Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Éjjellátó kamerához infra lámpa/LED
Lapozás: OK   2 / 3
(#) alcapone3 válasza scatman hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Értem. Köszi a kiigazítást. Tudom hogy mennyibe kerül egy luxeonos led. Netről is lehet rendelni lémpát. http://www.hobbyrendeles.hu/
(#) scatman válasza alcapone3 hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Köszi a címet!
(#) alcapone3 válasza scatman hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
Szivesen!
(#) denies hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy mini kamerához szeretnék infra reflektort összerakni. Van 50 db infra ledem. tudtok-e abban segíteni, hogy hogyan kell bekötni? milyen táp kell hozzá? kell-e előtét ellenállás? tudtok-e nyáktervet készíteni?
Válaszotok előre is köszönöm! Üdv!
(#) denies hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
A LEDek paraméterei:

Infra (IR) adó LED dióa
Átmérő: 3mm
Sugárzási szög: 50 fok
Sugárzási teljesítmény: 20mW/sr (@20mA)
Maximális folyamatos áram: 50mA
Hullámhossz: 940nm
Gyártó: Kingbright
Típus: L-934F3C (víztiszta búra)

Köszi!
(#) soda hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Éjszakai kamerához építettem egy IR reflektort. 850nm 5mm LED van benne, 135db.

A LED-ek ebay-es LED-ek, jó ég tudja ki gyártotta, de vastag láb, nem sorjás, stb, tehát nem a kínai selejtes kategória, minőséginek néz ki..

Adatlap hijján az eladóra támaszkodva, aki 60mA-t ír maximális áramra, DC üzemben, én 50mA-t adok nekik..

A meghajtás úgy megy, hogy a 135db LED 2 csoportra van bontva.

Egyik csoportban van 5 LED sorban, ilyen soros körből 15db párhuzamosan, 10-10-10 ohm körönként velük sorban. Ezt pedig egy LM317 hajtja áramgenerátorként..

A másik csoport ugyan ez, csak 4 LED sorban, 10-10-10 ohm, LM317 áramgenerátorként.

(hogy miért így, annak mechanikai oka van..)

Nagyon brutális fénye van, gyakorlatilag nappali világosság (nem túlzás!)

viszont elég meleg van a refi dobozában.. A tokban van még a 2db LM317 is, ami plusz fűt, az egész tokozat olyan 50-55 fokos..

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi az a maximális hőmérséklet, amit a LED-ek károsodás nélkül visznek? hosszú időre, évekig..

Tudom, a legjobb az lenne, ha 1-1-1-1 LM317 lenne LED soronként, vagyis 2*15db, de ez egy vagyon, és felesleges is.. Másik, hogy az összes LED sorba, majd egy inverterrel hajtani.. De ez meg hatásfok okán nem a legjobb.. 12V-ról kell mennie...

szerintetek?

jelen formában nekem nagyon megfelelne, mert szuperul megy, csak az élettartam aggaszt..
(#) djimi válasza soda hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Üdv!

Egy képet rakhatnál fel róla, vagy egy rajzot, csak a kezdők kedvéért(pl nekem )
(#) Silious hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok
Vásároltam ebay-en keresztül pár LED-et, infra kamera készítéshez.

Paraméterek:
Emitted Colour : Infrared
Size: 5mm
Lens Color : Water Clear
Forward Voltage (V) : 1.5~1.7
Forward Current : 20mA
Wavelength: 850nm
View Angle: 30~45 degree.

A kérdésem az lenne, hogy ha én ezt áramgenerátorosan akarnám meghajtani, (sajnos nincs írva, hogy mennyit bír DC-ben), akkor kb. mekkora áram kellenen neki?
Másik kérdésem az lenne, hogy valaki esetleg tudna segíteni egy ilyen áramgenerátoros kapcsolás linkelésében, tervezésében?
A táp az 6V, 4Ah lenne (de megoldható 12V is, csak az ugyebár nagyobb lenne).
Előre is köszönöm.
(#) halacska2 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Sziasztok! Pár napja vásároltam használtan,egy 140 LED-es infra fényvetőt.Egy kertes ház udvarán lévő biztonsági kamera (infrás) éjszakai képét szerettem volna javítani vele.220 Voltról működik,egy beépített tápegység van benne.10 db LED sorbakötve,14 ilyen sor pedig párhuzamosan. A problémám az,hogy nem világít megfelelően. Az összes LED működik,halványan "parázslik" ,de nem világít el csak pár cm-re. Már volt egy szerelő barátomnál,a tápegységet megnézte,megfelelő a feszültség meg minden. Mégis nagyon gyenge,a kamera képén nem változik semmi,mintha ott sem lenne. Mi a véleményetek,miért? Köszi a válaszokat előre is!
(#) Cavalier válasza halacska2 hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Ne nézzél bele sokáig, nem tesz jót a szemnek! Meg kéne mérni az áramot, gondolom normál led, kb. 15-20mA lehet, kéne lennie.
Egy normál kézi kamerával lehetne tesztelni sötétben, ami tud éjszakai módot, azzal szépen látszik a távirányító LED is.
(#) halacska2 válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Több kamerával is néztem már,a LED-ek világítanak,de nem világítják meg azt az udvari részt. Egy gyertya fénye is hatásosabb ennél. A szerelő barátom azt mondta,hogy az áramfelvétel megfelelő.Lehet hogy "elfáradtak" a ledek? (2001-es gyártás és használtan vettem)
(#) halacska2 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Képek a fényvetőről:
(#) halacska2 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Egy másik kép:
(#) sala hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Sziasztok!
A kérdésem a következő. Van egy fekete-fehér kamerám és éjjel is kellene, hogy lásson. Ha valahogy építenék egy infra fényvetőt azt hova kellene raknom a kamerán? Annyit tudok hogy a gyáriakon a lencse körül van felépítve a fényvető.
(#) nedudgi válasza sala hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Tökmindegy, hova rakod, az objektív látóterét kell bevilágítani. Ha üvegen át kell látni, akkor a világítást az üveg túloldalán kell elhelyezni.
(#) antiloop98 válasza sala hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
szia,
egy kamera csak akkor lát a sötétben, ha olyan a lencséje ami infra fényt is tud venni, ráadásul a kézikamerákban szoftveresen is biztosítani kell az éjjellátó üzemmódot. szóval szimpla mezei lencse nem fog neked sötétben látni hiába borítod be infrasugarakkal a teret, ha a lencse nem tudja venni az infrasugarakat.
(#) HERC hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Van egy infrás ir-cut kamerám van benne pár infra led. (8-10 darab nem számoltam még)
Ezzel sötétben szépen is "lát."Viszont zavaró az infrák "parázslása". Olyan infrára
kicserélném ami nem parázslik az vajon járható út?
Vagy az csak azért látszik mert nagy fényerejű és ha kicserélem romlik a láthatóság?
(#) Kuni0169 válasza antiloop98 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Helló, sala írta hogy fekete-fehér kamera nos én pont ilyen célból szétszedtem az optika részét egy fekete-fehér kamerának, és.......nem wolt benne infra szűrő, ezt csak érdekességből írtam.
(#) Kuni0169 válasza HERC hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Helló, szerintem igen romlani fog a láthatóság, próbálj meg a LEDek elé rakni walahogy negatíw film végéből kivágott darabokat rakni.
(#) HERC válasza Kuni0169 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Azt olvastam hogy a 840nm még parázslik a 940nm már nem.
A negatív filmet olvastam dehát honnan vehetnék olyat.Lehet még olyat kapni?
Még ilyen szélvédőcsíkra gondoltam vagy autóüveg fólia is jó lehet?
Hogy szokták ezt vajon csinálni? Az lenne a jó ha az egészet le
lehetne takarni lencsével leddel mindennel.
(#) bbb válasza HERC hozzászólására (») Ápr 6, 2013 / 1
 
Szia!

Floppy lemez remekül szűr, kipróbáltuk
(#) HERC válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Wáó mekkora ötlet köszönöm, bár én közben kicseréltem 840-eseket 940-re
és nem látható különbség legalábbis azon a 3-4 méteren amin nekem "látnia"
kell.
(#) jdani hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Hali. Nem volt még dolgom éjjellátó kamerával, így lenne egy pár kérdésem. Gondolom a kamera mindegy milyen típus. Mondjuk veszek egy webkamerát aprópénzért, és azzal szeretnék éjjel látni, infra fény segitségével. A tervem hogy valamilyen infra sugárzó lenne ami világítanáa teret a kamerának. Ha a tervem eddig helyes, akkor mi lenne az infra sugárzó? Mondjuk egy szoba kivilágitására? Ledek megteszik?
(#) KBal76 válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Csak olyan webkamerát vegyél, ami körül tettek gyárilag infra ledeket, mert előfordulhat hogy nem lát a sötétben (mondjuk inkább márkásaknál) és hiába építesz mellé sok ledet. Van olyan kamera amit utólag átalakíthatsz (egy kis zöld lapocska a szenzor előtt, ezt kell kivenni), és van amit nem (a lencsében van az IR szûrô) tudsz infralátóvá tenni.
(#) nemgyuri válasza jdani hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia!
SiPix WEB kamerát úgy alakítottam át éjjellátóvá, hogy az eredeti objektívet kicseréltem.
Az eredeti objektívben volt az infratükör, - ez nem engedi át az infra sugarakat.
A CCD lapka elé pedig exponált színes diafilm darabot illesztettem. (szép finom munka, de működik)
(#) jdani válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Tudnál képet küldeni, milyet készít?
(#) nemgyuri válasza jdani hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
A monitor működik! A tájkép pedig azért érdekes, mert pl. a levelek "világítanak". Van olyan képem is amin van egy fekete fototáska. A képen szinte fehér, de van rajta betét más anyagból ami fekete épp úgy mint a gurtnija. Ezt nem rakom fel mert más is van rajta.
(#) jdani válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
És ez az első kép tök sötétbe? És a második egy sötét szobába, ahol csak a monitor világít?
(#) Saggitarius válasza HERC hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
A 940-esnek mar nincs sugarzasa a lathato tartomanyban, viszont a kamerad szenzora se biztos, hogy fogja megfelelo szinten erzekelni. Ha pl 940-est hasznalsz ES novelned kellene az optikai teljesitmenyt, konnyen egy szemkarosito sugarzot hozol letre.
(#) joshunter hozzászólása Ápr 21, 2014 /
 
sziasztok!

Egy kültéri Infra reflektort szeretnék gyártatni aminek kb 5-10 m-re kell világítani 850 vagy 940 nm-en,és bekapcsolható távirányítóval.A kamera ami érzékeli egy 2+ generációs profi éjellátó.
Tud valaki ilyet csinálni?Az előre gyártottak infra reflektorok általában túl nagy teljesítményűek nekem illetve nem kapcsolhatók távirányítóval.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem