Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Genius X.X kérdések
 
Témaindító: Menti, idő: Dec 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 29
(#) Menti hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
Sziasztok! Van 1 Genius SW-5.1 Home Theater 5000 / 5.1-esem... és már most van vele a 2. problémám...először
szószerint kifüstölt a szubi (a szubiból van ellátva a többi hangfal energiával, abban van a trafó, minden...a szubi a lelke az egésznek) és be sem kapcsolt...valószinűleg kiégett...de a mostani hiba SOKKAL érdekesebb:
Bekapcsolom...minden műxik, szólnak a hangfalak, csak a szubi NEM szól...abszolút semmi hangot nem ad...mitől lehet és mit cseréljek ki rajta? A válaszokat előreis köszönöm.
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Helló
Először is szét kellene szedni és megnézni mi füstölt el benne. Ha tudsz képeket is rakhatsz fel a belsejéről.De ne sz*r minőségüeket, mert azzal nem érünk el semmit.
(#) Menti hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
http://www.deguss.hobbielektronika.hu/cikk_131_4.html


Ez egy hasonló fajta...jelenleg még képet nemtudok róla készíteni, de hamarosan az is lesz...addig lennétek szivesek megnézni azt a linket, amit adtam és az szerint megnézni, hogy miért nem szólhat a szubi? Mi okozhat ilyen hibát, hogy csak a szubi nemszól...IC? Vagy netán a repro?
(#) Menti hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Hát ahogy néztem , gyanús hogy a végfok szállt el. Főleg hogy TDA IC van benne. Nem egy agyonbonyolított szerkezet.
(#) Menti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Van megoldás?
(#) Menti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Ez még nemkonkrétan az a szubi, amiről írtam...ez csak mintakép, hogy hogyan néz ki belülről. Én még nemtudok képeket csinálni róla
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
A megoldás csere. De azért szedd szét és nézd meg nincse valami elfüstölve benne és nézd meg milyen végfok van benne.
(#) Menti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Akkor a TDA7269A miatt nem működhet a szubi(ha minden más működik rajta)? Gondolom ha valami elfüstöltvolnabenne, akkor a többi hangfal sem működne.
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
igen. De nem biztos hogy ilyen van benne. de olyan 80% hogy a végfok ment ki.
(#) Rapidus hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
Nekem is gondom van ugyan ezzel, de kicsit kisebb. A potit kellene pótolnom, de hol lehet ilyet beszerezni?
(#) Ricsi89 válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Helló
Melyik potit kellene pótolni? A kicsit vagy a nagyot?
(#) Gyu hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
A múltkor pont egy ilyet szereltem, ugyan ez volt a baja, hogy nemszólt a mély.TDA IC zárlatos lett, biztosíték hiányában leégett a trafó egyik szekunder tekercse amiről a mélynek a végfoka ment, a közép-magasnak külön más táp jön a trafóból.
(#) Menti válasza Gyu hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
És ha nekem is ez van, akkor mit tehetek? Mit kell kicserélnem?
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Jobb esetben csak a végfok, rosszab esetben még a trafót is cserélni kell.
(#) Ricsi89 válasza Gyu hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Az szép. A kínaiak még a biztosítékot is kispórolják belőle.
(#) Menti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Trafót csak akkor kell, ha nemlett volna benne biztosíték...nem? A biztosíték nem a trafót védi? Mert jólenne, ha csak a végfokot kéne kicserélnem.
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Ha szerencséd van és nem sokáíg használtad igy akkor megúszhatod trafócsere nélkül is. A biztosítékkal az a baj, hogy csak a 230-as részre tesznek, a végfok elé nem. Vagyis ha a végfok zárlatos lesz lehet hogy viszi magával a trafót is, de lehet hogy az egyenirányító adja meg magát. és ha az véletlenül szakadásba megy át akkor a trafó megussza.Ha nincs szerencséd akkor csere.
(#) Menti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Akkor szerintem trafócsere lesz Valaki tudja, hogy milyen trafó kéne ebbe a sz*rba? Kb mennyibe fájhat(HUF)?
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Azért ennyire ne legyél optimista. Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. Ha szétlesz szedve meglátjuk mit kell cserélni.
(#) zsoltee82 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Helló! Í
Meg azt is nézd meg melyik végfokot cseréled ki, én a képek alapján is úgy látom hogy a Tda7269A csak a szatelliteket hajtja, a szubot komolyabb Ic-nek kell vinnie. (a képről nekem úgy tűnik hogy a "többlábú" IC az)
(#) Menti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Csak azért vagyok ennyire optimista, mert 1 buliban szólt a hangfal....elmentem 1-2 órára és amire visszaértem már nemment a szubi...tehát mehetett még sokat az eklromlása után... és ahogy te írtad: "Ha szerencséd van és nem sokáíg használtad igy akkor megúszhatod trafócsere nélkül is."
(#) Ricsi89 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
De azért írtam ott még egy-két dolgot ami megvédhette a trafót.
(#) zsoltee82 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Valószínűleg a haverjaid a távolléted alatt odaszoroztak a hangerőnek meg a basszusnak és nem bírta a cuccos. És még talán az is lehet hogy a mélynyomót is elfüstölte. Mert valszeg szimmetrikus tápról megy és ha elszáll pl. valamelyik végfoktranyó az IC-ben és átmegy vezetőbe akkor veszélybe kerül a hangszóró is. Én már jártam így, de még időben lekapcsoltam.
(#) Menti válasza zsoltee82 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Köszi az észrevételt...egyéb tanács?
(#) szabi83 hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
vég ic az egy tda7296 lesz sztem ill volt, hát ja nem buliba való
(#) zsoltee82 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Mondjuk én a trafót gondolnám a legutolsó sorban a bekrepálásnál. A diódák is elég jól bírják a hőt és az áramot, az Ic vagy azonnal szétdurran vagy átmegy vezetőbe, a hangszóró meg nem tudom meddig bírja egyenárammal. De ne találgassunk, ki kell mérni a trafótól az IC-ig a feszeket. Ha megvan a kétoldalas táp az IC-ig akkor odáig rendben van, ha nincs akkor az lehet az Ic miatt is és a trafótól kezdve mindenen. Egyébként meg sem nyikkan a sub?
(#) Menti válasza zsoltee82 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Jobbnál jobb... ...
(#) Menti válasza zsoltee82 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Semmi....csak a szatelitek szólnak.
(#) zsoltee82 válasza Menti hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Akkor nincs mese, szét kell szedni! Én is nézegettem azokat a képeket amiket nemtom ki csinált a szétszedett geniusról és az egyik képen pont rajta van az a nyák amelyiken ez az Ic is van és elég jól nyomon lehet rajta követni a dolgokat:

11fuji055.jpg
    
Következő: »»   1 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem