Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1164 / 1675
(#) vzoole válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Szia!

Igazán szép munka!
Érdekes ez a hakko klón, hogy hőelem van benne, mert eredetileg termisztor van a 907-es pákában

Z
(#) vicsys válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Nagyon szép, letisztult munka! Csak gratulálni tudok!
(#) Alkotó válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Csinos.
(#) every hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
UV led szalagos nyáklevilágító vagy inkább felvilágító
Bővebben: Link
(#) Zoli_bácsi válasza nagysasy hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Ez nagyon szép, átlátható, letisztult igényes kivitelezés. Ami különösen tetszik, hogy a forgatógombok precízen követik a skálát. Gratulálok, szép lesz nagyon!
(#) Schnitt válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Szia!
Akitől vettem itt a HE-n, ő is a Te állomásoddal használta, és neki is működött.
Kíváncsiságból rákötöttem a multiméterem hőmérő bemenetére, (ahhoz gyárilag K tip. hőelem van), és szépen mutatta a szobahőfokot. Aztán lecsavartam a hegyet, és megfogtam a fűtőbetétet, és szépen felment 33 fokra. Feszültségszintet nem ad, de az ellenállása változik.
Ja, és bocsánat, elírtam a neved a bemutató hozzászólásban.

Mindenkinek köszi a dícséretet, de én csak utánépítettem, az érdemi munka vzoole-é, (kapcsolási rajz, nyákterv, cikk)
(#) saraha hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Üdv.Végre bedobozoltam a vicsys féle frekimérőmet.Egyszerű, de nagyszerű.Képek
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) Schnitt válasza saraha hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Szuper! Ez nekem is megvan, közös házban egy funkciógenerátorral.
Amit nem tudtam eldönteni, hogy az elején a Vicsys, meg a verzió feliratoknál csinál-e valamit a háttérben, mintegy felkészülve a mérésre, vagy akár azonnal is tudna mérni, csak tele van az eleje delay-ekkel?
(#) saraha válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Nem tudom.Én is egy retró magyar funkciógenerátorba akartam beépíteni,de úgy döntöttem inkább nem,hátha 20-30 év múlva milliókat fog érni eredeti állapotában,ha addig meg lesz
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) kérdező válasza saraha hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Nagy kincs, nehogy szétberheld! Én épp tanácsot szeretnék kérni dobozoláshoz. Szünetmentesből bontott invertert akarok bedobozolni. Furnér megfelel? A panelt hogyan rögzítsem? Kimenetnek sima fali konnektor lesz, de a 24V-os bemenethez milyen csatlakozót szokás tenni? Ott ugye folyhat 20A is. Sima banándugó megfelel?
(#) saraha válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Én biztos nem tenném fadobozba.Van nekem is, én bontott számítógépházba szereltem és van benne 6db akksi is.A plussz akksi rákötési lehetőséget én 2db kilógó 8-as csavarral oldottam meg amire rá lehet csavarozni a sarukatt.Lehet kapni távtartókat én ilyenekkel szoktam megoldani a rögzítést.Banándugót felejtsd el.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) kérdező válasza saraha hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Van ilyen távtartóm, otthon Magyarországon. Egy régi totál szétégett inverterből szedtem ki. A csavar jó megoldás. A Szgépház jó, csak túl nagy, és nálam fontos lesz a hordozhatóság. Nézek valami műanyag szerszámos dobozt, amibe beleaplikálom. Vagy egy számítógép doboz lemezeit felhasználva készítek fémdobozt.
(#) silent15 hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Sziasztok, ma építettem egy kis apróságot. Egy 74HC14 -el felépített gyűrűsoszcillátor, amit 3 fázisú motor meghajtására lehet használni. 2 verzió épül, ebből az 1. amit itt bemutatok, a másik sem különbözik, csak tranyós kimenete van.
Videó
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Elkészült a nagy testvér. 2M542 MSD-klón léptetőmotor vezérlő. 4 tengely (XYZA) Főorsó relé Be-ki kapcsoló, limit, és még 3 szabadon használható bemenet.
(#) Csongi_ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Lehet, hogy szandekos, de egy piros kabel szabadon log.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
A kamerának sajna rossz a hangja, nem a hangerővel volt a baj, csak elfelejtettem letiltani Ez sajna ilyen .
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) Zoli_bácsi válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Remek észrevétel, az a 4. tengely tápja. Egyenlőre nincs használatban ez a tengely (forgató), ezért nem kötöttem be a táp körbe.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) aulac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Zoli_bácsi
Nekem ez a doboz nagyon emlékeztet a 280-as trolibuszok elektronikájának dobozolására.
A most készülő Quad44 előfokomat is ilyen dobozba építem be.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2014
(#) yagi válasza aulac hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Ezt a típusú dobozt sok elektronikához használták régebben,a pontos neve most nem jut eszembe.
(#) pjg válasza yagi hozzászólására (») Ápr 3, 2014 / 1
 
Kontabox. A Kontakta gyártotta a 70-es évek végén, 80-as évek elején.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2014
(#) yagi válasza pjg hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Köszönöm a kisegítést
Nekem is volt belőle néhány darab, 2x300W-os végfokokat építettem bele.
(#) chopper800 hozzászólása Ápr 3, 2014 / 1
 
Szerbusztok!
Elkészült a PIC-es időkapcsolóm panelja beültetve, tesztelve. A pic programért külön köszönet mrobi felhasználónak.
Üdv.
(#) pjg válasza yagi hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Nekem még van 2 db. Sajnos az eredeti kék burkolata már elfogyott.
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Pontosabban Kontaset.
Előző évben ajándékoztam el a maradványokat itt...
(#) Huginn hozzászólása Ápr 3, 2014 / 2
 
Nem nagy munka megépíteni, de mindenképp érdemes. Főleg azoknak, akik tudják, mit is ábrázol.
Akik nem tudnák: http://www.youtube.com/watch?v=9ZlBUglE6Hc


Építési segédletek:
- http://sillywalkclock.blogspot.hu/
- http://costela.net/tag/silly-walk/

swc.jpg
    
(#) vicsys válasza Huginn hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Nagyon jó lett!
(#) Alkotó válasza Huginn hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Nekem ez még (mint újszülöttnek) nagyon új volt, a videón jót derültem.
(#) saraha válasza Huginn hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Le a kalappal....0,42
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2014
(#) vicsys válasza Huginn hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Nálam az "Élet értelme"- mindent visz. Rendszeresen idézetek belőle, mint pl.: "Nos, kivehetjük a máját...?"
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 3, 2014 / 1
 
Valami megint készül!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2014
Következő: »»   1164 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem