Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   1 / 87
(#) bence192 hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Ezt a témát azért nyitom hogy mindenki válasz kaphasson problémáira antenna ügyben mintpéldául
elosztás szűrők és stb..
és a szolgáltatókról. és persz azért is nyitom ezt a témát mert nekem is van egy problémám és szeretnék választ kapni kérdéseimre, és sehol nem találtam még értelmes fórumot ilyen ügyben.
Remélem ennek a témának nyitásával sok ember problémályát megoldhatjuk.
(#) bence192 hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
A problémám a következő van egy samsung lcd tv-m és a kép enyhén zajos ha be van kapcsolva a számítógép a szobába mivel a számítógép folyamatosan megy mivel szügség van rá a tv-n folyamatosan szemcsés a kép. erre a problémára szeretnék választ kapni
gondoltam arra hogy berakok egy szűrőt de mivel antenna téren nem vagyok túl képzett ezért nem is próbálkoztam a válaszokat előre is köszönöm!
(#) wattamper válasza bence192 hozzászólására (») Jan 3, 2008 / 4
 
Hali neked.Nem ártana megnézned,hogy földelt dugalyba van e bedugva a szám gép :
(#) wattamper válasza bence192 hozzászólására (») Jan 3, 2008 / 4
 
A kérdés még az,h a tv össze van e kötve pc-vel(pl monitorként használod)
(#) bence192 hozzászólása Jan 4, 2008 /
 
Igen ösze van kötve a géppel sőt még az antenna is be van kötve a pc-be a tv-káryába és igazából nem tudom földelt e a gép csatlakozója de szerintem egyik sincs földelve legalábbis tudomásom leszint
(#) bence192 hozzászólása Jan 4, 2008 /
 
előzőhöz hozzátéve lehetséges a földhurok
kipróbálom hogyha átdogum máshova a gépet és kihúzom a gépből az antennát jó e és majd írok
esetleg van valamilyen kapcsolás földhurok ellen?
(#) Vtamas hozzászólása Jan 4, 2008 /
 
GSM antenna?

Szüleimnél nincs nagyon GSM térerő (Balaton északi part alacsonnyan fevő terület), ezért probálkozom valamilyen megoldással. Van egy gsm antenna (mágnestalpas) felraktam a padlásra (emelet+padlás kb. 4-4,5 m) és alája egy 1m2 vaslemez. Valamivel jobb de nem az igazi. Milyen megoldásokat tudnátok javasolni.
(#) BTO válasza bence192 hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
ugye csak akkor szemcsés a kép ha megy a számitógép a modemről???
mert ha igen akkor abba a szobába nem jól van bekötve az elosztó vagy szar 150FT-sat használsz.
nem véletlen hogy PL. az UPC-nél a pct-s elosztókat alkalmazzák,pl. pct DC-6 HS-2 DC-8 stb.
(#) wattamper válasza bence192 hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Ja én is főldhurokra tippelek. a koaxon szokott be kúszni a tetú érzékeny tunerekbe.a koaxot úgy tudod szűrni,hogy fogsz 2dbkvnagyságrendú 1-1,5n farados kerámia kondit,és besorosítod a hideg-meleg érbe .természetesen mindezt fém dibozkában :yes:
(#) wattamper válasza BTO hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Én is telepitettem kábel modemeket a másik tv-s szolgáltatónál,mi is dc-s splittereket használtunk
(#) bence192 válasza BTO hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
a net nem upc-s XD
adsl és annak semmi köze a földeléshez és nem sza "150 ft-os " elosztókat használok úű
egyébként hogy lehet roszul bekötni egy f csatlakozós elosztót
(#) BTO válasza bence192 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
hogy?? kérdezz meg néhány müszaki bolti eladót. aaz asszimetrikus osztón neki a TAP a bemenet nem az IN mert a TAP -ra azt hiszi hogy TÁP az az betáp.
XD.
egyébként a bolti 250-n FT-s 3-s elosztóval járt már ugy kuncsaft hogy nem kodolt ki a kovertere és mikor kikötöttem az 1-k ágat akkor néé csodát kikodolt a berendezés.
egyébként fent nem emlitetted hogy nem antennás neted van.
(#) BTO válasza bence192 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
menetes "F" csatis splitter is van 150ft-ért de az általában szart se ér mert még a TXT-t is szétkeféli.
(#) BTO válasza wattamper hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
földhuroktól nem lesz szemcsés kép csak Brummos-az az 2 csik mászik felfelé és néha megtörik a kép-
én az elosztó minőségére gyanakszom inkább.
(#) BTO válasza Vtamas hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
szolgáltató váltást arra ameiknek van ott rendes térereje.
(#) BTO válasza bence192 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
ezt vedd meg földhurok ellen de neked nem az a bajod szerintem.
http://market.ostelsat.hu/csx.php?sid=54c89733ee42c44
(#) dbase válasza BTO hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Zavar és földhurok a legutolsó dolog.Elsőnek jó kábelek, jo osztó, és jo csatlakozások kellenek.Utána max a földhurok.Mindennapos tapasztalatból mondom!!
(#) Vtamas válasza BTO hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Sajnos nem nyert mert eggyik szolgáltatónak sincs "megfelelő" térereje.
(#) Lacika válasza Vtamas hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Ha a közelben valamelyik szolgáltató 450 vagy 950Mhz-en ad, akkor olcsón megoldható a dolog. Lehet, hogy otthon van egy régi 21-60 csatornára TV antennád,persze fejerősítő nélkül, csak szimetrizáló legyen benne, és csatlakoztatod a modemhoz max. 10 méter koaxxal. Ezek azok a "szitás" antennák. Ezek nyeresége a sávszéleken kb. 8dB. Vigyázz, a yagi nem jó. Pontosan az adóra kell állítani, nemcsak nagyjából. A polaritásról se feledkezz el. Ezt használom én is. A modemhoz kapott külső botantennával a letöltési sebesség időjárástól függően max 20kb/s volt ha volt, de sokszor kiesett. Most is ugyan időjárásfüggő, de 80kb/s-nál még nem volt rosszabb, átlagban azt a 150-250 kb/s-t hozza. Ennek már fél éve.
(#) dbase válasza Lacika hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Én ugy tudom mind átált már 1800ra.450Mhz-nak már vége rég.A 900Mhz-t is hanyagolják, mert ugyan akkora teljesítménnyel, 1800Mhz-n nagyobb távot lőnek át.
(#) Vtamas válasza Lacika hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Köszi a választ, de sajnos csak egy bot antenna van a GSM yagi-t már probáltam máshol az jó megoldás de most nem szeretnék pár 10 eft fizetni érte.
(#) BTO válasza dbase hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
való igaz ezt én is tudom 18 éve hivatalból csinálom előtte hobbyból csináltam.
(#) BTO válasza dbase hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
kétlem hogy 1800-n nagyobb távot lőnek be mint 900Mhz-n mert ez is oan mint a TV adás csak kisebb sávszéllel .minél nagyobb a freki anná nagyobb adóteljesitmény kell ua. terület beszórására.
(#) dbase válasza BTO hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Megcáfollak:
Minél nagyobb freki, annál inkább úgy terjed mint a fény.Csak pár érv:
-műholdról 36000 kmről 80-100W-al szórják egész európát 11-12GHz-en.
-azé ment a mobil 900ról 1800ra me 1 helyett fél watta ad
-450Mhz-n meg 2w, vagy annál nagyobb volt.Bár lefedettség sem volt.
(#) Lacika válasza Vtamas hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Nemértelek, megpróbáltad már megkérdezni a környezetedben élőktől, hogy nincs e netán valakinek ilyen antennája valahol félretéve a padláson? De azt már végre elárulhatnád, hogy milyen frekin sugároz az a szolgáltató amelyikhez csatlakozva vagy, még mielőtt a többiek elkezdenek még jobban filozofálni a rádióhullámok terjedési szokásain. Mégegyszer nem értelek EMBER, én ugyanis egy majdnem ingyenes megoldást ajánlottam a problémádra, de te ehelyett több tízezres tételről beszélsz!
(#) Lacika válasza dbase hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Nem jól tudod. A szolgáltatók pontosan a saját kihasználatlan frekvenciájukat, egy bizonyos körzeten belül, és meglévő adótornyaikat használják internetszolgáltatásra.
(#) BTO válasza dbase hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
az való igaz hogy minél nagyobb a freki annál inkább ugy terjed mint a fény ,de rálátás az marhára kell ,mert a müholdas adást 1 fa simán leárnyékolja,ha ki van zöldelve.
na mindegy ,előveszek majd 1 szakkönyvet erről ha jobban ráérek és utánna nézek.
fentről a müholdról jobb a rálátás a földre mint a talajról,mert már UHF-be is rálátás szükséges az adóra.,mig VHF-be kisebb teljesitmény is elég volt a távolsági vételhez.
(#) Lázár Péter hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Hali. Segítsetek. Mit takar, hogy analóg sugárzásról átállnak a tv csatornák digitálissá. Csak azért kérdezem mert nem tudom értelmezni, hogy akkor most pl. az m1 parabolán lesz fogható csak. Vagy marad a lepkeantenna. Ugyanis most egy lepkeantenna és egy szobai erősítős antenna összekapcsolásával elértem, hogy a kábeltévé adásait is fogni tudom. De hétvégenként mindig elmászik így dupláznám a padláson a lepkeantennát amit egy vezetékkel hoznék le és a 100mA-es trafót nagyobbra cserélném. Végülis a kérdés az hogy érdemes vásárolnom antennát vagy a parabolára összpontosítsak. Illetve hogy egy vezetéken lehozva a két erősítős antenna jelei nem keverednének össze? A segítséget megköszönöm.
(#) aflmor válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
A földi digitális adás nem parabolával fogható. Az a műholdashoz kell. Ez meg ugye:földi
DVBT: (DigitalVideoBroadcastingTerrestial)
Maradhat az antennád, mert a dig.adás vételéhez, a tv-det kell lecserélni előbb. Vagy kell hozzá egy DVBT Box.
De azokért a csatornákért...? Még jóideig megmaradnak a földi adók, ne félj. A két antenna jelét meg közösítő-szűrővel tudod lehozni.
(#) Lázár Péter válasza aflmor hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Köszi
Következő: »»   1 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem