Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Párolószekrény de hogyan
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Ponty hozzászólása Nov 27, 2013 /
 
Sziasztok !

Először is kezdő vagyok de nem ügyetlen. *

Pároló gépet szeretnék építeni az alábbi technikával.
Beszerzés alatt van sütőlemezek és ahhoz való lemeztartó regál. Rozsdamentes.
Van egy nagy tábla rozsdamentes lemezem.
Arra gondoltam hogy a regált a lemezzel bevonom így kapok egy szekrényt majd kívülről lehőszigetelem az egészet, arra pedig sima lemez borítást tennék.
A regál aljába egy vastagabb rozsdamentes lemezt tennék kb. 1mX1m kb. a regál belső mérete majd kialakítanék egy alsó fém ládát mely 1mx1m és 30 cm magas lenne. Ebbe kerülne a víz.
Utána tennék bele fűtőszálat ami képes lenne akkora hőt termelni ami a ládában lévő vizet feltudja úgy forralni hogy 80-95 cfokos gőzöm legyen amivel tudok párolni.
Mivel a sütő lemez lyuggatott így szabadon tud a gőz áramolni. Elvileg...

DE!
Mekkora és milyen fűtőszálat vegyek??? Ötletek, tanácsok ?
Hőfokszabályzó ?
A hőfokot úgy kellene megoldani hogy a szekrény tetején is legyen legalább 80 cfokos gőzöm.
Időzítőre volna szükségem valami egyszerűre magyarul a gőzölendő termékbe beleszúrnék egy szondát és ha annak maghője elérte a 60 c fokot akkor a rendszer lekapcsolna.

Milyen biztonságtechnikát kell beépítenem hogy a gőz, a víz kárt ne okozhasson bennem ???
Hogyan járjak el ?
Hogyan mivel lehetne áramoltatni a gőzt vagy egyenletessé tenni a gőz hőfokát a szekrényben alul és felül. Milyen kapcsolókat kell vennem ? Kapcsolódoboz ??

Mit kell még vennem ami nem jutott még eszembe ?/ ha van más ötlet gőz fejlesztésére szívesen fogadom /
Kérlek benneteket segítsetek megépíteni.

A lényeg nem lomokból szeretném megépíteni, de csóró is vagyok tehát amit meg kell venni azt nem fogom guberálni de fontos a költséghatékonyság.

Láttam már anno ilyen technikát ami szépen működött de akkor bíztam a jószerencsében hogy nekem gyári lesz. Sajnos nem ... Egy hasonló pároló gép ami nem kacat 800.000 Ft használtan ami már jó is 1,5 millió tehát gondolom értitek miért magam állok neki.
Bízok bennetek hogy tudtok számomra hasznos és építő jellegű tanácsokkal szolgálni.

Köszönöm előre is !
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) zolika60 válasza Ponty hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Szerintem LINK-elj be egy gyári készüléket, hogy eltudjuk képzelni mire is gondolsz. Mit szeretnél párolni és minek? Azért ez alap információ lenne ahhoz, hogy láthassuk mit is képzeltél el. A víz melegítésére gondolom egy bojler, vagy egy mosógép fűtőbetétje jó lenne. Teljesítménye a benne lévő víz mennyiségétől és a hőszigetelés minőségétől függ. A hőtartásra rengeteg szabályozó elektronika létezik, de pontosabban kell látni a feladatot.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) Ponty hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
Sziasztok !

Köszönöm a hozzászólásokat !

Magyarul a gőzös sütő/ ipari nagy konyhai pároló elvére szeretnék készíteni egy általam gyártott termékhez gőz pároló berendezést.
Mivel nekem 3 percet kell gőzölnöm, nincs annyira nagy szükség professzionális gépre illetve pénz sincs venni egyet.

Bővebben: Link

Kérlek segítsetek a víz mennyisége kb. 50 -60 liter lenne.

Ennek megfelelően kellene megoldanom a megfelelő fűtőszálak megválasztását a kapcsolókat a dobozokat és ami fontos a maghőmérős kapcsolót. Esetlegesen ha megoldható az gőz egyenletes hőfokának biztosítása a beltérben.

Az ötleteket előre is köszönöm !
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) zolika60 válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Sajnos a linked nem látható. Az információ továbbra is kevés. Csak nem valami szupertitkos terméket szeretnél előállítani. Az 50-60l vizet sem értem miért kell. Rengeteg gőzt lehet előállítani kevesebb vízből is.
(#) zolika60 válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Ha valami ilyesmit szeretnél csinálni, akkor a teljesítmény adatokat veheted a gyári gépről. 3-5kW között. Persze lehet kisebbet is csinálni, de te tudod mik az igények. Ha nekem kéne ilyet tervezni, egy közlekedő edényt gyártanék, amiben a pároló térben lévő vizet egy külső tartályból pótolnám úgy, hogy a bejövő víz a paláston menne körbe, hogy visszanyerje a gőzből a hőt.
(#) zolika60 válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Köbzoli kijavította a LINK-et (köszönöm) és így látom, hogy az a készülék amit betettél gázfűtésű és 52Kw a fűtőteljesítménye. Azt elektromos hálózatról megközelíteni is nehéz.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) Ponty hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Igen Zolika 60 eltalálta mit szeretnék készíteni. Magyarul semmi titkos és pálinkafőzőhöz hasonló dolgot.

A lényeg hogy kitaláljunk valami megoldást arra hogy párolni tudjak... Az én kitalációm volt csak az hogy egy ládában fűtőszálak és hajrá gőz, sima vízforraló elve volt előttem józan paraszti ész diktált.

De ha tudtok jobb ötletet akár rajzzal karöltve úgy hogy megértsem akkor nagyon megköszönöm !
Igazán hálás lennék aki egy kicsit feltudná karolni az ötletemet és segítene eme gép megalkotásában. Bízok bennetek !
(#) zolika60 válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Most már csak a teljesítmény szintet kéne kitalálni. (Használd a válasz gombot)
(#) Ponty válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szia !

Nos a teljesítmény szint ez összetett dolog amire igazából konkrét számot nem tudok mondani! De ! Ami a cél sütőlemezeken szétosztva kb 20-30 kg tésztát kell benne megpárolni 3 percig.
A lényeg hogy 85 c fokos gőzzel kell minimum megoldani a főzést és maximum 3 perc alatt.
Nahh* már most ennek függvényében kellene a gépet megalkotni. Lehet hogy egy picit túl kellene méretezni nehogy meglepődés érjen és hatékony legyen a párolás.
Az ötleted jó !
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) zolika60 válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Találtam egy ilyen oldalt. A vázlatos felépítéséről. Elég sokat le kell görgetni az oldalon.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) Ponty válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Na** oké ez nálam is a szitu dettó !

Eddig ötös belőttük hogy mi a cél . 4.68.

De ezt hogy lehetne megoldani házilag ésszerűen költséghatékonyan ? Egyik ismerősöm azt mondta kombinált hűtőből kell csinálni az egészet ! Majdnem felröhögtem . De ki tudja . Másik meg azt mondja jégkrém hűtővel kell megoldani a történetet !

Szerinted ? Te hogy csinálnád a helyemben ?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) zolika60 válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Végül is egy rozsdamentes dobozra van szükséged. Az mindegy, hogy az jelenpillanatban milyen célt szolgál. A hűtők belseje többnyire műanyag, azt mindenképp ki kell aplikálni belőle. A hószigetelése meg hungarocell az meg nem bírja a hőt. Inkább egy rozsdamentes lemez tűzhelyből indulnék ki. Vagy csak egy sütőből. Esetleg lemezt vennék és azt használnám doboznak. Egyszer építettem egy izolációs tartályt ott is magam terveztem a kádat. Vágtam, hajlítottam a lemezt és egy barátom összehegesztette rozsdamentes pálcával. Igen profi kinézetű lett. Hőszigetelésre üveggyapotot használnék. Kéne valami nedvességálló ventilátor is, ami keringeti a gőzt a rendszerben. A fűtőteljesítményt kísérletezéssel deríteném ki.
(#) Ponty hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Szerinted azt hogyan lehetne kivitelezni hogy az elektronikát megoldani úgy hogy a fűtőszálak teljesítményt úgy szabályozni hogy van egy kapcsoló üzemű kontakt hőmérőnk ha a beltérben megvan a megfelelő hőmérséklet akkor kikapcsolná a rendszert majd ha leesne 2 c fokot ismét bekapcsolná... Valahogy a ventilátorral is így kellene játszani késleltetni annak kikapcsolását hogy azért keringjen a gőz ...

Gondolom érted mire gondolok .... Hogy a hőmérő szabályozná és mérné a szekrényen belüli klímát ...
(#) zolika60 válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
A hőmérséklet vezérlése jó lehet úgy. A ventilátort meg ugyan lehetne késleltetni, de minek? Ha beindítod a készüléket bekapcsolod amikor leállítod kikapcsolod aztán kész. Amíg a sütik bent vannak jó az ha megy. Egyébként rájuk csepeg a lecsapódó pára.
(#) bbalazs_ válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
85 fokos goz???
Talan legritka terben elkepzelheto...
Szerintem a teszta akkor kb 25kg viznek tekintheto. Ki kellene szamolni, hogy a hokapacitast figyelembe veve mennyi ido alatt tudna ez felmelegedni.
(#) zolika60 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Nem jártál még ködben?
(#) Ponty válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Figyeld ma egész nap ezzel foglalkoztam ! Magyarul beszéltem egy két emberrel azt mondják hogy a legjobban hajdúsági bojler cuccokkal járok jól 1800 w teljesítményűvel hőkorlátozó stb illetve vegyek egy érzékelőt a ládába ha kifogyna a víz akkor lekapcsoljon nehogy megdögöljön a fűtőszál.... Illetve vegyek elektromos sütő ventilátort 2 darabot az valamennyire pára védett ! De nem igazán találok kapcsoló üzemű hőmérőt hogy tudjam a hőmérsékletet szabályozni...

Még mindig ez a rozsdamentes dolog ami számomra nem jön be mivel marha nehéz megmunkálni, készen nagyon drága minden ami alkalmas lenne, eddig az alu táblán gondolkodtam 1-es méretben 6756 pénzért egy 1X2 méteres na már most ebből kellene 5 tábla ha jól gondolom ! De ez is így kissé drágának tűnik...

Ötletem nincs már ... De haladunk !!!

Valakinek valami ötlet maga a szekrény belsejére ami nem rohad ki, nem vízkövesedik le, és takarítható ???
(#) bbalazs_ válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 29, 2013 / 1
 
Jarni jartam, csak meg nem sutottem/paroltam benne semmit. Te?
(#) jucsaba válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Az alu először is vacak ide , nem hogy még 1 milis.
Ezeket a szekrényeket olyan vegyszerrel (zsíroldó)tisztítják , ami megeszi az alut, nehogy azt hidd hogy a tiédben csak liszt lesz lerakódva...
Drága mert az alapanyag is drága + a megmunkálása is , pláne hogy szuperül nézzen ki.
Amit írtam pm-ben megkaptad?
Nem válaszoltál, ha csak kérdezel nem jutsz előrébb...
(#) Ponty válasza jucsaba hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Köszi megkaptam !

De a párolandó cuccban vannak kötőanyagok ami állagra olyanok már mint egy marcipán massza az ha még hőt kap a benne lévő kötőanyagokkal még jobban köt ! Tehát a forró gőzre kötni fognak a cuccok !

Még mindig azon gondolkodom milyen anyagból legyen a szekrény ...

A többi nagyjából megvan .....
(#) Glitter válasza Ponty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Hali!
Tehát ha jól értem nem keleszteni, nem főzni, hanem párolásra kellene a gőz.
Dolgoztam ilyen cégnél, ahol gőzt kellet fejleszteni, de úgy ahogy az előző sorokban írtad,
igen drága az ilyenfajta gőzfejlesztő berendezés. Az ötletem egy kiszuperált nagyobb méretű kukta. A súlyszelepet kellene csak levenni róla, a szabályozást meg az alatta lévő fűtés szabályozásával lehetne megoldani. De felhívnám a figyelmet, hogy a vizet meg kellene tisztítani előtte. Erre megfelelt egy régi műgyantás ioncserélő erre szolgáló palack is, ami vácuumos sóval néha vissza van mosva. Az újak már automaták és sótablettát kell beletölteni.
Ha ezzel segítettem, örülök neki, üdv.: Glitter
(#) Ponty válasza Glitter hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Magyarán gőzzel párolok majd főzök ... De a lényeg az hogy miből készítsem el ???

Nézegettem ma megint gyári gépeket de 400 körül mozognak és olyan állapotban vannak mint amiben 3 tonna sólett konzerv felrobban volna.... Mit kaphatott az az élettől már....

Nos még azon is törtem a fejem hogy rozsdamentes szellőztető téglalap alakú csövet kellene szerezni... Abból is meglehetne oldani a belteret ... Nagyon más ötletem sajnos nincs ...

Ipari kuktánk van.. Csak a szívás van vele kazánkezelői vizsga meg, állandóan lesni a nyomást meg gázos is ... Dupla falú amire felmelegszik a víz a köpenyben 30 perc amire a főző víz is forr 40 perc és egy fél palack gáz benyelt ... Utána meg nem lehet mellette megmaradni olyan meleg ...

Ha van valakinek építőanyagra ötlete ami jó vagy tud valami megoldást ami korrózió álló keressen nyugodtan !!!

HAJRÁÁÁÁ MÁR NEM SOK VAN VISSZA ...
(#) zolika60 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Az nem is 85fokos volt valószínűleg. Azért írtam a ködöt, mert csodálkoztál a 85fokos gőzön, abban viszont nem sétálnál.
(#) mabell hozzászólása Dec 19, 2013 / 1
 
Összegezve a gondolataimat: Nagy fába vágtad a fejszédet, mást jelent otthon összemókolni egy teafőzőt és mást jelent egy élelmiszer gyártásban használt készüléket /javítani/építeni/használni/
Nem fog működni a "szerintem jó lesz a bojler fűtőszál mer két embör aszonta" hozzáállás, meg kell tervezni rendesen mese nincs!

Reklám eltávolítva!
Nem kérünk ilyen tevékenységet!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2013
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem