Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IMI villanymotor
 
Témaindító: toxysanyi, idő: Jan 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 61
(#) kadarist válasza MM hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Szia!
Ehhez nem kell kondenzátor, hanem ha jól látom, akkor ellenállásos indítású.
(#) MM válasza kadarist hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Tudom, de szeretnénk állandó üzemű kondenzátorral működtetni.
(#) kadarist válasza MM hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Ehhez állandó kondenzátor nem lenne jó, hanem indító típusút használj. Az értékét kísérletezéssel lehet megállapítani és a bekötését az indítórelé és az Y1 pont közé kellene tenni. Így az Y1-W fázistoló tekercs kimaradna. De a legjobb az lenne, ha egy megfelelő értékű ellenállást használnál a rajz szerinti bekötéssel.
(#) Hutty válasza MM hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Még ellenállás sem kell, csak 1 nyomókapcsoló. Eredetileg a főtekercsre kötött áramrelé kapcsolná a segédtekercset, amíg a főtekercs árama nem esik a behúzási érték alá. Ezután a segédtekercs nem kap áramot. Ezt lehetne helyettesíteni 1 nyomógombbal, meg gyors kézzel.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2013
(#) laacika hozzászólása Aug 31, 2013 /
 
Sziasztok.
Valaki esetleg be tudná nekem azonositani ezt a Imi motort?220/380 1100w 1390f/perc.
(#) VIM válasza laacika hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia! Ez egy B3/B5 azaz talpas és nagyperemes motor változat. Nálam az ismertetőben HZF-80c-4KD az azonosítója, de ettől eltérő is lehet ez a "cím", mert ez egy régebbi motor lehet az 1390f/p miatt. Később ezt már 1400f/p-ben adták meg. A névleges árama 2,4/4,2A és a kisebb érték vonatkozik a nagyobb feszültségre. A 80-as szám a tengely magasságot mutatja, a tengely pedig 19mm átmérőjű.
(#) laacika válasza VIM hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia.
Köszi szépen,örök hállám üldözzön érte.tudsz nekem küldeni valami táblázatot Imi motorkról ahonnan ezeket is leirtad,sokszor jól jönne egy moci beazonositásához.A tengely tuti 19 mm-es?Mert a moci még nincs nálam de addig megcsinálnám rá az ékszijtárcsát.Köszi mégegyszer.
(#) laacika válasza VIM hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Ja és te milyen méretű inditó és üzemi kondit ajánlanál rá?olvastam hogy régen tekertél is motorokat.
(#) laacika hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Mint kiderült a villanymotorom tipusa nem az mint amit VIM irt,kideritettem hogy ezek a talpas és öntöttvas peremes motorokat az IMI cég annó kompresszorokhoz készitette,méghozzá Defém (Debreceni cég) álltal gyártott kompresszor.Rákerestem és két fajta motorral hajtatják,mármint amit külsőleg meglát az ember rajta a kapcsocsfedél,az egyiknek kerekitett műanyag,a másiknak pedig fém szögletes.A HZF-R esek a szögletes fém kapocsfedelűek a HZP tipusú motorok pedig a műanyag kissé gömbölyű kapocsfedelű.Ezt azért irtam le hogy hátha találkozik valaki ilyennel és be tudná nekem azonositani pontosan a motoromat.220/380 1100w 1380for/perc,ez már biztos.
Kaptam egy fórumozótól IMI katalógust pdf ben,de sajnos ezek a tipusok nem voltak benne,Benne voltak a szivattyú ,terménydaráló,stb motorok de sajna ezek nem.
Akinek lenne ezek motorokról infója dokumentációja azt szivesem elfogadnám és előre is megköszönöm.
(#) todi2 hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Szomszédomnál találkoztam egy fv-64 terménydarálóval ,ha igaz úgy 1970 körül vették a boltban.
220v-os 400w motorja van,nyomógombos kivitel. A a motoron található egy bimetálos hőkapcsoló
típusa: AV 6 4,4 amper /a rugója kikészült/. Kérdésem az volna ,mivel helyettesíthető ? Ez az alkatrész
nem kapható ,sőt a "neten "sem találtam sehol .Segítségeteket előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
(#) Gafly válasza todi2 hozzászólására (») Szept 7, 2013 / 1
 
Szerintem lehet hozzá klixon-t kapni.
Át ne kösd!!!
Ha teszel fel képet, konkrét típust is szerintem tudnak javasolni tanult kollégák.
(#) todi2 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Köszi a tanácsot! Az átkötés én se tartom járhatónak!Sajna a darálót már összeraktam,így képet max hétfőn tudok készíteni....A kapcsoló a motor külső palástján egy szigetelt müa. tokban van el helyezve ,egy bímetál lapocska és egy rúgós érintkező ,a bímetál az átfolyó áram hő hatására hajlik és szakítja az áramkört -tulajdonképpen ennyi....és ezt kellene valamivel kiváltani-az eredeti típusát már írtam, talán még annyi hogy a magyar Ganz Műszergyár gyártotta/eddig tökéletesen működött(majd fél évszázad!!)/
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
(#) pistu45 hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
pistu45: üdvözletem.ha valaki tudja az imi OZN 90C-4ND 220V ,1100W, 9,8A ,1450 fordulatú motor bekötési rajzát kérem segitsen.
(#) todi2 válasza pistu45 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Szerintem az alábbi linken megtalálod:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2013
(#) todi2 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Mellékelem a képeket:
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) shark hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Hello!

Egy IMI ozf 80c-4nd típusú villanymotor bekötését el tudja valaki rajzon küldeni? Lehetséges-e, illetve ha igen, milyen módon a fordulatszám szabályozása?

üdv:
shark
(#) VIM válasza shark hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Szia! A rajz ITT megtalálható. A fordulat szabályzásról csak annyit, hogy ezt a típust elég költséges szabályzóval (frekvencia váltó- "n=60f/p" ) lehet szabályozni.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2013
(#) shark válasza VIM hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Köszönöm!

Szóval, ha jól sejtem, olcsóbb eladni ezt a motort, venni egy háromfázisút, és ahhoz májki féle szabályzót?

üdv:
shark
(#) VIM válasza shark hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Szia! Nem tudom mire kell ez az 550W teljesítmény és szabályozható kivitelben de figyelmedbe ajánlanék egy jó képességű pisztolyfúrót amit már egész olcsón lehet kapni és a fordulatát is lehet szabályozni.
(#) Gafly válasza todi2 hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Ha még aktuális:

Aha, látom.

Szerintem a kapcsoló része kiváltható mikrokapcsolóval...

Van csavarja, ahol lehet állítani az érzékenységet...

Bimetál magatól nem szokott "megerősödni"
De ugyanakkor a szegecselés nem lazult meg véletlen?

Kicsit más dobozba mostanában járatos klixon is tehető.

Bontott hajszárító, mint donor?
(#) shark válasza VIM hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Örökölt házi esztergapadot hajtott meg. Meg egy egyfázisú, szabályozható fordulatszámú motor is hajtotta, ezt akartam volna kiküszöbölni. De lehet hagyom a fenébe, és megy majd fix fordulaton.
(#) todi2 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Köszi a segítséget,de lehet ,hogy működik a kacsoló réz rugóját egy kicsit igazítottam.
A klixonra én is gondoltam,végül kinéztem egy 5 A -es 50'c-os Termiket, talán a bi-metálon levő
ellenállás huzal "termel" annyi hőt ,-ha túl nagy az áramfelvétel-hogy működjön....
Valóban jól látod a kérdést a kacsoló része "szált el",mikrókapcsolóval nem merem megoldani,nem tudom beállítani(milyen értékre?)..
Persze lehet ,hogy megoldás volna egy átkötés/hasonló gépeken -fv-III. daráló-nincs semmiféle védelem,ha jól tudom/.
(#) surda777 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Sziasztok
Van egy IMI típusú villany motorom,érdemes ezt 220-ról üzemeltetni? Ha igen,bekötéshez segítség is jól jönne.Előre is köszi.
(#) todi2 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Találtam komplett védelmet ,hasonló formában és méretben a kínai ipar gyártja ....,elérhető
áron,de nembiztos,hogy be merem építeni..
/hallottam már "horror" -ba illő anekdotákat..../gőzölős vasalót ami gőz helyett füstölt,stb.../
(#) zolika60 válasza surda777 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Attól függ mire szeretnéd használni, mert a teljesítménye durván a 70%-a lesz az eredetinek. Bekötés például.
(#) surda777 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Köszi a gyors választ ,körfűrészhez gondoltam,de így lehet,hogy gyenge lesz.Indító kondit hány mF-tost tegyek rá?
(#) zolika60 válasza surda777 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Körülbelül 40µF .
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2014
(#) todi2 válasza surda777 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Ha körfűrészt szeretnél készíteni,akkor jobban járnál ezt eladni és vásárolni egy "izmos"220-ast.
Kompresszort akartam járatni hasonló/kicsit erőseb/3 fá. motorról ,átkötöttem működött,de .....Motor csere lett a vége ,mivel nálam csak 220v van.....
(#) surda777 válasza todi2 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Az lesz valószínűleg.
(#) egredert hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Helló mindenki!
Tudna segíteni nekem valaki,hogy a képen lévő villanymotorhoz mekkora kondenzátor kellene?
Előre is köszönöm!
Üdv!

motor.jpg
    
Következő: »»   17 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem