni, mert olyan blokkot gyártasz amilyet csak akarsz. Én nem használtam, mert nekem bejött a spin. Az assemblyje izzadósabb, de csak azért mert én még a fapados Z80-hoz szoktam ez meg ágyba hozná a reggelit...
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Lenne ha működne de valami :dog meg stb file-ra hivatkozik hogy nem találja.
Aztán csak sikerült valamit elérni de hogy hova dobta be azt nem látni.(szerintem sehova)
Még ha a Parallax IDE-t megspékelnék egy intelisense funkcióval akkor azt hiszem
az bőven elég is lenne mindenhez.
Úgyhogy 12blocks avét. És az ára? Na az se piskóta. 8 $ ez a 8 ch analyzátor ez nagyon megéri.
Viszont majdnem 100$ ezért a vacakért?
Csináltam már .NET ben programot nem lett 100%-os nem volt pofám egy fillért se kérni érte.
Nézted már amiről beszéltünk?
(buffer töltés uSD használat fileok kezelése top fileból átadás alant lévő obj.-be?)

Ja különben neked ezt az analyzátort feldobta már a postára neked?
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2013
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Ma jött meg- csak kicsomagoltam, holnap ha a gyerekeim hagynak talán végre tesztelhetem is. Már az is jó, hogy nem téglát kaptam csomagban ..
Következő: »»   8 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem