Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG, Orion, Videoton hangsugárzók
Lapozás: OK   4 / 6
(#) Moderátor hozzászólása cruisher hozzászólására (») Feb 2, 2013
 
Javítva lesz! Ennyi.
(#) Romby01 hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Sziasztok, ha jól emlékszem akkor Budapesten ugye a Sonido javít olyan hozzáértéssel Preludium mélyeket mint Pázmándi László? Bár szívem szerint inkább Pázmándi úrhoz vinném, mivel állítólag kifejlesztett olyan habszélt, amivel az eredeti paramétereket felül lehet múlni. Viszont sajnos nem Budapesten lakik. Igaz, nincs még nagyon megsérülve, csak az egyiken látszik egy kb. 3 cm-es repedés. De bizonyos frekvencián hallható, hogy néha csattog. (Bár csak egyetlen, orgonaműveket tartalmazó komolyzenei cd-nél jön ki - eddig. De ott pont rendesen belerondít az zenei élménybe)

Szóval visszatérve, a kérdésem az, hogy ezt a profi habszélt csak Pázmándi úr használja?

Mert ha igen akkor valakinek szólnom kell aki jól ért hozzá, hogy szerelje ki a mélyeket a dobozomból hogy el tudjam neki küldeni postán. (Én nem merek hozzányúlni, mivel még tökéletesen sértetlen a hang(fal)sugárzópár, szóval a csavarokon sem látható semmilyen nyoma hogy kitekerték volna, ráadásul nekem olyan tömítőmasszám -vagy mi- sincs ami a hangszóró alá kell).

Bár amennyire sérülékenyek ezek a mélyek, igazából a postázással kapcsolatban is vannak aggályaim... Ti mit javasoltok?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2013
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Üdv.

Elnézést, hogy ide böfögök csak úgy és lehet nem is jó helyre, de talán mégis

Erről a hangfalról szeretnék infókat megtudni. Neten semmit nem találtam róla.

Univox HOX 17

Sajnos jobb képet nem tudok mellékelni. A láda valami tölcséres vagy bandpass (nem ismerem a típusokat) rendszerű, a hangszórót nem lehet látni és benyúlva sem lehet érezni. |^ Ilyesmi alakú az eleje de nem középen fut, mint amit találtam tölcséres ládaterveket, hanem lent van. Bocsánat ha érthetetlen vagyok. 2db BEAG Ht101 kinézetű Alu magas van fent középen egymás alatt.

Hangzása elég érdekes de valószínű már nem az eredeti hangszórók vannak benne. Inkább közép hangokat tudja jól, de az a kevés mély hang ami kijön belőle az dinamikus mellet veregetős.

köszönöm ha valaki tud infóval szolgálni
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2013
(#) szamóca válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Igen, jó ötlet. picit várok hátha ismeri valaki. köszi.
(#) doktor válasza Romby01 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szereld ki, küld el Pázmándi Lászlónak, és probléma nélkül segédanyag/ tömítő / nélkül a meglévővel visszaszerelhető
(#) Romby01 hozzászólása Ápr 10, 2013 /
 
Ha egy mélyhangszórónak elkezdett berepedezni a membránszéle, de még nem csattog, vagy rezonál a hangszóró, attól függetlenül a hangminőség már sokat romlik?
(#) kérdező hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Sziasztok! Kaptam egy BEAG HOX 51 típusú hangsugárzót. Nekem tetszik a hangja, csak az a baj vele, hogy egy van belőle. (Nem találják a párját az iskolában) Szeretnék szerezni vagy készíteni még egyet. Ha nem tudok szerezni, akkor építenék egyet. (A furnérburkolatot amúgy is felújítom) A kérdés az, hogy a benne levő HX-125-8-as hangszórót gyártja-e a BEAG?
Egyébként a BEAG, és az UNIVOX az eredeti módon teljes egészében itt készített hangszórókat épít a dobozaiba, hangoszlopaiba, vagy importot? Lehet venni külön is, doboz nélkül őket?
Egyébként örülök, hogy maradt valami a BEAG-ból, és még eredeti típusaik is vannak, hangszórók, mikrofonok egyaránt.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) cruisher válasza kérdező hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Hello!
Sajna a BEAG már nem gyárt hangszórót, de használtat könnyen tudsz szerezni. Az Univox többnyire H2000 hangszórókat használ ha jól tudom.
(#) kérdező válasza cruisher hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
A H2000 is jó, akár rá lehet fogni, hogy Videoton
A BEAG milyet tesz a dobozokba? A mikrofonokba milyen mikrofon kerül? Egyébként a HOX-51 valóban terhelhető egy 50VA-es erősítőről? Gondolom nem hazugság van ráírva, mint egyes külföldi hamisítványokra.
(#) cruisher válasza kérdező hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
A BEAG már nem gyárt dobozokat. Mikrofonokat pár éve még gyártottak, jelenleg nem tudom mi a helyzet, de elképzelhető, hogy ott is a fennmaradt raktárkészlet kiárusítása folyik. Az 50W zenei teljesítmény, tartósan nem bírja...
(#) Hangszoro2000 válasza kérdező hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Használtan lehet találni bőven HX 125-ös hangszórót, de hasonló (egyforma) darabokat szinte lehetetlen. A dobozban lévőkkel biztosan nem fog megegyezni. Az új gyártások közül olcsóbb kategóriában csak a HC12,5 ami közel áll hozzá (de ez sem egyezik meg, viszont egyformábbak, mint a HX-ek). Különböző igényekhez többféle változata is létezik, mint ahogy régen a HX-nek is volt. Érdekesség, hogy sok alkatrésze annak is a Videotontól származott régen.
A BEAG már nincs meg, a régi hangszóróműhely gyakorlatilag már nem (alig) működik, a beag.hu-tól és az univoxtól függetlenül.
A terhelhetőség egy hangszórónál 12W, az 50 egyfajta zenei t. volt. Az erősítő lehet több is, csak nem szabad túllépni a korlátokat.
(#) kérdező válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Ezek szerint a BEAG kft, és az UNIVOX kft csak összeszerel, és hangoszlopokat (nem HI-FI, csak hangosítás célú) gyárt, valamint H2000 hangszórót tesz beléjük? Amúgy miért térnek el egymástól az azonos típusú hangszórók?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013
(#) cruisher válasza kérdező hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
A HX 125 gyártásban volt vagy 20 évet. Ez idő alatt nem mindig ugyan az volt az alapanyag többek közt ezért.
(#) Hangszoro2000 válasza kérdező hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Gyakorlatilag a hangoszlop is kis számban (alig) készül már. Nem olyan nagy a kereslet ezekre.

Elég esetleges volt a gyártás akkoriban, és időben is mindig változott, nem figyeltek erre. Nem is volt lényeges, hogy a hangszórók megegyezzenek, csak a néhány alapvető paraméternek kellett hasonlítani. A BEAG-nál éppen ezért mindig válogatták a hangszórókat. A legjobban sikerült darabok kerültek a stúdió eszközökbe, a kevésbé jók mentek hangosításra, és a maradék, a leggyengébbek, a "közszükségleti" "HiFi" hangsugárzókba.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2013
(#) lacek29 hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Sziasztok._Videoton Sonus C101 hang(fal)sugárzóban a 2db mélynyomó sorosan,_vagy párhuzamosan van kötve?_Egyáltalán gyárilag 8,_vagy 4 ohm-osak a mélynyomók?

mod
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) Pityu9 hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a Videoton DB2002A és a Saphir 1 (DP202) között, mert ahogy látom, csak teljesítményben különböznek, de a hangszórókészlet azonos. A másik kérdésem, hogy a DB2002A-ban is a hangváltó annyiból áll, mint a Saphir 1-ben, vagyis két szembefordított 10µF-os elko van a magassugárzó elött. A segítséget előre is köszönöm!
Üdv!
(#) fordkapcs válasza lacek29 hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
A 8ohmos verzióban két 4ohmos van sorbakötve, a 4ohmos verzióban két 8ohmos van párhuzamosan.
(#) Hangszoro2000 válasza Pityu9 hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Üdv!

A hangszórókészlet is eltérő és az oldalarányok is kicsit mások. De Saphirból sok változat volt, nagyon hosszú ideig készítették, több helyszínen is, és nem volt egyforma a gyártás.
(#) Pityu9 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Üdv!
Köszönöm a segítéset. Már csak az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehetne jobbá tenni a Videoton Saphir 1 (DP202) hangját?
Üdv!
(#) MusicMan hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Sziasztok, van nekem 2db Videoton HA 25/1044 aminek az adatai kellenének dobozméretezéshez előre is köszönöm.
(#) Hangszoro2000 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Körülbelül erre hasonlíthat, ha jól javították: HA25/1044
De 100%-os egyezés nincs, sokfélék voltak a paraméterek már gyártáskor is.
(#) Hangszoro2000 válasza Pityu9 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Másik magashangszóróval.
(#) MusicMan válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Tehát a ha25/1124 és a ha25/1044 majdnem ugyan az a tulajdonságuk? Te kb mekkora ládát adnál neki, mert a winisd nem engedi beírni. (én úgy 60l kb)
(#) Hangszoro2000 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
A 25/1044-ről adatlap sosem készült a VT-nél. Ez a 25/1128 régi mérése 4 ohmra átszámolva. De körülbelül, nagyobb ráhagyásokkal, mindegyik kiscsapos 250mm-es VT hangszóróra érvényes volt. Gyártáskor.
A mostani állapotukhoz valószínűleg semmi köze már, a javítások, esetleg a mágnes öregedése miatt.

A doboz szerintem 45 literes zárt, ha kisebb terhelhetőség is elég akkor lehet növelni a térfogatot, de a 60 már nagyon a maximum, attól többet semmiképp.
(#) MusicMan válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Rendben, köszi.
(#) Manusz hozzászólása Szept 28, 2013 /
 
Sziasztok! Peremeztetnem kéne két HA25/1028 típusú hangszórót olcsón valaki tud jó helyet ,ahol megcsinálják hamar és jó árban?
HA25/1028 mélysugárzó
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
(#) szamóca válasza Manusz hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
H2000- nél.
(#) hlasznizoli hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy pár Orion HS 501 / 4ohm hangdobozom.
Egyszer, ennek a hangváltó kapcsolási rajzára lenne szükségem, másodszor, a benne lévő bipolár elkók már tuti szárazak /81-es gyártmány/. Cseréjüket tervezem. A kérdésem az lenne, bipolár elkót vegyek, vagy fólia kondit? Van valakinek esetleg meghallgatásos tapasztalata?
Köszönöm, Zoli.
(#) szamóca válasza hlasznizoli hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
A rajzot simán elkészítheted a panel visszarajzolásával.
Fóliakondira MKP, MKS érdemes cserélni, abban nincs száradó dielektrikum, többé nem lesz bajod vele.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem