Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   550 / 841
(#) Electricboy válasza BBoyBen hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia!
Jó lesz ez! Bár én is itt tartanék már az enyémmel. Feliratozásnak szerintem a vasalásos technika működne. Potikra én raknék valami gombot.
(#) BBoyBen válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Persze, lesz rajta szerelvény, csak véletlenül kevesebbet rendeltem még anno. A vasalást nem tudom megoldani, legalábbis jelenleg, mert a környéken nincs műnyomó papír De köszönöm az ötletet, erre még nem is gondoltam, valóban működne. Eddig olyan ötletem volt, hogy egy ragadós matricára rányomtatom a feliratot, körbevágom és kifestem vagy filccel vagy körömlakkal
(#) nabos hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni labortáp finom szabályozásának megoldására.Van egy labortápegységem amin egyenlőre egy 10k s potméter van.Be szeretnék iktatni egy 1k s t vagy egy 0,5k s t finom szabályozásra.Eltudná valaki magyarázni a bekötést?Még kezdő vagyok , most ismerkedek az elektronikával.A táp bekötési rajza : http://kepfeltoltes.hu/view/140301/scan30v3a_www.kepfeltoltes.hu_.png
(#) BBoyBen válasza nabos hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Az áram vagy a feszültségbeállító potit szeretnéd bővíteni? Esetleg mind a kettőt?
(#) nabos válasza BBoyBen hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A feszültséget mindenképp , de gondolkodtam mindkettőn hamár 1x dolgozom rajta.
(#) BBoyBen válasza nabos hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Az egyiket rajzoltam be, a másikat nem tudom 100%, hogy hogy kell, majd az öreg motorosok
(#) fongab válasza nabos hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szia
Bővebben: Link
Itt az alsó, két rajz közül választanék.
Alsó, és a felső, egytengelyen van. ( stereó ) durva állító
Bővebben: Link
A középső a finom állító.
Bővebben: Link
A belinkelt potméterek, csak kialakitás miatt tettem be. ( nem néztem, hogy lineális vagy log ) Neked, lineális kell.

üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) szili83 válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Mekkora feszültségen használod? Mert az 30A-t 5V Uce-nél tud! Persze 20 fokon....
(#) szili83 válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Venti nem lesz?
Itt az enyim, ezeknek maximum kb 100-120W-ot kell eldiszipálni, de ha max diszipálás van, akkor a ventilátorok is rendesen dolgoznak, vagyis amikor teszteltem. Igaz még be kellene fejezni.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) szili83 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Kár volt hozzászólnom, azt tervezem, hogy ma pár órát foglalkozok vele, hogy haladjon, néha kellene a tápegység, csak még minimum 20-30 munkaóra van vele, az előlap amit nem lesz egyszerű szépen megcsinálni.... Plusz még hiányzik belőle 2 panel, az egyik ki sincs marva, de meg van tervezve. A másikat meg össze kell szerelni. Plusz még a vezetékezés...
(#) furko válasza BBoyBen hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Én az enyémet vasaltam, bár ez nem a végleges azóta átépítettem.

DSC02134.JPG
    
(#) szili83 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Ma építkeztem egy kicsit..
(#) Alkotó válasza szili83 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Mi ez? Nagyon eltér a megjelenése a megszokott labortápoktól.
(#) szili83 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Ez a 2.7.4 vezérlője, biztosítékai, plusz a NTC fan tápja, vezérlése, egy 5V-os táp szűrése, stb...
(#) nagysasy válasza szili83 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Egy dokumentáció lenne róla?
(#) szili83 válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Nincs, de minek?
Egyedi. A labortápok betápjai biztivel biztosítva, NTC FAN4-el vezérelve, egy indító nyomogómbbal megspékelve. 4db tápegység a 4db műszernek (A és V mérő), és egy tápegység az NTC FAN4-nek, vezérlésnek. Plusz egy spufferelet fesz egy festabnak, amiből majd egy +5V jön majd ki.
(#) nooorbi hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Régóta tervezek labortápot építeni. De most jutottam el oda hogy már tényleg kellene valami
Van egy 24V-os 630VA-es trafóm a célra. Amiből szeretnék a lehető legtöbbet kihozni.

Jó pár oldalt visszaolvastam ebben a témában, egyenáramúból láttam is nem keveset. Viszont mindegyik csak pár ampert tud. Valaki esetleg ki tudna segíteni egy olyan táp kapcsolási rajzával ami legalább 10A-rel képes megbirkózni?

Valamint szeretnék egy váltóáramú részt is bele. Szintén legalább 10A terhelhetőséggel(jelenleg erre lenne szükségem leginkább) . Ehhez jóval kevesebb rajzot találtam. (és ami volt is csak pár amperes). Ebben is jól jönne egy kis segítség.

Továbbá lítiumos aksi töltéséhez szeretnék beépíteni egy ilyesmit(van egy ilyenem,külsőre kicsit különbözik, de tulajdonságait tekintve egyezik, azt építeném be). Ennek ha a többfordulatú potmétereit normál potira cserélem akkor vajon mennyire lesz finoman szabályozható? Vagy tudnátok valami megoldást arra hogy a finom állíthatóság megmaradjon? (többfordulatú potikat az áruk miatt hanyagolnám.)

A segítőkész válaszokat előre is köszönöm.

Ja, és mielőtt kérdeznétek hogy mi a fenének ilyen teljesítményű táp Eloxáláshoz(is) kellene. Ott pedig sokszor praktikus lenne ha váltóárammal csinálhatnám(ha két egyforma darab kell). De van amikor egyenárammal célszerű(ha csak egy darab van) ezért lenne jó egy bika egyen és egy bika váltóáramú rész is.
(#) nooorbi hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Közben találtam a cikkek között egy 10A terhelhetőségű táp leírását. (nem tudom hogy eddig hogy siklottam át felette, biztos túl szembetűnő helyen van ).
Szóval az előző hozzászólásomból a második bekezdés sztornózva
(#) Monster02 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Helló keresgltem de nem találom a következő domumentácit és a panelterveket a mellékelt leríráshoz valakinek sestleg meg van?
(#) pjg válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Ennél van sokkal újabb. Itt
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) Csongi_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Udv!
Nemregiben segitseget kertem labortapegyseg epitesben. Azota a kapcsolasi rajzban feltuntetet alkatreszeket hasznalom, visszaraktam az Rx-eket, de valamiert igy sem mukodik az aramkorlat. A labortap kijovetelere rakotottem az ampermerot, es a potmeterrel szabalyozva 4-5A-ig ateresztett, majd hirtelen megszaladt (atutott a BD244), az aram. Valamiert az aramszabalyzo potmeter sem mukodik rendesen. A negyedetol kb. felig tekerve lehet aramot szabalyozni, ez alatt, vagy felett csak a maximalis vagy minimalis aramerosseg folyik at az ateresztotranzisztorokon.
(#) Monster02 válasza pjg hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Helló! Köszönöm de amit mellékeltél az meg van és gyönyörűen működik ! Csak valahol olvastam hogy egy műveleti erősítővel lehet kapcsolgatni transzformátor szekunder feszültségeit ahogy a leírásban is benne van így kevesem teljesítményt kell eldisszidálni ! Csak fórumon keresgélve nem találtam paneltervet és hat ha közzé lett téve.
(#) kadarist válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Szia!
Két link neked: Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) remiasa hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Üdv mindenkinek

Segitségre lenne szükségem fiók takaritás céljábol megépítettem a pcb féle tápot működik is szépen az icl7107-tel elkészített voltmérővel de ha az Ampermérőt bekötöm a negativ oldalba, a kimeneten feltekert potikknál 2,1Volt jön csak ki . A mérők egy traforol mennek de két külön táprol milehet a baj?
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Helló! Nincs belőle elkészíthető panelterv? (vasalásos technikához)
(#) tibibalogh520 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„A mérők egy traforol mennek de két külön táprol”

És annak a trafónak két külön, független szekunder tekercse van a két táp részére?
(#) remiasa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia

Egy szekunder tekercsen vannak mert ilyen trafóm van, az Alkotó által tervezett mérőket készitettem el ezeken rajta van a táp.
(#) tibibalogh520 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Nos, mindössze ennyi a probléma. Többször le volt írva, hogy nem lehet közös szekunderen!
Ha csak ilyen kis trafód van, akkor kettőt kell alkalmaznod!
(#) Alkotó válasza remiasa hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Nem lehet közös a tekercsük, mert így a műszer GND-je is közös, ami zárlatot okoz. A műszereknek galvanikusan függetlennek kell egymástó lenni, ami külön szekundereket jelent.
(#) remiasa hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Rendben és köszönöm a gyors választ és segitséget.
Következő: »»   550 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem