Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Monitor képének megfordítása
 
Témaindító: mikrokapcsolo, idő: Jún 2, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan lehet megfordítani egy LCD monitor képét.
Mivel nem számítógép, hanem egy fényvezérlő pult EZ és ennek a monitora fel van szerelve fejjel lefele (csak így lehetett) a stúdió ablak keretére. Mivel sem a pulton, sem a monitoron nem lehet fejre fordítani a képet, ezért valami kapcsolással vagy bármivel meg kellene fordítani a képet. Ebben kérném segítségeteket. (Sem a pultot, sem a monitort nem lehet/szabad szétszedni, a művház tulajdona.)
Előre is köszönöm bárki segítségét.
(#) potyo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Esetleg monitor hátuljára olyan tartó, amivel mégiscsak fel lehet úgy fogatni, hogy talpon álljon a monitor? Az én monitoromon vannak lyukak hátul arra, hogy ha nem a talpára van állítva, akkor ezekhez a lyukakhoz lehet tartót rögzíteni, és akkor azzal már csak a fantázia szab határt, hogy milyen szögben és hová rögzíti fel az ember.

Amúgy legalább azt írd meg, hogy milyen kábellel megy át a jel. VGA vagy HDMI/DVI?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) mikrokapcsolo válasza potyo hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Nem, ezen nincs olyan lehetőség, fix talpas... És VGA bemenetes.
(#) pintad hozzászólása Jún 3, 2013 / 1
 
Ha minden igaz, VGA esetében a kép adat küldése úgy néz ki időben, hogy elindul a bal felső sarokból a szín adat küldése (analóg módon), sor végén impulzust küld a Hsync (horizontális szinkron) vezetéken, majd így halad lefele soronként, és a jobb alsó sarokban küld egy impulzust a Vsync vezetéken (vertikális szinkron).

Ennek megcserélése a következőképpen lehetséges (esetedben csak C válasz jöhet szóba):
a) a videokártyádnak elmondod, hogy nem oda Buda - van, amelyik ért a szóból, de esetedben spéci hardverről van szó, tehát szinte esélytelen
b) a monitorodnak mondod, hogy álljon tótot lelkileg, bár ezt a monitorok még kevésbé tudják
c) beszerzel egy olyan okos közdarabot a két egység közé, ami digitalizálja és elmenti az analóg képeket, és fordítva adja vissza - ilyen talán létezik, csak meg kell találni. Ha nem, akkor irány a BME, megtanulni FPGA-t/mikrovezérlőt programozni, és előállítani a szükséges hardvert (megfelelő szoftverrel).
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem egy egyszerű áramkör/kapcsolás a megoldás tárgya.

Ugye, mennyivel egyszerűbb fejreállítani azt a szegény monitort?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) pintad válasza pintad hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Ha jól nézem, a pult Windows alapú, mégiscsak megpróbálnám tehát szoftveresen rávenni a forgatásra, hátha olyan a videokártya ami tudja (jellemzően nvidiák tudni szokták, azt hiszem)
(#) Inhouse válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Ha most a gyári talpánál fogva van felülről lógatva felcsavarozva, akkor kell egy adapter keret 20*30-as zártszelvényből, ami nagyobb, mint a monitor. Vagy akár lehet rejtett, ami mögötte megy, csak a monitor talpát rá lehessen csavarozni. A keret teteje felcsavarozva ugyanúgy ugyanoda, ahova most a monitor talpa, a monitor meg a keretbe, a talpával a keret aljára csavarozva rendesen állva. Esetleg, ha kell a keret alját lehet szélesíteni egy lemezzel.
(#) Syn7h37ic hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
A monitor elé rakok egy fejre állított kamerát, és azt egy másik monitorra vetítem.
A helyzet az, hogy ha nem lehet magához az operációs rendszerhez férni, akkor csak bonyolult megoldásokkal lehetne megfordítani a képet. Vagy olyan monitort kell beszerezni, aminek a hátoldalán VESA szabványú szerelő konzol van, amit már lehet fejtetőn is felszerelni. Bővebben: Link
(#) tcs52 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Esetleg 2 tükör megfelel?
(#) bbalazs_ válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Engem az erdekelne, hogy mi jart a fejeben annak, aki ezt forditva oda felszerelte?

Szerintem a monitort tedd bele egy szogvasbol keszult es polifoammal kiparnazott keretbe es ugy tegyetek fel forditva. A keretet meg akarhogy rongalhatod, biztosan lesz kozos pontja a regi felszerelessel.
(#) mikrokapcsolo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Lehet, hogy keretbe lesz végülis téve, majd megnézem, hogy hogy lehet ott megvalósítani... A gondolatmenet a felrakáskor a következő lehetett: mivel a stúdió ablaka magasabban van, illetve a székből nézve éppen nem takarja a színpadot, de felfele kell a hely a fejgépes miatt, na már most ha hely van, mert egyenletesen magas és a fejgép középen van, ezért az eddig rendesen betakaró monitor miért ne kerülhetne fel oda, ha már a hangosítóé is fent van (megjegyzem, ő egy számítógépet használ amin szabadon forgatható a kép).
(#) _vl_ válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Én azt nem értem a történetben, hogy ez egy konkrét célra összerakott konfiguráció, ami a jelek szerint nem tud működni értelmesen. Ha jól veszem ki a szavaidból, ez egy napot sem üzemelt, hiszen nem tegnap változott át fordítottba, hanem ez ilyen, így van összerakva. Tehát valaki megvásárolt, üzembehelyeztetett egy célrendszert, ami már összerakáskor látszott, hogy nem jó. Akkor egyfelől miért vette át ezt így bárki a kivitelezőtől, másrészt miért is nem tudja az "elkövető" átépíteni olyanra, hogy jó legyen? Miért is kéne "barkácsolni"?
(#) mikrokapcsolo válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Nem ez a helyzet, eddig középen volt "odadobva" a monitor, csak így ugye ha a monitorra kellett nézni nem láttam a színpadot vagy fordítva... Tehát miután a hangtechnikus feltette a monitorát (eddig neki laptop volt) kedvet kapott a fővilágosító is és egy leselejtezett (van egy kis karc rajta) monitor gondolt oda magának csak ebbe a dologba ütközött, fent van a monitor, de a másik van használva. Ezért gondoltam, hátha valami viszonylag egyszerű elektronikával meg lehet oldani a kép forgatását.
(#) Inhouse válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Idézet:
„Ezért gondoltam, hátha valami viszonylag egyszerű elektronikával meg lehet oldani a kép forgatását.”


VGA jelre egyszerűbb képfordító elektronika, mint 2m vékony zártszelvény?
(#) mikrokapcsolo válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ez a keret ötlet meg sem fordult a fejemben, mikor megkérdeztem. De ez tényleg egyszerűbb.
(#) keszeg01 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Biztos lehet ,van egy ismerősöm annak diszkóba kellet megoldani a benlévő oszlopokon voltak a monitorok felrakva és valósidőben kelet a műsort forgatni a monitorok között 2 oldalt normálisan volt a monitor 2 oldalt 180 fokkal elfordítva,valahogy megoldotta cak ritkán találkozok vele.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) balint2003 hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Szia mikrokapcsolo!
az asztalon jobb klikk! kattints a ''képernyőfelbontás" gombra ! ott a ''tájolás"gombra és válazd ki amit akarsz!!!
(#) nightlife válasza balint2003 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Valószínűleg azért olvasod csak a téma címét, mert frissen regisztráltál.
1.Tessék szépen elolvasni az első hozzászólást, amiben a kérdező kifejti a problémáját.
Abból tudni fogod, hogy az eszköznek nincs köze windowsos környezethez, sőt még csak nem is PC
2.Másfél hónap telt el a kérdés feltevése óta, az illető majdnem biztos, hogy talált már megoldást magától, vagy a pár blokkal fentebb említett módszerrel sikerrel járt
3.Amikor műszaki fórumon jársz, illik feltételezni, hogy a beszélgetőtárs rendelkezik bizonyos tapasztalattal, ezért mellőzni szokás az olyan válaszokat, amelyek kézenfekvőek még egy gyermek számára is.
Természetesen nem kötözködni akarok, ez csak amolyan: "Jó ha tudod" dolog
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) mikrokapcsolo válasza nightlife hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Igen, ez valóban így van, meg van oldva kerettel.
(#) njozsef1 hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Én egy Samsung TV szervízmenüjében láttam a mirroring funkciót.
Egy próbát megér megnézni. (ha van neki szervízmenüje.)
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem