Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC VGA -> TV Scart
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Dec 29, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 9
(#) subaru1 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Jó estét! Szeretnék kérdezni!Mégpedig azt,hogy egy beltérit össze lehet kötni egy vga bemenetelű lcd monitorral? a szobából szeretném kihozni a képet a konyhába beállított monitorra.
A scart vgat kilőttem mert vettem olyan kábelt de nem működött van rajta még hdmi és rgb kimenet!
Köszönöm szépen a segítséget!!
Sziasztok.
(#) Action2K válasza subaru1 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia!
Sima kábelekkel, átalakítókkal nem fog menni. PAL-VGA konverter kell, ami áramkört is tartalmaz. Ára olyan 5-10 ezer körül mozoghat. Vigyázz, a VGA-PAL konverter NEM jó, nem mindegy az irány!
(#) subaru1 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Köszönöm szépen Action2K!
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
(#) jammy hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
VGA SCART megoldásra esetleg ez? Nem készítettem el , de ha valaki megteszi jelezzen vissza működik e.
(#) uniman válasza jammy hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Hello!
A megoldás működik, de nagy valószínűséggel a te VGA kártyádról nem! (Persze, ha elárultad volna a videokártyád típusát...)
Ha TV felbontásra átkapcsolható a VGA kimenet...
(#) Doncso hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Sziasztok.
Az lenne a gondom, hogy én is szeretném összekötni a gépemet a tv-vel. A videó kártyámon van S-video, ezt rákötöttem az AV bemenetre, ezzel megy de elég gagyi a kép. A videókártyán van még kettő DVI kimenet, a TV-n pedig vagy egy SCART/RGB , egy SCART/YPB feliratos csati, és található még rajta 5 rca csati amin a következő feliratok olvashatóak : Y,Pb,Pr, L, R .
Azt szeretném kérdezni hogy mi a különbség a két scart és az RCA csatik között, illetve van e erre tuti megoldás?
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Szia!
Igazából mindegy, hogy S-video, SCART/RGB, SCART/YPB vagy Y,Pb,Pr, ha a bemeneti jel sztenderd PAL 720*576-os.

S-video:
2 árnyékolt ér. Egyiken a szinkron jel+fényerő, a másikon a színjel.

SCART/RGB:
4 árnyékolt ér. Egyiken a szinkron jel+fényerő, a másik hármon egyenként a színjel.

Y,Pb,Pr (component):
3 árnyékolt ér. Egyiken a szinkron jel+fényerő, a másik kettőn kombinálva a három színjel.
Ez a rendszer már alkalmas az analóg HD átvitelére is. Az L, R a két hangsáv.

SCART/YPB (component):
Egyezik az előzővel, csak megy csatiban az egész.

Ha a tévéd HD-s, akkor a Y,Pb,Pr (component) csatit próbáld összehozni a VGA csatival (melléklet), s elérhetsz jó képminőséget. Persze ehhez a videokártyádnak támogatni kell a Y,Pb,Pr (component) üzemmódot.

Mi a tuti? Attól függ, hogy a leggyengébb láncszem mit tud.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) kadarist válasza Action2K hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Szia!
A SCART/RGB-hez annyit fűznék hozzá, hogy az RGB-jelek már önmagukban hordozzák a világosságjelet, ezért a kompozit-csatorna csak a szinkronizáció miatt kell.
(#) Kovabe hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Sziasztok
Lenne egy laptopom aminek intel HD 3000-es videokártyája van, VGA és HDMI kimenettel. Erre van valami megoldás hogy egy sima csöves TV-hez csalakoztassam scart-on?
(#) kacsuszka hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
sziasztok

Én is a laptopom akarom összekötni a tv-mel.(régi fajta tv scart és s video bemenettel.)
Alaptopomon van egy vga kimenet és gondolta ma vga scart kábelre hogy olcsón megússzam.
Lehetséges akkor ez?
és ha igen tudnátok linket adni ilyen kábelről? előre is köszönöm!
(#) eSDi válasza kacsuszka hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Üdv!

Nem fog összejönni egyszerűen a dolog, több ezret rá kell költened, ha mindenképpen ezt akarod. Meg kell venned a kész átalakító készüléket.
Amiért nem egyszerű:
A VGA képfrissítése minimum 60Hz és progresszív a pásztázás, a TV képfrissítése 50Hz és váltottsoros a pásztázás. Ezeket az eltérő paramétereket a mai videókártyáknál nem igazán lehet szoftveresen felülbírálni. Csak régi ATi kártyákkal volt igazán használható. Ezek az egyszerű kapcsolások amikkel tele van a net, csak olyan helyen működött régen, ahol 60Hz-es a TV szabvány képfrissítése (USA, Japán, stb.).
(#) Kovabe hozzászólása Ápr 4, 2014 /
 
Sziasztok
A minap hozzájutottam egy VGA02Z konverterhez de nem tudom megállapítani hogy most csak a BNC-nén érkező jelből tud VGA jelet csinálni vagy forditva is. Ebben kérnék egy kis segítséget.
Üdv Kovács
(#) ATOMIC hozzászólása Júl 6, 2014 /
 
Sziasztok!!!
Én a Set Top Box-ot szeretném összekötni egy monitorra. Tudnátok nekem adni egy bekötési rajzot? A monitor egy Samsung LCD monitor VGA-csatlakozóval, a set top box-on Hdmi és Scart csatlakozó van.
(#) eSDi válasza ATOMIC hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
Üdv!

A bekötési rajz nagyon egyszerű, mivel nincs ilyen.
A SCART-ot még be lehetne kötni a VGA-ra, mert megvan ott minden ami kell, csak sajnos a PC monitor nem ismeri a Interlaced módot. Csak Progressive Scan módban hajlandó üzemelni, emelett még a képfrissítési frekvenciával is lenne problémája. A monitorok általában 60Hz-nél lejjebb nem tudnak üzemelni, a Set Top Box pedig 50Hz-et küldene ki neki.
Ha a monitoron lenne DVI csatlakozó, akkor ahhoz létezik HDMI átalakító, de ott is kérdéses lenne a működés a felbontás és a képfrissítés miatt.
Két megoldás van (sajnos mindegyiknek anyagi vonzata van):
1. Eladod a mostani monitort és veszel egy olyat amin van HDMI csatlakozó (ezek kicsit drágábbak egy átlag monitornál).
2. Veszel egy monitor méretű TV-t és azon lesz legalább 2db HDMI, plusz még tudsz is rajta TV-t nézni és ugyebár hangszóró is van benne (A hátránya, hogy nem olyan szép a képe, mint egy monitoré és ritka belőle a FullHD-s).
(#) petitrial hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy újabb típusú LG CRT tévém, aminek van VGA és S-Video bemenete is, amit szeretnék a PC-hez csatlakoztatni. Vettem egy VGA kábelt, amivel összekötöttem a PC és a tévé VGA bemenetét, azonban a tévé elvileg csak 640 x 480 felbontást tud, míg windows 7 alatt a legkisebb felbontás 800 x 600.
Valaki tud esetleg valamilyen megoldást? Mondjuk olyan filmlejátszó programot, ami képes 640 x 480-as felbontással kezelni a VGA-t? A PC-men van DVI, illetve HDMI kimenet is, ha segít valamit.

Köszi szépen előre is!
(#) ronin75 válasza petitrial hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Szia, próbáld meg szoftveresen beállítani. Link
(#) petitrial válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

A képed alapján sikerült megtaláljam a megfelelő beállítást
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2014
(#) S-line hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
Sziasztok!!! Én egy LCD monitort szeretnék össze kapcsolni egy DVB-T tunerel. A lent látható bekötés szerit csináltam meg. Először kipróbáltam egy DVD lejátszóval és tökéletesen működőt. Meg is lepet a dolog mert azt olvasgattam hogy ez nem nagyon fog működni, utána kipróbáltam a Set Top Box-al de annál nem történt semmi. Mivel lehet itt a probléma??? A válaszokat előre is köszönöm!!!
(#) gabi20 válasza S-line hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Szia úgy érted hogy SCART-ot szeretnél VGA-ra átalakítani?
A VGA-nak szüksége van horizontális - és vertikális szinkronjelre, itt pedig ha jól látom csak a horizontális szinkron van bekötve. Ez a kapcsolás szerintem fordítva működik, VGA-t alakít át SCART-ra. Egyáltalán csodálkozom hogy DVD lejátszóval működött. Ráadásul a SCART általában 50Hz-en a VGA pedig 60Hz-en működik.

Ha SCART-ot szeretnél VGA-ra átalakítani, akkor a kompozit videojelből kell leválasztani a szinkronjelet, például LM1881 IC-vel. De még akkor is ott a probléma a frekvenciával...
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) S-line válasza gabi20 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Igen a SCART-ot szeretném VGA-ra átalakítani! A netten meg is találtam ezt a lett látható kapcsolást, szerinted van rá esély hogy ezzel működni fog??? Mert a Set Top Box-om, Full Hd-ban képes 60Hz generálni...
(#) gabi20 válasza S-line hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Igen, ez elvileg működőképes kapcsolás
(#) S-line válasza gabi20 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget! Valahonnan be szerzem az alkatrészt, és jelzek, hogy lett e belőle valami.
(#) xule hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Az y-pb-pr kimenetekről beltéri egységről csak 720-as bontásban tudnám átküldeni pc monitorra a képet. De hogyan kell ezt átalakitani rgb+ szinkron jelekre? Milyen viszonylag egyszerű áramkör alkalmas a megoldásra? Gondolom csak 60 Hz (ntsc) módban működne.
(#) gabi20 válasza xule hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Szia nem túl egyszerű Bővebben: Link.
És ebben még nincs benne a szinkron leválasztó. A szinkronjelet az Y világosságjelből kell leválasztani.
(#) xule válasza gabi20 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Az LMH1251 (talán jól tudom) elvileg megfelelhet a célra? És itthon beszerezhető?
(#) gabi20 válasza xule hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Elvileg megfelel, csak elég nehéz nehéz hozzájutni.
(#) xule válasza gabi20 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Szerencsére van belőle , igy az smd panelt kellene megépiteni hozzá. De az smdhez kézzel fimon rajzolat elkészitése kritikus kicsit bizonytalan kézzel. Egyéb felszerelésem nincs. 3 db panel kellene. Hol oldhatom meg viszonylag olcsón?
(#) lele hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Üdv, mindenkinek!
A segítséget szeretném kérni, számítógépből monitor vga csatlakozót scart, vagy rca csatlakozóra átalakításra videojelet, de úgy hogy a monitor is üzemeljen, és a tv is megkapja a jelet scarton vagy rca-n keresztül, hanggal együtt.
Köszönöm a segítséget.
(#) uniman válasza lele hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Egy ilyen készülékkel megoldható...de ha a "hangot" is hallod a VGA monitorodból, ahhoz külön kábel van használva.
Persze vannak HDMI bemenettel ellátott "VGA" monitorok, amelyek a HDMI kábelen fogadják az audio jelet is...
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2015
(#) lele válasza uniman hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget.
Üdv.
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem