Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1101 / 1674
(#) 20sz Jófiú válasza pjg hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Nincs ezzel a forrasztóállomással semmi gond csak az építője figyelmét hívtam fel, hogy ha legközelebb készüléket tervez ezeket is vegye figyelembe.
(#) andrÁSZ válasza pjg hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Tilos???Baj ha valaki bebiztostja magát,vagy a gépet .Nem értem,hogy mi a kifogás ez ellen.
A kapcsolásnak sem árt,ha nem köti össze a földpontal.Ha áram alatt mérne és fesz kerülne a trafó vasra akkor ez nem is tilos,hanem életmentő.Szerintem!
(#) usane válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Nyilván igazad van, de miért kellene minden berendezést agyonbiztosítózni? Trafózárlat ellen? Pláne nem egy néha alig használom készüléket.
Egyébként jó lett. Nekem is ki kéne már próbálnom az előlap festést.
(#) Johnny0004 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Helló, pjg kolléga szerintem csupán a szabályt idézte, de mint látható ez sose volt kettős szigetelésű, csak rákerült a jel, mert gondolom tetszik a készítőnek (lehet nem is tudta mit jelent).
Gábor1986: miért került rá a dobozra a dupla négyzet jel?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) dudassandor1 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Én azt írtam, hogy a 230V-os aljzaton és nem azt, hogy a duplázza a vezetékek szigetelését. A forrasztások leszigetelésére gondoltam, bár igaz, hogy ezt nem írtam oda. Ott nincs 1x-es szigetelés sem!
kiönteni műgyantával....
(#) Gábor1986 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Hello! Teljes mértékben igazad van, tudom mit jelent az a jel, csak valahogyan rákerült, mert megtetszett. Legközelebb jobban odafigyelek.
(#) 20sz Jófiú válasza Gábor1986 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Egyébként szép lett, gratulálok!
Még mielőtt teljesen elvennénk a kedved az elektronikától.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) Gábor1986 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Köszi! Egyébként nem tudják elvenni, mivel minden nap elektronikával foglalkozom, igaz hogy autókon.
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Elkészült a programozóm! Működik!
Bővebben: Link

SDC10482.JPG
    
(#) Melphi válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Szia!
Nagyon szép lett.
(#) lajos1969 válasza Melphi hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Köszi!
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ügyes kis berendezés és szépen megépítetted!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Köszi!
(#) qvik válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Köszönöm! Látod ez egy korrekt hozzászólás volt a Részedről.
Volt köztünk nézeteltérés, de ahogy látom letisztultak az ellentétek.
Üdv.: Q
(#) attis1116 hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Készülget a prolli007 által tervezett7peltier pwm-s meghajtás peltierre
(#) Bakman válasza attis1116 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Alapvetően jónak tűnik, de. A furatok kicsit be vannak szakadva. Vagy nem elég gyors a fúrógéped vagy túl gyorsan tolod neki. Esetleg a szár életlen.
Ha panel mind a négy sarkába készítesz egy nagyobb (d=3) furatot, felfogatáshoz jól jöhet.
(#) attis1116 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Lassu a furóm, de sajna jobb nincs
Ja és azért van csak 2 furat mert a másik 2 rögzítési pont magukon a feteken van,tudom,h ez nem jó,de nekem megfelel.
Amugy köszi az építőjellegü kritikát,legalááb van miből tanulnom,h másokr ilyesmit ne kövessek el
(#) Rumcájsz válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Gratula Lajoska!
(#) janimester hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Avagy így néz ki egy elmeháborodott műszerfejlesztő villanyszerelő asztala Egy mdf tábla a próbapanel így mindent fel tudtam csavarozni rá nem esik ezer fele ha épp le kell szednem az asztalról. Amit tudni kell róla nagy vonalakban a két ventillátort a ds18b20 kapcsolgatja az egyiket 65 a másikat 70 fokon és ez a rendszer szabályozza a vízhűtéses simsonom vízhőfokát meg persze emellé jön majd egy elektromos vízpumpa is ami az első fázisban bekapcsolódik 65 foknál majd két led fogja a mostani egy helyett visszajelezni a működésüket. Ezenfelül nem sikerült jól le makróznom a képet az lcd-ről de az akkumulátor feszültséget is méri a műszer alacsony feszültség szint riasztással ezenfelül real-time fordulatszámot és a számolgatás kompenzálás hiánya miatt 30-40rpm hibával 12 ezer fordulat környékén de ez nekem teljesen jó minden érték villámgyorsan frissül egyébként is. Sikerült minden várakozást a minimálisra csökkenteni a főprogramban.
(#) Rumcájsz válasza janimester hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Gratula! Akkor elmondhatod, hogy mikrokontrolleres vezérlésű a géped. Valószínűleg értékben is ez érhet a gépeden a legtöbbet! Én személy szerint várom a végső áramkört, esetleg egy cikket róla!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) janimester válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Köszönöm akkor elmondom hogy pic-es programozható előgyújtásvezérlésű is a motorom , a hengerem közel 60 ezer forintot emésztett fel mire megcsináltam szóval nem ez a legdrágább dolog rajt, de nem is úgy megy mint egy alap 80-as akármilyen motor, direkt "verseny" szintre fejlesztgettem minden alkatrész a blokkjában a legjobb minőségű amit kapni lehet és mindent én fejlesztettem rajt ha további infó érdekel írj privátot nem offolok Ja és köszönöm az érdeklődésed, cikket nem hiszem hogy írok később értékesíteni szeretném hogy legalább a beleölt pénzt hozza vissza így megosztani nem fogom sajnos, és időben legalább 1 évet fordítottam a program elkészítésére.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) zenetom válasza janimester hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Ez még jól is néz ki!
De az én GPS-es dobozolásom / tesztelésem se rossz!
Szerk.: ez még 2011-ben volt.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Nov 4, 2013 1 / 3
 
Kis szobával rendelkezőknek ajánlanám figyelmébe ezt a kis asztalt. Olyan tárgyakat használtam fel a "díszítésre", amiket kidobni nem akartam, viszont a helyet foglalták. Az alapmérete 40x40 cm, magassága 45 cm. A felső keretet 30-as szögvasból készítettem, az oldalai bútorlapok, amiket bevontam műbőr hatású szövettel. A vas keret aljába nekem a parkettából maradt anyag került. Erre tettem rá a különféle eszközöket, szerszámokat, dísztárgyakat. A kisebbeket leragasztottam. Utolsó lépésként az egészet kiöntöttem víztiszta polisztirol gyantával. Külön érdekessége, hogy a középen levő kis szerkezet működésre bírható, és mivel víztiszta tokozású LED-ekkel szereltem, aminek a fénytörése közel megegyezik a használt műgyantáéval, így csak a LED-ek anódja és katódja látszik, a tokozás nem. Ez már csak a működés szempontjából is fontos, hiszen így olyan, mintha tényleg a műgyanta világítana. A basszusgitár csak a méretek szemléltetésére szolgál. Néhol homályos, mert a húrt nem pucoltam meg előtte, és a gyanta lemosta a ujjról ottmaradt szennyeződéseket, valamint a gyanta zsugorodási hajlama miatt a kerettől néhol elvált. Ennek ellenére szerintem mutatós és érdekes látványt nyújt.
(#) janimester válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Jól néz ki "elvtárs" látom neked már sikerült az időt is kijeleztetni csak nem ds1307-el? Én már vettem olyan szenzort de a programja egyelőre még összeakad a msotani programommal , amúgy felvehetnénk a kapcsolatot ha nem bánod!
(#) zenetom válasza janimester hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Köszi, a kijelzőn minden adat a GPS modultól jön. Nem bánom, de mostanság nagyon kevés az időm (ennek ellenére itt lopom az időt a fórumon.. ).
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) Johnny0004 válasza janimester hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Szia! Milyen ismerős az a programozó, mintha már láttam volna valahol...
(#) kameleon2 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Hűűűűűű! Milyen ciki lehet, ha nem találod a csípőfogót és ott virít előtted
(#) proli007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 5, 2013 / 1
 
Az még nem gond. De ha a hazádat nem találod..
(#) nightlife válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Azért nem találja, mert a memóriáját is elvesztette.
Vitéz: Irgalmatlanul ötletes dolog ez
(#) kameleon2 válasza nightlife hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Én azért óvatosabb lettem volna. Inkább üveglap. Szükség esetén legalább be lehet törni
Következő: »»   1101 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem