Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   34 / 93
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Szia István. Egy hete a kisérletem miatt véletlenül a + - tápot megcseréltem. A 100W izzó az bent volt a lágyindítóban. Persze teljes fényen világított, be is majréztam, hogy mi lesz a végtranyók elötti rész baja. Gyorsan átnéztem. Polarítás csere, megszólalt. A kérdésem a végtranyók megfoghatták rendesen a 100W -os izzót, hogy a többi alkatrész ne károsodjon. Hangban nem vettem észre semmit.
Más: Beszéltünk a Castone -ról hát áttettem az St után, tényleg csörömpölős.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Szia! Hivatkozás. A D5, D6 védték meg az erősítőt, bár nem ez lenne az elsődleges feladatuk.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Volt nagy imádkozás, bepánikoltam rendesen. De hála. Látod, hogy megtanultam az izzó használatát. Jó sokszor leírtad nekem, 10 Ohm, izzó. Bevéstem rendesen.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
(#) djhans hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Mégis csak +-40V-ról fog járni az erősítőm. Elvileg így 120W jön le 4 ohmon. 350VA toroid, 25A-es graetz és 2x22000µF kondi elég lesz?
(#) reloop válasza djhans hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Akkora pufferkapacitás bőven elég. Még a felével is beérné.
(#) djhans hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Még a sztereóhoz is? Ezek a kondik voltak olcsón, 700Ft/db.
(#) reloop válasza djhans hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
A sztereó erősítő 4 ohm terheléssel +/-40V táp esetén 7A-t vesz fel a tápból. A klasszikus ökölszabály szerint (1000µF amperenként) még 6800µF is elegendő volna.
(#) djhans hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Eredetileg 10000µF-ot akartam de ez még olcsóbb is volt mert már csak pár darab volt belőle. Gondolom azért nem árt.
(#) peti333 hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Jelenleg még csak tervezgetek, de a következő projektem az ST151 lesz egy pentódás előfokkal, hangszererősítőnek. Valaki aki már megépítette, az lemérné nekem a a bemeneti impedanciát 1 volton, 300 és/vagy 1000 Hz-en?
(#) reloop válasza peti333 hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Szia! Látatlanban 12k, ennyi a bemenetet lezáró ellenállás értéke. Az első tranzisztor bázisa alig változtat rajta. Nincs akadálya, hogy akár egy nagyságrendet növelj, persze a visszacsatoló ágban el kell végezni a szükséges módosításokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) peti333 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
PCL 84-el kezdtem el tervezni az SE előfokot, minél jobban kihajtva, így a kimeneti impedanciája elvileg ~ 150K ohm, 3,5-4 watt kimenő teljesítmény mellett. Ezt valahogyan még lejjebb kéne tornázni, de ahogy látom nem úszom meg a légréses illesztőtrafót.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Hali Reloop.

Megméregettem mennyi helyem lenne a Technics-ben. Nos a bordától a pufferkondikig 9cm hely van, de hogy legyen hely rendesen így azt csak 8.5cm-re számolom. A borda 19cm széles, szóval azzal nem lesz gond. De viszont én állítva szeretném beszerelni a végtranzisztorokat mert nincs L-idomom, de ehhez teljesen bekell ültessem a panelba végtranyókat. Eléggé korlátozva vagyok a hely miatt, de a gyári hütés kialakitást szeretném megtartani, és a tápegység részt is szeretném a helyén hagyni. Jelenleg egy VF2 van benne ami lazán elfér benne, de kevés a magas hang nekem, pedig a gyári hangszín is bevan kötve.
Mellékelek pár képet azon látni, hogy mennyi helyem van. Magasságilag sem túl jó a helyzet. Ott csak 7.3cm-em van összesen.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Hali! Hány ohm-mal lesz terhelve? 8 ohm-on biztosan elég egy pár végtranzisztor, 4 ohm esetén is meg lehet valahogy oldani. Ekkor egymás mellé tehetők a panelek.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Nekem csak 8 ohm-os hangsugárzóim vannak. De van, hogy kölcsön kérik kisebb hangosításra, de tudomásom szerint ott is csak 8 ohm-al volt terhelve. Leginkább 8 ohm-on lenne használva. Végtranzisztoroknak én 2SA1943-2SC5200-at gondoltam. Ezekből van 2 pár is ha kell.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
A tranzisztor pár jó lesz. Készítek egy rajzot. Mekkora a terheletlen tápfeszültséged?
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
A pufferek 63Voltosak igy gondolom 62-nél nincsen több. Most, hogy rajta vannak még a végfokot igy +-57.3V-ot mérek. Végfokok nélkül sincsen több 57.4V-nál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
A rajzon 60V-ot jelöltem, de természetesen elmegy 50-55V-ról is.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Köszi. Látom csak 1 pár végtranyót terveztél bele. Ezzel így mekkora teljesítményre lehet számítani? Fog tudni annyit mint a VF2 60Voltos változata?
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
150W teljesítményre számítok 8 ohm-on. A VF2 egy gondolattal jobban kivezérelhető, de ez sem lesz érzékelhetően halkabb.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Lesz előtte egy gyári hangszín szabályzás. Márcsak a nyákot kellene áttervezni. Ezzel az a baj, hogy még sosem csináltam ilyet. A dupla tranzisztoros változatot kellene zsugorítani ha jól gondolom. Vagy rossz a megközelítés?
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ez egy jó alap. D11-12-t kell pótlólag rárajzolni, és módosítani a panel szélességét. Vágj bele, majd segítek ha elakadsz.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Megpróbáltam, de addig jutottam csak, hogy a két középső tranyót leszedtem. És itt vége is a tudományomnak. Nem megy. Azt se tudom mihez nyúljak. Azthiszem marad a VF2 a Technicsben. Azért köszi a kapcsolási rajzot, hogy fáradoztál vele.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 1 /
 
Figyeld azért a témát, hátha rászánom magam egy paneltervre.
(#) Koncsar válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Szia Robi85!
Ha követed Reloop ötleteit, tanácsait, akkor egy nagyon jó erősítőd lesz.
Jó munkát kívánok.
(#) Robi85 válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szia.

Eddig mindíg beváltak a tanácsai és a segítsége. Egyszer már épitettem egy pár ST151-et. Azok még az eredetiek voltak +-40 Voltal. De most adott a durván +-60V és ehhez kellene igazitani. Csak amit irtam is fentebb az a hely szűke miatt ezt a nyáktervet nemtudom betenni. Próbálgattam a Sprintel, de csak elrontottam így aztán hagytam is.
(#) Spike888 hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Hali
Van két trafóm az eggyik2x32Vac a másik2x36Vac ezeket szeretném beleramni szerintetek kibirná az alapkapcsolás amit innen szedtem mind a kettő 200és 250 VA közt tud leadni szeretnék minimum150-200W ot kivenni belőle lehetséges e ez az se baj ha kevesebb csak 100W közelében legyen (a hangszóró 8 ohmos).
előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) midgardcoil hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Hali,

Sajnálattal tapasztaltam, hogy az st151.uw.hu már nem működik. Egyszer már megépítettem az erősítőt, azóta is használom, van rá esély, hogy később szeretnék még készíteni belőle, de sajnos semmilyen dokumentációt nem mentettem le. Van esetleg valaki akinek megvan a weboldal teljes tartalma leírással, kapcsolással, nyákkal stb.? Vagy csak ezeknek egy része? Hálás lennék, ha el tudná küldeni nekem valaki, hogy elmenthessem.

Köszi,üdv!
(#) Koncsar hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Szia! Parancsolj.
(#) Koncsar válasza midgardcoil hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Ennyi van nekem is. Remélem tudtam segíteni. Üdv.
(#) Baxi hozzászólása Okt 21, 2013 /
 
Hi Mesterek!
Azt szeretném megkérdezni hogy AC 2X25V az elég lenne neki, és még azt hogy 3ohm-os hangszóróval lehet terhelni.
Sub erősítőt keresek és reloop ajánlotta ezt a kapcsolást.
Válaszokat s segítséget előre is köszönöm.
Következő: »»   34 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem