Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC frekvencia elváltozás
 
Témaindító: Bukall, idő: Márc 20, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) (Felhasználó 924) hozzászólása Márc 20, 2006 /
 
Hello! Csináltam egy PIC-es nagyon egyszerű bekötést, mégpedig hogy az RB port összes lábán egy leddiódát sorba villogtatok. Ez működik is. De van egy olyan problémám, hogy ha közeledek a PIC felé mármint ujjal, kb 1cm-nel már megvaltozik a ledek villogásának a sebessége. Nagyobb lesz a frekije, mikor a PIC-hez már hozzáérek olyan gyors, hogy már nem látom villogni, csak világitani. Miért? Az igaz hogy az órajelnél levő kondenzátorok nagyon közel vannak és olyat hallotam hogy a szórásuk miatt lehet, de nem tudom mennyi igaz belőle. Hogy lehet ezt megoldani???
(#) Topi válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Lehetőleg a kvarc nagyon közel legyen a PIC-hez. És a két kondi is a lehető legközelebb legyen a kvarc lábához, és a földhöz... A PIC alapból nem nagyon érzékeny a statikus zavarokra...
(#) (Felhasználó 924) válasza Topi hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Hát a kvarc 1cm-re van tőle max, és a kondik is a lehető legközelebb vannak hozzá, azok sincsenek messzeb 1cm-nél.
(#) Slope válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Az MCLR láb állapota?
Ha nem használod kapcsold ki! Sok zavart összeszed innen.
(#) (Felhasználó 924) válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Betettem egy szűrőkondit a +- közé az gondolom nem gond(100nF). Az nem lehet valahogy hogy a programozásnál vmi eltérés van? Hogy lehet az mclr lábat kikapcsolni? Én az mclr lábra egy kondi és egy ellenállás közös kivezetését vezettem.
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Ez pontosan így van! Ha nem használod akkor kapcsold ki vagy egy 10K-s ellenálással húzd fel a tápfeszre. Esetleg a kapcsolást fel tudod ide rakni?
(#) (Felhasználó 924) válasza eSDi hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Hűű ha. Hát megpróbálom még ma feltenni de ha nem akkor legkésőbb holnap.
(#) (Felhasználó 924) válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Nem tudom megrajzolni miben de leirom: RB összes lábán egy led, előtte egy védőell. Az órajel 4Mhz-es rezgőkvarc mellete két 22nF-os kondi. Az MCLR lábon pedig egy ellenállás és egy kondenzátor közös pontja van rákötve, az ellenállás a + ra a kondenzátor másik lába pedig a földre van kötve.Ennyi.
(#) Slope válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Közös kivezetés? RC? Pont elég egy rezgőkörhöz
Az MCLR-t a __CONFIG-nál tudod kikapcsolni, így:
__CONFIG _MCLRE_OFF ekkor szimpla I/O láb lesz.
(#) deguss válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Idézet:
„4Mhz-es rezgőkvarc mellete két 22nF-os kondi.”


Nem 22pF van a kvarcon?
(#) (Felhasználó 924) válasza deguss hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Bocs, de annyi van.
(#) (Felhasználó 924) válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
A rezgőkvarcot be lehet forditva kötni, és ha igen mi történik vele?
(#) Slope válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Ha kétkivezetéses akkor nem lehet! Kapcsold ki az MCLR-t, és szedd le a kondit a lábáról
(#) eSDi válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Slope: "__CONFIG _MCLRE_OFF ekkor szimpla I/O láb lesz." kivéve ha teljesen külön van az a láb. Lásd 16F877. A kvarcnak meg tök mindegy, hogy hogy van.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Na hello!
Örülök , hogy müxik az égetőd is! Szerinten vmi más gond lesz ott, nem az MCLR...
Fényképet sem tudsz csinálni webkamerával vagy telcsivel?
(#) (Felhasználó 924) válasza vicsys hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Bocs de most mennem kell, holanp megpróbálok kápet mellékelni. Amugy erdekes mert most meg forditva csinálja, ha közeledek felé akkor lassul, hozzáérek megáll.
(#) deguss válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 

káros a kisugárzásod! Nah viccet félretéve, szerintem valami parazita induktivitás van a nyákon. Nyákon van egyátalán, vagy próbapanelon?
A vcc lábán a kondi közvetlen a PIC tövében van?
Próbáltad már a master clear lábat kondi nélkül is, egy pl. 1k-s ellenállással a tápra?
(#) vicsys válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
A kvarcra menő 2 db 22pFos kondik másik vége földön van?
(#) (Felhasználó 924) válasza vicsys hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Igen persze.
(#) (Felhasználó 924) válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Megpróbálok még vmit és ha akkor se megy akkor majd küldöm a kapcsolást. De addig szeretnék egy olyan programot irni, ami arra képes, hogy egy mikrofon által érzékelt hangot az RB port lábaira kötött ledeken Lássam. Magyarul egy kivezérlésjelzőt PIC-cel. De ha jól tudom akkor azt nem lehet megcsnálni hogy egyenesen a mikrofont a pic-re kötni ezért vhogy máshogy nem lehet megoldani? Vmi kis kapcsolás segitségével? Igazából a tanárom szeretném "lenyűgözni".
(#) eSDi válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Meg lehet csinálni szerintem, csak olyan PIC kell amiben van ADC. Mondjuk nem is olyan bonyolult megoldani. Igaz én PIC BASIC-ben gondolkodom.
(#) (Felhasználó 924) válasza eSDi hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Na jó de nekem konkrét 16F84 -el kell vmi jót csinálnom, de a progit nekem kell hozzá irni. Tehát ne legyen túl komoly mert olyan nem biztos hogy menne. Ezért kellene vmi egyszerűbb de praktikus, és ami értelmes, nem csak pl. futofeny...
(#) G-Lex válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
PIC vezérelt erősítőhöz mit szólnál? nem is olyan bonyolult dolog mégis sok dolgot lehet használni benne és érdekes, hasznos.

PL: LCD kivezjelző, Hangerő szabályzás (a maximnak vannak digitális potméterei), Távirányítás, Balance, EQ.
Egyszerű megszokott áramkörök, csak potik helyére digitális poti.

Esetleg digitális vezérlésű fényorgona?
pl I2C buszon kommunikálna a világító testekkel így csak 220V meg a I2C jel és nem 6 220Vos kábel.

Vagy digitális hőmérő LCDvel esetleg rádiós egységgel.

remélem sikerült ötletet adnom

sok siker!
(#) Tomee válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Vissza térve a pices kivezérlés jelzöhöz.
Tényleg egyzserü megcsinálni.
Fel konfigolod az A/D átalakítót.
Majd ha átkonvertálta az analog jelet digitálissá akkor az eredményt kirakod az egyik 8 bites portra.
És megint vár egy kicsit mig meszületik a konverziós eredmény.
Az analog jelet meg egy müveleti erősitős fokozaton kéne becsatolni, hogy megfelelő nagyságú jelet kapjál.
De lehetne ha olyan picet választani akkor a referencia feszt lejjeb venni. Az utobbi már kicsit bonyolultabb.
A csatolmányban pont egy olyan forráskod van ami az A/D eredményét egy ledsoron jelzi ki. Igaz 16F877-re de kiindulásnak talán jó.
De ha egy 16F876-t választasz akkor még a kodon sem kell modositani.

POTM.ASM
    
(#) mspike válasza Tomee hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Megoldódott a felvetett probléma ? Én szerintem tudom mi a baj, a debug be van kapcsolva és debugger nélkül használod ! A DEBUG bitet szedd le ! Ez megoldotta a gondot ?
(#) (Felhasználó 924) válasza mspike hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Igen a frekvenciaprobléma megoldódott, vmi a kondenzátorokkal volt mégis gond az órajelnél A PIC képes belső órajelet előállitani magának minden féle rc vagy rezgőkvarc segitsége nélkül?
(#) vicsys válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Igen , van olyan...
(#) Slope válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
f628 ban van belső osc. Programból kompatibilissá tehető az f84-el. Nos és persze fele annyiba kerül, mint az f84.
(#) (Felhasználó 924) válasza Slope hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
De én konkrétan a 16F84-re vagyok kiváncsi, hogy tud-e magától órajelet előállitani?
(#) Slope válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
nem tud
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem