Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1498 / 2493
(#) Lázár Péter válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Megépítettem, az általad javasolt végfokokat. Átnéztem 50szer nehogy hiba legyen, majd megfelelőképp bekötöttem. Következő történt: bekapcsoláskor az egyik oldali IC azonnal kidurrant, és bő füst kíséretében elsült, úgy, hogy még az asztali pc-m is újraindította magát. A másik oldal nem sérült, és lekötve a hibás oldalt a következőket produkálja, egy szinten zúg, bemenetekre abszolút nem reagál, hangerő potméter tekerésére sem. A készülékben lévő elektrolit kondik jók, így az általad javasolt megoldás nem kivitelezhető...
(#) pjg válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Általad!
(#) reloop válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Át kellet volna nézned 51-gyedszer is, rengeteg épült belőle gond nélkül. Öreg Sony erősítőkben is sok beszerezhetetlen végfokot leváltottak már vele.
Az eset nagyon fontos tanulsága, hogy semmilyen épített vagy javított áramkört nem helyezünk valamilyen korlátozás nélkül áram alá, legalábbis ha jót akarunk magunknak.
Ezeket nem győzöm elégszer leírni.
(#) lukacsp válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Már boccs Péter, de az a végfok IC amit "megfelelőképp" kötnek be, nem szokott kidurranni, és bő füst kíséretében elsülni... (Bocs.)
Most őszintén, te sem gondolhatod ezt komolyan. Reloop nem tegnap kezdte a szakmát. Vagy valami részletet elkötöttél, vagy valami fontos infót nem osztottál meg vele, hogy tudjon érdemben segíteni. Még sosem vezetett félre senkit amióta látom a tanácsait!
(#) reloop válasza polgiy hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Ha külön nem adjuk meg akkor minden mérést a testhez képest kell elvégezni, tehát a ±33V a pozitív és a negatív között 66V-ot fog mutatni.
(#) Lázár Péter válasza pjg hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Mos ezzel mire is akarsz célozgatni? Az az oldal "üzemel" ami eredetileg tönkrement a készülékbe. Így nem lehet ugyan az az egyéb hiba a háttérben. Gond lehet az is mint korábban írtam, hogy a kimenet ilyen módon való bekötésekor nem csak a csatlakozókra megy hanem visszavándorol a hangszínszabályzóra. Mi van akkor ha eleve valami zárlatféle jön így létre. Nem tanultam a szakmát ezt már ezerszer leírtam itt. De egy alapkapcsolást össze tudok rakni. Minden oda lett kötve ahová tanácsolták, és ahová már korábban is megpróbáltam. Az eredeti végfokkal a fél oldal üzemelt, hisz csak a fele ment tönkre. Így jelenlegi állapotában is működnie kéne rendesen a fele oldalnak. De azt produkálja amit vártam. Akkor miről is beszélünk. Másodsorban ha olyan okosnak tünteted föl magad, akkor mért nem azon jár az eszed, hogy segítenél. Tele van az internet ebben a témában, de nincs sehol rá megoldás. Ha tudod a megoldást akkor nem csak nekem segítenél, hanem sok más emberkének. Csak hát tőled ennyire futja: "Általad!"
(#) pjg válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Szó nincs célozgatásról! Konkrétan telibe. Azt írtad: "így az általad javasolt megoldás nem kivitelezhető... ". Erre írtam, hogy általad. Nagyon sokan megépítették hibátlanul.
(#) reloop válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
A régi IC-t benne hagytad?
(#) Lázár Péter válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Értelek, és nem is mondtam azt, hogy az általad javasolt kapcsolásban hiba lenne, mert nincs, az egyik oldal búg ahogy kell, más tészta, hogy nem reagál semmire. A másik oldalnál kifoghattam akár egy gyári hibás IC-t is. Van még 2db.
(#) Lázár Péter válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Nem hagytam benne az ki van véve.
(#) reloop válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Péter! Lássunk egy képet róla! Amiket az élesztésről írtam azokat sikerült értelmezni? Nagyon fontos dolgok!
A hangszín miatt ne aggódj, az csekély mértékben terheli a kimenetet. A visszatérője az 5 és 12 lábakra érkezik amik most bekötetlenek. A hangszínt talán le is lehet húzni az alaplapról ennél a készüléknél, nem rátekert drótos.
(#) reloop válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
A mellékelt erősítő is szénné égett volna, ha nincs a tápágban 10 ohm-os ellenállás. Ennél például az egyik táplábra nem futott fel rendesen az ón, és bár szemre jó volt, nem vezetett. Ilyen apróságokon múlik.
A mai este ráment míg megtaláltam
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
(#) Lázár Péter válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Kicseréltem az IC-t a kiégettet, ez is kiment szerintem az IC-vel lesznek a gondok.
(#) szamóca válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Hacsak nem akarsz indián távinformációs berendezést építeni, miért nem teszel élesztéskor a tápágba izzót, ellenállatot vagy bármi lófüttyöt, ami megvédené az IC-t?
Értékelhető fénykép feltöltése, pl. bizton sokat segítene, a problémádat megoldani vágyóknak.
(#) 13_Balu50 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Én több éve egy Orion HS 501 hangsúgárzót küldtem el melegebb éghajlatra , szó szerint füst csapott ki belőle. Akkor 15000 Ft-oba került a javitás, pedig egy db 100 W-os égő a primer ágba sorba kötve és - vagy egy 100 Ohm 20 W-os ellenállása hangsúgárzó előtt megvédte volna a hangsúgárzómat. Többé nem élesztek erősítőt ezek nélkül.
A másik én ezekből az Ic-k ből akkor sem csinálnék végfokot ha ingyen adnák.
(#) pjg válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Miért nem és akkor miből csinálnál?
(#) 13_Balu50 válasza pjg hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Csináltam többet is, de mind tranzisztoros volt, BD49-BD250 mind min, 2 párral. Radiótechinka i folyóírat, Orion Se 260, ST151, most éppen egy PA300 végfokot rakok össze, kiváncsi vagyok milyen a hangja. Ha szereted a mélyhangokat, ezek ki tudják adni.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) pjg válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Egy pár HS280-am van, hozzá csináltam egy 90literes SubBasst (HS500 mélyével). Negyed hangerőnél szó szerint beremeg a gerincem. Zizegnek az ablakok. Orion SE1025 hajtja. Lakásba tökéletesen elég. Nem puffog, szó szerinti jó basszus.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) 13_Balu50 válasza pjg hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Igazad van lakásba bőven elég, de ha meghallgatnád a többi hogy szól, hallanád a különbséget.
Itt a fentebb említett panelom, na erre leszek nagyon kíváncsi, hogyan szól.

IMG_1585.JPG
    
(#) 13_Balu50 válasza pjg hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A másik, a teljesítményéhez képest relatívan kicsi a hűtőfelülete, hasonlitsd már össze egy IC és 4 db BD 249-250 tranzisztor felületét csak 1db tranzisztor 25 A bír. Gyakorlatilag ha van jó védelmed sokkal megbízhatóbb, strapabíróbb. Én a védelmi áramkörbe RECO relét építettem be, a 8 érintkező 4-4 db érintkezik egymással egyszerre, így a beégés vagy kontaktus hiba esélye minimális.
(#) djdavid hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
üdv a napokban került hozzám egy grundig sv 2000 erősítő , sajna végfok leégve :/ végfok tranzisztor típusa : GP 140---GP 145 esetleg valaki nem tud rá helyettesítőt? ami a boltokban kapható ?
(#) pjg válasza djdavid hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Bővebben: Link Itt kapható.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) Beringer 600 válasza pjg hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Bővebben: LinkÜdv!
Ez nem darlington véletlenül?
akkor jó hejettük a tip 142-147.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) pjg válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
De igen. 150W, 100V, 15A, ß 750.
(#) pjg válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Kicsit karcsúbbak.
(#) Beringer 600 válasza pjg hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Igen kicsit gyengébb,de szerintem arra a feszre ami a készülékbe uralkodik,bőven meg felel.
A tip 142-147 az csak 125w
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) pjg válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
OK! Azt nem tudom a készülékben mik a paraméterek, csak az eredeti tranzisztor paramétereit ismerem.
(#) Kismazsika hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Sziasztok! Szermányoltam egy Toxic tx 1000 típusú autós erősítőt, rca kábellel a számítógépre kötve nagyon szépen szól, de a táp ellátása nem megfelelő mert egy 12V-os monitor adapterrel működik jelenleg. Az lenne a kérdésem, hogy ezek az erősítők mennek e váltakozó árammal is ? mert van egy Trafóm ami 230/12vos, vagy ha váltó árammal nem megy akkor a trafóhoz csináljak egy egyen irányítót ? a segítségeteket előre is köszönöm! További szép estét.
(#) blasz válasza Kismazsika hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szia nem megy váltóval,és a trafódról sok mindent nem árultál el még.Nem olyan egyszerű megfelelő tápot csinálni autós végnek
(#) Kismazsika válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Helló. Szerintem 400VA-es teljesítmény, nem nagyon emlékszek rá, megnézném szívesen de elvan törve a lábam és így nehezen mozgok, pedig én szeretném megcsinálni úgy hogy tökéletes legyen
Következő: »»   1498 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem