Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1079 / 1674
(#) kameleon2 válasza adamo32 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Nagyon jók! Ami a legjobban tetszik bennük - látni, hogy tényleg nem gyári, de mégis van valami kellemes retro feelingjük.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) adamo32 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) varttina válasza adamo32 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Szia!
Igényesen kivitelezett készülékek. Az "EZ80+ECH81+E..."-nél ízlésesen ötvözted a gyári erősítők, és a házilag barkácsolt lámpás kütyük formavilágát.
(#) Gafly válasza adamo32 hozzászólására (») Szept 1, 2013 / 1
 
Ha építő kritikát elfogadsz, akkor hálózat (sőt más) vezetéket sem vezetünk csak "úgy" ki a lyukon...
(#) adamo32 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek!

Galfy!

Teljesen igazat adok Neked! Valószínűleg majd csatlakozót építek be.
(#) exabit hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Készítettem egy egyszerű 15,5 V-os 350W-os tápot a kísérleteimhez.
(#) lajos1969 válasza zsenipocok hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
(#) Gafly válasza exabit hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ma ezek szerint építő jellegű kritikáim vannak (vagy bal lábbal keltem fel)
- Mindkét ágba tennék biztosítékot (például testzárlat esetén ne a lakás biztosítékjára hagyatkozzunk).
- Bekapcsolás jelző LED-et én inkább a szekunder oldara tenném (érintésvédelmileg is aggályos az a fém foglalat, kevésbé fűt az ellenállás, ráadásul még segítene is kisütni a kondenzátorokat). Mellesleg a nem szereti a záróirányú feszültséget...
- Kellene egy kisütő ellenállás a kondikhoz...
(#) _vl_ válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Nekem annyi lenne az építő jellegű kritikám, hogy ahol a 220 szaladgál, ott én nézni sem szeretem a csupasz forrasztásokat, alkatrészlábakat - a zsugorcsövet fillérekért mérik.
(#) exabit válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszönöm az észrevételeket, úgyhogy akkor kijavítom még rajta amit kell.
Mondjuk a leddel párhuzamosan van bekötve egy dióda így a záróirányú fesz nem teszi tönkre. Meg van még egy dióda így csak az egyik fél periódus fűti az ellenállást.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) Gafly válasza exabit hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Idézet:
„Mondjuk a leddel párhuzamosan van bekötve egy dióda így a záróirányú fesz nem teszi tönkre. Meg van még egy dióda így csak az egyik fél periódus fűti az ellenállást.”

Bocsánat, azt nem láttam a képen...
(#) TAKLACO válasza exabit hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
HELLO!
A zoldessarga vezeteket kicserelnem mas szinure , graetz hidat huttobordara szerelnem vagy a doboz hatoldalara szerelnek huttobordat , nem hasznalnam a dobozt huttobordanak mert 350W osztva 15V-al az 23 amper az egyeniranyiton...jelenleg a doboz rezso uzemmodban mukodik.Termeszetesen ahogy elottem leirtak a ledet puffer feszultsegbol kell megtaplalni.

UDV.:LACI
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Teljesen igaz, én sem teszem általában, inkább csatlakozót, vagy valamilyen tehermenteítőt, esetleg gumi átvezetőt használok - de - a retrosabb kivitelbe belefér, mert bizony a néprádióknál is csak ki volt vágva a hátlap és azon jött ki a zsinór. Éppen ezek a megoldások azok, amik olyan retróssá teszik ezeket a munkákat. Mivel dupla szigetelésű a kábel, még jobb is mint az eredeti. Lehet, hogy én még megturbóztam volna és szövött vasalózsinórt teszek rá, meg egy régi, barna bakelit villásdugót.
(#) mps válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Csakhogy azok a rádiók fa, vagy bakelit dobozban voltak, papír hátlappal.
(#) szili83 hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
NTC-FAN4 megépült, a labortápegység ventillátor vezérlője lesz 2 borda csoportot fog figyelni. De a labortáp elkészűléséhez még pár hét kell.

NTC-FAN4.jpg
    
(#) kameleon2 válasza mps hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ez teljesen igaz, Azonban vettem már gyári rack hűtőventillátort, aminek ugyanígy csak a furaton volt kivezetve a kábele. Az a mai kor terméke és acél. Ráadásul még vibrál is. Mint írtam gumi tehermentesítőt, vagy átvezetőt lehet tenni, az nem nagy költség és máris sokkal jobb az optikája.
(#) zsenipocok válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszönöm az információt! Projekt indul!
(#) sooty hozzászólása Szept 2, 2013 / 5
 
Elkészült az IV-18-as órám. Az alapjait a kapcsolások között megtalálható mtibi77 által közzétett óra képezte, amelynek a szoftvere továbbfejlesztésre került (és még fejleszteni is fogom, de már nagyon kellett a vas ). Az óra tokozása részben cnc-s alumínium alkatrészekből részben esztergált alucsövekből készült. A burkolat terve a neten fellelhető TC-18 óra (és kínai klónja) nyomán készült, de módosítottam rajta a "házi" kivitelezhetőség érdekében. A megvalósult funkciók: óra, perc másodperc kijelzés, hőmérő, ébresztés. Reményeim szerit ez még kiegészül DCF vétellel és néhány fejlettebb kiíratási móddal. Az óra szabvány telefonos micro usb és 9v-os normál dugasztápról is üzemel, 16F628-as pic-kel (16f648 lesz), ds1629 rtc, HV5812 vfd meghajtó ic-vel működik. (Az építés története az VFD óra IV-6 csövekkel topikban megtalálható)
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2013
(#) Ballage válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Szia!

Gratula, nagyon szépen néz ki.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a fémrácsot honnét szerezted be hozzá?

Előre is köszi!

Ballage
(#) Csupasz válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Gratulálok,pompás!!!
(#) sooty válasza Ballage hozzászólására (») Szept 2, 2013 / 1
 
Köszönöm! Az "átlátszó fémet" írószerboltból szereztem: egy néhai újságtartó oldalait képezte, amíg a lemezolló nem végzett vele... Köszönet a kivitelezés és tervezés során nyújtott segítségért guliver83, Csupasz és kondorzs kollégáknak!
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2013
(#) Ballage válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Ez jó ötlet... Köszi a tippet!
(#) kameleon2 válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Nagyon tetszetősre sikerült!
Az alu rudakon azok a kis fekete gyűrűk miből valók?
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Közönséges "O" gyűrű.
(#) zolika60 válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Mutatós lett, még ha képzavar is. Gratulálok hozzá.
(#) Frankye válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Nagyon szép munka, elismerésem!
(#) sooty válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Ha szerzek olyan vfd-t amin "analóg karok" vannak ábrázolva, készíthetek "mutatósabbat".
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2013
(#) Zoli_bácsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Ez nagyon szép lett, gratulálok! Nekem kifejezetten tetszik a dizájn, egyszerű letisztul forma, abszolut harmóniában a VFD-vel.
(#) lajos1969 válasza zsenipocok hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Ha valahol elakadsz szólj nyugodtan! Megvan a nyákrajz a vezérlőhöz ha érdekel el tudom küldeni. 8x48-ra át van írva a progi az is megvan.
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Nagyon csecse, gratula!
Következő: »»   1079 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem