Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ventilátor javítás
 
Témaindító: ádinka, idő: Júl 30, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) ádinka hozzászólása Júl 30, 2013 /
 
Sziasztok! Már mindent kipróbálva, végső kétságbeesésemben fordulok hozzátok, mert nem tudom mi lehet a baja a szobai állóventillátoromnak. De a lényegre is térnék; volt egyszer, hogy a ventillátor elkezdett gyengébben forpgni, majd megállt. Én naivan szétszedtem, ahol kellett, bezsíroztam, gondolva, hogy na majd félévig birni fogja.. Nos, nem. Aznapneste megfelelően működött, másnap reggel kikapcsoltam, ám mikor délután beakartam kapcsolni, arra eszméltem, hogy zug és gyengén pörög/nem pörög a lapát. És azóta többmilliárdszor megismételte,... hogy nem csinált semmit. Nemtudom, mi lehet a baja. Kérlek, ha tudtok, segítsetek! Előre is köszönöm válaszotokat!

Ádám
(#) Leraz hozzászólása Júl 30, 2013 1 /
 
Szia.
90% ,hogy tekercshibás.
(#) ádinka válasza Leraz hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ! És ha nem itthon akarnám ujratekercseltetni, drága lenne szerelőnél? Vagy egyáltalán megérné vele foglalkozni, kevesebbe lenne mint venni egy újat? Vagy ez mennyire bonyolult művelet házilag?
(#) Leraz válasza ádinka hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Nem tudom mennyibe kerülne, de annyiért már kapsz egy másikat.Nem hiszem,hogy 3000-ért valaki megtekerné. Próbáld meg saját magad,mit veszíthetsz vele?
Én másikat vettem.4 db meg a műhelyben van bontásra itélve.
(#) pucuka válasza ádinka hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Biztos sokat volt használva nem teljes fordulaton, ilyenkor túlterhelődik, és még a hűtése is csökken.
Ez az ára az inkorrekt, egyszerű fordulatszám szabályozásnak.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2013
(#) kadarist válasza ádinka hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Szia!
Viszont érdekes, hogy a zsírozás átmeneti tekercsjavulást okozott. Inkább a szintercsapágyak szorulnak. Az amúgy sem nagy nyomatékú árnyékolt pólusú motorok gyakori problémája ez.
(#) Bakman válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2013 / 1
 
Osztom a véleményt. A probléma az, hogy az egyszerűbb, olcsóbb ventiket kb. lehetetlenség maradandó roncsolás nélkül szétszedni. Ha viszont ez lehet, akkor a csapágyazásnál egy ALAPOS takarítás csodát fog művelni.
(#) tamas9702 válasza ádinka hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Üdv. Nekem amikor ezt csinálta a ventim akor a motor burkolata alatt lévő (gondol indító) kondenzátorról leszakadt a vezeték. Nem indult és csak búgott. Visszaforrasztottam és azóta is tökéletes. Nálad lehetséges, hogy lecsökkent a kondi kapacitása vagy valahol kontakthiba van a kondi környékén. De lehet hogy tényleg tekercshiba.
(#) kadarist válasza tamas9702 hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Ha tekercshiba lenne (zárlat), akkor füstbe borulna a szoba és így tovább. Ezek a motorok általában úgy vannak elkészítve, hogy álló (beszorult) forgórész mellett sem melegednek túl. Hasonlóan, mint a csengőtrafó, aminek ha a szekunder tekercsét rövidre zárjuk, attól még nem ég le.
(#) bgsf hozzászólása Júl 30, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek! Az utóbbi két napban 2 álló ventit kellett javítanom. Mindkettőnek ugyan az volt a baja. (teljesen más "márka"!) Az a tekercs amelyiken az indító kondi van megszakadt. Ugyanis a legalacsonyabb fordulathoz csak a segédfázis tekercsét használja. Ami menthető azt kiszedtem, a többi kuka.
(#) ádinka válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Nemtudom, de mondjuk volt már olyan, hogy amikor szétszedtem, nem tudtam megfogni, olyannyira felforrósodott!
(#) kadarist válasza ádinka hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
70-80 °C még nem halálos egy ilyen motornál.
(#) ádinka válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Ja jo, akkor tárgytalan,amit az előző hozzászólésomban irtam. Viszpnt most eszembejutptt még1, szerintem fontos dolog. Egyszerkétszer volt olyan is, hogy menet közben magától elkezdett egyre jpbban lassítani a ventillátor, majdleállt.. pontosabban lassított,visszagyorsított, jobbanlelassított, megint visszagyorsított, aztán fokozatosn kezdwtt megállni.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
(#) Marko Ramiusz válasza ádinka hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Szia! Az is előfordulhat, hogy a tengelyen elpörög a lapát. Üdv.: Yoe
(#) Inhouse válasza ádinka hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
A zsírozás önmagában kevés. Szét kell szedni és kipucolni a csúszócsapágyak belsejét és fényesre törölni a tengelyt. Aztán zsírozni és próbálni. Az is lehet, hogy a jobbra-balra mechanika szorul, a kikapcsolod, akkor is fennáll a probléma?
A legsérülékenyebbek a műanyag részek, főleg ahol meg lehet őket szorítani (állítható dőlés, pozíció), elreped a váz...de a legtöbb hiba kis barkácsolással javítható.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
(#) ádinka hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Nos, ugytűnik sikerült megcsinálnom, hogy forogjon rendesen. Pontosan nemtudom hogy miért, de lényegében a tengely hosszirányban szorult. Addig játszottam a becsavarozással (4 helyett 3 csavarral, nem ugyanolyan erősen megszorítva), még el nem értem, hogy lazán forogjon, és egy éjszakánál tovább bírja. Egy szó mint száz: működik a ventillátor, több, mint 3 napja!
Köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
(#) user1914 válasza ádinka hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Hi!
Húzd meg az összes csavart egyformán mert szét fog rázódni, és vége lesz az egésznek.
Ha még mindíg szorul, akkor a tengelyre koccincs rá egy kalapáccsal sugárirányból, hogy az önbeállós gömbcsapágy befordúljon a helyére, és könnyen forgatható lesz a tengelyed.
Üdv.
(#) paprikascs hozzászólása Aug 5, 2013 /
 
Sziasztok.Most kaptam egy panasonic asztali ventit amit már valaki szétkapott és közölték velem,hogy tekercshibás.... azért ránéztem én is bár nem vagyok ezekben jártas. átmértem sehol nincs szakadás végig fut a villany ahogy mondták... illetve nem végig mivel találtam a stekker alatt egy érdekes tekercsre gyorskötözőzött alkatrészt amire rá is kerestem...
http://uk.rs-online.com/web/p/non-resettable-thermal-fuses/7127284/
beszerezhető és előfordulhat,hogy ez a "védelem" kakkantott be?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza paprikascs hozzászólására (») Aug 5, 2013 / 1
 
Szia!
Ha szakadt, akkor cseréld ki! Forrás.
(#) paprikascs válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Köszönöm
(#) user1914 válasza paprikascs hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
(#) kadarist válasza user1914 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Persze, akármelyik elektronikai jellegű alkatrészüzletben lehet kapni ilyet.
(#) paprikascs válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
ideiglenesen áthidalható mint pl a túlfűtésvédelem? egy próba erejéig,hogy biztos nem e halott a tekercs is?
(#) kadarist válasza paprikascs hozzászólására (») Aug 5, 2013 / 1
 
Igen, áthidalható egy próba erejéig.
(#) paprikascs válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Köszönöm a helpet tökéletes a motor.
(#) ádinka hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Sziasztok. Újra jelentkezett egy probléma ennél a ventillátornál Most olyat csinál, hogy néha lelassul a fordulatszám aztán visszaemelkedik (észrevehető a hangjából, eléggé), és ezt játszadozza. Erre vajon létezik épszerű magyarázat?
(#) kadarist válasza ádinka hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Nyilván megint elkezdett szorulni a tengely.
(#) ih.he hozzászólása Aug 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Van itthon egy padló ventillátor.
6 kivezetéses motorja van (PE, N, segédfázis, 1, 2, 3 fokozathoz tartozó tekercsvég).
4 állású forgókapcsolója van (0-1-2-3), ez volt a gyenge kinai láncszem, sajnos eltört a felerősítő műanyag menetes nyaka a kapcsolónak.
Ideiglenesen a legkisebb fokozatra fixen bekötöttem.
(Nagyobb fokozatban végképp nem hallani a TV-t és elrepülünk a macskával együtt...)
Megtaláltam a gyártót is a neten, a keresett termék: http://www.kte.com.hk/product/238T/index.htm illetve méretei: http://www.kte.com.hk/product/238T/index_2.htm.
Külföldi oldalon találtam is kereskedőt, csekély 2000 darabot rendelhetek is minimum.
Van valakinek ötlete helyettesítésre?
(#) johnscook válasza Leraz hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Kedves Leraz! Amennyiben még "...4 db meg a műhelyben van bontásra itélve..." nekem szükségem volna az egyikből az állványtartó műanyagleszorító részére, ami a fix alsó állványcsőhöz mobil módon rögzíti a ventillátorcsövet magát. Ez törött el, ami ugyanúgy műkszik, mint a kerti slag végén a toldásrögzítő holllanderes kötés. Gondolom ez szabványméretű bármely típusra? Mindegy milyen színű, az enyém zöld.
(#) wpetya hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok! Kaptam javításra egy Ventil márkájú ipari

menyezet ventillátort, aminek meg van szorulva (de kegyetlenül) a sikló csapágya. Mitől lehet? Létezik, hogy változik az anyag mérete? Mind a tengely, mind a persely acél. (Eddig csak bronzperselyről tudtam)
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem