Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   508 / 839
(#) kokimy válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Az melyik?
(#) titike01 válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Köszönöm de nem találom sehol, lehet, hogy én vagyok nagyon béna.
(#) titike01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Hát én azt az oldalt kerestem amit "granpa" adott de se azt nem találtam.
Azt amit te adtál az sem az.
Időközben átnyálaztam a letöltéseimet és megtaláltam a beültetési rajzát a kapcsolási rajzott azt nem de lehet, hogy így is sikerül összerakni.
(#) Gabó válasza szili83 hozzászólására (») Szept 9, 2013 / 1
 
Én pont az ilyen tranzisztoros hőmegfutás, és társai miatt hagytam abba az alkotó féle 1,4,2es tápot. Az nekem is elvitt 1 garnitúra 2N3055öt, pedig ott csak az áramot szerettem volna tesztelni. Ezért, eladtam alkatrész árba az eddigieket, és inkább Attila féle labortáp 2őt építem meg. Igaz a trafóm nem bír 10A hanem csak 5A de ha esetleg nagyobb kell, akkor csak kicserélem és 10Aig tudom terhelni. Más csere meg nem kell ebben az esetbe. Alkotós tápba meg kellene, ha nagyobb áramot akar az ember kihozni. Árba meg ha megnézi az ember, (főleg ha a tranyók fogyóeszközök,)akkor ugyan ott van. Én ennél a labortápnál jöttem rá, hogy mennyivel jobb az előszabályzós megoldás, mint ha a végek lennének szabályozva.
(#) Ghoost válasza titike01 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Csak, hogy egyben legyen Minden.
Kapcsolasirajz
Nyakrajz
Beultetesirajz
Pozicioszita
A legeslegutolso valtozas, annyi volt, hogy a ket tengelyes potmeter kozepsolaba es a GND koze betettunk egy -egy 470k ellenallast. -ezeken a rajzokon meg nincs -
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) titike01 válasza Ghoost hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
köszönöm szépen
(#) Ghoost válasza titike01 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Hasznald egeszseggel, hamar Alkoto megosztotta velunk anno!
(#) pz87 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Üdv!
Csak nem nyugodtam és 1K-sra csökkentettem az alapból 2,2K-s R39-es ellenállást és így már 10A-es áram fölé is mehetek.
Akkor most, hogy is van ez? Maradhat így, nem változtat a táp jellemzőin?
(#) Attila86 válasza pz87 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Várjunk csak, milyen értékű áram-állító potmétereket használtál?
(#) rostiron válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Sziasztok.

Attila segítenél ebbe ? ebbe
(#) pz87 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
10K-s mind a négy.
Az oldaladon írtad, hogy szinte bármilyen értékű lehet csak ne terhelje be a ref. forrást.
Túl alacsony érték lenne a 10K?
(#) Attila86 válasza pz87 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Ha jól rémlik én 20k-sakat használtam, úgyhogy itt lehet a kutya elásva.
(#) pz87 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Szuper... Ezt most nem tudom kipróbálni itt nálunk nincs 150Ft-ért ilyen poti hanem 500Ft körül van így 4 db-ot nem cserélek majd ha legközelebb rendelek Pestről valamit.

Azért maradhat így az 1K-s R39-es ellenállással, nem? Nem hiszem, hogy gondot okozna.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) Attila86 válasza pz87 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Nem kell cserélni! Maradhat a 10k simán, csak ezek szerint akkor valóban csökkenteni kell az osztó felső tagját.
(#) Csupasz válasza Gabó hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Szia
Bocs, de nem tudok veled egyetérteni.Akik pontosan építették meg a tápot, és szakszerűen végezték el a bemérését (beállítását), mindenkinek kiválóan üzemel.
Igen, nagyon jó az a táp, és ne gondold, hogy az Attila tápjába nem találkozhatsz problémával.Én például arról váltottam erre.
Üdv!
(#) pz87 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Oké, köszi! Akkor maradnak.
(#) every válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Én meg csak 25K-sat kaptam a Kontelbe, az jó lesz? Vagy valamit változtattnom kell? Köszi!
(#) Attila86 válasza every hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
A 25k az jobb mint a 10k (a 20k helyett). Nem hiszem hogy változtatni kellene de ha igen, az hamar ki fog derülni és egyetlen ellenállás cseréjében ki is merül. Le tudnám szimulálni vagy ki tudnám számolni de erre most nincs kapacitásom.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) kokimy hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Kezdő labortápegységnek nem is rossz...
0-40V/3A ez elég jó

Bővebben: Link
(#) CHZ hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Összedobtam Attila86 SMPS tápját, elsőre indult, tesztelése alatt vettem észre, hogy a beállított áramkorlát, melegedése folyamán csökken, 5A-re beállítva, járatást követően, 4A-nél több nem vehető ki. Az 555 IC és segédtápja erősen melegszik, felmelegíti a közelében lévő BC212 tranyókat, ha visszahűtőm, a kivehető áram is helyreáll. Esetleg az 555 táplálását kellene módosítani, 50V-ról két lépcsőben előállítani a tápfeszét, az első osztást hűtőbordára helyezve, talán megoldaná a problémát.
Valaki tapasztalta már ezt a jelenséget?

SMPS.jpg
    
(#) Csongi_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
En is megepitettem, es en is csak 4A-t tudok kihozni belole, de ekkor a feszultseg lecsokkel kb. 15-20V-ra. Nekem nem melegszenek az alkatreszek, egyedul ha jol emlekszem a potmeterrel sorbakotott 1K-s ellenallas folyton elfustol.
(#) Hp41C válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Idézet:
„Attila86 SMPS táp”
-jában
Idézet:
„50V-ról két lépcsőben előállítani a tápfeszét, az első osztást hűtőbordára helyezve...”

Ha már SMPS, azt a segédtápot nem egy kis kapcsolóüzemű táppel kellett volna előállítani?
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Idézet:
„Ha már SMPS, azt a segédtápot nem egy kis kapcsolóüzemű táppel kellett volna előállítani?”

De, lehetett volna. Amikor az a táp készült 2006-ban, örültem hogy így működik és ráadásul sietnem is kellet vele nagyon az az évi elektronikai konstrukciós verseny miatt. Azon felül bonyolultabb és drágább lett volna tőle az áramkör, nőtt volna a hibalehetőségek száma, cserébe viszont alig javult volna a táp hatásfoka és nem mellesleg el sem fért volna a nyákra.
(#) Attila86 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Szia!
Én ilyet nem tapasztaltam. Ha tényleg az 555 tápjának melegedése okozza ezt akkor a legegyszerűbb megoldás talán, ha a Q12-t kiforrasztod a panelból és odacsavarozod valahova a hűtőbordára és vezetékekkel kötöd be a panelra. Így biztos nem melegíti a PNP-ket.
(#) CHZ válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
A képen is látható, az 50V DC-t önrezgő táppal oldottam meg, nem ehhez szántam, ha most csinálnám, akkor a segédtáp is erről menne.
(#) CHZ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Hidegen 6A-t be tudok állítani, melegedve jelentősen esik.
Az 555 IC is eléggé forró, kb 50 fok, segédtápban a FET még forróbb.
(#) CHZ válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Erre is gondoltam, felcsavarozom a bordára, a 100 ohm is melegít, ezt is el kéne különíteni. Az 555 IC is eléggé meleg, talán CMOS változata jobb lenne, ha bírja árammal... Ezzel nem próbáltad?
(#) Attila86 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nem próbáltam, mivel a kapcsoló fet meghajtásához a nagyobb áramterhelhetőségű típus kell mindenképp.
(#) Csongi_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
En se hidegen, se melegen 4A-nel tobbet nem tudok kihozni belole.
Probald meg esetleg egy masik 555-el, ellenorizd le a labain a tapfeszultseget, lehet, hogy tul nagy feszultseget kap, vagy a korulotte levo alkatreszeket, hogy jok-e az ertekek. (En ezeket probalnam)
(#) CHZ válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Vagy 2db tranyóval megfejelve az 555 IC-t.
Megépítettem próbanyákon is ott is nagyon forró volt az 555.
Következő: »»   508 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem