Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikroprocesszorral való vezérlés, szélsebesség és hőmérés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) afterbit hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Kitaláltam, hogy egy vezérlés fogok csinálni egy ajtó nyitására, aminek a függvénye lenne a szél iránya és erőssége, mert pl keletről fújna, akkor egyik ajtót csak félig nyitnám ki, ha csak kicsit fújna mind a 2-t, ha nyugatról akkor meg a másik ajtót, illetve a szél függvényében nyílik az ajtó, de ha nem éri el a bent megszabott hőfokot a helyiség, akkor ne nyisson ajtót se félig, se semeddig.


Ebben a megvalósításban kellene segítség, hogy mikroprocesszorral megoldható-e ez, illetve ha nem hogyan lehetne megcsinálni.
Szélsebesség mérőket már kerestem, de nem találtam olyat, ami ha percenként 80 jelet ad akkor pl 100 km/h, ha 20-at akkor meg kevesebb jelet ad... Már itt elakadtam

Kérek mindenkit, aki tudná elmondani az elvet, az tegye meg, megköszönném

Szerk.: ui: se a szélsebességnek se a hőmérsékletnek nem kell nagyon nagyon pontosnak lennie, inkább olcsónak
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) nagysus válasza afterbit hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Szia!

Pic-el simán meg lehet oldani, a megfelelő érzékelők birtokában, adatlap alapján megírod a progit. Teszt után esetleg hibajavítás és kész. A pic pár száz forintér már kapható.
(#) afterbit hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Köszönöm a válaszodat!

És hol lehetne kapni egy szélsebesség mérőt, ami a célnak megfelne?
(#) nagysus válasza afterbit hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Csak egy példa: Bővebben: Link Ne zavarjon hogy önmagában nem működik, szét kell szedni, és átalakítani.
(#) dB_Thunder válasza afterbit hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Nem lesz elég a szélsebesség neked kell a szélirány is.
Somfy szélmérő

Nekem ilyen van, ez mér irányt is. van hozzá c kód is az adatfeldolgozáshoz: tx23
(#) afterbit válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
A második linked nem nagyon jó... az elsőn meg ha a somfynak meg van külön szélirány+szélseb. mérője? mert nem nagyon találom azz oldalán, csak egy kis leírás van.. ezt hogy lehetne programozni? milyen jelet ad ki?
(#) nagysus válasza afterbit hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Amit linkeltem az irányra is át lehet alakítani, a felső tányérra fúrsz egy lyukat, bele egy led, alul körbefúrni, és fényérzékeny diódákkal körberakni.
(#) afterbit válasza nagysus hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
És hogy alakítod át? Legalább a szélsebességet mérni...
(#) nagysus válasza afterbit hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Meg kell keresni azt ahol a forgást átalakítja jellé, és ott lelopni. Én inkább kidobnám az egész elektronikát, és optikai módon számolnám a fordulatot. Bár nagyon valószínű hogy így is van megoldva.
(#) dB_Thunder válasza afterbit hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Tudomásommal a somfynak csak szélsebességmérője van..
tx23 communication protocol
(#) Kera_Will válasza afterbit hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Optikai távadókkal érdemes megoldani.
Sebesség mérést 1 optikai réssel.
Bármelyik egérből kibányászható egy led + fototranzisztor.
Ezek közé 1 tárcsa amit a propellerek forgatnak.
A tárcsát egyenlő osztású lyukakkal ellátni.
Ezeket némi számolással méretezéssel készíteni el.
Kényelmesen kezelhető impulzus mennyiség elérése adott sebességhez, no meg a kényelmes fizikai kialakításhoz, rések lyukak mérete.
Irányjelzéshez is ugyan ezt érdemes csinálni .
Kérdéses a szögfelbontás nagysága.Ettől függ a mérőpontok száma.
ha nem túl sűrű akkor lehet mágnest tenni a körbe forduló tárcsára és hall érzékelőkkel
kapcsolni.De ugyan így lehet optikai résekkel is dolgozni.
Precíz mechanikus kivitelezés , csapágyazás , időállóság fontos paraméterek!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem